Skocz do zawartości

Figurki kolekcjonerskie


Scatebra

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa jestem jak wielu z was kolekcjonuje figurki z postaciami z gier lub ma chociaż jedną taką stojąca gdzieś nieopodal konsoli:). Czy znasz jakieś dobre polskie i zagraniczne strony gdzie można kupić takie figurki ale nie przepłacając za wysyłkę? A może masz fotki swoich figurek lub jakiś bardzo rzadkich gadżetów albo info na temat nowych premier? Jeśli twoja odpowiedź na którekolwiek z tych pytań brzmi tak to zapraszam do dyskusji:).

 

Jako założycielka tematu dodaję pierwszego posta:).

 

Ze stron z figurkami polecam http://www.aliensgroup.pl/index.php i http://dageki.pl/ ale z chęcią poznałabym jeszcze jakieś inne bo jak wiadomo, każdy z takich sklepów ma inną ofertę:).

 

Newsy:

------Już od lutego na stronie aliensgroup.pl będzie można zakupić figurki postaci z gry Army of Two: The 40th Day:)(Rios&Salem). Fotki:

00292501.th.jpg00292601.th.jpgimageaxd.th.jpg

 

------Firma Neca Toys postanowiła wydać serię 6(właściwie 5) figurek z gry Bioshock2. W sklepie aliensgroup.pl od lutego będą dostępne 2 z nich - Big Daddy(Prototype) i Big Sister. Ponadto Neca wydaje figurkę Big Daddy Bouncer, Big Daddy Rosie, Little Sister, Splicer i Strzykawka z EVE. O tych drugich jednak jeszcze nie wiadomo czy pojawią się w Polsce. Fotki:

splicer550xquality85.th.jpgbigsister550xquality85.th.jpgbouncer550xquality85.th.jpghypo550xquality85.th.jpglittlesister550xquality.th.jpgproto550xquality85.th.jpgrosie550xquality85.th.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 75
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Mam nieodpakowanego Wiedźminka <3

 

Jesteś jednym z tych co nie odpakowują figurek bo boją się, że się uszkodzą czy raczej z tych, którzy mają zamiar w przyszłości ją sprzedać?;p

 

No fajne sa figurki, ale kupowac cos za 50zl by tylko stalo na regale moim zdaniem mija sie z sensem. Druga sprawa to ceny - naprawde drogie one sa choc nie wygladaja najlepiej one wygladaja. Za ta kase mozna sie niezle najesc, pograc, itp niz popatrzec sie 5s i wrocic na ekran monitora.

 

Co do "wyglądania" nie najlepiej to nie ma co się sugerować jednym czy dwoma zdjęciami. Jesli poważnie byś zastanawiał się nad kupnem takiej statuetki to pewnie poszukałbyś różnych fotek takowej w sieci. Ludzie robią zdjęcia swoim figurkom i sa one bardzo przydatne ponieważ te, które są w sklepach internetowych zazwyczaj nie pokazują detali lub są wyretuszowane aby figurka prezentowała się jak najatrakcyjniej.

 

No i jeśli dla ciebie 50 czy 70zł to już jest dużo za figurkę to chyba rzeczywiście takie hobby by cię nie wkręciło:). Statuetki poniżej 100zł należą do tych z najniższej półki. Najczęściej kosztują one 200-450zł ale są też takie, które dochodzą do kilku tysięcy ze względu na wielkość czy limitowaną ilość(albo inne takie).

 

Jeśli masz figurkę i przykuwa ona twoją uwagę tylko na 5 sekund to nie zostaniesz ich kolekcjonerem:D:D. Sama kiedyś też się z tego śmiałam, ale kiedy dostałam swoją pierwszą (Kratos) to jakość wykonania po prostu mnie powaliła. Uwielbiam detale i to, że z każdej strony wygląda idealnie. Miło się na nia patrzy i miło ją mieć. Ale nie każdy może czuć coś takiego tak jak np. mnie nie kręci zbieranie znaczków pocztowych;p.

Edytowane przez Grigori
nie piszemu post pod postem; używamy opcji edycji
Odnośnik do komentarza

Jestem tym, któremu się po prostu podoba pudełko, a Wiedźminek bez trzymanki jakoś nie może się utrzymać :)

 

Tak na oko, czy ta figurka jest tak zaj.... jakości jak Snake z edycji kolekcjonerskiej MGS4 (jakość jest tak żałosna, że stawianie jej na półce jest niezwykle ryzykowne - grozi utratą wzroku =) ).

Odnośnik do komentarza

mam Jokera z Akiry i gejucha z Fallouta3

tyle że muszę Jokera chować bo syn twierdzi że to jest jego zabawka i koniec, a jego zabawki to kończą tragicznie, tak to pewnie bym mu dał do zabawy (on się bawi w doktora Mengele, 3 minuty i jakikolwiek ludek leży rozczłonkowany, oblepiony plasteliną i cholera wie czym jeszcze - ostatnio zrobił choinkę, z główek ludków lego O_o)

ogólnie lubię bobbleheady i powoli przymierzam się do większych zakupów w tym temacie

zamiast puszek po piwie czy innych durnot to wolę taką figurkę na półce przy tv

 

 

fajna strona to forbiddenplanet.co.uk

Odnośnik do komentarza

Posiadam trochę figurek z serii MGS, Gears of War, po sztuce z RE4, God of War, kilka z filmów. Ogólnie hobby dość kosztowne, a ceny tych lepszych figurek... bez komentarza.

 

Teraz przymierzam się do kupna

http://www.aliensgroup.pl/2630_Gry_i_komiks_Metal_Gear_Solid_METAL_GEAR_SOLID_3_UDF_BOSS.html

i

http://www.aliensgroup.pl/2629_Gry_i_komiks_Metal_Gear_Solid_METAL_GEAR_SOLID_3_UDF_SNAKE_TIGER_CAMO_.html

 

 

Dziś trafiłem na taką ciekawostkę

walyou-post-roundup-12-kratos-vinyl.jpg

 

 

I jeszcze to cudo, niestety, nigdzie tego nie dostaniemy, wyprodukowane tylko dla Santa Monica.

kratos_statue.jpg

Odnośnik do komentarza

ja mam snejka i mantisa z 1 linii zabawek Mcfarlane'a, glupi bylem.

 

A to czemu ? Figurki MGS Mcdarlane'a genialne były i nie obciach postawić je na półce. Ja dzisiaj dostałem paczkę z nowym nabytkiem:

 

http://www.hlj.com/product/KBYPP-285

 

Dostałem ją 5 dni temu z tej strony za niecałe 50 $ bez kosztów przesyłki. Tak w ogóle, to polecam tą stronę (zero podróbek z Chin za 13 $).

Edytowane przez Guts
Odnośnik do komentarza

Posiadam trochę figurek z serii MGS, Gears of War, po sztuce z RE4, God of War, kilka z filmów. Ogólnie hobby dość kosztowne, a ceny tych lepszych figurek... bez komentarza.

 

Teraz przymierzam się do kupna

http://www.aliensgro...3_UDF_BOSS.html

i

http://www.aliensgro...IGER_CAMO_.html

 

 

Dziś trafiłem na taką ciekawostkę

I jeszcze to cudo, niestety, nigdzie tego nie dostaniemy, wyprodukowane tylko dla Santa Monica.

(Zdjęcia wycięłam, żeby się nie powtarzały) Co do pierwszej figurki to chyba nie jest seryjna i należy do tych wykonanych w zaciszu domowym. Ale i tak fajna i niezłe wykonanie:). Ta druga natomiast to dzieło tego pana: http://marknewman.deviantart.com/ (powinny tam być jakieś foty making of Kratos) i właśnie wchodząc dziś na jego konto zobaczyłam, że znów stworzył kolejne cudo:

eddiepainted2bymarknewm.th.jpgeddiepaintedbymarknewma.th.jpg

A co do figur Kratosa to z tych domowej roboty moją uwagę przykuła ta(naprawdę profesjonalne wykonanie):

kratos4.th.jpg

Ogólnie figurki Kratosa produkowane przez NECA są bardzo dobre choć wymyślanie dodatkowych wersji takich jak te: cmbo00113kh.th.jpg jest moim zdaniem wyciąganiem pieniędzy od klientów i co mądrzejsi nawet na nie nie spojrzą. Przecież to tylko odlew z innego materiału niż podstawowa wersja kratosa. Jak dla mnie Kratos wersja zwykła i te ze zbroją Aresa i Golden Fleece są wystarczające jeśli chodzi o samego Kratosa. Natomiast ubolewam nad tym, że żadna firma nie podjęła się zrobienia seryjnych statuetek(takich na wysokim poziomie) czy jakiś dioram biorąc pod uwagę popularność serii. Tyle tam pięknych stworzeń, ile by można było wyprodukować wspaniałych figurek. Te wszystkie minotaury, gorgony i inne takie oraz sami bogowie aż proszą się o uwiecznienie. Jak pięknie by wyglądała duża statuetka Kronosa ze świątynią na plecach. Ah, tylko można sobie pomarzyć;p.

 

A co do Gearsów to ostatnio miały premierę nowe 4 figurki:

autoimagesnc52098alg.th.jpg

Mi najbardziej z nich zależałoby na Boomerze i Hoffmanie. Szkoda jednak, że są tej samej wielkości bo przecież Boomer aż prosi się o to, by być prawie 2x większy niż ludzie;p. Ciekawe czy kiedyś wydadzą jeszcze Kantusa, Skorge'a, Maulera, Grindera czy Locust Queen:). W necie trafiłam na coś takiego:pernaskorge20.th.jpg Piękne, ale z tego co wiem, to są modele Epic Games, które były pomocne przy tworzeniu gry. Wszystkie to tylko obrazy 3D(przy dłuższym przypatrzeniu się;p) ale i tak większość z nich nadaje się idealnie na figurki;p. Tutaj więcej: http://www.consolega...ar-2-dezvaluit/

Edytowane przez Scatebra
Odnośnik do komentarza

Na półce stoi połamany Kratos (jakaś felerna sztuka mi się trafiła) w towarzystwie Vaultboy'a, już niedługo do wesołej gromadki dołączy malutki Sackboy :)

 

Ogólnie kiedyś miałem niezłą fazę na kolekcjonowanie Action Figures, ale z wiekiem chyba mi przeszło - jako że z gotówką bywa różnie, wolę wydać kasę na grę albo kupić Dziewczynie kwiaty :)

Odnośnik do komentarza

Na półce stoi połamany Kratos (jakaś felerna sztuka mi się trafiła) w towarzystwie Vaultboy'a, już niedługo do wesołej gromadki dołączy malutki Sackboy :)

 

Ogólnie kiedyś miałem niezłą fazę na kolekcjonowanie Action Figures, ale z wiekiem chyba mi przeszło - jako że z gotówką bywa różnie, wolę wydać kasę na grę albo kupić Dziewczynie kwiaty :)

 

Hehe, mój chłopak wie na szczęście, że zamiast kwiatów wolę figurkę albo grę:D. Figurki są mu obojętne ale z gier korzystamy we dwoje:).

Odnośnik do komentarza

I ja czasem coś kupię, żeby się kurzyło na półce. Nie musi być z gier, grunt, żeby mi się podobało.

Gdy już mi się znudzi, to trafia do pudełka, a na półce ląduje coś innego. Płodozmian :)

 

Jedna z moich ulubionych - Priss z Bubblegum Crisis.

2830985975_e007a9a55d_m.jpg

 

I losowe figurki z Kingdom Hearts. Chętnie przyjmę brakujące :D

2831819246_44746bee56_m.jpg

 

Obecnie np w pudełkach leżakują dwie świetne figurki (raczej lalki) z RE4, ich miejsce zajął Yoshi :)).

Odnośnik do komentarza

Troche podzielam zdanie Pinga - Co prawda uważam że figurki są fajniutkie i w ogóle (ba sam mam kilka), ale gdybym miał ozdabiać nimi pokój w ilości podobnej do pudełek z grami, to troche przesada :P.

Oczywiście nie mówię że to nerdowskie - Nerdowskie to fapowanie przy mangowych modelach :P :P :P.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.