Skocz do zawartości

Star Wars The Force Unleashed 2


Fenikz

Rekomendowane odpowiedzi

No dajcie spokój, klon Starkillera? Srsly? To chyba najbardziej żałosny pomysł, żeby usprawieliwić "przeżycie" głównego bohatera, jaki można wymyślić. No dobra - nie, każdy byłby równie żałosny. Fabularnie ciągnięcie wątku Starkillera to strzał w kolano i twórcy FU 2 nie zmieniliby tego nawet wsadzając do gry epicką walkę z Yodą, Macem Windu, Vaderem i Imperatorem naraz.

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Może być odcinanie kończyn w mini-skali, ale bez krwi (jak w serii Jedi Knight). Pomysł z klonowaniem jest w moim mniemaniu nie zbyt udany ale dość powszechny w universum. Mimo wszystko wolałbym bardziej coś w stylu zmartwychwstania - Galen kopia to jednak nie Galen oryginał. :confused:

Odnośnik do komentarza

Może być odcinanie kończyn w mini-skali, ale bez krwi (jak w serii Jedi Knight). Pomysł z klonowaniem jest w moim mniemaniu nie zbyt udany ale dość powszechny w universum. Mimo wszystko wolałbym bardziej coś w stylu zmartwychwstania - Galen kopia to jednak nie Galen oryginał. :confused:

No właśnie, bravo ;]

 

Dziwicie się jakby:

a) klonowanie w SW było czymś nowym i kosmicznym.

b) no cholera tego klona, było można się spodziewać. No bo jak sobie inaczej to wyobrażaliście. No ok Blue napisał o zmartwychwstaniu. Ale osoby które nie są oczytane czy zaznajomione z SW. Ten pomysł/ te działanie mogłoby się wydawać dość "dziwne" i naciągane.

 

Jak można mówić, że fabuła zapowiada się mizernie. Po tych 2-3 zdaniach, naprawdę myślicie, że ratowanie Koty to będzie wątek główny... Bez przesady. Nie wierzę w taką kaszanę.

 

A sam klon Starkillera daje podstawy do niezłej intrygi i dobrej fabuły. Odkrywanie co i jak, czemu itd. Za tym na pewno będzie stała grubsza afera.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Mnie się np. bardzo podobało pierwsze FU(jeśli chodzi o fabułę) i uważam, że tak historia Starkillera powinna się zakończyć. Solidny, spójny interquel między jedną trylogią a drugą, kilka fajnych postaci(Kota) i motywów(sekretny uczeń Vadera itp., dużo by wymieniać), na koniec epicka walka i heroiczna śmierć. Szlus. Twórcy mogli umiejscowić akcję w dowolnym miejscu i czasie(uniwersum SW nadaje się na slashera idealnie) i dać spokój Starkillerowi - to się mogło udać(patrz: KotOR). Sklonowanie go to zwyczajnie strasznie tani chwyt, nieważne że mający miejsce w uniwersum SW(a akurat znam je całkiem dobrze). Prawda jest taka, że twórcom nie chciało się/nie mieli pomysłu/czasu na zrobienie nowego bohatera(i historii), tylko że - ups - nagle zorientowali się, ze uśmiercili poprzedniego. Więc zamiast zrobić coś świeżego fabularnie, zdecydowali się zagrać sprawdzonym brandem. Nie przeczę, że okres między trzecią a czwartą częścią daje twórcom jeszcze wiele możliwości, no ale trzeba było o tym pomyśleć zanim zaciukali Galena - mogli np. strzelić w pierwszym FU open ending.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mnie się np. bardzo podobało pierwsze FU(jeśli chodzi o fabułę) i uważam, że tak historia Starkillera powinna się zakończyć. Solidny, spójny interquel między jedną trylogią a drugą, kilka fajnych postaci(Kota) i motywów(sekretny uczeń Vadera itp., dużo by wymieniać), na koniec epicka walka i heroiczna śmierć. Szlus.

Wiem, pamiętam, czytałem Twoje posty ;]. Również tak myślę.

 

Twórcy mogli umiejscowić akcję w dowolnym miejscu i czasie(uniwersum SW nadaje się na slashera idealnie) i dać spokój Starkillerowi - to się mogło udać(patrz: KotOR).

DOKŁADNIE. Zgadzam się. Dokładnie Kotor.

I na tym w sumie można byłoby zakończyć dyskusję. Zresztą też to pisałem. Mogli zamknąć ten temat tak jak się skończył TFU no ale skoro...

 

Sklonowanie go to zwyczajnie strasznie tani chwyt, nieważne że mający miejsce w uniwersum SW(a akurat znam je całkiem dobrze). Prawda jest taka, że twórcom nie chciało się/nie mieli pomysłu/czasu na zrobienie nowego bohatera(i historii), tylko że - ups - nagle zorientowali się, ze uśmiercili poprzedniego. Więc zamiast zrobić coś świeżego fabularnie, zdecydowali się zagrać sprawdzonym brandem. Nie przeczę, że okres między trzecią a czwartą częścią daje twórcom jeszcze wiele możliwości, no ale trzeba było o tym pomyśleć zanim zaciukali Galena - mogli np. strzelić w pierwszym FU open ending.

Nie twierdzę, że nie znasz ;]. Bron Boże.

 

Malo tego zgadzam się ponownie, że to tani i ograny chwyt.

 

Tylko myślę, że nie ma póki co oceniać po tym zaledwie "malutkim wstępie fabuły".

Albo inaczej ja nie będę i nie chcę na razie oceniać historii dopóki nie zagram i nie skończę TFU2. Dopóty nie poznam wszystkich szczegółów, motywów itd.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Tak jak większość z was uważam to za tani chwyt marketingowy i przedłużenie bohatera który bądz co bądz sprzedał sie fenomenalnie. Martwi mnie jedynie niezgodność z głównymi założeniami SW które sa widoczne juz w tej chwili...

Np: kolny NIE MOGŁY posiadac mocy nawet jesli byly kopiami postaci wrażliwej na nią - to byl jedna z fundamantalntch zasad. Ponadto klony starzały sie kilka razy szybciej i ich rozwój fizyczny był ograniczony poprzez orginalna wersje.

Ponadto jestem ciekaw jak wytłumacza zdobywanie mocy przez starkillera gdy jest on klonem? czy bedzie mogl sie bardzie rozwinac niz orginalny itp. za duzo niezgodnosci, powinni historie osadzic w starej republice w czasach bane'a lub revana.

Edytowane przez QTF
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

http://gameinformer.com/b/news/archive/2010/06/04/fantastic-new-force-unleashed-ii-art.aspx nowe screeny i arty

 

Piękne :wub: Ale nie o to w tej grze chodzi.

 

Ostatnio na Bastionie SW gdybaliśmy o TFU II. Już dobra pomijając co tu dużo mówić kiepski - nie najlepszy początek fabuły (klon). To dalej może być jeszcze gorzej, może być tragicznie. Cholera wie jak to się potoczy a co dopiero skończy. Dlatego mówię nie chcę oceniać fabuły do po skończeniu gry. Ale jak na razie nie wygląda to zbyt różowo ;/

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Miłośnikiem świata SW nie jestem, więc jak coś przekręcę to nie jechać po mnie jak po autostradzie :)

 

Bo TFU2 też chyba będzie wchodzić w kanon, nie?

Wydawało mi się że pierwsze tFU również nie wliczane jest do kanonu. Wszak tam zabijamy albo Vadera albo Palpatine, a jak wiemy obaj Ci panowie są obecni w filmach. Dwa, po ograniu obu DLC wygląda na to że twórcy uważają zabicie Vadera jako to "prawdziwe". Tak jak epizod o Tatooine nie musiał się znaleźć w filmach, tak epizod z Hoth raczej nie mógł by być pominięty w żadnym wypadku. Więc tbh nie bardzo rozumiem jak ta gra może być traktowana jako cześć kanonu.

 

 

 

Co do grania klonem w tFU2. Damn, kompletnie nie pamiętam faktu śmierci Starkillera w jedynce O.o Ktoś mógłby mi przypomnieć? Nie grałem wieki w podstawkę.

Odnośnik do komentarza

Pomysł z klonem wcale nie jest zły, wystarczy aby był dobrze zrealizowany. (vide Thrawn)

A no właśnie.

 

I oto mi się rozbija od początku zapowiedzi TFU2. Sam pomysł jest imo średnio-słaby-naciągany (ale dość przewidywalny jak na SW). Natomiast kwestią jest jak zostanie zrealizowany, wykonany, wyjaśniony i pociągnięty do końca (szczególnie to jak się wkomponuje w kanon). Idealny przykład podałeś z Thrawnem, racja.

 

No ale właśnie bez zagrania, bez skończenia nie ma co jojczyć.

 

Bo TFU2 też chyba będzie wchodzić w kanon, nie?

Wydawało mi się że pierwsze tFU również nie wliczane jest do kanonu. Wszak tam zabijamy albo Vadera albo Palpatine, a jak wiemy obaj Ci panowie są obecni w filmach. Dwa, po ograniu obu DLC wygląda na to że twórcy uważają zabicie Vadera jako to "prawdziwe". Tak jak epizod o Tatooine nie musiał się znaleźć w filmach, tak epizod z Hoth raczej nie mógł by być pominięty w żadnym wypadku. Więc tbh nie bardzo rozumiem jak ta gra może być traktowana jako cześć kanonu.

Pierwsze TFU wchodzi w kanon (btw Palpatine nie zabijamy). Tyle, że przykłady które podałeś tyczą się alternatywnego zakończenia (te w którym zabijamy Vadera) i dalsze tego konsekwencje mamy w trzech dodatkach; dlc. To jest akurat wodza fantazji.

 

Natomiast te prawidłowe zakończenie w którym

giniemy

wchodzi w kanon.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Obiecany trailer

 

http://www.gametrailers.com/video/e3-2010-the-force/101181 E3 2010: Exclusive Betrayal Cinematic Trailer

 

Ehhh (pipi)a.

 

Już w jedynce waliło to w oczy i w mózg ale w dwójce sądząc po trailerze to już w ogóle. Jak osoba o tak ogromnej mocy przeszła bez echa...

 

http://www.gwiezdne-wojny.pl/news.php?11771,magazyny-o-grach-ujawniaja-pierwsze-spoilery-do-the-force-unleashed-ii.html nie jest to najnowszy news.

 

Informacje na temat fabuły ale parę więcej szczegółów które tutaj nie były podawane.

 

PS. Dual of Fates w trailerze ;]

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Myślałem, że "dwójka" będzie mniej prze bajerowana,przegięta pod względem użycia mocy i ogólnym uczynieniu z gracza super madafaki ale po tym filmiku widzę, że efekt jest odwrotny. Im nowsza gra w uniwersum SW tym bardziej głupsza i z.(pipi)ana. Mam chociaż nadzieję, że poprawią ten marny system walki na miecze, bo do genialnego pod tym względem Jedi Academy tej serii daleko.

Dobrze chociaż, że znalazłem niedawno na Steam "Star Wars Jedi Knight Collection" za mniej niż 100zł to chociaż tak można będzie sobie zrekompensować brak nowych świetnych gier z uniwersum SW.

Odnośnik do komentarza

No ja powiem szczerze, że zamiast efektownego trailera z którego kompletnie nic nie wynika.

 

Wolałbym zobaczyć trailer gameplay jak ten dzisiejszy K3.

O wiele bardziej.

 

Ten jest ewidentnie zrobiony na szerszą publikę. Co z tego, że fajny jak "durnowaty".

Dobrze, że chociaż DoF przygrywa przez chwilę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...