Skocz do zawartości

PSX Extreme #152


Rekomendowane odpowiedzi

Nudne to wpisywanie się bo nudne, ale mi eż od paru miesięcy te strony wypadają, najczęściej kilka sekund po otwarciu gazety. Co ciekawsze kiedy biorę do ręki po raz setny jakiś naprawdę stary numer (z którymi obchodzę się normalnie czyli bez jakisjś właściwej biblii wybitnej delikatności) to nie wypada nic.

Odnośnik do komentarza

Dlaczego nie ma recenzji Just Cause 2 oraz Metro 2033? Najwiekszy polski magazyn...khem konsolowy (czy tam pecetowy) miał obie a ukazał się WCZEŚNIEJ niż PE. No, no...

 

Butcher pisal, ze Metro bylo dostepne tylko w wersji PC i recka bedzie w nastepnym numerze. Nie wiem jak z JC2.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

7 stron tematu.

3 o tym gdzie kto kupił (lub nie), 4 strony o wypadających kartkach.

Dziękujemy za opinie o nowym numerze.

 

 

Dobra, Butcher powidz mi, czy dział listy nie mógłby przytyć? Czy może jest tak, że ludzie nie pisza do was ciekawych listów i więcej stron byłoby wrzucone "na siłę"

 

Brak "kącika sportowego" traktuję jako SPORY MINUS!!!!!!!

 

a pozatym jest fajnie ale kurde- powiedz, mamy wam pisać że nr jest fajny (logiczne, ze tak sadzimy , inaczej byśmy niem kupowali PE), czy wytykać tylko potknięcia (myslę, że to bardziej się przyda). Pytam, bo mi tam ktoś kiedyś zarzucał, ze miotam kulki nasączone nienawiścią w waszą stronę :lol:

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Dlaczego nie ma recenzji Just Cause 2 oraz Metro 2033? Najwiekszy polski magazyn...khem konsolowy (czy tam pecetowy) miał obie a ukazał się WCZEŚNIEJ niż PE. No, no...

 

Orson, jesli pisalibysmy tez o PC, to tez mielisbysmy recenzje tych gier. Chcesz miec recenzje "PC-konsolowe"?

 

sciera

 

PCX Extreme ;)

Odnośnik do komentarza

Mam wrażenie, że ostatnio szefowie magazynu traktują trochę zbyt arogancko i "z góry" swoich Czytelników (vide wypowiedź o "coś") Rozumiem, że można mieć pretensje do powtarzania tej samej kwestii po 50 razy, ale w tej jak i w innych sytuacjach przydałoby się IMO troszkę grzeczniejsze podejście do Czytelników i okazanie im więcej szacunku, szczególnie tym, którzy są z PE od dwucyfrowej liczby lat.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Dlaczego nie ma recenzji Just Cause 2 oraz Metro 2033? Najwiekszy polski magazyn...khem konsolowy (czy tam pecetowy) miał obie a ukazał się WCZEŚNIEJ niż PE. No, no...

 

Orson, jesli pisalibysmy tez o PC, to tez mielisbysmy recenzje tych gier. Chcesz miec recenzje "PC-konsolowe"?

 

sciera

 

 

Nie. Po prostu zapytałem, odp mnie satysfakcjonuje;-)

Odnośnik do komentarza

Aem, z calym szacunkiem.. wystarczylo zakomunikowanie problemu wiec juz sie tym zajalem. Procedura reklamacyjna jest rozpoczeta i poki nie bede wiedzial czegos wiecej to nie moge nikomu nic odpisac bo i co. Wychwyciles "cos" to przynajmniej wiesz dlaczego i wiesz, ze bynajmniej nie jest to zadne traktowanie kogokolwiek z gory. My tu jestesmy dla was a nie odwrotnie.

Temat jak zawsze (zwlaszcza, jesli ktos jest dwucyfrowy to zna zasady) dotyczy opinii o nowym numerze. Odrobina wysilku i opisanie swojego wrazenia z numeru to chyba nie jest z naszej strony zbyt wygorowane oczekiwanie, prawda?

Odnośnik do komentarza

To ja sobie skrobnę, recki gier które mnie interesują(GoW 3, FF XIII i WKC) czyta się mega przyjemnie, choć nie zgadzam się z Zaxem na temat jego opinii o grze, to potrafił konkretnie zalety i wady gry przedstawić. Recka GoWa poszła za jednym zamachem, kto by pomyślał, że tyle stron tak szybko zleci. Pomysł na przedstawienie wcześniejszych gier z serii GoW to dobry pomysł. Zaskoczyła mnie objętość recki Yakuzy i materiał o samej mafii, ogromny plus za to. Materiał o edycjach kolekcjonerskich to dobry pomysł ,ale zdecydowanie za krótki, można było go rozwinąć o starszych edycjach kolekcjonerskich, gdzie nazwa "kolekcjonerska" coś znaczyła. Ogólnie numer mega wypas.

Odnośnik do komentarza

OK. Moja opinia na temat numeru.

 

PSX 152 jest dla mnie średni do granic możliwości.

W HP jakieś dziwaczne wycieczki pod adresem N+ i CDA.. miało być chyba zabawnie a wyszło mocno na siłę i ja w tym nic humorystycznego nie widzę.

O co Zaxowi chodzi z tym Fajnalem to nie do końca rozumiem :) Ja wiem, że recenzja to ocena subiektywna, ale po co jakieś "analizy" dotyczące screenów (znowu w HP)? OK - zrozumiałem. Fabuła leży i kwiczy, ale po co to wylewanie żalu przy każdej okazji?

Recenzja GOW III - mnie się podobała.. napisana w ciekawy sposób.

Felieton autora "przemulala" na temat tego czy komputer jest jeszcze potrzebny.. i ewentualnie do czego. Dla mnie dno i metr mułu. Ani to ciekawe, ani odkrywcze... zabawne też nie. Może ja jestem do niego negatywnie nastawiony z uwagi na jego 'dorobek' z ps3site, ale wydaje mi się, że do pisania to się ten pan IMO nie nadaje :) Poza tym widzę tu pewną niekonsekwencję. Z jednej strony ciche (a raczej głośne) podśmiechiwanie się z konkurencji (strach?), z drugiej artykuł mocno pecetowy. Ja tego nie rozumiem.

Skoro wypadające strony to taka powszechna przypadłość to napiszę również coś od siebie - mnie ten problem nie dotyczy (strony się ładnie trzymają).

Okładka i szata graficzna - bardzo mi się podoba.

Błędów na pewno tylu co w poprzednim numerze nie ma, ale właściwie to w profesjonalnym magazynie nie powinno być ich wcale ;)

 

Pozostała część numeru trzyma Wasz standardowy poziom. Nie ma się do czego przyczepić.

 

wady: felieton o komputerach, hp (?!), recenzja Zaxa

zalety: z grubsza - cała reszta

 

Moja ocena numeru to 7- ;P

 

btw.

Nie jestem fanem fajnala. Lubię psx i dlatego ten magazyn kupuję. Tak kupuję również CDA i N+ choćby dlatego, że oba coś w sobie mają.. a prawo do krytyki ma ten co je czyta. 152 numer PSX przypadł mi do gustu - tak sobie. Uważam, że wolno mi wyrazić swoje zdanie na temat felietonu mimo, że sam bym go lepiej nie napisał (nie muszę kręcić filmów żeby stwierdzić czy jakiś jest w mojej opinii dobry a inny nie).

Edytowane przez BornToDie
Odnośnik do komentarza

Jest to mój pierwszy post, zatem witam wszystkich!

 

Chciałbym dołożyć swoją cegiełkę do sprawy wypadania stron - jest to mój trzeci numer z rzędu, w którym wypadają kartki ze środka, tym razem poszły aż trzy i to w niecały tydzień (a obchodzę się z numerem oczywiście normalnie i delikatnie). Rozumiem Panowie Rządzący (Fenio, Alien, Butch), że jest to temat o numerze 152, o jego zawartości, okładce, co się podoba, co nie, ale uważam, że właśnie sprawa wypadania stron jest ściśle powiązana z faktem trzymania dobrego pisma w rękach, z jego czytaniem, bez zbędnej frustracji (bo to strasznie wkur**a, jak kartki ze środka lecą). Wiem, Ameryki nie odkryłem tym stwierdzeniem, ale na Croma, jeżeli tylu Czytelników zrwaca się z tym problemem do Was, to nie dlatego, że krytykują i mają za złe (no trochę mają...;)), tylko że chcą normalnie se gazetkie w kiblu poczytać, bez rozkładania recenzji GoW 3 w całości, na podłodze (polecam). Tak jak wspomniał Aem, przydało by się trochę grzeczniejsze podejście do Czytalnika, bo jak Czytelnik się wkurzy, to gazetki nie kupi, a jak się wkurzy więcej Czytelników, to gazjetka będzie zalegać w Empikach. Czytam to forum od dłuższego czasu i widzę, że w magazynie jest humor, jest zabawa, a na forum np. Fenix jedzie, aż miło, Ściera trochę bardziej z humorem, ale też jedzie; czakem na Ciebie Butch! ;) Też chciałbym po Was "pojechać" tekstem typu "Żadkie gów*o mnie to obchodzi, że to nie Wasza wina, iż kartki wypadają, chcę czytać pismo bez problemów technicznych, bo jestem Klientem, kupuję, wydaję cieżko (taa...) zarobione pieniądze i oczekuję od Najlepszego i Największego Pisma Konsolowego w Polsce profesjonalizmu, a jak macie na to wy(pipi)**e, to ja mam wy(pipi)**e na Was i powiem kolegom, którzy Was kupują, żeby też mieli na Was wy(pipi)**e i się skończy Dzień Dziecka!", ale tak nie napiszę, bo mam do Was szacunek i restekpę, za te wszystkie lata spędzone nad lekturą PE. Może troszkę przesadzam i poniosły mnie wodze fantazji oraz nerwy, ale po prostu chcę/pragnę/życzyłbym sobie, a nawet Was proszę (i pewnie nie tylko ja), jako Wasz długoletni i wierny Czytelnik, abyście uporali się z tym problemem jak najszybciej. I tyle, no.

 

Co do numeru, to oczywiście okładka rządzi, jak zawsze. Macie naprawdę za(pipi)iste okładki. Podobaja mi się relacja z GDC, wielki szacun za txt o F1 i test kierownic, za Bodycount, podsumowanie fabuły GoW (aż se dwójke przeszłem z wrażenia!), artykuł o edycjach kolekcjonerskich, recke Battlefielda, Powrót do przeszłości i oczywiście wielkie gratsy za fe-no-me-nal-ną ;) recenzję GoW III. Kali, jesteś jedyną ostoją "starego, dobrego" klimatu PE, po Twojej recenzji człek wstaje nakręcony i leci do sklepu po grę! Świetna, pełna pasji recka. Tak samo było w przypadku recenzji Heavenly Sword, w pełni się zgadzam z oceną 9+ dla tego tytułu i również w pełni się zgadzam z oceną dla GoWa III. Szacun.

 

Co nie przypadło mi do gustu to jechanie Zax'a po FF XIII - tak jak napisał w swoim HP Loki, wyluzuj. Recenzja napisana przez Ciebie to od pierwszych słów "to źe, to niedobrze, niepodoba mi się", ogólny wydźwięk jest zatem negatywny i ocena 8- wydaje się aż za wysoka w stosunku do tego, jak i o czym napisana jest recenzja. Czytając, już myślałem, że wystawisz jej 6, góra 7. Do tego cała strona w Kąciku oraz okienko w HP. Stary, ta gra naprawdę Cię rozczarowała i rozumiem to doskonale, ale żeby na każdym kroku, w każdym miejscu i tekscie to podkreślać... no słabe to było z Twojej strony.

 

Szokiem był dla mnie tekst Przemulali na temat PC. Powiem krótko: WTF IS THIS?! Wygląda to jakbyście nie mieli co wrzucić na stronę, więc szybko poleciał txt spisany na kolanie, o byle czym, bez żadnego wyraźnego przesłania... Takich banialuk to dawno nie czytałem, epic fail tego numeru.

 

Reszta na standardonwym, dobrym poziomie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Po przeczytaniu tesktu o Falloucie New Vegas stwierdzam, że prasa drukowana umiera. Żeby nie mieć nowych info, których nie da się znaleźć w necie i pisać tekst o FNV to trzeba być redaktorem pisma papierowego. Mogliście ty Ściera (jako naczelny, który rządzi zawartością każdego numeru) i ty Zax poczekac aż dostaniecie możliwość przejechania się do Obsidianu i wtedy umieścić na łamach PE artykuł o tej grze z jakimiś nowymi informacjami. Bo to co jest w artykule z tego numeru zostało dwa tygodnie wczesniej umieszczone przeze mnie (tłumaczenie) w temacie FNV na naszym forum oraz przez Ausira na The Vault. Inaczej mówiąc jak takie stare informacje (które każdy może wyszukac w internecie) chcecie dawać jako nowe info o jakiejś grze to lepiej nic nie dawajcie. Tylko niepotrzebnie 8 zyli wydałem :/

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Po przeczytaniu tesktu o Falloucie New Vegas stwierdzam, że prasa drukowana umiera. Żeby nie mieć nowych info, których nie da się znaleźć w necie i pisać tekst o FNV to trzeba być redaktorem pisma papierowego. Mogliście ty Ściera (jako naczelny, który rządzi zawartością każdego numeru) i ty Zax poczekac aż dostaniecie możliwość przejechania się do Obsidianu i wtedy umieścić na łamach PE artykuł o tej grze z jakimiś nowymi informacjami. Bo to co jest w artykule z tego numeru zostało dwa tygodnie wczesniej umieszczone przez ze mnie (tłumaczenie) w temacie FNV na naszym forum oraz przez Ausira na The Vault. Inaczej mówiąc jak takie stare informacje (które każdy może wyszukac w internecie) chcecie dawać jako nowe info o jakiejś grze to lepiej nic nie dawajcie. Tylko niepotrzebnie 8 zyli wydałem :/

To jakiś żart czy co? Człowieku 1 kwietnia za 2 dni. Przecież nie od dziś wiadomo, że internet szybciej dostarcza niektórych wiadomości. Ale na szczęście właśnie w PE są ekskluzywne materiały, felietony i inne rzeczy, których w sieci nie znajdziesz. A o niektórych ważnych informacjach pisze się bez względu na to czy ktoś "2 tygodnie temu umieścił to na forum". To miesięcznik. Tak jest od wielu lat, a Ty to teraz odkryłeś?
Odnośnik do komentarza

Ale macie problem z tymi stronami, jak dziewczynki może niech wam jeszcze plakaty dodają i fotki co robi Bill w domu albo na ogrodzie? Co wy (pipi) cioty ? Przerzucicie się na cosmo ! Hipokryci i laleczki

 

Co Ty (pipi)sz za głupoty to głowa mała.

 

Wydaje zarobione pieniądze to i żądać może.... a nawet musi.

 

Mi w bieżącym numerze wypadanie stron zdarzyło się po raz pierwszy.Nie spodobało mi się to , ale cóż mogłem zrobić.Podkleiłem stronę i po kłopocie (i mam nadzieję , że to się już nie powtórzy).

 

 

 

 

 

co do nr 152

 

Mistrzowski hyde park napisał Kali ( a raczej samo życie ) , nieźle uśmialiśmy się z kumplem w pracy czytając o perypetiach z zegarkiem z ZSRR :)

 

 

Fajny zabieg z podwójną okładką.

Odnośnik do komentarza

Ale macie problem z tymi stronami, jak dziewczynki może niech wam jeszcze plakaty dodają i fotki co robi Bill w domu albo na ogrodzie? Co wy (pipi) cioty ? Przerzucicie się na cosmo ! Hipokryci i laleczki

 

 

 

 

Za to Twój łeb musi być jeszcze mniejszy jeżeli robisz wicher o 8zł które łaskawie wydasz raz na miesiąc ale urwał. Mam propozycje dla tych co tak lamentują zmieńcie prace ponieważ przysłowiowa Kowalska z szaletów miejskich zarabia więcej od niektórych.

 

PS. Żydostwo nie po płaca.

 

Co to są w ogóle za teksty :)? Chcesz kogoś obrazić czy tylko lubisz poudawać pana "zaczepnego" przez internet :)?

btw. Moderator śpi?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...