Skocz do zawartości

Nie sprzedaję wybrakowanego produktu - nie kradnę


Gość Pawlo_PL

Rekomendowane odpowiedzi

OJ juz nie zwalajmy tutaj winy na piractwo w tym momencie. Jakoś w poprzedniej generacji PS2ki były piracone na potęge a Sony nadal mimo wszystko walczyło o klienta. MS z drugiej strony zobaczył, że jednak trzeba sie starać o klienta to sobie odpuścił. Jak gry MSu mają sie sprzedawać lepiej niż na platformie sony kiedy w empikach leżą na półkach gry typu LOST PLANET za 269 zł ?!

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

@t3xz - z tymi kilkudziesięcioma milionami ludzi że oglądają E3 to nieźle pojechałeś :teehee: to nie olimpiada czy mistrzostwa świata w piłce nożnej. Jak to ogląda ze 2-5mln ludzi to i tak jestem w szoku.

 

Co do zapowiedzenia live na E3 czemu nie, w końcu już na takich targach zapowiedzieli MV dla innych krajów. Z drugiej strony MS już od dawno ściemnia na temat live PL więc wątpliwa sprawa.

Odnośnik do komentarza

OJ juz nie zwalajmy tutaj winy na piractwo w tym momencie. Jakoś w poprzedniej generacji PS2ki były piracone na potęge a Sony nadal mimo wszystko walczyło o klienta. MS z drugiej strony zobaczył, że jednak trzeba sie starać o klienta to sobie odpuścił. Jak gry MSu mają sie sprzedawać lepiej niż na platformie sony kiedy w empikach leżą na półkach gry typu LOST PLANET za 269 zł ?!

Jak wałczyło SONY? Zartujesz sobie, była nawet gorsza sytuacja niz teraz przy X360. I oczywiscie ze wina jest piractwo, dlatego gry nie sprzedaja sie tak jak na ps3. I ceny z empiku nic nie maja tu do rzeczy, bo takie same kwiatki zdarzaja sie na grach od sony.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

OJ juz nie zwalajmy tutaj winy na piractwo w tym momencie. Jakoś w poprzedniej generacji PS2ki były piracone na potęge a Sony nadal mimo wszystko walczyło o klienta. MS z drugiej strony zobaczył, że jednak trzeba sie starać o klienta to sobie odpuścił. Jak gry MSu mają sie sprzedawać lepiej niż na platformie sony kiedy w empikach leżą na półkach gry typu LOST PLANET za 269 zł ?!

Jak wałczyło SONY? Zartujesz sobie, była nawet gorsza sytuacja niz teraz przy X360. I oczywiscie ze wina jest piractwo, dlatego gry nie sprzedaja sie tak jak na ps3. I ceny z empiku nic nie maja tu do rzeczy, bo takie same kwiatki zdarzaja sie na grach od sony.

 

Okazja czyni złodzieja, a chytry dwa razy traci.

M$ też jest sam sobie winien, że się pośpieszył z tym nextgenem. Napęd DVD + niedopracowana wersja płyty głównej = piractwo i straty poprzez reklamację. Chcieli wyprzedzić konkurencję to mają. Nie rozumiem jakim prawem chcą ciężar swojego błędu przerzucać na graczy i nas obwiniać za taki rozwój sytuacji. Trzeba było się nie śpieszyć, wydać dopracowaną konsolę z napędem DVD-HD. Myślę, że była by podobna sytuacja jak teraz z ps3, ze tyle lat po premierze dopiero została otwarta furtka do jakichkolwiek modyfikacji. Mimo to też tylko dla zapaleńców bo cena płyty blu ray jest zaporowa i lepiej kupić używkę niż bawić się w piracenie.

Odnośnik do komentarza

Shagohad korsarzy do tego nie przekonasz. Stwierdzą że po co mają płacić za coś co mogą mieć za darmo. Zresztą tu się pojawia błędne kolo - ludzie piracą bo chcą dymać m$ za brak Live, m$ leje na Live bo niby piractwo. Nie zmienia to jednak faktu że całej winy nie można zwalać na piractwo. Jest to po prostu wygodna i prosta wymówka dla m$ dzięki której nie muszą się tłumaczyć. Nie, bo piractwo, i tyle, po co się więcej wysilać.

Edytowane przez Colin84
Odnośnik do komentarza

Żenada, niedobrze mi się robi jak słyszę bandę biczowników poczuwających się do winy za obecny stan rzeczy, mam w (pipi)e to całe śmieszne środowisko graczy jeśli można tak to nazwać, jestem indywidualnym klientem i nie obchodzi mnie czy ktoś sobie piraci, a na pewno nie będę się biczował tak jak poniektórzy tutaj za to że dzieciaki lubią podpierzyć na torrentach. Zrobili do bani zabezpieczenia, ich wina, doskonały przykład z PS3 - mogli wprowadzić hd-dvd i było by po piraceniu, a i gry by się bez problemów mieściły. Co to za zbiorowa odpowiedzialność? Ja jestem uczciwy, wymagam tego od Microsoftu. Dlaczego uczciwi klienci mają być karani za to że część nie jest uczciwa?

 

Z drugiej strony zdaję sobie sprawę iż korporacji zależy tylko na $$$, ale Sony mogło zrobić usługę sieciową. MS wali ludzi po tyłkach, i nie stara się nawet specjalnie udawać że nie.

Edytowane przez TheAceOfSpades
Odnośnik do komentarza

TheAceOfSpades dobrze prawi, dać mu wódki!

M$ sam podjął ryzyko wypuszczeia konsoli next gen jako pierwszy i musieli mieć pełną świadomość tego,że zabezpieczenai do najlepszych nie należą, a płyty DVD są tanie w kopiowaniu. Ich wina, a teraz przerzucają to na nas. Co najzabawniejsze to, że M$ pi.erdoli coś o piractwie a do niedawna piraci mogli także korzystać z Liva.

 

Co najważniejsze to powrócić to meritum całej akcji, gdy M$ zrobił akcję nie przerabiam nie kradnę, a sam okraja gry z dlc i bonusów sprzedając grę po europejskich cenach.

Odnośnik do komentarza

Jak wałczyło SONY? Zartujesz sobie, była nawet gorsza sytuacja niz teraz przy X360. I oczywiscie ze wina jest piractwo, dlatego gry nie sprzedaja sie tak jak na ps3. I ceny z empiku nic nie maja tu do rzeczy, bo takie same kwiatki zdarzaja sie na grach od sony.

 

Promocyjne ceny gier, gry w rodzimym (PL) języku (znikoma ilośc ale należy odnotować), promocyjne zestawy konsol, reklamy w mediach.Sprawa teraz wygląda o tyle prościej dla MSu, że pirata wyłapią jeżeli podepnie sie do LIVE i odrazu zbanują. W poprzedniej generacji przerobione konsole praktycznie nie dało sie wykryć bo infrastruktura sieciowa w SONY to był śmiech na sali. Nie wiem jak z 1szym Xem i LIVem bo nie przerabiam konsol.

Odnośnik do komentarza

OJ juz nie zwalajmy tutaj winy na piractwo w tym momencie. Jakoś w poprzedniej generacji PS2ki były piracone na potęge a Sony nadal mimo wszystko walczyło o klienta. MS z drugiej strony zobaczył, że jednak trzeba sie starać o klienta to sobie odpuścił. Jak gry MSu mają sie sprzedawać lepiej niż na platformie sony kiedy w empikach leżą na półkach gry typu LOST PLANET za 269 zł ?!

Jak wałczyło SONY? Zartujesz sobie, była nawet gorsza sytuacja niz teraz przy X360. I oczywiscie ze wina jest piractwo, dlatego gry nie sprzedaja sie tak jak na ps3. I ceny z empiku nic nie maja tu do rzeczy, bo takie same kwiatki zdarzaja sie na grach od sony.

 

 

 

OJ juz nie zwalajmy tutaj winy na piractwo w tym momencie. Jakoś w poprzedniej generacji PS2ki były piracone na potęge a Sony nadal mimo wszystko walczyło o klienta. MS z drugiej strony zobaczył, że jednak trzeba sie starać o klienta to sobie odpuścił. Jak gry MSu mają sie sprzedawać lepiej niż na platformie sony kiedy w empikach leżą na półkach gry typu LOST PLANET za 269 zł ?!

Jak wałczyło SONY? Zartujesz sobie, była nawet gorsza sytuacja niz teraz przy X360. I oczywiscie ze wina jest piractwo, dlatego gry nie sprzedaja sie tak jak na ps3. I ceny z empiku nic nie maja tu do rzeczy, bo takie same kwiatki zdarzaja sie na grach od sony.

 

Okazja czyni złodzieja, a chytry dwa razy traci.

M$ też jest sam sobie winien, że się pośpieszył z tym nextgenem. Napęd DVD + niedopracowana wersja płyty głównej = piractwo i straty poprzez reklamację. Chcieli wyprzedzić konkurencję to mają. Nie rozumiem jakim prawem chcą ciężar swojego błędu przerzucać na graczy i nas obwiniać za taki rozwój sytuacji. Trzeba było się nie śpieszyć, wydać dopracowaną konsolę z napędem DVD-HD. Myślę, że była by podobna sytuacja jak teraz z ps3, ze tyle lat po premierze dopiero została otwarta furtka do jakichkolwiek modyfikacji. Mimo to też tylko dla zapaleńców bo cena płyty blu ray jest zaporowa i lepiej kupić używkę niż bawić się w piracenie.

 

Tak tylko napisze, ze to piractwo wynika miedzy innymi z cen gier i nie ma to zadnego przelozenia na zarobki. Czemu nie ma? Proste, sprawdzcie sobie ile kosztuja te same gry w sklepach na miejscu, a ile na Allegro. Tak aby nie byc goloslownym to podam od razu przyklady :

-MGS4 w wiadomo jakich sieciach kosztuje miedzy 220, a 250 zl. Tymczasem tego samego MGSa mozna kupic (i kupilem, tak samo jak i Raczeta, dlatego o tym pisze) w wydaniu premierowym na Allegro w cenach miedzy 100, a 120 zl i to nie sa uzywki, a nowki z plombami

-Raczet : Quest For Booty. Taka sama sytuacja tylko ciut inne ceny. W sieciach ta gra w wydaniu platynowym kosztuje okolo 70 zl, tymczasem nowka z plombami na Allegro w wydaniu premierowym kosztuje miedzy 29, a 34 zl (sam zanabylem za 29 przy czym to nie byla licytacja BCM, a kup teraz, tak samo jak i z MGS4).

 

Panowie, jesli juz rozmawiamy o piractwie to nie zapominajmy, ze temat ma 2 dna. Jednym jest wlasnie piractwo samo w sobie, ale drugim jest cenowe przegiecie na te produkty w naszych rodzimych sklepach bo do mnie nie trafia sytuacja, o ktorej pisalem wyzej. Jakim cudem nowka z plombami, w wydaniu premierowym moze byc praktycznie 2-3x tansza? Sklepy legalne, faktury vat lub paragony tez sa.

 

Jesli mowimy o piractwie (tak, wiem ze podalem przyklad z PS3 powyzej) tak zastanowmy sie przy okazji czy rodzimi sprzedawcy nie chca po prostu posuwac nas a kakao...

 

PS - na sam koniec : Genji, Days of The Blade. Na Allegro uzywki kolo 30, w sklepie nowka - gra rewelacja raczej nie jest - za 170. Podziekowal.

 

PS2 - jesli chodzi o X360 to generalnie mozna popatrzec przez pryzmat gier z PC : Mass Effect czy chocby wczesniej DMC4. Oplaty licencyjne mnie smiesza, bo nie rozumiem czemu developerzy musza za to placic skoro ich gry powoduja, ze w ogole system sprzedaje sie - kwadratura kola, co powoduje drozsza gre dla klienta i to o nie malo, ale juz sam fakt tego, ze na PC to samo jest taniej...

 

Tak nawiazujac do tego o czym wyzej wspomnialem, cosik jeszcze : Microsoft reklamuje 7 jako "Dx11 system". Wyobrazacie sobie by developerka placila za to, ze zrobi gre na PC, pod Windowsa? Komu zalezy na sprzedazy oesu? Taka sama odopwiedz powinna byc przy konsoli, ale jak widac to raczej developer ma sie cieszyc, ze sprzedal gre, a nie producent systemu, ktory wpakowal w produkcje i promocje miliony. Smieszne.

 

TheAceOfSpades dobrze prawi, dać mu wódki!

M$ sam podjął ryzyko wypuszczeia konsoli next gen jako pierwszy i musieli mieć pełną świadomość tego,że zabezpieczenai do najlepszych nie należą, a płyty DVD są tanie w kopiowaniu. Ich wina, a teraz przerzucają to na nas. Co najzabawniejsze to, że M$ pi.erdoli coś o piractwie a do niedawna piraci mogli także korzystać z Liva.

 

Co najważniejsze to powrócić to meritum całej akcji, gdy M$ zrobił akcję nie przerabiam nie kradnę, a sam okraja gry z dlc i bonusów sprzedając grę po europejskich cenach.

 

BTW Live : na PC grajac w GOWa tez trzeba bawic sie z kontami na zachod...

 

 

 

Cena gier i wszystko jasne. Pewnie mieliby w ogole wieksza globalna, gdyby byly nizsze. Jeszcze raz powtorze : dla mnie nie ma znaczenia to, ze na zachodzie zarabia sie wiecej bo placac w sklepie za cos 2-3x wiecej czuje sie wlasnie jakby mnie ktos popychal w kakao, gdy na Allegro mozna miec to taniej. W ogole najlepszym lolem jest to, ze na jednej z gier, nowce, mialem plomby duzej hurtownii growej/sklepu z grami, wiec jak to jest? Tam moze byc taniej kilkukrotnie, a w sieciach nie? Pozniej zas placze o tym ile sie sprzedaje...

Edytowane przez Firekage
Odnośnik do komentarza

Na kotaku w linkaczu który zapodał Texz zauważyłem dziwną sprawe może to błąd gościa od newsa ale wynika z tego iż odpowiedz MSu jaką otrzymaliśmy to odpowiedz MSPolska

 

"It seems to be working as Microsoft Poland has apparently issued a statement"

 

EDIT :

 

http://youforgotpoland.ytmnd.com/

Edytowane przez Mani
Odnośnik do komentarza

Komentarze zabijają heh:

 

"MSFT will only give Poland LIVE if they pay in sausages."

 

"Don't they need internet first before they can get Live??"

 

"I know some countries had it bad but I had no idea some don't even have Xbox Live. That's like eating a burger without a bun."

 

"Are there actually ANY people left in Poland? It seems to me that they're ALL over here in the UK these days. Don't tell me they came here for the LIVE?"

 

"Thank God my Family fled from Poland during WWII....Don't know what is worse...being massacred by Nazis or not having Xbox Live!"

 

I małe podsumowanie hehe całkiem słuszne:

 

"But seriously, why the hell are they still buying MS products after 6 years??"

Odnośnik do komentarza

ode mnie M$ już nic nie dostanie, ani zeta - klamka zapadła

nie lubię być traktowany jak klient drugiego sortu, coś czuję że niebawem sprzedam sprzęt i możliwe że zainwestuję w chlebak, podobno gry też tam są

 

Ale tylko z Mario.

Ja Xboxa 360 nie sprzedam, bo na czym miałbym zagrać w nadchodzącego SC: Conviction, chyba nie na kalkulatorze, no i Gearsy...

Odnośnik do komentarza

A może by tak na następnym FunDay'u zrobić jakąś zorganizowaną akcję? Zgłosić swój udział i nie przyjechać. W sumie to spotkanie dla fanów i większość jeździ po to żeby zobaczyć swoich internetowych kolegów. Ale jednak MS musi opłacić miejscówki, jakąś salę konferencyjną, catering. Albo przyjechać ale nie uczestniczyć w żadnych konkursach, przywitaniu i pożeganiu.

Odnośnik do komentarza

Mam pomysł - na następnym FunDay'u ci wszyscy którzy są tak niezadowoleni z pracy M$ PL jak i decyzji podejmowanych przez centralę możecie obrzucić Mirskiego pomidorami. Przynajmniej będzie wiedział chłopina z kim ma do czynienia. A wy wyrazicie w ten sposób "poziom swojego oburzenia" w związku z brakiem Live'a w tej 40 milionowej grającej Polszy :lol:

 

 

A ty Diabeł nie wariuj i X360 się nie pozbywaj ;)

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...