Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie można podsłuchiwać komórki jak większość usług cyfrowych. Na zlecenie prokuratury można uzyskać nakaz i operator jest w stanie cię podsłuchać choćbyście mieli najlepszy telefon na świecie. To już bezpieczniej jest dzwonić prze skype po 3g ;-) O "złamaniu" Andka absolutnie nic nie widzę na poważnych serwisach. Może to Rzeczpospolita znalazła tak jak trotyl?

Odnośnik do komentarza

Panowie i Panie HELP

 

Żona ma wymianę telefonów. Korzysta z Nokii obecnie, ale powiedziała, że za złotówkę to weźmie jakiś tam telefon. I za złotówkę w jej planie (70zł) chcą jej dać Sony Xperia J z pakietem 1GB. Co to za telefon, czy on działa, czy nie działa czy muszę robić roota czy jest lepszy od IPhone'a. Ufam tylko temu forumkowi z @ravenem na czele.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem w jakim wątku zadać to pytanie, a nowego nie chcę specjalnie zakładać, więc napiszę tutaj.

Czy ktoś z was zauważył na ekranie swojego SGS3 przebarwienia widoczne na czarnym tle przy słabym oświetleniu? Z tego co czytałem, to o ile nie musi to być wrodzona wada Super AMOLEDów w tym modelu, o tyle prawie każdy jakąś tam plamkę ma, pytanie tylko czy jest ona zauważalna w choćby najmniejszym stopniu. Ja mam tego pecha, że mam dwa pasy z boku ekranu na całej jego szerokości i przy czarnym tle z tym miejscu i kiepskim oświetleniu jest to mocno widoczne. Jutro idę z tym do salonu, ale może ktoś miał już podobny problem? Szukałem trochę na ten temat i w większości przypadków kończyło się na wymianie wyświetlacza, co średnio by mnie urządzało, bo telefon jest nowy, a z serwisiem jednak nigdy nie wiadomo, sporo naczytałem się o tym jak traktuje się sprzęt w takich miejscach (choć nie mówię, że jest to regułą).

Odnośnik do komentarza

Panowie i Panie HELP

 

Żona ma wymianę telefonów. Korzysta z Nokii obecnie, ale powiedziała, że za złotówkę to weźmie jakiś tam telefon. I za złotówkę w jej planie (70zł) chcą jej dać Sony Xperia J z pakietem 1GB. Co to za telefon, czy on działa, czy nie działa czy muszę robić roota czy jest lepszy od IPhone'a. Ufam tylko temu forumkowi z @ravenem na czele.

 

Dokładnie taki sam telefon zaproponowali mojej Pani, w cenie za 1 zł widzę tylko jedna wadę- 0,5 GB ramu, reszta jest jak najbardziej ok.

Odnośnik do komentarza

Panowie i Panie HELP

 

Żona ma wymianę telefonów. Korzysta z Nokii obecnie, ale powiedziała, że za złotówkę to weźmie jakiś tam telefon. I za złotówkę w jej planie (70zł) chcą jej dać Sony Xperia J z pakietem 1GB. Co to za telefon, czy on działa, czy nie działa czy muszę robić roota czy jest lepszy od IPhone'a. Ufam tylko temu forumkowi z @ravenem na czele.

 

Dokładnie taki sam telefon zaproponowali mojej Pani, w cenie za 1 zł widzę tylko jedna wadę- 0,5 GB ramu, reszta jest jak najbardziej ok.

 

i co wzięliście ten telefon?

Odnośnik do komentarza

ROM - Resurrection Remix (JB 4.2)

kernel - DorimanX (Siyah z dodatkami)

modem - cokolwiek byle nie LPS

 

 

brick dotyczył stockowych kerneli ICS dla M250, I777 i D710 czyli S2 na rynki Korei i USA. Czy problem istnieje nadal? Scena działa tak szybko i sprawnie, że teraz nie ma po tym śladu i wszystkie obecne rzuty są oparte o inne, nowsze buildy.

 

 

TBP wystarczy do pełnego backupu

Dobra, potrzebuję pomocy jednak.

 

Wrzuciłem najnowszy Resurrection Remix (4.2.1) na kernelu DorimanX i pierwszy modem z brzegu nie-LPSowy.

Wszystko zrobione wg instrukcji, wgrywane CWM na zrootowanym Galaxy S2, full wipe itd.

Telefon po tej operacji to jakaś masakra - wiesza się praktycznie przy każdej nadarzającej się okazji (z tego co zauważyłem brakuje mu RAMu), rozmowy się zrywają, albo nie słychać jednego rozmówcy, dzwonki i muzyka są za ciche itd.

Może niepotrzebnie wgrałem 4.2.1, a powinienem 4.1.2, a może GO Launcher jest niezoptymalizowany...?

 

W każdym razie wykonałem full backup z poziomu CWM przed flashowaniem - jak teraz BEZPIECZNIE przywrócić moją sprawdzoną i śmigającą z prędkością światła wersję 2.3.4, którą miałem przed tym felernym flashem?

A może spróbować jeszcze full wipe + wrzucić 4.1.2 wraz z Resurrection Remix, a jak nie będzie poprawy to dopiero przywrócić backup?

Ważne, żebym nie zbrickował w żaden sposób telefonu, bo tylko tego się boję, ale z tego co wiem jest to trudniejsze, niż wiele osób sądzi ;)

 

Acha - i jak zrobić takiego full formata telefonu? Bo nawet po full wipe widzę, że zostaje na wew. karcie pamięci sporo śmieci z zainstalowanych poprzednio gier/aplikacji. Jednocześnie nie chcę się pozbywać CWMa i roota. Jest w ogóle taka możliwość?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem w jakim wątku zadać to pytanie, a nowego nie chcę specjalnie zakładać, więc napiszę tutaj.

Czy ktoś z was zauważył na ekranie swojego SGS3 przebarwienia widoczne na czarnym tle przy słabym oświetleniu? Z tego co czytałem, to o ile nie musi to być wrodzona wada Super AMOLEDów w tym modelu, o tyle prawie każdy jakąś tam plamkę ma, pytanie tylko czy jest ona zauważalna w choćby najmniejszym stopniu. Ja mam tego pecha, że mam dwa pasy z boku ekranu na całej jego szerokości i przy czarnym tle z tym miejscu i kiepskim oświetleniu jest to mocno widoczne. Jutro idę z tym do salonu, ale może ktoś miał już podobny problem? Szukałem trochę na ten temat i w większości przypadków kończyło się na wymianie wyświetlacza, co średnio by mnie urządzało, bo telefon jest nowy, a z serwisiem jednak nigdy nie wiadomo, sporo naczytałem się o tym jak traktuje się sprzęt w takich miejscach (choć nie mówię, że jest to regułą).

 

To jest dość głośny problem SGS3 :). Co ciekawe, sam dopiero po przeczytaniu o tym to zauważyłem. Też to mam. Podobno każdy AMOLED od samego początku coś takiego miał, ale ja mógłbym przysiąc, że SGS2 jak wyświetlał czarny, to był idealnie czarny. Często grałem po ciemku w emulatory, gdzie 1/3 ekranu to czarne pasy po bokach i nic takiego nie widziałem. Nic z tym raczej nie poradzisz, bo chyba każdy model tak ma, mocniej lub słabiej. Ja już się z tym pogodziłem, ale to kolejny minus SAMOLED-ów w moich oczach. No bo jak po ciemku ekran wcale nie jest czarny, tylko szary z ciemnymi plamami, to już chyba lepiej mieć SLCD z równiernie szarą czernią :P.

 

 

W każdym razie wykonałem full backup z poziomu CWM przed flashowaniem - jak teraz BEZPIECZNIE przywrócić moją sprawdzoną i śmigającą z prędkością światła wersję 2.3.4, którą miałem przed tym felernym flashem?

Ważne, żebym nie zbrickował w żaden sposób telefonu, bo tylko tego się boję, ale z tego co wiem jest to trudniejsze, niż wiele osób sądzi ;)

 

Acha - i jak zrobić takiego full formata telefonu? Bo nawet po full wipe widzę, że zostaje na wew. karcie pamięci sporo śmieci z zainstalowanych poprzednio gier/aplikacji. Jednocześnie nie chcę się pozbywać CWMa i roota. Jest w ogóle taka możliwość?

 

Samsungów nie da się zbrickować*. Możesz sobie wgrywać i próbować w dowolnych konfiguracjach, najwyżej dostaniesz bootloopa którego się pozbędziesz robiąc flash jakiegoś oficjalnego softu spod Odina.

 

A jak przywrócić Twoją kopię zapasową? Wgraj jakiś 2.3.4 (dlaczego nie miałeś 2.3.6?), zrootuj go przeznaczonym dla niego CF-Rootem, wbij w recovery i wybierz Restore :). Tyle.

 

A co do śmieci na karcie pamięci - oczywiście, że zostają. Jak byś się czuł, jakby wipe nie tylko czyścił pamięć wewnętrzną, ale i kartę pamięci na której trzymasz swoją muzykę, zdjęcia i dokumenty? Celowo to nie jest ruszane. Jak przeszkadzają Ci te foldery, to musisz się ręcznie ich pozbyć. I tak nie mają one wpływu na działanie telefonu**.

Mało tego, niejako Twoja "prośba" została spełniona przy okazji Nexusów. Nie mają one slotu na kartę pamięci i przy robieniu wipe z poziomu recovery usuwają WSZYSTKO co jest na karcie. Jak się zdziwiłem, gdy przy zmianie ROM-u wciągnęło moje save'y z emulatorków T_T.

 

*No dobra, dało się. Raz kiedyś Samsung wypuścił eksperymentalną wersję swojego kernela, która po zrobieniu wipe brickowała na amen telefon. W żadnym oficjalym ROM-ie tego nie umieścili, ale dość popularny "developer" od razu ten kernel wrzucił do swojego cuda i kilkaset, jak nie kilka tysięcy ludzi w ten sposób ucegliło swój telefon. Ale nie ma się co martwić, ta felerna wersja ROM-u i kernela została raczej pousuwana, dzisiaj już wszystko jest OK. Taka ciekawostka ;).

 

**OK, mają w pewnym wyjątkowym przypadku. Samsungi mają jakiś inny niż zwykły Android skaner multimediów, który po włączeniu telefonu skanuje całą kartę w celu zindeksowania multimediów. Jeśli masz bardzo, bardzo zawiłą strukturę folderów z mnóstwem malutkich plików to skaner może albo bardzo długo działać, albo w ogóle się zawiesić. Ja ten problem miałem z najnowszym CWM, który robi backup w jakimś chorym formacie tworząc setki folderów z tysiącami malutkich plików. Nie dość, że po MTP nie sposób tego przenieść bez zawieszania systemu, to jeszcze skaner multimediów popełniał w tym burdelu samobójstwo i ciągnął baterię do czasu ręcznego zatrzymania. Ale nie przejmuj się, instalując nawet 200 aplikacji z których każda zrobi sobie folder i wsadzi do niego kilka plików nie jesteś w stanie zmienić zachowania telefonu.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

HTZ desire Z, nie mogę ściągnąć Broken Sword. Płacę bez problemu, odpalam ściąganie, i nie rośnie pasek postępu, cały czas się przygotowuje do ściągania. No i co chwila zwrot pieniędzy muszę włączać.

 

Czasami z innymi aplikacjami też tak jest, zazwyczaj większymi. Aktualizajcja Angry Birds Space też nie chciała pójść. Poszło dopiero po restarcie komórki.

 

O co chodzi? Bo rozumiem że jak wyświetla mi się w markecie gra BS to znaczy że jest dostępna na mój fon?

Odnośnik do komentarza

HTZ desire Z, nie mogę ściągnąć Broken Sword. Płacę bez problemu, odpalam ściąganie, i nie rośnie pasek postępu, cały czas się przygotowuje do ściągania. No i co chwila zwrot pieniędzy muszę włączać.

 

Czasami z innymi aplikacjami też tak jest, zazwyczaj większymi. Aktualizajcja Angry Birds Space też nie chciała pójść. Poszło dopiero po restarcie komórki.

 

O co chodzi? Bo rozumiem że jak wyświetla mi się w markecie gra BS to znaczy że jest dostępna na mój fon?

 

Wejdź w ustawienia -> aplikacje -> wyszukaj Sklep Google Play -> wyczyść pamięć podręczną.

Może, choć nie musi, pomóc.

Odnośnik do komentarza

Uwaga dla użytkowników PLAY - jako że ta sieć posiada ROAMING KRAJOWY (razem z Orange i Plus) a w Andku nie idzie ustawić roaming dla wybranych sieci (albo przynajmniej ja tego znaleźć nie umiem) to poszukiwałem programu który to zrobi. Znalazłem takowy ale niestety nie jest darmowy, kosztuje pod 15 zł ale... ja jestem w stanie za to zapłacić + jest trial. Program przydaje się podczas wyjazdów za granicę oraz jeśli ktoś mieszka PRZY granicy, wtedy można ustawić aby dane były przesyłane w roamingu krajowym ale już nie zagranicznym. Normalnie jest tylko opcja on/off na roaming danych.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.insadco.roamingcontrol

 

Roaming Control

 

Jeśli ktoś z was znajdzie tańszy/darmowy odpowiednik to dajcie znać. W piraty się nie bawię :-)

Odnośnik do komentarza

CyanogenMod pozdrawia, chyba od CM7 można sobie roaming krajowy ogarnąć :). Wrzuciłbym screena ale to forum nie pozwala na upload zdjęć bezpośrednio z dysku.

 

EDIT: http://db.tt/SJIPk3Rr

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

No widzisz :-) Ja nie mam CM7 a tylko dla tej funkcji nie będę go instalował bo jednak chcę zostać przy samsungu, kilka rzeczy można zrobić lepiej ale mi odpowiada (Omega). Wywaliłem SuperCharger i działa dobrze, aparat i inne duperele chcę zachować :-) Więc szukałem softu do tego :-)

Odnośnik do komentarza

Dobra, nie wiem czy to jest kwestia androida czy samego telefonu (xperia neo v), ale od jakiegoś czasu telefon w stanie uśpienia potrafi nagle w równych odstępach czasowych samoistnie włączać i wyłączać wygaszacz ekranu. Nie przychodzą w tym czasie żadne powiadomienia ani inne chu/je muje, więc nie mam pojęcia o co chodzi. Czasem przestaje sam z siebie, czasem trzeba go odblokować i wykonać jakąkolwiek akcję żeby po uśpieniu już nie mrugał. Andek 2.3.4.

Odnośnik do komentarza

HTZ desire Z, nie mogę ściągnąć Broken Sword. Płacę bez problemu, odpalam ściąganie, i nie rośnie pasek postępu, cały czas się przygotowuje do ściągania. No i co chwila zwrot pieniędzy muszę włączać.

 

Czasami z innymi aplikacjami też tak jest, zazwyczaj większymi. Aktualizajcja Angry Birds Space też nie chciała pójść. Poszło dopiero po restarcie komórki.

 

O co chodzi? Bo rozumiem że jak wyświetla mi się w markecie gra BS to znaczy że jest dostępna na mój fon?

 

Wejdź w ustawienia -> aplikacje -> wyszukaj Sklep Google Play -> wyczyść pamięć podręczną.

Może, choć nie musi, pomóc.

 

Z tego co poczytałem, to gra po prostu nie hula na 2.3.3. W takim razie nie powinno być tak, że gra jest niewidoczna dla mnie w markecie?

Odnośnik do komentarza

Siyah s3 v1.8.9 i do tego nowa dopakowana omega v41 na SIII. No w koncu czuje, ze ten telefon ma potencjal no i

 

BACZNOSC!!!

 

lag przy wchodzeniu w kontakty niemal niezauwazalny. Testuje to combo od paru godzin, smigam po neci i gram w NFSa i jest znaczaca poprawa zywotnosci baterii. Sciagac i testowac.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...