Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Ogaranicie, że od Androida 2.2 można w ustawieniach sieci wyłączyć dane pakietowe, nie?

 

 

A istnieje coś takiego, czy to może mit, że mając komórę w playu, jak jesteśmy w miejscu, gdzie play korzysta z nadajnika np. plusa, to może nabijać wtedy za połączenie internetowe poza abonamentem?

Odpowiadam pozno, ale teraz dopiero przeczytalem.

 

Skoro mowisz o polaczeniu poza abonamentem, to w zaleznosci od taryfy. Jezeli jest sprzed roku, to trzeba zablokowac wysyl danych poza nadajnikami PLAY. W tych nowych nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza

Ogaranicie, że od Androida 2.2 można w ustawieniach sieci wyłączyć dane pakietowe, nie?

 

 

A istnieje coś takiego, czy to może mit, że mając komórę w playu, jak jesteśmy w miejscu, gdzie play korzysta z nadajnika np. plusa, to może nabijać wtedy za połączenie internetowe poza abonamentem?

Odpowiadam pozno, ale teraz dopiero przeczytalem.

 

Skoro mowisz o polaczeniu poza abonamentem, to w zaleznosci od taryfy. Jezeli jest sprzed roku, to trzeba zablokowac wysyl danych poza nadajnikami PLAY. W tych nowych nie ma problemu.

 

Mam nową umowę, więc raczej wszystko ok. Jeszcze jedno pytanie, jak jestem za granicą to nic się nie zmienia z pakietem danych, normalnie korzystam z pakietu od playa? Niedługo wyjazd mi się szykuje i jestem ciekaw.

Odnośnik do komentarza

Słuchajcie, znów pomocy potrzebuję.

 

Mój Samsung Galaxy Gio samoistnie się wyłącza. Poszedłem z nim do serwisu, koleś przy biurku powiedział, że może to być wina softu, który mogę sam przeinstalować. Żeby nie tracić czasu na gwarancję. No i tutaj pojawia się moje pytanie - Android wersja 2.2, na 2.3 zapdejtować nie mogę bo gwarancję stracę. W takim razie jak mogę przeinstalować system na swoim telefonie NIE tracąc gwarancji? Mam zainstalowany program Samsung Kies, ale działa jak chce.

Odnośnik do komentarza

No to zrób backup, wgrywaj nieoficjalnego upa, w razie czego wrócisz do poprzedniego stanu i na gwarancje oddasz :) Wczoraj kupiłem sobie X8, całkiem fajny telefon, tylko trochę przycina :/ Pewnie by mi to nie przeszkadzało, ale przez 2 lata siedziałem na iOSie który jest piekielnie szybki i płynny. Jaki najlepszy rom na niego polecacie?

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie. Jak przenieść smsy, notatki i pozycje kalendarza do nowego fona? Z nokii 6220c do HTC desire Z. Wcześniej miałem możliwość, po prostu w konfiguracji była opcja 'przenieś moje dane' i po bluetooth wszystko śmignęło. Niestety komórka poleciała na serwis (niepotrzebnie) i wszystko pokasowali, a w międzyczasie zmieniłem kartę SIM na inną (bo restartowanie się HTC to była wina karty) i teraz jak próbuje przenieść w ten sposób dane to HTC nie znajduje w nokii smsow i kalendarza.

 

Wydaję mi się, że głównym powodem może być zmiana oprogramowania, wcześniej miałem androida 2.2, teraz 2.3.3, może jeszcze nie ogarnęli tego

Odnośnik do komentarza
Gość konstant

Już jestem prawie pewien co kupię, ale może macie jakieś propozycje. Coś ciekawego do 600-700zł oprócz używanego Desire?

Bo rozlał mi się dzisiaj LCD w Magicu i stwierdziłem, że jak mam wymieniać za ponad 100zł go to to prawie połowa wartości tego telefonu, to sobie kupię nowy, a Magica później naprawię.

 

 

Defy, Milestone, X10

Odnośnik do komentarza

A ja mam pytanie co do android market. Jak kupuję płatną aplikację, to ściągnie mi hajs z abonamentu, czy będzie to kwota wydana poza abonamentem?

 

Będziesz w stanie cokolwiek kupić dopiero, jak podepniesz odpowiednią kartę w Google Checkout. Jak już to zrobisz, to właśnie z niej będą ubywać środki po zakupie czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza

Już jestem prawie pewien co kupię, ale może macie jakieś propozycje. Coś ciekawego do 600-700zł oprócz używanego Desire?

Bo rozlał mi się dzisiaj LCD w Magicu i stwierdziłem, że jak mam wymieniać za ponad 100zł go to to prawie połowa wartości tego telefonu, to sobie kupię nowy, a Magica później naprawię.

 

 

Defy, Milestone, X10

 

Myślałem nad Milestone, ale jednak wybrałem Desire. I muszę przyznać, że skok z Magica na to cudo to jest najlepsza decyzja w moim życiu - nie wiem czy do końca miesiąca skończę się bawić. :D

Odnośnik do komentarza

Coś się powaliło w mojej Spicy. Sama co jakiś czas przechodzi w tryb bezpieczny, cokolwiek zrobię to mam komunikat "proces system przestał odpowiadać." Hard reset nic nie pomógł, przedwczoraj jeszcze wszystko było ok, co to może być?

Odnośnik do komentarza

Mógłbym takie pytanie zadać na forum poświęconym Androidowi, ale chciałbym opinię normalnych geeków, a nie poje'bów, którzy bawią się w benchmarki olewając jak działa telefon. ;) Tak więc... czy istnieje coś lepszego niż MIUI? Czy powstało na Androida cokolwiek, co lepiej wygląda, przyjemniej się konfiguruje i jeszcze swobodniej z tego korzysta? Od zawsze miałem CyanogenMod, od pierwszych już wersji, ale to co przeżyłem tydzień temu po przejściu na MIUI jestem porażony... Czy najnowsze ROMy oparte na CM są równie szybkie i sprawnie działające?

Odnośnik do komentarza

Mam służbowego I9000 od paru dni, a na nim system w wersji 2.2.1. Dlaczego ani z poziomu telefonu, ani z poziomu KIES nie wyświetlają się dostępne aktualizacje systemu? Przecież już jest 2.3.4. oficjalnie wypuszczone.

Nie chcę żadnego customa, chcę zwykły oficjalny soft w najnowszej wersji.

Już zabrałem się za to manualnie - włączyłem Download Mode (nie było), zrootowałem, zrobiłem backup Titanum Backupem, ściągnąłem nowy soft, Odina (odinstalowałem KIESa), ale jeszcze mam pewne opory przed updatem...

 

W ogóle spora różnica jest między 2.2.1, a 2.3.4? Bateria, szybkość, stabilność itp.

Odnośnik do komentarza

@Mathiu

lepsze zarządzanie pamięcią i energią; reszta jest niezbyt ważna dla normalnego użytkownika

 

@Legion

ASOP z Go Launcher EX ale to i tak wszystko kwestia gustu - jedni uwielbiają Sense, inniMIUI a jeszcze inni wspomnianego Go. Ja używam ze względu na kompaktowość - wbudowane foldery i prosty task killer to zawsze dwa programy mniej na karcie a do tego proces kustomizacji jest naprawdę nieźle rozbudowany natomiast same theme to nie kalki z LauncherPro gdzie wszystko co ulega zmianie to kolory. Tutaj theme zmienia wszystko - od ikon przez wygląd menu a na kostkach programowych kończąc.

Odnośnik do komentarza

@Legion

ASOP z Go Launcher EX ale to i tak wszystko kwestia gustu - jedni uwielbiają Sense, inniMIUI a jeszcze inni wspomnianego Go. Ja używam ze względu na kompaktowość - wbudowane foldery i prosty task killer to zawsze dwa programy mniej na karcie a do tego proces kustomizacji jest naprawdę nieźle rozbudowany natomiast same theme to nie kalki z LauncherPro gdzie wszystko co ulega zmianie to kolory. Tutaj theme zmienia wszystko - od ikon przez wygląd menu a na kostkach programowych kończąc.

 

 

Sprawdziłem pięć ROMów i w sumie żaden z nich - czy to AOSP czy też CM - nie hulał mi szybciej niż ten MIUI. Zresztą nie o samą szybkość tutaj chodzi, ale o motywy i możliwość zmiany każdego elementu UI na jakikolwiek z jakiegokolwiek theme - mistrzostwo. Także chyba nic lepszego jak na razie nie znajdę - niesawmowite to MIUI.

Przy okazji, polecam cholernie Battleheart - najlepsza moim zdaniem gra na Androida. Ostatnio gram w to więcej niż w FFT.

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam, sam jestem od kilku dni na MIUI i to jest mistrzostwo świata. Wygląd i prędkość to jedno, ale możliwości customizacji są niesamowite. Można zmienić wszystko, od lockscreena (chcemy mieć taki z Sense 3.0? Możliwe! Taki jak w Honeycombie? Możliwe! itd.) po ikonki wszelkie, czcionki i kolory wszystkiego. WOW. Jest też strasznie dużo ułatwień i przydatnych rzeczy, jak latarka na lockscreenie (wystarczy przytrzymać HOME), jak pełna kontrola nad telefonem w pasku notyfikacji. Wiedzieliście, że jak się przytrzyma np. ikonkę od WiFi to przeniesie Was do ustawień tego np. WiFi? Coś genialnego, jak nikt jeszcze na to nie wpadł?

 

Wbudowany świetny menedżer plików, firewall, licznik danych, task manager. No i wygląd, aż ciężko poznać, że to Android! Przyjemność obcowania z MIUI jest WIELKA.

Odnośnik do komentarza

Wrzućcie wasze screencapy, bo chciałbym zobaczyć co w nim takiego fajnego. Jak dotąd spotkałem się tylko z cukierkowatymi themami i to co mnie odrzuca najbardziej to ajfonowość tego romu.

Obecnie używam czegoś takiego - jeden ekran główny i jednoekranowe menu (pasek stanu z zegarem etc wysunięty tylko na potrzeby screenshota - normalnie jest schowany). Do tego pełen minimalizm w kwestii ikon i kolorystyki - uzyskam coś takiego na MIUI?

 

http://i.imgur.com/TRDun.png

http://i.imgur.com/lU2cS.png

Odnośnik do komentarza

Screeny zarzucę potem, ale widzę, że używasz Go Launcher EX. Przecież to najbardziej iPhone'owaty i wzorowany jednocześnie na MIUI launcher jaki jest ;). Żaden problem go wrzucić i używać zamiast standardowego w MIUI, który jest dosyć odmienny, bo np. nie posiada szuflady z aplikacjami, tylko wywala wszystko na pulpit, niczym iOS.

 

Za jakiś czas naświetlę Ci (wraz ze screenami) wszystkie ciekawe rzeczy w MIUI. Choć uprzedzam, jest cukierkowo i iPhone'owato... Chociaż nie wiem, czy nie będzie łatwo tego zmienić za pomocą odpowiedniego theme :).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...