Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Ja właśnie zmieniłem mi 10 na mi 11 ultra.

Szczerze?

Gdyby nie to, że mam go w zajebistej cenie, to w życiu bym się na to nie porwał.

Typowy telefon xiaomi, nie odczuwam żadnej różnicy w płynności działania względem poprzedniego telefonu.

Podobno te aparaty są turbo fajne, ale jeszcze za dużo się nimi nie bawiłem, póki co nie odczuwam za bardzo różnicy względem poprzedniego telefonu z zainstalowanym gcamem. 

Myślę, że gdy mówimy o telefonach za ponad 5k należałoby skreślić Xioami na starcie :)

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Redmi Note 9, Android 10, 4GB RAM. Od jakiegoś czasu przeładowuje mi notorycznie strony w Chrome jak tylko wracam do danej karty. Wystarczy np. w trakcie pisania posta pójść do tabki obok by skopiowac linka i 10 sekund później przeładowuje mi forumka po powrocie. Tu akurat jest zachowany draft, ale w większości przypadków to ubija cały progres.

 

Ktoś napotkał problem, wie jak rozwiązać? Szukałem ustawień Chrome://flags ale nic szczególnego nie znalazłem.

 

4GB pamieci powinno z palcem w dupie wystarczyc do zapamietania jednej czy dwoch kart na jakis czas.

 

edit:

z domyslna przegladarka xiaomi tez tak się dzieje. Gdzies doczytalem, ze Andek 10 ma skopane zarządzanie RAMem, ale to chyba musialo niedawno się stac, gdyz na pewno tak nie uwalało stron.

Odnośnik do komentarza

No właśnie mam tez to wrazenie, ze wcześniej to nie było problemem i mogłem przełączać się miedzy stronami, a nawet musialem sam przeładowywać żeby zobaczyć nowy content. Moze któryś updejt Andka 10 w wydaniu Xiaomi lub ich nakładki MIUI zepsuł zarzadzanie pamięcią. Zobaczymy czy Android 11 pomoze jak tylko będzie dostępny w tym modelu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jak to jest teraz z tym Samsung DeX i tego typu trybem (Desktop mode) w innych telefonach? Obsługują to jedynie wybrane modele, czy to już standard i np. Galaxy M11 (albo tanie chińczyki do 700pln) też to obsłuży? Nie chodzi mi o klonowanie ekranu, tylko ten tryb w którym mogę używać telefonu na dużym ekranie jakbym korzystał z PC. Chciałbym podłączyć telefon kablem usb-c - hdmi do TV, jeśli to ma znaczenie. Zatrzymałem się na Motce z drugiej połowy 2018 (oreo 8.1) i jestem nie na czasie z tym wszystkim.  

Odnośnik do komentarza

z tego co wiem od sgs8 w gore(nie liczac s10lite) i seria note to ma, nie pamietam od ktorego.

do tego starsze huaweie z serii p i motorola ostatnio tez dala cos na wzor dexa w swoim topowym modelu.

 

budzetowki nie maja.

Edytowane przez gniewny
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...

Nie chcę zakładać nowego tematu ale jest problem. Od wczoraj żonie przy przeglądaniu internetu, czy ogólnie użytkowaniu telefonu wywala na cały ekran co kilka minut reklamy aplikacji gier oraz pojawiają się powiadomienia o bitcoinach itp. jedyne co ostatnio pobierała to cennik pdf z przychodni i Duolingo. Czy Dualingo (wersja film ale nie z google Play) mogła to zrobić? W sumie używa tej aplikacji od dwóch tygodni, przez tydzień normalną ze sklepu Googla a później wersję pełna nie ze sklepu. Mieliście coś takiego kiedyś? Czy wystarczy usunąć jakąś aplikację czy od razu walić ustawienia fabryczne?

Odnośnik do komentarza

Ja bym najpierw wywalił tę apkę, wywalił jej APK, przeskanował telefon Malwarebytes Anti-Malware i zobaczył, czy bangla. Jak nie zabangla to wipe do fabrycznych i nauczka na przyszłość: potrzebujesz płatnej aplikacji? To ją kup zamiast ściągać z lewych stron pirata.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Kwiiiiiik co wy w ogóle pierdolicie? xd Od czasów jak miałem sgs2 to wszystko leci z apkmania i NIGDY żadnego problemu z telefonem. Na sgs3 zainstalowałem blisko 50 różnych wersji softu z rootem wciąż jadąc na apk z netu i 

 

N

I

G

D

Y

 

żadnego problemu. Powiem Ci co zaszło u Twojej małżonki.

 

Wywaliło jej reklamę. Zainstalowała nieświadomie (to samo przerabiałem u mojej żony) klikając zamiast cofając i jest.

 

Za bardzo się wkręcacie w te hakerskie pierdolenie. :lapka:

Odnośnik do komentarza
10 hours ago, Jotrazydwa said:

Kwiiiiiik co wy w ogóle pierdolicie? xd Od czasów jak miałem sgs2 to wszystko leci z apkmania i NIGDY żadnego problemu z telefonem. Na sgs3 zainstalowałem blisko 50 różnych wersji softu z rootem wciąż jadąc na apk z netu i 

 

N

I

G

D

Y

 

żadnego problemu. Powiem Ci co zaszło u Twojej małżonki.

 

Wywaliło jej reklamę. Zainstalowała nieświadomie (to samo przerabiałem u mojej żony) klikając zamiast cofając i jest.

 

Za bardzo się wkręcacie w te hakerskie pierdolenie. :lapka:

To teraz zastanów się dlaczego wyskoczyła Wam taka szkodliwa reklama :dunno:

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy później...

Da się w andku 12 ustawić żeby pauzowało aplikację od razu po wejściu w podgląd aplikacji? W 11 mi od razu pauzowało video czy grę, a tu muszę najpierw wyjść do pulpitu, a dopiero potem w podgląd aplikacji, żeby zatrzymać apkę. Niby tylko jeden klik więcej, ale męczy to trochę jak się często korzysta.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Taka zmiana mi wskoczyła sama z siebie - dotąd w Chrome na Android 11 miałem zalogowane 3 konta Google na potrzeby przeglądania kilku Gmaili. W telefonie za to używałem tylko jednego głównego konta Google do synchronizacji kontaktów, zakupów Google Play, backupów itp.

No i dziś coś się zmieniło, bo wylogowało mi te Gmaile z przeglądarki Chrome i jedyne co mogę zrobic aby znowu w Chrome zalogować się kilkoma kontami, to dodać kolejne konta Google do Androida/urządzenia (wtedy będą widoczne w systemie tak samo jak to główne konto). I to jest zjebane, bo nie chcę na stałe mieć powiązanych kilku kont Google z telefonem, a tylko jedno.

Jest jakieś obejście by tylko w Chromie logować się innymi kontami, a nie w całym systemie?

Odnośnik do komentarza
7 minutes ago, _Red_ said:

Taka zmiana mi wskoczyła sama z siebie - dotąd w Chrome na Android 11 miałem zalogowane 3 konta Google na potrzeby przeglądania kilku Gmaili. W telefonie za to używałem tylko jednego głównego konta Google do synchronizacji kontaktów, zakupów Google Play, backupów itp.

No i dziś coś się zmieniło, bo wylogowało mi te Gmaile z przeglądarki Chrome i jedyne co mogę zrobic aby znowu w Chrome zalogować się kilkoma kontami, to dodać kolejne konta Google do Androida/urządzenia (wtedy będą widoczne w systemie tak samo jak to główne konto). I to jest zjebane, bo nie chcę na stałe mieć powiązanych kilku kont Google z telefonem, a tylko jedno.

Jest jakieś obejście by tylko w Chromie logować się innymi kontami, a nie w całym systemie?

Lepiej nie używać Chrome na Androidzie bo nawet reklam nie można zablokować.

Odnośnik do komentarza

Poniekąd dobra rada, bo zainstalowałem Firefoxa na Andka i mogę w przeglądarce swodobnie logować się tyloma googlami iloma chce, bez koniecznosci dodawania tych kont do systemu :)

 

A przez to co wcześniej pisałem już mam śmietnik na tamtych kontach. Np. zsynchronizowało mi kontakty i notatki z Gmailem służącym tylko do Allegro, co mi do niczego niepotrzebne. Zajebiste to Google, lepiej wie co user potrzebuje i wciska swoje funkcjonalności...

Odnośnik do komentarza

Tak wtedy moge, ale zależało mi, aby Chrome miał na stałe zapamiętane sesje kilku kont (bez dodawania kont do Androida), abym mógł regularnie sprawdzać pocztę w przeglądarce, a incognito to tylko tymczasowe rozwiązanie. Firefox jednak rozwiązał sprawę i mam tak, jak w Chrome przed tymi zmianami.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.