Skocz do zawartości

Star Wars The Force Unleashed 2


Fenikz

Rekomendowane odpowiedzi

To, że Lucas się spina i ogranicza. (Zresztą on też pie.rdoli "co chwilę coś innego"). Nie znaczy, że to nie wchodzi w kanon. Co z tego, że jest twórcą uniwersum. Skoro dawno przestał myśleć i zachowywać się racjonalnie.

 

Od dawien dawno EU jest uważane za kanoniczne. I raczej to się nie zmieni.

Jeżeli GL by to wszystko zwisało. To nie ingerowałby w EU. I nie zmieniałby "pewnych, niektórych" faktów, historii.

 

Zresztą nie po to Lucasfilm wymyśliło Holocrony "stopniowe". Żeby właśnie przyznawać co i czemu. Żeby oddzielać fikcję od kanonu.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

kanoniczne to możesz mieć co najwyżej prawo. Dla mnie sprawa jest prosta kanon to to w czym macał palce pomysłodawca uniwersum, ewentualnie spadkobierca praw.

 

Ingeruje by zachować zgodność z ustalonym przez siebie kanonem, chce mieć kontrolę nad jakością bo wszelkie nieścisłości umniejszałyby uniwersum ale jednocześnie zawsze zastrzega, że ma pełną dowolność w uznawaniu bądź nie wypocin autorów, wszelkich pisarzy czy rysowników. Nie można uznać za kanon coś co w każdej chwili może zostać wyje.bane do kosza

Edytowane przez Sebas
Odnośnik do komentarza

Z tym wyrażeniem "kanoniczne" mój błąd, sorry. Już kiedyś Grigori zwrócił uwagę, że kanoniczne to może być co najwyżej równanie matematyczne ;p.

 

No nie wiem nie będę się spierał. Możliwe, że masz rację (choć wolałbym i myślę, że nie) bo to by jednak przewróciło do góry nogami pewien światopogląd mój SW. Zawsze wpajano "nam", że to wchodzi w kanon. Zresztą mówię GL sam pierdzieli się w swoich wyznaniach.

Ja już dawno leję na niego i jego poglądy.

 

 

Nie za bardzo rozumiem kwestii, że może zostać wywalone do kosza w każdej chwili. To, że nie jest utrwalone na taśmie nie znaczy, że nie istnieje czy coś takiego.

Ważne, że jest i żeby było sygnowane.

 

Poza tym jak "biedne" byłyby SW gdyby tylko filmy stanowiły ich uniwersum.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Zależy o jakim kanonie mówicie. Filmy - G-Canon, Clone Wars - T-Canon, EU - C-Canon. No i bzdety w stylu alternatywnych zakończeń gier - Non-Canon. Oczywiście dyskusja o TFU jest w kontekście tego trzeciego kanonu. Lucas nie lubi EU, bo chyba wstyd mu, że nowa trylogia może klęknąć do berła fabule np. KotORów.

Edytowane przez Khadgar
Odnośnik do komentarza

Zależy o jakim kanonie mówicie. Filmy - G-Canon, Clone Wars - T-Canon, EU - C-Canon. No i bzdety w stylu alternatywnych zakończeń gier - Non-Canon. Oczywiście dyskusja o TFU jest w kontekście tego trzeciego kanonu. Lucas nie lubi EU, bo chyba wstyd mu, że nowa trylogia może klęknąć do berła fabule np. KotORów.

Pierwsze słyszę o T-Canon.

Co ciekawe do G-Canon zaliczają się także usunięte sceny z filmów a do takich należało m.in. scena zabicia Shaak Ti, więc już pierwsza część FU jest tak sobie zgodna z kanonem.

 

Nie za bardzo rozumiem kwestii, że może zostać wywalone do kosza w każdej chwili. To, że nie jest utrwalone na taśmie nie znaczy, że nie istnieje czy coś takiego.

Ważne, że jest i żeby było sygnowane.

Były przypadki nieścisłości po pojawieniu się nowej trylogi

Edytowane przez Sebas
Odnośnik do komentarza

Zależy o jakim kanonie mówicie. Filmy - G-Canon, Clone Wars - T-Canon, EU - C-Canon. No i bzdety w stylu alternatywnych zakończeń gier - Non-Canon. Oczywiście dyskusja o TFU jest w kontekście tego trzeciego kanonu.

 

No i właśnie o tym mówiłem; Holocron. Jeszcze jest S-Canon.

A TFU jedynka jak i dwójka to oczywiście C-Canon.

 

Lucas nie lubi EU, bo chyba wstyd mu, że nowa trylogia może klęknąć do berła fabule np. KotORów.

Amen.

 

Zależy o jakim kanonie mówicie. Filmy - G-Canon, Clone Wars - T-Canon, EU - C-Canon. No i bzdety w stylu alternatywnych zakończeń gier - Non-Canon. Oczywiście dyskusja o TFU jest w kontekście tego trzeciego kanonu. Lucas nie lubi EU, bo chyba wstyd mu, że nowa trylogia może klęknąć do berła fabule np. KotORów.

Pierwsze słyszę o T-Canon.

Co ciekawe do G-Canon zaliczają się także usunięte sceny z filmów a do takich należało m.in. scena zabicia Shaak Ti, więc już pierwsza część FU jest tak sobie zgodna z kanonem.

 

Ehhhhh za każdym razem jak słyszę o Shaak Ti to mnie krew zalewa.

Oczywiście masz rację, tak tak.

 

Tylko to jest dobry przykład pieprzenia i niedomówień mistrza G.

 

Pierwszy TFU miał parę zgrzytów większych mniejszych (początek Rebelii choćby zgrzytał w paru momentach). No ale jakoś został wchłonięty.

Ja należę do osób które przymknęły oczy i uznały jedynkę. Bo jakby nie patrzeć jako tako trzyma się kupy.

I osiada pomiędzy Trylogiami.

 

Natomiast dwójka to już zdecydowane przegięcie. Co nie zmienia faktu, że i tak w nią zagram.

Ale mocno się rozczarowałem.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Zależy o jakim kanonie mówicie. Filmy - G-Canon, Clone Wars - T-Canon, EU - C-Canon. No i bzdety w stylu alternatywnych zakończeń gier - Non-Canon. Oczywiście dyskusja o TFU jest w kontekście tego trzeciego kanonu.

 

No i właśnie o tym mówiłem; Holocron. Jeszcze jest S-Canon.

A TFU jedynka jak i dwójka to oczywiście C-Canon.

No nie do końca właśnie, zerknij na mój wcześniejszy post.

 

Lucas nie lubi EU, bo chyba wstyd mu, że nowa trylogia może klęknąć do berła fabule np. KotORów.

Amen.

Prawda jest taka, że to jemu muszą klękać do berła, żeby udzielił zgody na wydanie czegokolwiek pod tą marką, reszta to kwestia gustów a o tym się nie dyskutuje

Odnośnik do komentarza

Ale z was nerdy ;)

No nie? xD Zamiast siąść sobie przed dużym TV i rozkoszować się rozgrywką to lata po premierze będą jeszcze rozpaczali nad tym i tamtym ;)

 

Gra nie wyszła a niektórzy JUŻ się zawiedli. W takim wypadku czekam na wyczerpującą recenzję na początku przyszłego tygodnia :>

Edytowane przez Kazuun
Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Starkiller potężny? A wiecie, że był taki Lord Sithów, który burzą piorunów zdetonował gwiazdę? Co ciekawe, według EU Palpatine był najpotężniejszym ze wszystkich Sithów, więc Galen ma jeszcze trochę treningu przed sobą. W finale pierwszej części, ledwo "pokonał" Imperatora, który nie miał przecież swojego miecza świetlnego. Może i prezentacja jego mocy w tym trailerze jest trochę przesadzona, ale kto oglądał rysunkowe Clone Wars nie ma zbyt dużych pretensji.

Odnośnik do komentarza

Starkiller potężny? A wiecie, że był taki Lord Sithów, który burzą piorunów zdetonował gwiazdę? Co ciekawe, według EU Palpatine był najpotężniejszym ze wszystkich Sithów, więc Galen ma jeszcze trochę treningu przed sobą. W finale pierwszej części, ledwo "pokonał" Imperatora, który nie miał przecież swojego miecza świetlnego. Może i prezentacja jego mocy w tym trailerze jest trochę przesadzona, ale kto oglądał rysunkowe Clone Wars nie ma zbyt dużych pretensji.

A co to był za Lord?

 

Poza tym hola, hola nie wiem ale obstawiam. Że ten potężny Lord Sithów nie żył w okresie filmowej sagi? No raczej na pewno nie.

Co trochę zmienia postać rzeczy.

 

Mnie nie rusza (aż tak bardzo) to, że Galen emanuje taką mocą (ok ma być bajerancko) ale to, że w takim okresie. Pierwszej części wybaczyłem, działa się przed Starą Trylogią. W ogóle tam jakoś "bardziej" (co nie znaczy, że idealnie, na pewno nie) trzymało się to kupy. Ale umiejscowienie dwójki pomiędzy NH a ESB z Galenem o tak potężnej mocy !?

 

Vadera, Yode zjada na śniadanie. O ile tak jak napisałeś w jedynce ledwo pokonał Palpatine (heh), (pomijam fakt, że nie był to chyba najlepszy okres dla Palpatine bo z punktu czasu akcji TFU, nie tak dawno Windu prawie go zabił). To myślę, że teraz poradziłby sobie z nim bez problemów.

 

Druga rzecz w(pipi)iająca w trailerze. Po jak h.uj Vader narobił tych klonów. Z nadzieją, że zabiją tego klona co znalazł na Kamino (tego Galena z traileru)? Czyli co przeczuwał już coś prędzej? Skoro Vader narobił klonów Starkillera z nadzieją, że go zabiją to znowu po jaki h.uj nasyła na niego grupkę Szturmowców :blink: Co to dla takiego Galena, nic. Zrobienie z Vadera debila to lekkie przegięcie.

A jeszcze jeden fakt, z takim zapleczem, uzbrojeniem jakie posiada Imperium, Vader co widać na trailerze to obawia się Rebelii :blink:

 

Poza tym (kolejny dowód), że jednak Marek jest silniejszy od Palpatina. Na tym trailerze ma jakąś zadziwiającą moc, nie tracenia mocy. Szturmowce, potężny repulse ale to jakoś nie odbija się na nim ;].

 

Ok chcieli zrobić efektowny trailer. To mogli go zrobić na tej arenie co będzie odbijał Kote, już chociaż. Ten trailer ewidentnie pochodzi ze środka (?) gry. Najpierw rzucają pierwsze informacje, że Vader znajduje klona bla bla a potem ten trailer który miesza okrutnie. Żeby tylko w(pipi)ić ;/. Gdybym wiedział, że tak to się skończy to bym go nie obejrzał.

 

PS. TCW pierwszy sezon zaliczony 2 razy. Drugi jestem podczas oglądania (mniej niż połowa) odcinków na razie. I nie widziałem takich akcji ;] Chyba, że coś się zmieni pod tym względem choć wątpię ;p.

Poza tym pamiętaj, że TCW podlega pod T-canon który nie zobowiązuje tak jak C-canon.

 

Z mojej strony EoT. Niedługa zaliczę, wbiją ponownie platynę tylko tym razem na Ps3 i w wydaniu Sith Edition. To pewnie znowu ciśnienie podskoczy na dwójkę (na pewno przy Sith Master zaliczaniu hehe). Nie ukrywam dalej mam parcie duże na ten tytuł choć stonowane przez wczorajszego cudaka.

 

No ale do końca października jeszcze mnóstwo czasu. Może czymś mnie zaskoczą - kupią ponownie ;]

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Słupek, wydaje mi się że zaczynasz odrobinę demonizować. Znacie fragmenty fabuły, jej szczątki a już zaczynacie dorabiać jej kontynuację w możliwie najczarniejszych (dla Was) barwach. Proponuję dac ciutkę upustu emocjom do czasu premiery i "organoleptycznemu

" obadaniu tytułu. Szkoda Waszych nerwów, w sytuacji gdy okaże się że nie jest taka tragedia jak się spodziewaliście.

 

Jednym słowem: Be strong, have faith! ;)

Odnośnik do komentarza

PS. TCW pierwszy sezon zaliczony 2 razy. Drugi jestem podczas oglądania (mniej niż połowa) odcinków na razie. I nie widziałem takich akcji ;] Chyba, że coś się zmieni pod tym względem choć wątpię ;p.

Poza tym pamiętaj, że TCW podlega pod T-canon który nie zobowiązuje tak jak C-canon.

Akurat c-canon jest najmniej zobowiązujący z trójki G T C.

 

W ogóle największy madafaką powinien być anakin/darth vader bo niby wybrany, niby dużo midichlorianów no ale nawet przed dotkliwym okaleczeniem nie wyczyniał takich cudów jakie wykonują postaci w c canon.

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

A co to był za Lord?

 

Naga Shadow

 

Słupek, ty chyba jednej rzeczy nie łapiesz. Różni twórcy, różnie przedstawiają moc Jedi - w TCW (serialu rysunkowym) Joda łapał mocą kilka pojazdów na raz i zgniatał. A Windu (bez miecza) rozwalił całą armię droidów. :teehee: W grze, nie tylko Galen jest przesadzony. Nawet Kota (choć jest podrzędnym Jedi) potrafi wyrwać mocą niezły kawał statku kosmicznego.

Edytowane przez Mr. Blue
Odnośnik do komentarza

Dzięki, btw pierwszy raz o nim słyszę.

 

O tych akcjach mówisz to doskonale pamiętam; I sezon. I szczerze kompletnie mnie nie dziwiły, nie dziwią ;] Hello Yoda ;p

Ale dobra miał być EoT ode mnie.

 

Blue a nie tak dawno bo stronę temu. Sam pisałeś, że dwójki nie kupisz ;p. Więc coś musiało Cie do tego przekonać.

 

@Sebas

 

C jest mniej zobowiązujący niż T :blink: ? Niż G to ok to oczywiste ale...nie wiedziałem.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

http://gameinformer.com/b/news/archive/2010/06/18/the-force-unleashed-ii-what-s-improving.aspx zmiany, nowości

 

Najbardziej chyba cieszy większa eksploracja i więcej zagadek - puzzli.

Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.

 

No i:

 

"On Surprises:

"We can't talk too much about anything, really, except to say that we have a couple not-so-little surprises I think fans are going to be totally psyched about."

 

Strach się bać.

 

Warto dodać, że TFU2 zresztą jak i pierwsza część "obsługuje" Euphorie (silnik fizyczny od animacji) ten sam co w GTAIV i RDR. Choć ten w RDR wydaje się być o wiele lepiej zaimplementowany.

W TFU2 został podszlifowany.

 

BTW czemu developerzy nie wykupują RAGE od R* a nawet nie wykorzystują Euphorii (choć ta nie została stworzona przez R*). Żeby osiągnąć tak realistyczną fizykę i animację jak w RDR.

Havok to przeszłość.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Słupek, nie będę się wdawał w szczegóły, bo aż tak się nie znam więc nie chce uchodzić za speca itp, ale....... Havok dotyczy chyba fizyki przedmiotów. Euphoria dotyczy chyba TYKO fizyki ciał biologicznych (czy jak to ująć ;p) - ludzi, zwierząt itp.

 

W jakimś filmiki o TFU2 było to chyba ciutkę wyjaśniane.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...