Skocz do zawartości

Deus Ex: Human Revolution


Paliodor

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo nie muszę oglądać i nie oglądam, ale marketing SE znów pokazuje swoją siłę. Wcześniej cykali się z tą grą, a teraz przed premierą nie mogą wytrzymać i atakują filmikami. <_<

 

Ciekawe czy jakieś demko wypuszczą.

Edytowane przez MajorZero64
Odnośnik do komentarza

Ej to teoretycznie to jest świetna wiadomość i dobry zwiastun. Skoro dobrowolnie dorzucają dlc na starcie (nie odgórnie od developera jak było przy Mafii 2 które i tak w sumie "zabrali") to może wszystko będzie ok.

 

Co śmieszne jeszcze wczoraj nie było tego dlc (sprawdzam codziennie status zamówienia ;p).

 

:wub:

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Jest już pierwsza recenzja:

 

94% - PC Gamer

 

"Mroczne, fajne i piękne odświeżenie niesamowitej gry". "Mądra, solidna, zabawna, kreatywna i nieskończenie zajmująca". Pełno jest odniesień do znamienitej pierwszej części serii.

 

http://www.gram.pl/news_8A3fJ,,4_Pierwsza_na_swiecie_recenzja_Deus_Ex_Bunt_Ludzkosci_jest_hit.html

 

Szykuje się nam HIT? No ja myślę... :D

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

Tjja, poczytałem te niektóre fragm. recenzji z OPM i uśmiech wprost pojawiał mi się na twarzy. Porówniania do KZ3, CoD,F3, jeeez szkoda gadać.

 

Po ograniu tego prasowego demka i będąc w miarę na bierząco jeśli chodzi o newsy dotyczące nowego Deus Ex'a mogę się tylko zgodzić z opinią pochodzącą z PC Gamer:

"A game that puts almost everything else in the genre to shame,"

 

Jednak niektórzy w obecnych czasach potrafią zrobić rozbudowaną i klimatyczna grę posiadającą swój własny, niepowtarzalny styl i mechanikę rozgrywki.

Odnośnik do komentarza

OXM wystawił 10/10

http://www.oxm.co.uk/31917/worlds-first-deus-ex-xbox-360-review-in-new-oxm/

 

I jakiś niemiecki magazyn 88/100. Macie jej streszczenie po angielsku:

 

"Story:

I won't say much (and the review doesn't contain much), but it is good and enthralling. Dense atmosphere, fresh setting. But the world feels a bit static, since most NPCs don't move around.

 

Graphics:

No big mistakes, but also not up to par with other games. Textures are undistinguished, especially with unimportant NPCs who look very plain. Animations are somewhat wooden. Very good and consistent design. Many details. Many items hidden between the static junk in the levels.

 

Gameplay:

Much to discover in the levels. 20-40h to complete the game, depending on playstyle. Many good sidequests that give you additional insight into the dystopian world of DX. Only bosses have to be attacked. Save where you want.

 

 

The four pillars:

Social:

+ Able to complete sections of the game without ever having to result on violence

+ Much additional information

+/- Dialogue partners often very easy to convince, even unaugmente, because the dialog options are limited (it is stated as positive in the review, but I think it is not really desirable)

- Only about 1/3 of the missions allow for a social approach

- Only one augmentation

 

Combat:

+ Many weapons

+ Spectacular close combat takedowns

+ Good palette of augmentations

+ Enemis only take few hits, depending on where you aim

+/- Same goes for Adam (stated as negative in the review, I find it positive)

+/- Ammunition scarce (same as above)

- Somewhat finicky cover system

- Less EXP than with other approaches

 

Hacking:

+ Additional background story snippets for good hackers

+ Able to take over security systems (cameras, bots), can be detected by guards during hacking, since the rest of the game will not halt and wait for you to finish

+ Hacking itself is fun and is getting better with augmentations and more difficult networks

+ Many augmentations

- Not possible to reach a goal with hacking alone, has to be combined with stealth or combat (social is not mentioned, but I guess it is possible, too)

 

Stealth:

+ Fair placements of guards and cameras

+ Many augmentations

+ Leveldesign suited for stealth approach, many possibilities to hide or bypass guards

+ Additional EXP for getting through a section completely undetected

+/- If you want to stay hidden all the time you need to be very patient and reload often (stated negative, I disagree)

+/- If you trigger an alarm, it is hard to get out without confrontation (same as above)"

 

Stealth <3

Edytowane przez Dahaka
Odnośnik do komentarza

Ja już żadnych filmików staram się nie oglądać, co najwyżej mogę wrzucić tutaj link, który znalazłem. Mamy sierpień więc rozpoczęło się moje odliczanie do premiery gry, która odbędzie się pod koniec miesiąca. Potem już tylko czekać na paczkę z Augmented edition z Amazon i od kompa się chyba nie oderwę.

Odnośnik do komentarza

- bardzo fajny filmik prezentujący właściwie wszystkie ważniejsze elementy całej gry.

 

Nie no "kapitalny" filmik, czy też może bardziej zapowiedź gry.

 

Ekstra "większość" rzeczy się zapowiada/prezentuje. Nie dość, że fabuła na poziomie to jeszcze "mega" rozbudowany, zróżnicowany gameplay. Jestem tylko ciekaw czy faktycznie te wybory i różne style gry (stealth :wub: ) będą tak odczuwalne i różniące się od siebie.

 

Dobrze, że to Deus otwiera jesienny wysyp.

 

PS. Ta moc/akcja w 1:58 żywcem wyjęta z Matrixa heh.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza
Jestem tylko ciekaw czy faktycznie te wybory i różne style gry (stealth :wub: ) będą tak odczuwalne i różniące się od siebie.
Zależy co masz na myśli. Już pierwszy Deus Ex pozwalał na obranie kilku różnych stylów rozgrywki, niekiedy drastycznie zmieniających nie tylko właściwy gameplay (shooter vs. skradanie vs. gadanie itd.), ale także dialogi i przebieg historii w niektórych przypadkach (postacie komentują nasze postępowanie, reagują odmiennie w zależności od poczynań gracza, a nierzadko nawet od tego będzie zależało kto przeżyje a kto nie). Z tego co widzę na tych filmach, to Human Revolution wypada podobnie i już ten fakt skutecznie zachęcił mnie do złożenia pre-ordera.

 

Nie sądziłem, że to powiem, ale jest to chyba pierwsza pozycja, w której nawet ewentualne płatne DLC nie będą mi przeszkadzać (zakładając, że będzie to coś więcej niż pakiet broni). Zresztą, wersja PC będzie rejestrowalna na Steamie - nawet gdyby były DLC, to będzie szansa na wyrwanie ich w promocji prędzej czy później ;).

Odnośnik do komentarza
Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego wszyscy boją się o polską wersję z Cenegi?
A. Cenega nie słynie z dobrych tłumaczeń, nawet tych sprowadzających się tylko do napisów (błędy w tłumaczeniu, zbytnia dosłowność).

B. Zdarzały się już gry, które przez proces lokalizacji nie współpracowały z żadnymi oficjalnymi DLC czy dodatkami.

C. Rzadko kiedy Cenega daje graczowi wybór pomiędzy wersją angielską, a "polacką". Z reguły jak jest lokalizacja, to na amen - po angielsku pograsz tylko kupując grę zza granicy.

Odnośnik do komentarza
Jestem tylko ciekaw czy faktycznie te wybory i różne style gry (stealth :wub: ) będą tak odczuwalne i różniące się od siebie.
Zależy co masz na myśli. Już pierwszy Deus Ex pozwalał na obranie kilku różnych stylów rozgrywki, niekiedy drastycznie zmieniających nie tylko właściwy gameplay (shooter vs. skradanie vs. gadanie itd.), ale także dialogi i przebieg historii w niektórych przypadkach (postacie komentują nasze postępowanie, reagują odmiennie w zależności od poczynań gracza, a nierzadko nawet od tego będzie zależało kto przeżyje a kto nie). Z tego co widzę na tych filmach, to Human Revolution wypada podobnie i już ten fakt skutecznie zachęcił mnie do złożenia pre-ordera.

 

Tak, tak właśnie dokładnie chodzi mi o to co napisałeś. Po pierwsze o różnicę w gameplayu, jakiś czas tamu wyszedł taki filmik - trailer pokazujący 3 ścieżki jednej misji (bodajże odbicie zakładnika czy coś takiego). I naprawdę w każdym podejściu wyglądało to zupełnie inaczej (ciekawiej) na dodatek z innym finałem.

 

Plus do tego dochodzą wybory które z tego co pokazują twórcy naprawdę można nazwać wyborami. Nie ciut zmienioną scenką czy dialogiem (piję tu do choćby Infamous).

 

No i ostatnia kwestia a IMO bardzo robiąca to szeroki arsenał/zabawki/umiejętności Adama (tak to się nazywa w DE?). Kurde jest trochę tych zabawek/broni i możliwości "pakowania" a i tak pewnie to co pokazują na filmikach to tylko jakiś ułamek.

 

I teraz właśnie jestem ciekaw jak ten cały miszmasz sprawdzi się w praniu - wypadnie z padem w ręku (co innego filmiki od deva a co innego właściwa gra). Pewnie przez to, że nie grałem w jedynkę nie mam jako takiego chociaż obrazu gry. Tylko tyle o ile co widzę na filmikach i czytam ale jaram się szczególnie po tym najnowszym video.

 

Btw z innej beczki jest jakiś film/y z którego czerpie DE (w podobnych klimatach), który byłoby można obejrzeć na lepszego smaka przed premierą? Oprócz Blade Runera którego "znam na na pamięć" ;p

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Tak na szybko - Johnny Mnemonic , Dziwne Dni z Angelą Bassett , Impostor , 13 piętro , pierwszy Ghost in the Shell , Dark City . Of course jeżeli chodzi ci o ciężki industrialny klimat bo stricte Blade Runner jest nie do pobicia     Edit; w Diunie Lyncha też powietrze można ciąć od klimatu s-f , ten film jednak lekkostrawny nie jest , przynajmniej dla mnie nie był heh.

Edytowane przez dc1982
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

SłupekPL, najlepiej będzie jak w międzyczasie przejdziesz sobie część pierwszą ;). Jest to pozycja ponadczasowa, której takie "hity" jak Bioshock (system shock wannabe...) nie dorastają nawet do pięt. Gra może i wiekowa, ale poza grafiką niewiele się w niej zestarzało. No i dorwać ją można za grosze.

 

Diunie Lyncha też powietrze można ciąć od klimatu s-f , ten film jednak lekkostrawny nie jest , przynajmniej dla mnie nie był heh.
Diuna w tym przypadku niezbyt pasuje. Niby to sci-fi, ale nie do końca. Filmu Lyncha osobiście nie lubię - ciężkostrawny, jak wspomniałeś, a treść książki oddaje on nijak. Jedyne co mi się w nim podobało to kostiumy. O wiele lepiej wypada miniserial, jeśli chodzi o wierność materiałowi źródłowemu, ale ten z drugiej strony kuleje pod względem wykonania - do tego stopnia, że ciężko się powstrzymać od śmiechu w niektórych przypadkach. Zresztą, najlepiej przeczytać książkę ;).
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z filmów w tych klimatach to zdecydowanie polecam Blade Runner, Ghost in the shell 1,2. Zresztą na tych filmach się sami twórcy wzorowali, o czym wspominali wiele razy w różnych wywiadach. Jeśli zaś chodzi o seriale to polecam Ghost in the shell S.A.C. (pierwszy sezon) i S.A.C 2nd GiG (drugi sezon).

Co się tyczy innych filmów to odsyłam do linku poniżej, znajdziesz tam ranking filmów cyberpunkowych:

http://cyberpunkrevi...by-star-rating/

No i oczywiście podobnie jak Suavek zachęcam do zagrania w pierwszego Deus Ex'a. Gra to jedna z najlepszych pozycji w historii elektronicznej rozrywki. Gameplay i niektóre patenty, które po dzisiaj się nie zestarzały, genialna muzyka, wciągająca, wielowątkowa fabuła dotykająca czasami wielu aspektów ludzkiego życia (rozmowy z A.I. w siedzibie Iluminati :wub:), a także grafika napędzana przez pierwszy silnik Unreal'a zapewnia dość dobrą imo grafikę nawet i dzisiaj. Zresztą nie dla grafiki gra się w tego typu gry i każdy kto miał to szczęście przejścia DE dobrze o tym wie.

Nic dodać nic ująć:

deusex1.jpg

Edytowane przez Paliodor
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

"najlepiej będzie jak w międzyczasie przejdziesz sobie część pierwszą . est to pozycja ponadczasowa, której takie &amp;quot;hity&amp;quot; jak Bioshock (system shock wannabe...) nie dorastają nawet do pięt."<br /><br />Bez przesady - owszem Deus to kult ale Bioshock będzie wspominany tak samo za 10 lat, jestem tego pewien. Właśnie się w niego zagrywam, yeahbanne arcydzieło.

 

Edit: to forum pod względem błędów zaliczyło właśnie dno (pipi) :/

Edytowane przez Wiolku
Odnośnik do komentarza

"najlepiej będzie jak w międzyczasie przejdziesz sobie część pierwszą . est to pozycja ponadczasowa, której takie &amp;quot;hity&amp;quot; jak Bioshock (system shock wannabe...) nie dorastają nawet do pięt."<br /><br />Bez przesady - owszem Deus to kult ale Bioshock będzie wspominany tak samo za 10 lat, jestem tego pewien. Właśnie się w niego zagrywam, yeahbanne arcydzieło.

 

Edit: to forum pod względem błędów zaliczyło właśnie dno (pipi) :/

Tu bym polemizował. Grałem w oba tytuły i mimo,że uważam Bioshock za kawałek bardzo klimatycznego kodu to jednak jest on imo co najmniej o klasę niżej od takiego Deus Ex.

No ale to tylko moja opinia więc oczywiście możesz uważać inaczej.

Cóż wracam grać w Duke Nukem Forever :D

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...