Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ktoś woli mieć wszystko w jednym miejscu, to launcher z MIUI wymusza na nim użycie takiej minimalistycznej tapety - inaczej wszystko wygląda festynowo, bo duże ikony ze zlewającą się w tle tapetą to raczej lipa. Ja jak na razie bawię się motywami, ale za jakiś czas będę zmuszony wszystko ładnie posortować w foldery - bez tego jest za mało możliwości. A minimalistyczne zestawy ikon istnieją dla MIUI - jak teraz ciężko je znaleźć w necie, to mam je na telefonie w razie czego - sam staram się złożyć odpowiedni, ładny motyw, ale problemem są ikony, które - jeśli nie są uwzględnione w zestawie - bardzo się gryzą, z innymi a tego nie znoszę.

 

A tutaj moja konfiguracja http://ysmushit.zenfs.com/results/0c28abf4%2Fsmush%2F1.png - jeszcze nie znalazłem idealnego zestawu ikonek, ale jestem blisko. :)

Odnośnik do komentarza

Jeżeli ktoś woli mieć wszystko w jednym miejscu, to launcher z MIUI wymusza na nim użycie takiej minimalistycznej tapety - inaczej wszystko wygląda festynowo, bo duże ikony ze zlewającą się w tle tapetą to raczej lipa. Ja jak na razie bawię się motywami, ale za jakiś czas będę zmuszony wszystko ładnie posortować w foldery - bez tego jest za mało możliwości. A minimalistyczne zestawy ikon istnieją dla MIUI - jak teraz ciężko je znaleźć w necie, to mam je na telefonie w razie czego - sam staram się złożyć odpowiedni, ładny motyw, ale problemem są ikony, które - jeśli nie są uwzględnione w zestawie - bardzo się gryzą, z innymi a tego nie znoszę.

 

A tutaj moja konfiguracja http://ysmushit.zenf...2Fsmush%2F1.png - jeszcze nie znalazłem idealnego zestawu ikonek, ale jestem blisko. :)

 

Link nie działa, przynajmniej u mnie :(. Ja wiem, czy trzeba mieć odpowiednią tapetę? Myślę, że taką jak zawsze - normalnie w Androidzie też są ikony na pulpicie a tapeta pod nimi.

Jakby co, to moja mała prezentacja MIUI jest w przygotowaniu - porobiłem już screenshoty ważniejszych elementów UI (co ciekawe, MIUI miał robienie screenshotów natywnie jak iOS chyba jako pierwszy (bo jeszcze CM7 to ma od niedawna) - po prostu wciskamy MENU + VOL DOWN). Dzisiaj byłem na urodzinach rodzeństwa, więc nie miałem za bardzo czasu, przepraszam.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli ktoś woli mieć wszystko w jednym miejscu, to launcher z MIUI wymusza na nim użycie takiej minimalistycznej tapety - inaczej wszystko wygląda festynowo, bo duże ikony ze zlewającą się w tle tapetą to raczej lipa. Ja jak na razie bawię się motywami, ale za jakiś czas będę zmuszony wszystko ładnie posortować w foldery - bez tego jest za mało możliwości. A minimalistyczne zestawy ikon istnieją dla MIUI - jak teraz ciężko je znaleźć w necie, to mam je na telefonie w razie czego - sam staram się złożyć odpowiedni, ładny motyw, ale problemem są ikony, które - jeśli nie są uwzględnione w zestawie - bardzo się gryzą, z innymi a tego nie znoszę.

 

A tutaj moja konfiguracja http://ysmushit.zenf...2Fsmush%2F1.png - jeszcze nie znalazłem idealnego zestawu ikonek, ale jestem blisko. :)

 

Link nie działa, przynajmniej u mnie :(. Ja wiem, czy trzeba mieć odpowiednią tapetę? Myślę, że taką jak zawsze - normalnie w Androidzie też są ikony na pulpicie a tapeta pod nimi.

Jakby co, to moja mała prezentacja MIUI jest w przygotowaniu - porobiłem już screenshoty ważniejszych elementów UI (co ciekawe, MIUI miał robienie screenshotów natywnie jak iOS chyba jako pierwszy (bo jeszcze CM7 to ma od niedawna) - po prostu wciskamy MENU + VOL DOWN). Dzisiaj byłem na urodzinach rodzeństwa, więc nie miałem za bardzo czasu, przepraszam.

 

Teraz to przeczytałem, jak już się męczyłęm z jakimiś programami do screenshotów, które nie zapisywały ich w ogóle... ;) A jeszcze lepiej spisał się darmowy hosting obrazków. Nie mam tutaj passów do home.pl, żeby wrzucić na porządny serwer, więc sprawdzam kolejny:

 

http://iv.pl/images/44701727849593274592.jpg

Odnośnik do komentarza

a czy kartka może uszkodzić długopis? Jedyne na co się narażasz to całkowita utrata danych jak Ci ten noname w pewnym momencie zastrajkuje.

 

Wiesz, chodziło mi o to, że prędkość przepływu danych może być niezgodna z tym jaka być powinna i coś się popieprzy pomiędzy telefonem a kartą, ale widać jak bardzo się na tym nie znam - dlatego też pytałem.

A w takim razie to doskonała wiadomość, bo backup ważnych rzeczy i tak jest na drugiej karcie, a będę miał więcej miejsca na gierki do pogrania w komunikacji miejskiej.

Odnośnik do komentarza

OK, czas na obiecany opis MIUI, który rodzę w bólach już praktycznie tydzień, pewnie sami zainteresowani dawno już się dowiedzieli z innych źródeł, z czym to się je, ale wywiążę się z danego słowa :P. Będzie dużo grafik (2 mb), nikt już dzisiaj chyba nie korzysta z modemów po 56 kbps, więc raczej nie ma większego problemu, rajt? W razie co mogę je pozamieniać na linki bądź powsadzać w spojlery, jakby komuś za dużo przewijania było.

 

MIUI to podobnie jak Sense UI, głęboka modyfikacja systemu obejmująca nie tylko launcher, ale praktycznie każdy jego aspekt. Podmienione są aplikacje, dodane są odpowiednie funkcje w systemie, które nie są możliwe do uzyskania na np. "czystym" Androidzie. Pierwsze, co chciałbym pokazać, jest Launcher. Tak jak na telefonie Apple, wszystkie aplikacje są na pulpicie, nie ma czegoś takiego, jak szuflada z nimi. Można je dowolnie rozmieszczać i przesuwać, widżety też są dostępne. Tak to wygląda:

 

20110828005900.jpg

 

Grid 4x4, duże kwadratowe ikonki, dock na 4 ikony na dole (ale może być ich mniej lub więcej, jak nam się podoba). Wygląda znajomo, prawda :)? Standardowe ikony są podmieniane na takie iPhonowate, jak nie ma jakiejś to jest robiona z istniejącej.

 

Ekran edycji też jest nietypowy. Wygląda to jak na TouchWizz 4, z tym, że MIUI pierwsze tak miało ;).

 

20110828005914.jpg

 

Jest też Helicopter View, czyli podgląd na wszystkie pulpity wraz z możliwością ich przesuwania względem siebie, dodawania nowych i usuwania niepotrzebnych.

 

20110828005906.jpg

 

Zauważyliście pewnie, że pasek powiadomień jest trochę inny, niż w standardowym Androidzie. Jest półprzeźroczysty i można mieć zegar na środku. Znowu to coś przypomina :P. A oto, jak się pasek prezentuje po rozwinięciu. Tutaj szok, chyba wszystko, co można włączyć/wyłączyć w telefonie jest pod ręką, na dodatek po dłuższym przytrzymaniu ikony przechodzimy do ustawień danego peryferia, no miodzio.

 

20110828005919.jpg

 

Zmianie uległ także wygląd wszelkich menusów (nie wiem, jak one się w programowaniu nazywają, ListView?) i wyskakujących okieniek. Zamiast prostych znanych z Androida te są bardziej cukierkowe, ładniejsze i... tak, przypominają system giganta z Coupertino :D.

 

20110828010216.jpg

20110828092758.jpg

20110828093655.jpg

 

Inne ciekawe ulepszenia to:

- kopiowanie, wklejanie, zaznaczenie tekstu jak na iOS, czyli bardzo wygodnie

- blokada obracania ekranu w przeglądarce, wygodne kiedy człowiek w łóżku się wierci/leży i nie chce, by mu się ekran obracał

- najlepsze zarządzanie motywami, jakie Android widział. Można zmieniać wszystko, od ikon po lockscreen. Ciężko to opisać, najlepiej samemu zobaczyć a potem zbierać szczenę z ziemi.

- włączenie trybu USB bez pierdołowatych pop-up, jeden klik na pasku powiadomień i gotowe

 

20110828093423.jpg

20110828010252.jpg

20110828010237.jpg

20110903083753.jpg

 

Na razie to tyle, bo jest limit ilości grafik (które to ograniczenie zresztą łatwo ominąć, bo dodając post po poście są one scalane w jeden, z większą niż dozwolona ilość grafik xD (a jeszcze lepsze jest to, że włączając edycję posta nie da się go potem zapisać)), w następnym poście pokażę załączone do każdego wydania MIUI aplikacje, z których niektóre są naprawdę unikalne, bo jest to np. wbudowany firewall czy licznik danych.

Edytowane przez raven_raven
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

tak patrze na wasze screeny i jednak nie chcialoby mi sie bawic. Nie wiem, mam Xperie X10 z Androidem 2.3 i sam w sobie przez nakladke SDony wyglada fajniej ; ]

 

Szkoda tylko, ze przez ostatnia aktualizacje mp3ki non stop sie zacinaja przy aktualizacji telefonu z internetem. Najlepsze jest to, ze niemal przy kazdej aktualizacji programisci cos z(pipi)ali, pozniej to naprawiajac psuli cos innego ! Thanke you Sony !

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Sprawdź K-9.

Dzięki :) O coś takiego mi chodziło. Nie ma porównania do systemowego Centrum Wiadomości.

Teraz z kolei mam pytanie o dobry (a najlepiej darmowy, chociaż nie zdziwię się, jeśli będzie ciężko) pakiet biurowy (ważne, żeby obsługiwał .odt, .docx, nie wspominając o zwykłych docach + oczywiście formaty excelowe ;)). I zarzućcie jeszcze jakimś dobrym programem do wypakowywania archiwów. Mógłbym pościągać jakieś programy z marketu, ale wolę poczekać na konkretne i sprawdzone rozwiązania.

Odnośnik do komentarza

Sprawdź K-9.

Dzięki :) O coś takiego mi chodziło. Nie ma porównania do systemowego Centrum Wiadomości.

Teraz z kolei mam pytanie o dobry (a najlepiej darmowy, chociaż nie zdziwię się, jeśli będzie ciężko) pakiet biurowy (ważne, żeby obsługiwał .odt, .docx, nie wspominając o zwykłych docach + oczywiście formaty excelowe ;)). I zarzućcie jeszcze jakimś dobrym programem do wypakowywania archiwów. Mógłbym pościągać jakieś programy z marketu, ale wolę poczekać na konkretne i sprawdzone rozwiązania.

 

Sprawdź płatnego Quickoffice'a (sam korzystam), większość bezpłatnych aplikacji umożliwia tylko przeglądanie plików. Do rozpakowywania archiwów - AndroZip.

Odnośnik do komentarza

Od piątku jestem szczęśliwym posiadaczem Samsunga Galaxy S, który jest moim pierwszym telefonem z Androidem. Przesiadłem się z Windows Mobile 6 i Xperii X1 (w której zepsuła się warstwa dotykowa na ekranie i musieliśmy się rozstać) więc różnica jest odczuwalna. Drażni mnie natomiast jeden problem, który z tego co wiem nęka tylko użytkowników T-Mobile. Używam TakTaka i mam wykupioną usługę 100mb netu co miesiąc, a że Android lubi sobie z sieci pobierać sporo danych czasem bez wiedzy użytkownika postanowiłem to zablokować. Soft 2.2.1 który posiadam fabrycznie śmiga bardzo dobrze i posiada opcję skutecznego blokowania transmisji danych, lecz niestety działa to również na MMSy których odbierać przez to nie mogę. Co gorsza, po włączeniu transmisji i pozostawieniu telefonu na kilka godzin mmsy nie chcą sie pobrać z serwera. Próbowałem używać APN Droid, który niezbyt chce u mnie działać. Wyczytałem gdzieś, że wymagane jest ustawienie dla APNa "erainternet" typu "default", tylko problem w tym, że ja takowego typu nie posiadam ;) Czy ktoś z Was korzysta z sieci TMobile i wie jak rozwiązać problem? Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Antares
Odnośnik do komentarza

Sam miałem swego czasu galaxy S, do tego pakiet 100 MB miesięcznie i wykorzystałem go całkowicie chyba 1 raz - przez moją nieuwagę (a właściwie głupotę), kiedy mapy zaczęły mi się aktualizować :P

 

Przede wszystkim podstawową rzeczą przy tak małym pakiecie powinno być wyłączenie automatycznych aktualizacji aplikacji z marketu, po drugie bardzo przydatny jest jakiś monitor m.in. danych, polecam traffic counter extended. Do przeglądania internetu w drodze używałem opery mini, korzystałem w miarę potrzeby z map, a w warunkach domowych telefon podpinałem się pod sieć przez wifi.

 

Fakt - jeżeli ktoś nie może żyć bez youtube , używa androidowej przeglądarki i skype :P w sieci 3g to siłą rzeczy za chwilkę nędzny pakiecik mu wetnie.

Odnośnik do komentarza

Mam 3G Watchdoga, powyłączałem wszystkie aktualizacje, ale obserwując transfer wyszło mi na to, że jedno wejście na androidową aplikację dla Facebooka celem napisania statusu, a dokładniej skorzystania z opcji "miejsca" kosztowało mnie 1MB. Korzystam z opery mini i na poprzednim telefonie (Xperia X1) nigdy nie dobrnąłem do 100MB, ale wg wskazań Watchdoga nawet przeglądanie stron przez mini zżera dość sporo - google + kilka for internetowych z ustawieniem niskiej jakości grafiki to znowu ze 3 MB. Rozkładając to 100 na 30 dni wychodzi nieco ponad 3 dziennie, czyli dość mało ;) A też korzystam z netu w komórce głównie przez WiFi. T-Mobile mogłoby dać prepaidowcom chociaż tę opcję 300MB za 15zł, ktorą mają w abonamencie.

Odnośnik do komentarza

W MIUI jest doskonały wbudowany program, który liczy dane, no ale ktoś tam na poprzedniej stronie napisał, że jego Xperia z tą beznadziejną i mało intuicyjną nakładką wygląda lepiej, więc nie sprawdzajcie, przecież nie ma po co. :D

 

Używa ktoś tutaj FPSe? Mam pewien problem - na Desire trzeba właczyć frame skipping przy niektórych grach. Jedną z nich jest THPS (1, 2). Pojawia się problem. Jak trzymam "X" trochę dłużej, to czasami telefon sam z siebie go puszcza i postać podskakuje. Wie ktoś jak to naprawić? I czy to na pewno spowodowane frame skippingiem?

Odnośnik do komentarza

@Shtas, no niestety, największa wada MIUI, że jest dla tak ograniczonej ilości telefonów. W dodatku nie wiadomo nawet od czego to zależy na jaki telefon jest - ostatnio rootowałem znajomemu Desire S i okazało się, że muszę mu flashnąć CM zamiast MIUI, bo... MIUI jest na Desire S, ale jakieś cholernie okrojone, gdzie połowa rzeczy nie działa.

 

@Infidel, jesteś pewien, że podfolder cache, a później thumbs (serio pytam, bo nie wiem gdzie się wrzuca w tej sytuacji, ale zaraz podam rozwiązanie) - bo brzmi podejrzanie niepoprawnie. ;) Ściągnij sobie jakiś polecany program do odtwarzania filmów - i będzie to mniej przycinało przy np. 720 i dodatkowo od razu zaimportuje Ci wszystkie pliki z filmami na karcie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...