Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu po roku porzucam I5700 i przenoszę się na SGS. Podzieli się ktoś informacją o najlepszym sofcie na ten telefon? Postawić od razu JS8 czy szukać coś od sceny? Z tego co czytałem, nie ma jeszcze oficjalnego 2.3.

Jeżeli chodzi o scenę sprawdź po prostu, który z gotowanych romów jest najpopularniejszy i sprawdź czy i tobie podpasuje. Zawsze możesz tez wrzucić oficjalny wypust i zmienić tylko jądro, które naprawdę potrafi ładnie dopalić sgs-a.

2.3 jest dostępny, ale opiera się właściwie na nieoficjalnym i niedopracowanym wycieku.

 

W końcu po roku porzucam I5700 i przenoszę się na SGS. Podzieli się ktoś informacją o najlepszym sofcie na ten telefon? Postawić od razu JS8 czy szukać coś od sceny? Z tego co czytałem, nie ma jeszcze oficjalnego 2.3.

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie na androida sa wszystkie potrzebne dla mnie aplikacje, wiec nie wiem o co wam chodzi.

 

Co poza gierkami jest na app store takiego wspanialego, czego android market nie ma?

Jak dla mnie mowiecie o nieporownywalnej roznicy to jakas pomylka - nie przesadzajmy.

Dokladnie - sam uzywam telefonu z androidem i ipada i mniej wiecej mam to samo poinstalowane na obu urzadzeniach.

Ba aplikacje sluzace do pracy takie jak springpad i inne dzialaja na obu systemach jednoczesnie.

 

Przewaga Androida sa tez aplikacje googla, wszytsko w jednym, nie trzeba sciagac oddzielnie miejsc, mapy, oddzielnie aplikacji do udostepniania polozenia - bo wszytsko jest. Lista kontaktow tez fajniej dziala, bo jest automatycznie synchronizowana z kontem mailowym, facebookiem i innymi portalami spolecznosciowymi.

 

Jasne - iphon moze sie podobac, dziala rewelacyjnie, ale pisanie, ze iOS ma taka przewage to jakas bzdura. Ktos mi moze w ogole wymienic chocby 1 aplikacje, bez ktorej tak nie moze sie obyc, a nie ma jej na andku ?

 

Pewnie standardowo nikt...

 

No i te gadanie, ze aplle wszytsko robi pod konkretny sprzet i nie ma roznic. To po co wydaja 4 wersje tego samego telefonu i tablety co pol roku ? :teehee: Zreszta - wsyztskie aplikacje dzialaly mi na moim starym G1, ale pewnie, zawsze znajda sie malkontenci, co lubia sobie ponarzekac z argumentami typu: "bo...". :thumbsup:

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
Gość szpic

mam androida i chce aby laczyl sie z netem TYLKO poprzez wifi.

sciagnalem apn droida, wylaczylem wszystko ( swiatelko przy przycisku sie nie swieci)

ale dalej moge surfowac po necie ...

co zrobic?

Odnośnik do komentarza

mam androida i chce aby laczyl sie z netem TYLKO poprzez wifi.

sciagnalem apn droida, wylaczylem wszystko ( swiatelko przy przycisku sie nie swieci)

ale dalej moge surfowac po necie ...

co zrobic?

 

Zadzwoń do biura obsługi abonenta, z tego co kojarzę sieci mają możliwość zablokowania Tobie internetu w telefonie (oczywiście poza WIFI).

 

A jeżeli chcesz aby po prostu nie łaczył się w celu aktualizacji programów, to wbij do menusów, już nie pamiętam dokładnie gdzie ale w opcjach sieciowych jest możliwość zaznaczenia "częstotliwości" łączenia się z netem (możliwe że jest to w menadżerze danych), zaznacz ptaszkiem odpowiedni pkt.

Edytowane przez Biały
Odnośnik do komentarza

mam androida i chce aby laczyl sie z netem TYLKO poprzez wifi.

sciagnalem apn droida, wylaczylem wszystko ( swiatelko przy przycisku sie nie swieci)

ale dalej moge surfowac po necie ...

co zrobic?

 

Ustawienia -> Komunikacja -> Sieci telefonii komórkowej -> odznacz [użyj danych pakietowych], do tego możesz zmienić [tryb pracy sieci] na [tylko GSM].

I po problemie.

Odnośnik do komentarza
Gość szpic

mam androida i chce aby laczyl sie z netem TYLKO poprzez wifi.

sciagnalem apn droida, wylaczylem wszystko ( swiatelko przy przycisku sie nie swieci)

ale dalej moge surfowac po necie ...

co zrobic?

 

Zadzwoń do biura obsługi abonenta, z tego co kojarzę sieci mają możliwość zablokowania Tobie internetu w telefonie (oczywiście poza WIFI).

 

A jeżeli chcesz aby po prostu nie łaczył się w celu aktualizacji programów, to wbij do menusów, już nie pamiętam dokładnie gdzie ale w opcjach sieciowych jest możliwość zaznaczenia "częstotliwości" łączenia się z netem (możliwe że jest to w menadżerze danych), zaznacz ptaszkiem odpowiedni pkt.

to odpada

mam pakiet internetu. wykupiony :)

chce tylko aby jak jestemw zasiegu wifi nie korzystal z pakietu tylko wifi.

bo narazie roznie to bywa :D

Odnośnik do komentarza

 

to odpada

mam pakiet internetu. wykupiony :)

chce tylko aby jak jestemw zasiegu wifi nie korzystal z pakietu tylko wifi.

bo narazie roznie to bywa :D

 

Mieszasz troszkę; pisałeś, że nie chcesz aby w ogóle nie korzystał z pakietu, tylko z wifi, teraz prostujesz i mówisz, że chcesz mieć internet po wifi wtedy, gry jesteś w jego zasięgu. Czasami wystarczy poprawnie sformułować pytanie.

Odpowiedź jednak jest prosta, musisz cały czas mieć włączone wifi w telefonie (w tym poprawnie skonfigurowane połączenie), jeżeli jesteś w zasięgu wifi, telefon łączy się z netem w ten sposób (po podłączeniu oczywiście pod sieć), jeżeli nie ma ciebie - pakiety.

Ale ZAWSZE musisz mieć włączony moduł wifi w telefonie.

Odnośnik do komentarza

Może macie rację? Może ja mam jakiś kompleks wyniesiony jeszcze z początków Androida, kiedy w jakichkolwiek rozmowach z pokorą kajałem się przed posiadaczami telefonów z logiem jabłka i przyznawałem "tak, na iPhone'a jest więcej lepszych aplikacji"? Może czas z podniesioną głową dumnie mówić, że Android stoi na równi z iOS, a nawet go przewyższa?

 

wyszły ostatnio jakieś fajne gry? Bo w sumie z nudów w pracy napieprzam już tylko w zynga pokera lf

 

Drag Racing

Robot Unicorn Attack

 

To mi się ostatnio w oczy rzuciło, a tak to trochę bieda. Co jak co, ale pod względem gier długo iOS nie dogonimy.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie na androida sa wszystkie potrzebne dla mnie aplikacje, wiec nie wiem o co wam chodzi.

 

Co poza gierkami jest na app store takiego wspanialego, czego android market nie ma?

Jak dla mnie mowiecie o nieporownywalnej roznicy to jakas pomylka - nie przesadzajmy.

 

Różnica jest nieporównywalne - aplikacje pokroju GarageBand, aplikacje photo marki Adobe (szczególnie te najnowsze) - to jest kolosalne różnica. Ale goni twardo, polecam dość wierzy artykuł:

 

http://techcrunch.com/2011/05/11/android-market-getting-a-major-refresh-better-discovery-a-redesign-and-99-new-countries/

 

Tak trzyamc konkurencja napędza biznes

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie na androida sa wszystkie potrzebne dla mnie aplikacje, wiec nie wiem o co wam chodzi.

 

Co poza gierkami jest na app store takiego wspanialego, czego android market nie ma?

Jak dla mnie mowiecie o nieporownywalnej roznicy to jakas pomylka - nie przesadzajmy.

 

Różnica jest nieporównywalne - aplikacje pokroju GarageBand, aplikacje photo marki Adobe (szczególnie te najnowsze) - to jest kolosalne różnica. Ale goni twardo, polecam dość wierzy artykuł:

 

http://techcrunch.com/2011/05/11/android-market-getting-a-major-refresh-better-discovery-a-redesign-and-99-new-countries/

 

Tak trzyamc konkurencja napędza biznes

O Garageband racja, aplikacja przekozaczna, co do photo, bardziej ciekawostka, funkcji taki photoshop ma 1/1000, mozna co prawda zrobic sobie jakis efekt, ale bez wiekszej rewelacji.

Ktos da jeszcze jakies? :teehee:

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie na androida sa wszystkie potrzebne dla mnie aplikacje, wiec nie wiem o co wam chodzi.

 

Co poza gierkami jest na app store takiego wspanialego, czego android market nie ma?

Jak dla mnie mowiecie o nieporownywalnej roznicy to jakas pomylka - nie przesadzajmy.

 

Różnica jest nieporównywalne - aplikacje pokroju GarageBand, aplikacje photo marki Adobe (szczególnie te najnowsze) - to jest kolosalne różnica. Ale goni twardo, polecam dość wierzy artykuł:

 

http://techcrunch.com/2011/05/11/android-market-getting-a-major-refresh-better-discovery-a-redesign-and-99-new-countries/

 

Tak trzyamc konkurencja napędza biznes

O Garageband racja, aplikacja przekozaczna, co do photo, bardziej ciekawostka, funkcji taki photoshop ma 1/1000, mozna co prawda zrobic sobie jakis efekt, ale bez wiekszej rewelacji.

Ktos da jeszcze jakies? :teehee:

 

heh, widzę, że kolega nie biega w temacie. Nie mówię o Adobe Photoshop, tylko o pakiecie dla grafików, czyli np. Adobe Ideas (choć parę innych produktów też wypuścili).

Adobe Idea na iTunes --> click

 

Ale idąc dalej:

- świetne narzędzia społecznościowe dla fanów muzyki, np. Aweditorium. Doskonały program Discovr, gdzie wpisujesz ulubionego muzyka i program przy pomocy mapy mzuycznej kieruje Cię w stronę artystów jemu podobnych w stylu lub rodzaju muzyki (oczywiście od razu są życiorsyy, filmy YouTube i takie tam).

 

Tutaj nie wiem jak na Androidzie, ale na iOS jest cała kategoria o podróżach i mamy tam doskonałe przewodniki do miejcach na świecie, onlinowe, interaktywne mapy, zdjęcia, historie... jest takie cuś na Androida?

 

Doskonałe czytniki RSS typu Flipboard:

http://www.youtube.com/watch?v=v2vpvEDS00o&feature=player_embedded

 

Sorry, ale to jest przepaść, po prostu nie ta liga. Po więcej zapraszam do innego działu (jest dział o aplikacjach dla iOS), bo tutaj się robi spamowo. Nie mówię, że tych "funkcjonalności" wszystkich nie ma na Androidzie, ale jakość aplikacji, wybór i "świeżość" pomysłów zaskakuje jak nigdzie indziej.

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza
Sorry, ale to jest przepaść, po prostu nie ta liga.
po czym wnosisz skoro (cyt.) nie wiem jak na Androidzie?

 

- Discovr? last.fm

- podróże? kategoria Travel & Local z Google Maps, Street View, Earth i TripAdvisor na czele

- Flipboard? Feedly, Pulse

 

Nie zrozum mnie źle - nie jestem fanem ani apple ani androida ale to o czym piszesz to w dużej mierze maketing. Vide to promo czytnika RSS zrobione jakby to byl coś wyjątkowego podczas gdy tak naprawdę jedyną "świeżą" funkcją jest "like it" (które z drugiej strony jest dla mnie wielkim minusem, bo obecnie jest takie przesycenie aplikacji społecznościowych, że jeszcze trochę i mój cardio-trainer będzie miał funkcję tweetowania mojego tętna). Mam do czynienia z iOS na iPadzie i Honeycomb na Transformerze (wyjątkowy sprzęt swoją drogą) i wierz mi, że granica jakościowa pomiędzy tymi systemami już została zatarta.

Jedynym minusem androida jest bardzo mało ciekawych gier i tu rzeczywiście iOS wygrywa bez najmniejszych problemów.

Odnośnik do komentarza

AppStore wygrywa marketingiem, popularnoscia a jedno i drugie wiąże się z ilościa aplikacji. Duża różnica jest jeśli chodzi o ilość co nie musi sięprzekładać na jakość ale przepaśc to była w czasach iP3 i pierwszych telefonów na Androidzie. Obecnie te telefony są na tyle popularne a co za tym idzie sam system, że Market coraz bardziej się powiększa. Można oczywiście mówić, że samych programów związanych z mailem na iP jest 99 różnych rodzaji, z czego 90 to jakieś pomyłki a tylko 9 jest godnych uwagi z czego 6 z nich jest również na Androidzie.

Tu akurat + bo p oczęści można na podstawie AppStore sprawdzić co jest funkcjonalne, co sięprzyjeło i rodzynki wydawać na Markecie a smieci olewać.

Odnośnik do komentarza

Widzieliście, jakie bajery doda Google do Marketu, by łatwiej odnaleźć nowe, ciekawe aplikacje? Trending apps, editors choice, sugerowanie nowych aplikacji na podstawie już zainstalowanych, dodatkowo nowe przydatne funkcje dla developerów jak wyłączenie konkretnego urządzenia z listy obsługiwanych czy różne wersje aplikacji pod różne telefony. BAJKA. Google I/O w tym roku jest świetne!

 

I tak na boku, coś jest w tym marketingu Apple. Oni sprawiają, że ludzie czują się wyjątkowi, lepsi od innych. Wystarczy tylko spojrzeć na kolesia kilka postów wyżej. Nie wie, jak na Androdzie, ale na 100% WIE, że to inna liga :D.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeszcze kilka za(pipi)istych gierek i będzie całkiem spoko. Ja mam oba systemy i dużej różnicy, oprócz wspomnianych gier nie dostrzegam. Czasami zdarza się tak, że Android góruje nad iOS, a czasami odwrotnie.

 

Panowie, jakieś namiary na ebooki na androida?

 

 

EDIT. Sory, za post pod postem.

Edytowane przez django
Odnośnik do komentarza
Gość szpic

 

 

I tak na boku, coś jest w tym marketingu Apple. Oni sprawiają, że ludzie czują się wyjątkowi, lepsi od innych. Wystarczy tylko spojrzeć na kolesia kilka postów wyżej. Nie wie, jak na Androdzie, ale na 100% WIE, że to inna liga :D.

ja mam na oku cos innego :

 

nawigacja od google a podstawie google maps. ( narazie tylko usa)

oraz

Skaner sklepowy.

Skanujesz etykiete,kod kreskowy, lub mowisz nazwe.

program na podstawie twojej lokalizacji wyszukuje gdzie w okolicy kupisz najtaniej ;)

narazie tylko usa i uk...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...