Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

- Discovr? last.fm

- podróże? kategoria Travel & Local z Google Maps, Street View, Earth i TripAdvisor na czele

- Flipboard? Feedly, Pulse

 

Nie zrozum mnie źle - nie jestem fanem ani apple ani androida ale to o czym piszesz to w dużej mierze maketing. Vide to promo czytnika RSS zrobione jakby to byl coś wyjątkowego

 

wiesz co nie porównujmy discovr do last.fm, proszę, bo zamysł tworzenia obu aplikacji był kompletnie inny. obie testowałem i po prostu Discovr jest szybkie i wygodne jak "kopiuj-wklej" z możliwością słuchania muzyki bez konta, itp. to nie ta funkcjonalność jak dla mnie. WSZYSTKIE czytniki RSS łącznie z prostym Google Reader spełniają jedną rolę, więc w takim wypadku czemu tyle ich jest? Ano po to, że tę samą funkcjonalność podają na różne sposoby. A dla mnie diabeł tkwi właśnie w tej użyteczności i tych szczegółach.

 

Sorry, ale to jest przepaść, po prostu nie ta liga.
po czym wnosisz skoro (cyt.) nie wiem jak na Androidzie?

 

głównie po tym, że nie wiem jak wygląda kategoria TRAVEL na Androidzie, ale wiem jak wyglądają na nim inne kategorie, dlatego tutaj napisałem, że nie jestem pewien (bo jak czegoś nie wiem to się przyznaję)

 

Teraz to mnie trochę pojechaliście, a jak byk napisałem:

"Nie mówię, że tych "funkcjonalności" wszystkich nie ma na Androidzie, ale jakość aplikacji, wybór i "świeżość" pomysłów zaskakuje jak nigdzie indziej."

 

różne programy realizuję te samem funkcjonalności, mi po prostu bardziej leżą mi te, napisane przez Apple. Z Androida korzystam niestety w służbowym telefonie - no fajnie działa itd. ale ja mam trochę inne wymagania.

 

Zauważcie, że odkąd powstał sklep na Androida najpopularniejszym gatunkiem są tutaj aplikacje z działu Productivity (najczęsciej ściągane i najbardziej rozbudowany dział co oficjalnie potwierdziły głowy z Google).

Dopiero teraz (pisze o tym @raven raven) sklep w Androidzie wciela pomysły, które w AppStorze były podstawą od dawna - Editor's Choice, Top Grossing, sugerowanie co ściągnąć nowego na podstawie posiadanych aplikacji (toż to zerżnięty Apple'owy Genius, który już jest baaaardzo długo - działał jeszcze w iTunes zanim powstał AppStore - poprawcie mnie jeśli się mylę. Początkowo jego zadaniem było podpowiadanie jaką dodatkową muzykę można by jeszcze kupić).

 

Poza tym porównuję tutaj AppStore ze sklepem Androida, a nie systemy operacyjne (bo tutaj oba są super) - mówię tylko o porównaniu sklepów i dostępności ciekawych api. to jakby porównywać XBOXLIVE i PSN a nie same konsole, pamiętajcie o tym

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

- Discovr? last.fm

- podróże? kategoria Travel & Local z Google Maps, Street View, Earth i TripAdvisor na czele

- Flipboard? Feedly, Pulse

 

Nie zrozum mnie źle - nie jestem fanem ani apple ani androida ale to o czym piszesz to w dużej mierze maketing. Vide to promo czytnika RSS zrobione jakby to byl coś wyjątkowego

 

wiesz co nie porównujmy discovr do last.fm, proszę, bo zamysł tworzenia obu aplikacji był kompletnie inny. obie testowałem i po prostu Discovr jest szybkie i wygodne jak "kopiuj-wklej" z możliwością słuchania muzyki bez konta, itp. to nie ta funkcjonalność jak dla mnie. WSZYSTKIE czytniki RSS łącznie z prostym Google Reader spełniają jedną rolę, więc w takim wypadku czemu tyle ich jest? Ano po to, że tę samą funkcjonalność podają na różne sposoby. A dla mnie diabeł tkwi właśnie w tej użyteczności i tych szczegółach.

 

Sorry, ale to jest przepaść, po prostu nie ta liga.
po czym wnosisz skoro (cyt.) nie wiem jak na Androidzie?

 

głównie po tym, że nie wiem jak wygląda kategoria TRAVEL na Androidzie, ale wiem jak wyglądają na nim inne kategorie, dlatego tutaj napisałem, że nie jestem pewien (bo jak czegoś nie wiem to się przyznaję)

 

Teraz to mnie trochę pojechaliście, a jak byk napisałem:

"Nie mówię, że tych "funkcjonalności" wszystkich nie ma na Androidzie, ale jakość aplikacji, wybór i "świeżość" pomysłów zaskakuje jak nigdzie indziej."

 

różne programy realizuję te samem funkcjonalności, mi po prostu bardziej leżą mi te, napisane przez Apple. Z Androida korzystam niestety w służbowym telefonie - no fajnie działa itd. ale ja mam trochę inne wymagania.

 

Zauważcie, że odkąd powstał sklep na Androida najpopularniejszym gatunkiem są tutaj aplikacje z działu Productivity (najczęsciej ściągane i najbardziej rozbudowany dział co oficjalnie potwierdziły głowy z Google).

Dopiero teraz (pisze o tym @raven raven) sklep w Androidzie wciela pomysły, które w AppStorze były podstawą od dawna - Editor's Choice, Top Grossing, sugerowanie co ściągnąć nowego na podstawie posiadanych aplikacji (toż to zerżnięty Apple'owy Genius, który już jest baaaardzo długo - działał jeszcze w iTunes zanim powstał AppStore - poprawcie mnie jeśli się mylę. Początkowo jego zadaniem było podpowiadanie jaką dodatkową muzykę można by jeszcze kupić).

 

Poza tym porównuję tutaj AppStore ze sklepem Androida, a nie systemy operacyjne (bo tutaj oba są super) - mówię tylko o porównaniu sklepów i dostępności ciekawych api. to jakby porównywać XBOXLIVE i PSN a nie same konsole, pamiętajcie o tym

 

Osmieszyles sie raz, no trudno. Ale prosze cie, zluzuj bajere, bo pisanie, ze cos jest zerzniete z apple to jakas paranoja. Albo napisz, ze wiekszosc jest zerznieta do itunesa i appstore z amazona.

Odnośnik do komentarza

Osmieszyles sie raz, no trudno. Ale prosze cie, zluzuj bajere, bo pisanie, ze cos jest zerzniete z apple to jakas paranoja. Albo napisz, ze wiekszosc jest zerznieta do itunesa i appstore z amazona.

 

oczywiście masz rację - większość jest zerżnięta z tradycyjnych mechanizmów sklepowych, a AMAZON jest tutaj absolutnych wzorem. Tym bardziej dziwi fakt, że dopiero teraz Android Market staje się tym, czym powinien być od startu. Sorki, ale nadal uważam, że jest po prostu słaby

 

Ja wiem, że jest moda na jechanie po Apple jacy to o oni nie są do kitu, że drodzy, że ludzie korzystający z ich sprzętu to sekta po(pipi)ów, ale na pewne fakty trzeba spojrzeć obiektywnie.

 

Ostatnio miałem ciekawą rozmowę z kolegą z Asusa i ciekawy wniosek nam wyszedł: wszędzie na świecie Apple to komputery dla debili: proste, de facto bez rozwiniętego panelu sterowania, mało skomplikowane i tanie. Podobną filozofię miał Apple robiąc iPhone'a i AppStore - niech debile tego używają (kompy i telefony sprzedawane taczkami w bestbajach i amazonach i w sieciach). W Polsce natomiast jest na odwrót: symbol lanserstwa i sekciarstwa. niesamowite.

 

dobra kończmy dyskusję, padło konkretne pytanie od @Mefi23:

Dobra, co polecacie z Android Market. Aplikacje, gry itd.
Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

Przegladarka internetowa - Opera / Skyfire (osobiscie uzywam opere)

Android Comic Viewer (do czytania komiksow) - swietny program

Power AMP - program platny, ale naprawde warto bo jest to swietny odtwarzacz muzyki (mozna w nim tagowac, odtwarzac po folderach / tagach, szuflowac na rozne sposoby, jest equalizer, sciaga okladki do plyt itp itd)

RealCalc - swietny fizyczny kalkulator, zawiera chyba wszystko co trzeba

jakis program do notatek - osobiscie uzywam ColorNote, bo mozna sobie zostawiac karteczki z tematem notatki na pulpicie

 

FPse - emulator PSX (chociaz to juz zalezy jaki telefon masz - 1ghz wymagany jak chce sie prawie we wszystko pograc)

Angry Birds - bezplatna gierka, nawet spoko

Stupid Zombies - w sumie swego rodzaju wariacja na temat Angry Birds, nawet spoko

oprocz tego gry gameloftu (nie ma ich na Android market, trzeba kupowac z ich stronki) - np. NOVA. Swietny fps (mozna nawet grac przez neta - fajna sprawa)

 

Z ciekawostek - Scanner Radio. Mozna sobie posluchac radia policyjnego (polskiego akurat brak) - ja np. sluchajac radia z NY natknalem sie akurat na jakas sytuacje jak koles babke zmasakrowal.

Odnośnik do komentarza

Ode mnie:

- Gun Bros

- Cordy

- Stupid Zombies

- Guns'n'Glory

- Zenonia 2

- Dungeon Defenders

- Last Stand

- Fruit Slice

- Angry Birds

- Slice it!

 

i jeśli ktoś ma Xperie Play, to Fifa10, Bruce Lee, Star Battalion i Crash Bandicoot - reszta taka sobie.

 

Przyznam, szczerze, że wyżej wymienione gry starczą na masę godzin. Choćby taka Zenonia 2, nie wspominając o Last Stand (coś niesamowitego, jak tak prosta gra może wciągnąć). Zagrywam się od kilkudziesięciu godzin i wciąż chce się więcej. Podobnie sytuacja przedstawia się z Gun Bros, także nie ma co narzekać, a przeszukiwać Market i można znaleźć całkiem przyjemne tytuły.

Edytowane przez Mefi23
Odnośnik do komentarza

Ktoś tutaj pisał o grach, w sumie trochę więcej mogę polecić.

 

Hex Defense - lubię tower defense'y. I może ta gra nie powala rozbudowaniem (raczej standardowo pod tym względem), to efekty graficzne i fun płynący z gry gwarantowane.

Game Dev Story - swego czasu b. popularna na iOS, polecam też wersję na Androida. Pokrótce: symulacja teamu developerskiego. Wybieramy gatunek, platformę, przypisujemy odpowiednich ludzi do odpowiednich zadań podczas procesu developingu, nadajemy tytuł, zajmujemy się reklamą i liczymy zielone ze sprzedaży. Inwestujemy to w kolejną grę i w koło Macieju, oczywiście nie jest to tak mało skomplikowane jak to opisałem ;).

TurboFly 3D - coś jak Wipeout wersja na Androida

Caligo Chaser - świetny action jRPG, którego nie powstydziłby się nawet Nintendo DS

Need for Speed Shift - tytułu chyba nie trzeba wyjaśniać. Mimo, że gra już dosyć stara, to wg. mnie chyba najlepsza w temacie wyścigów 3D na DS'a.

 

Polecam też Arcade by Kongregate, pozwala na granie offline (po początkowym ściągnięciu gry) w różne ciekawe produkcje we flashu, oczywiście wszystko przystosowane do ekranu dotykowego.

 

może jeszcze jako ciekawostka:

Free Heroes 2 - w pełni sprawny port Heroes of Might and Magic 2 na Androida. Nawet wygodnie się gra. Przydałoby się jednak trochę zoptymalizować silnik, bo na Snapdragonie (1 GHz) gra działa dosyć ślamazarnie. No i brakuje kampanii...

 

Aha, ktoś jeszcze pisał o kalkulatorze naukowym. Gorąco polecam Handy Calc - liczy równania, rysuje wykresy i mnóstwo innych pierdół robi.

Odnośnik do komentarza

To ja tez cos wrzuce od siebie (to co mam obecnie zainstalowane)

 

Programy:

 

Dialer One/ myDialer - wiadomo, zamienniki oryginalnego dialera

File Expert - darmowy program do przesylania plikow z komputera na telelfon (za pomoca wi-fi), dla tych co zgubili kabel ;]

Go Launcher Ex - darmowy bardzo dobry launcher

Mobo Player - darmowy odtwarzacz filmow

Opera mini - lekka przegladarka

Program TV - lista kanalow z aktualnie nadawanym repertuarem

QuickPic - szybka przegladarka zdjec

Root Explorer - przegladarka plikow

Transportoid - rozklad jazdy autobusow (baaaardzo przydatne)

vCommunicator - klient GG

 

Gry:

 

Drag Racing

Majesty

Paper Toss

The Settlers HD

Reckless Racing

shift i hex defense polecil juz kolega z gory ;]

Odnośnik do komentarza

^ tak, RockPlayer i QQ

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=0S6NMH4ry-4

 

Już wiem na co wymienię obecnego smartfona. W dobie klonów od HTC i surowych, robionych na jedno kopyto UI od pozostałych producentów to cudo prezentuje się nader okazale. Mam tylko nadzieję, że specyfikacja nie zawiedzie (obecnie wiadomo tylko, że będzie 3.7 qHD z ppi zbliżonym do retiny).

Odnośnik do komentarza

ale no wlasnie co ten rockplayer ma czego nie ma stockowy odtwarzacz?

 

 

Wsparcie programowe dodatkowych formatów multimedialnych.

Część odtwarzaczy działa praktycznie jak nakładki, odtwarzają tylko to, co jest wspierane przez sprzęt, ale są i takie (m.in. rockplayer), które korzystają z dodatkowych kodeków, tutaj jednak jest wskazany dość silny procesor.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wyskoczyl wam juz update do gingerbreada w Samsung Kies?

 

Mam galaxy s, jakies 2 tygodnie temu byl news ze update stopniowo wychodzi i ze niedlugo bedzie na galaxy s gdzies w maju, tymczasem jest juz 1 czerwca a update'u dalej nie mam. No to sie zastanawiam czy to u mnie jest cos nie tak i update powiniennem juz miec, czy po prostu jeszcze go nie wypuscili.

Odnośnik do komentarza

Ja od siebie chciałbym polecić Battleheart (link do sklepu) połączenie RPGa i strategii. O grze wystarczy powiedzieć tyle, że w większości jak ściągam jakieś appki to gram w nie może z 30 minut po czym stwierdzam że są gówniane. W Battleheart mam już nabite 7 godzin i gra dalej wciąga.

 

Gameplay:

http://www.youtube.com/watch?v=cuMa7gHXHfI&feature=player_embedded

 

A tu link do wiki -> KLIK

 

Zdecydowanie warto wydać te 4 złote i grać, grać, grać.

 

 

Skoro mowa o RPG-ach, zaproponuję chwaloną na kilu forach produkcję Battleheart. Potestowałem gierkę dosłownie kilka minut i wygląda obiecująco. Mamy inwentarz, sklep gdzie można kupić wyposażenie postaci, Akademię - gdzie mamy opis czarów, zdolności, a po osiągnięciu 5 levelu możemy powyższe zmieniać. Jest nawet Tawerna, gdzie można rekrutować kolejnych członków drużyny - max 4 postacie (+ 12 w odwodzie). Jak na razie widzę 13 leveli na jednej mapie, każdy level można przechodzić po kilka razy (nie ma ograniczeń) i tym samym masterować zdolności. Przyjemnie.To tyle po kilku minutach obcowania z grą :). Wybaczcie niedokładność opisu i pośpiech - ale mamy obniżkę ceny i chciałem jak najszybciej wysłać stosowny mesydż userom jabłek.

 

Battleheart (wersja zarówno dla iPada jak i iPhone'a/iPoda)

 

Aktualnie mamy 36 godzinną promocję, cena spadła o 66% do poziomu 0.99 $/ 0.79 Euro. Brać !

 

 

 

 

 

 

mzl.guktkimv.320x480-75.jpg

 

 

 

 

mzl.aknadrap.320x480-75.jpg

 

 

 

 

mzl.kvztuirl.320x480-75.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Gierka już jakiś czas w Android Market, kosztuje ok. 8 zł. Oczywiście zakupiłem i muszę przyznać, że z początku prezentuje się bardzo przyjemnie. Mam nadzieję, że pochwały kolegów są warte zaufania, a wszystko na to wskazuje.

 

Cieszy mnie fakt coraz częstszych konwersji z iOS na Androida. Mam nadzieję tylko, że klienci to potwierdzają ilością zakupów.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Elo.

 

Dołączyłem do grona ekipy z andro na pokładzie.

 

Po co są i co dają te wszystkie custom ROMy, które śmigają w sieci? I czy polecacie jakiś konkretny?

 

Mam Samsunga Galaxy 551 i na razie z rzeczy, które mnie wkur.wiają to odbieranie przez przesunięcie paluchem po ekranie zamiast wciśnięcia jakiegoś przycisku. Poza tym wolałbym robić zdjęcia klawiszem też z nie na dotykowym pykać no i nie mogę zmienić dźwięku smska, mimo wybrania swojego dzwonka dla powiadomień (nawet jak wybiorę coś z wgranych to odtwarza domyślny).

Poza tym spoczko, mam qwerty więc nie muszę się męczyć z dotykową klawiaturą (za duże palce mam [']).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...