Skocz do zawartości

Steam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

https://www.cdaction.pl/news-49767/steam-wprowadza-zmiany-w-systemie-kart-kolekcjonerskich-by-wytepic-udawane-gry.html

 

Część niezależnych developerów dorabiała sobie na handlu kartami... z własnych produkcji.

Valve wprowadziło dziś sporą zmianę w systemie zbierania kart Steam. Jak się okazuje, już od jakiegoś czasu mieli na oku grupę developerów, których głównym źródłem zysku były karty dołączone do kleconych na szybko gier. Ich metoda wyglądała następująco: wprowadzić nowy produkt do sklepu za możliwie najniższą cenę, wygenerować masę kluczy, przypisać je do kont sterowanych przez boty. Te tkwiły w grze aż do momentu, w którym "wydropiły" się wszystkie karty. Zdobyte w ten sposób pokaźne talie trafiały na rynek Steama, a tam twórcy rozpoczynali proces zbierania zysków. Nieważne, że ich grami nikt się nie interesował, inwestycja i tak się zwracała. Nawet regulacje związane z kuratelą Greenlighta nie mogły tego powstrzymać – Valve twierdzi, że z usługi korzysta zbyt mało osób, by dawała ona miarodajne dane.

 

Jak włodarze Steama rozwiążą ten problem? Od teraz każda gra będzie nadzorowana – dopiero wtedy, kiedy system upewni się, że wystarczająca liczba prawdziwych graczy kupiła i uruchomiła dany produkt, zaczną z niego wypadać karty (osoby, które zagrały w tytuł X jako pierwsze, otrzymają je z opóźnieniem). Valve twierdzi, że zmiana ostatecznie pomoże graczom, poprawiając skuteczność działania algorytmów sklepu.

 

W najbliższych tygodniach Valve ma opisać dokładnie kolejną planowaną modyfikację, czyli Steam Direct, nową (i płatną) usługę zastępującą Steam Greenlight.

Odnośnik do komentarza

Ponoć Vanquish na tą chwilę na PC ma problem z synchronizacją otrzymywanego dmg, bo on zależy od fpsów przez co jest trudniejsza niż pamiętamy xd

http://www.eurogamer.net/articles/2017-05-26-vanquish-pcs-improved-framerate-increases-enemy-damage

Odnośnik do komentarza

właśnie się zorientowałem że zaje.bali mi konto steam. nie logowałem się przez jakieś pół roku, teraz nie mogę się zalogować, na koncie mam VACa (jakiś rusek je zaje.bał) i już nie wiem co robić. niby jest pomoc techniczna steam ale jestem lekko załamany, bo trochę gier tam miałem.


pisać do supportu jeśli nie mam żadnych dowodów (nawet skanów z paysafecard) prócz pierwszego adresu e-mail którego na tym koncie używałem?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...