Skocz do zawartości

Nie sprzedaję wybrakowanego produktu - nie kradnę


Gość Pawlo_PL

Rekomendowane odpowiedzi

kontrakcja2.jpg

 

 

najlepsze podsumowanie tej całej odpowiedzi. w sumie nie zdziwiłbym się gdyby faktycznie czegoś podobnego użyli, albo list napisało dziecko któregoś z pracowników za to że stłukło wazon - no to teraz za karę napiszesz polaczkom w ładny i dyplomatyczny (zapamiętaj to słowo) sposób że mamy ich w düpie.

Odnośnik do komentarza

No i masz rację Zeratul. Akcja WWL to akcja zapoczątkowana przez małolatów frustratów, którzy zpiknęli się ze soba dopiero jak MS PL rozpoczął akcję antypiracką mając wcześniej głęboko w du.pie brak Live'a PL. WWL nie było śmieszne, żałosne było dobrym pomysłem ale tylko w teorii. W praktyce każdy średnio rozgarnięty ale dorosły! człowiek wie, że jak jakiejś usługi nie ma w danym kraju to znaczy, że nie opłaca się jej zakładać. Nie oczekiwałem innej odpowiedzi po MS US bo oni nie moga napisać wprost, że nie dostaniemy Live'a póki nie będzie im się to opłacało. Firmowy PR mówiący wprost do klienta, że czegoś nie ma bo nie ma opłacalności to samobój na danym rynku. Gracze popierający WWL i tak będa kupowali gry w PL i tak będą korzystali z XBL na ambasadę w UK a krzyczą teraz bo to takie modne drzeć ry.ja jak inni drą. Za pół roku rozejdzie się po kościach i sytuacja wróci do normy sprzed rozpoczęcia akcji "Nie przerabiam, nie kradnę".

Odnośnik do komentarza
No i masz rację Zeratul. Akcja WWL to akcja zapoczątkowana przez małolatów frustratów, którzy zpiknęli się ze soba dopiero jak MS PL rozpoczął akcję antypiracką mając wcześniej głęboko w du.pie brak Live'a PL.

 

Kontroluj się człowieku...Widziałeś w jakim wieku są ludzie odpwowiedzialni za WWL ? Zapewne nie , więc cisza

Odnośnik do komentarza

No w jakim? Rozszerz moją wiedzę na ten temat. Mentalnie sa dziećmi pisząc takie coś jako oficjalny komunikat:

 

"Mają WAS wszystkich tak głęboko w d*pie i odwalili tak żenującą szopkę, że aż wstyd. 30 dni potrzebowali na sklecenie 5 (słownie: pięciu!) idiotycznych, wymijających zdań. Zdań, które już słyszeliśmy nie raz. Co jak co, ale wodzenie tłumu ludzi za nos nie przejdzie bez echa, od dziś w takim razie przestajemy być mili, uprzejmi i wyrozumiali."

 

I tego nie zmieni fakt, że później zmienili formę komunikatu na bardziej cywilizowaną. Smród juz poszedł i unosił się będzie dosyć długo.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

"W tej chwili finalizujemy plany związane z przyszłymi działaniami na polskim rynku i zamierzamy je ogłosić na najbliższych targach E3, w czerwcu tego roku. Fani Xbox 360 już wktórce mogą się spodziewać informormacji o tym, jak zamierzamy przenieść rozrywkę związaną z Xbox 360 w Polsce na inny, jeszcze lepszy poziom."

 

Bedzie gadanie o NATAL. to jest ten "lepszy" poziom.

 

o tym samym pomyślałem jak to przeczytałem, aż szkoda słów, po prostu żenada

 

dobre są komenty ludzi na neogafie, ogólnie fajnie że kwestia rżnięcia nas w dupę została zauważona poza granicami naszego Tiutiurlistanu

 

 

btw wyłożyłem lagę na Live, szkoda mi kasy na to a nie ciągnie mnie to ciskania po sieci tak jak kiedyś (w dużej mierze to zasługa kaszalota MW2)

Odnośnik do komentarza

Wiesz, tym że nie będziemy opłacać Golda, polskiemu MS krzywdy nie zrobimy. Ciężko by było zrobić jakąś akcję, która naprawdę by ich w jakiś sposób dotknęła. Można by kupować gry (które oni wydają) zagranicą, tylko że sprawę trzeba by było jeszcze bardziej nagłośnić, ale pewnie i to nie podziałałoby w 100%. Zróbmy pikietę na E3 :P

Odnośnik do komentarza

gooral

Widzisz oni chociaż coś chcieli zmienić, coś zrobić, a Ty w tym czasie podniecałeś się zapowiedziami F:NV, który jak u nas wyjdzie to w wesji okrojonej, a jak będziesz chciał kupić legalnie dlc to będziesz musiał jeszcze sobie dokupić wersję angielską i kombinować. W demokracji masz tak, że jak nie będziesz krzyczał to inni Cię zakrzyczą. Live należy nam się jak psu buda. A jeżeli ms chce grać w ten sposób to niech gry pchają o 30-50zł taniej niż na ps3.

Nie mam nic do Ciebie, F:NV czy kontrakcji choć też wg mnie dali troche du.py, jednak lepiej jest zrobić coś niż siedzieć cichutko pokoirniutko i dawać się je.bać.

Odnośnik do komentarza

Właśnie się zastanawiam dlaczego nam Polsce się należy jak psu buda? Chcemy należeć, jeśli mam dobre źródło, do elitarnego grona 26 krajów/regionów Xbox Live mając do zaoferowania co? 10000 sprzedanych sztuk "gry A" po roku od premiery? A może mamy do zaoferowania co innego? Aha zapomniałem mamy do zaoferowania również zaj.ebiście rozpowszechnione przerabianie Xboxa. Gdzie się nie spytam, gdzie się nie obejrzę w necie tam widzę, "przerobiłem i jest fajno", "kupować gry? Po(pipi)ało cię chyba", "przeróbka Xboxa - u mnie najtaniej!" itd, itp. W wywiadzie dla polygamii gdzie siedział przedstawiciel MS i ten drugi Pan obok niego powiedział bardzo ważna rzecz "Należymy do UE więc nam należy się równe traktowanie jak reszcie Unii". Ale hola, hola niektóre kraje z Unii i to bardziej rozwinięte też nie mają Live'a i żyją. Czy może ja nie wiem o czymś i tamtych krajach regularnie przeprowadzają pikiety przed regionalnym Microsoftem? Trochę powagi i znajomości swojego miejsca w świecie. Jak będą chcieli wprowadzić to wprowadzą.

 

A co do FNV - angola kupuję bo Cenega jest wydawcą w PL, więc od tej śmierdzącej firmy i takbym nic nie kupił.

Odnośnik do komentarza

i kij im w ryj, to mój protest song

nie chce mi się bulić za usługę której nie mogę w pełni wykorzystać

calkowicie sie z Toba zgadzam i w 100% popieram kontrakcje.

"Żeby w ogóle móc zagrać online muszę podawać fałszywe dane.

Nawet Ci pracownicy Microsoft Polska posiadają nielegalnie założone konta na Xbox Live!"

 

dla mnie zenada - a juz na pewno nie bede wspieral takiej firmy.

Odnośnik do komentarza
Chcemy należeć, jeśli mam dobre źródło, do elitarnego grona 26 krajów/regionów Xbox Live mając do zaoferowania co? 10000 sprzedanych sztuk "gry A" po roku od premiery? A może mamy do zaoferowania co innego?

No z tym się nie zgadzam dużo osób które znam ściąga gry z uk bo dostają kody na darmowe dlc.

Edytowane przez MaroS
Odnośnik do komentarza

Ale hola, hola niektóre kraje z Unii i to bardziej rozwinięte też nie mają Live'a i żyją. Czy może ja nie wiem o czymś i tamtych krajach regularnie przeprowadzają pikiety przed regionalnym Microsoftem? Trochę powagi i znajomości swojego miejsca w świecie. Jak będą chcieli wprowadzić to wprowadzą.

 

No to ładnie pojechałeś z tym "niektóre kraje z Unii i to bardziej rozwinięte też nie mają Live'a i żyją." Które to kraje nie mają? Stara 15. ma Live'a więc może to TY się lepiej zapoznaj z tematem. Oprócz tego Live'a mają jeszcze Indie, Singapur i Tajwan. Co do przerabiania konsol, to jakbyś wychodził gdzieś poza to forum, to wiedziałbyś że największa skala piractwa występuje we Włoszech, Francji i Hiszpanii. Później są chyba Chiny, ale mówmy tylko o Europie. Wystarczyłoby żeby chociaż znieśli blokadę regionalną i dali możliwość płacenia kartą. Założę się, że 90% osób korzystających z Live'a byłoby zadowolonych.

Edytowane przez Master_Lukas
Odnośnik do komentarza

No pięknie manipulujesz faktami - Włochy, Hiszpania, Francja, Niemcy... i Polska na zaszczytnym 5 miejscu lider wśród krajów nie mających Live'a w Europie. Natomiast co do zniesienia blokady regionalnej i umożliwienia płacenia kartą - czy MS zrobił te dwie rzeczy w jakims kraju bez Live'a na skutek protestów i tupania nóżkami? Napisz w których, a w międzyczasie zastanów się nad tym jakie reperkusje niesie za sobą 5 miejsce wśród największej ilości pobrań nielegalnego softu w Europie dla Polski.

 

 

Co do Live w starej 15 - tak zagalopowałem się w tym stwierdzeniu wcześniej niedokładnie przeglądając listę krajów. na szczęście umiem się przyznac do błędu publicznie a niewiele osób potrafi to zrobić na tym forum.

 

 

I żeby nie było, że hejteruję bo nie chcę Live'a. Otóż chcę ale wiem w jakim kraju żyję więc przy okazji akcji typu WWL nie robię sobie wielkiej nadziei.

Odnośnik do komentarza

Najpierw piszesz, że rozwinięte kraje UE nie mają Live'a, teraz piszesz że Polska jest na 5. miejscu i jest liderem wśród krajów, które nie mają tej usługi. Kontynuuj jeden wątek, a nie skaczesz z jednego na drugi. Chciałem żebyś mi napisał, jakie to rozwinięte kraje nie mają Live'a. Co do "tupania nóżkami". A słyszałeś o jakiejś akcji innych krajów, które nie mają Live'a, a chcą mieć? Chyba tylko Polska robi tyle szumu wokół tej sprawy, bo inne kraje widocznie nie wiedzą jakie prawa im przysługują. Poza tym twórcy WeWantLive chcą chyba żeby inne kraje wschodniej Europy miały Live'a więc nie walczymy tylko dla siebie. No ale lepiej siedzieć, nic nie robić, dawać się ruchać i jeszcze krytykować innych, którzy chcą dobrze.

Edytowane przez Master_Lukas
Odnośnik do komentarza

Jeśli by liczyć nawet te które mają wymienioną płytę główną lub wróciły nowe z serwisu, to w domu mam chyba z 8 :) Już chyba wolałbym żeby powiedzieli: "W tej generacji konsol, Live'a nie dostaniecie, ale przy nowej konsoli (X720?) usługę dostajecie od razu na starcie". TO by była jakaś obietnica. Bo najbardziej wszystkich chyba wku.rwia chyba, to że MS cały czas leci z nami w kulki i odkłada to wszystko na później.

Odnośnik do komentarza

Raczej powiedziałbym, że ludzie którzy tak gorączkowo się ciągle pytają MS kiedy będzie w PL Live są naiwni. MS po prostu nie chce powiedzieć kiedy będzie i dlaczego go jeszcze nie ma i kropka. Widzę, że nie potrafisz spojrzeć na to z tej strony.

 

Co do "tupania nóżkami". A słyszałeś o jakiejś akcji innych krajów, które nie mają Live'a, a chcą mieć? Chyba tylko Polska robi tyle szumu wokół tej sprawy, bo inne kraje widocznie nie wiedzą jakie prawa im przysługują. Poza tym twórcy WeWantLive chcą chyba żeby inne kraje wschodniej Europy miały Live'a więc nie walczymy tylko dla siebie. No ale lepiej siedzieć, nic nie robić, dawać się ruchać i jeszcze krytykować innych, którzy chcą dobrze.

No właśnie tylko Polska robi szum a w rankingach piractwa jest wysoko więc trzeba by się zastanowić kto tu robi z siebie idiotę. MS czy Polak piszący "Jesteśmy 40 milionowym krajem, któremu należy się Live". Myślę, że "Należy" to jest kluczowe słowo tej całej dyskusji o WWL. I o sensie jego używania w kontekście LIVE PL powinniśmy tutaj rozmawiać.

 

Najpierw piszesz, że rozwinięte kraje UE nie mają Live'a, teraz piszesz że Polska jest na 5. miejscu i jest liderem wśród krajów, które nie mają tej usługi. Kontynuuj jeden wątek, a nie skaczesz z jednego na drugi.

(pipi)a. Najpierw wyjeżdżasz z trzema krajami z największym piractwem bez źródła a teraz mi zarzucasz kłamstwo gdy wymieniam Polskę jako 5 największe piractwo w europie? Co jest z tobą nie tak? Tak bardzo cię boli, że krytykuję WWL?

Odnośnik do komentarza

Ehhh... i po co tyle nerwów? Wyluzuj, napij się melassy. Po kolei. MS nie chce powiedzieć kiedy będzie Live w Polsce. To niech skończą mydlić oczy Polakom, że rozmawiają z centralą i że wkrótce będą coś wiedzieli. Mówię, wolałbym żeby ogłosili, że Live'a nie będzie i już. Dość mam traktowania, mnie gracza, jak łosia.

 

(pipi)a. Najpierw wyjeżdżasz z trzema krajami z największym piractwem bez źródła a teraz mi zarzucasz kłamstwo gdy wymieniam Polskę jako 5 największe piractwo w europie? Co jest z tobą nie tak? Tak bardzo cię boli, że krytykuję WWL?

 

Tego to już kompletnie nie rozumiem. Gdzie Ci zarzucam kłamstwo? Chodziło mi tylko o to, że pisałeś o krajach UE, które nie mają Live'a i że Polska to kraj samych piratów. Chciałem pokazać, że kraje które przodują w piractwie mają usługę Live i jakoś to Microsoftowi nie przeszkadza. Co do źródła, to szukałem, ale chyba jakiś miesiąc temu Polygamia podawała takiego newsa, odnośnie całej tej sprawy. Stąd moja uwaga o wychyleniu głowy poza forum.

 

EDIT: znalazłem źródło: http://polygamia.pl/Polygamia/1,95338,7578915,Wedlug_ESA_najwiecej_piraca_Wlosi.html

Odnośnik do komentarza

http://www.gram.pl/news_8QziGum4_Polski_Xbox_Live_jesienia_czyli_jak_rozumiec_odpowiedz_Microsoftu.html

Żenada w wykonaniu Lucka z forum.

I fragment komentarza, z którym się zgadzam:

Moim zdaniem to jest typowy "sponsorowany" news.

W sumie może nie powinienem, ale powiem, że pracowałem w firmie zajmującej się tego typu działaniami. (Przez pół roku) Mnie to przypomina standardowe tłumaczenie się przed klientem.

 

Zasada 1: Klient ma zawsze rację. Szczególnie w internecie.

Zasada 2: Im bardziej czemuś zaprzeczasz tym bardziej to prawda.

 

Wniosek jest prosty. Tak naprawdę w odpowiedzi MSa nie dowiedzieliśmy się niczego konkretnego, a ktoś to próbuje przekuć na coś konkretnego. Robi to na siłę, a więc trochę nieudolnie.

 

Czy ms kiedykolwiek na takich imprezach zapowiadal wprowadzenie liva w innych krajach, chyba nie.

 

 

Nie wiem czy w Brazyli skala piractwa jest mniejsza niż u nas. Wierząc Cejrowskiemu to połowa ludzi żyje tam na dziko na ziemi niczyjej kradnąc prąd i wodę. Chyba nie kupują tam oryginałów? W Indiach też nie jest za bogato.

Myślę, że część rodaków przekonała by się do oryginałów gdyby ich posiadanie było premiowane czymś więcej niż poczucie wspierania rynku. Takie dodatkowe kody na duperele typu mapy, bronie, ciuszki czy inne rzeczy, które skłaniają ludzi do ściągania gier z UK. Kilka lat temu zrobił takie coś CDP + obniżka cen gier do normalnego poziomu. Do nie dawna to oryginał różnił się tylko ładna płytką i pudełeczkiem od pirata, bo piraci mieli dostęp do Liva.

 

Ogólnie to nie zapomnijmy od czego zaczęła się kontrakcja - od sprzeciwu wobec akcji "nie przerabiam, nie kradnę".

Odnośnik do komentarza

Brazylia to kraj w którym żyje 200 milionów osób i nawet jak 50 procent społeczństwa klepie taką biedę, że nie ma co jeść, kolejne 30% jest średnio zamożne ale nadal za mało by kupowac konsolę to pozostałe 20% mogące stworzyć rynek dla MS to 40 milionów ludzi - tyle co mieszka w PL.

 

Natomiast Indie, hmm, czy się próbowałes zastanowić dlaczego Indie mają swój region XBL? Tam żyje miliard 200 milionów ludzi więc dla firmy takiej jak MS w Indiach ZAWSZE znajdzie się odpowiednia ilośc osób kupujących ich gry, akcesoria i konsole. Niech se Indie będą biedne ale jak juz nakreśliłem w przypadku Brazyli mały odstek ludności, których stać to wiele milionów ludzi. I o tych ludzi MS dba (A raczej widzi ile kasy może zarobić na tych ludziach jeśli im się choć trochę podliże) wprowadziwszy lokalny XBL.

 

Podsumowując obydwa kraje to dobre rynki z odpowiednią ilością potencjalnych klientów. I nie przeszkadza temu poprzedniemu faktowi bieda dużej części ludności.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...