Skocz do zawartości

Portal 2


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

Również mam pytanie co do użycia kodu i połączenia konta PSN z kontem Steam.

 

Wiem, że można na jednym egzemplarzu gry na PS3 i darmowym kodzie grać przez załozenie dwóch kont na PS3 i na Steam. Ale jak to wygląda z samą grą(płytką). Czy jeżeli pożyczę grę koledze, to będzie mógł połączyć swój PSN z Steam i grać ze mną ? Czy będzie mógł w ogóle grać online ? Czy sama gra(płytka) jest już na stałe przypisana do konsoli tak, że nie można jej już sprzedać ?

Edytowane przez Nizki
Odnośnik do komentarza

ja to rozumiem tak, ze mozna grac w coop'a konsola-pc tylko na jednym połaczonym koncie.

 

tzn. jesli ty chcesz grac na pc on na konsoli to ON musi wpisac dane twojego konta steam na swojej konsoli.

płytka nie jest przypisywania do nieczego.

 

teraz nie mam jak sprawdzic bo psn nie dziala

z tego co wczesniej mowili to jest całkowicie odwrotnie - na jednej kopii gry wlasnie nie da sie grać

mozesz z ps3 grac na pc z kazdym kto ma własną gre, nie mozesz grać z kimś kto ma na pc twoj darmowy kod z wersji na ps3

Odnośnik do komentarza

mam pytanko co do używki portal 2 - online działa na używanej grze normalnie, czy są jakieś kody online, a jak wykorzystany trza kupić sam kod, czy gra do kosza? jest o tym ponoć w nowym PE ale znajomy zapomniał mi przynieść gazetkę żebym obczaił. ponoć każda gra ma swój kod i jak chce się online to trzeba nową grę kupić?

 

aa i 2. pytanie - jest coop offline, żeby na 1 konsoli na 1 kopii grać na splicie?

jest podwójne logowanie jak w resistance 2? (za dużo wymagam?:P)

 

podjarałem się tym tytułem, żałuję, że nie wydała go cenega (ale wtedy byłoby pewnie bez napisów pl) bo łyknąłbym na premierę ze zniżką. zwłaszcza wysokie oceny na metacritics i gamerankings mnie motywują do kupna, ale powstrzymuje na razie cena :/

 

woow, to wypas, dla mnie BOMBA :) aż żałuję, że muszę poczekać, tak mnie korci żeby sprawdzić tą grę :D

Edytowane przez Czimeq
Odnośnik do komentarza

no i w koncu, jako jeden z ostanich i ja skonczylem Portal 2(SP).

nie spodziewalem sie, tak swietnej oprawy humorystycznej, zmiany akcji, oraz naprawde swietnego zakonczenia :wub:

nic nie bede pisal, niech to kazdy poczuje na wlasnej skorze :)

gierka zostaju u mnie na zawsze... przywiazalem sie do GLaDOS bardziej, niz sie spodziewalem, no a przeciez to jeszcze nie koniec...

poprostu Kozaczek!!!

a wracajac do Valve to mam nadzieje, ze w miare z uplywem czasu beda nas wspierac roznego rodzaju DLC.

to raczej przeglosowane :)

Edytowane przez mevek
Odnośnik do komentarza

@Grigori

 

 

Z tą powierzchnią jest tak, że nie wiadomo ile lat minęło od zakończenia Portal 1, także wszystko tam mogło się pozmieniać.

Co do obrazków to mogą być ona jakąś podpowiedzią. Wszak na końcowym filmiku niebo wydawało się trochę za bardzo zaokrąglone.

 

 

W coopie jest ciekawe zakończenie :)

Odnośnik do komentarza

co do spoilera Grigoriego.

Dokładnie o tym samym pomyślałem i tylko czekałem az cos odpadnie/przekrzywi się lub obraz zamigocze jak przy źle podłączonym kablu analogowym.

 

Z drugiej strony mamy zakończenie wspomnianego coop'a, ktore tez daje sporo do myslenia, bo IMO to co sie dzieje w kooperacji, to wydarzenia po singlu z P2 kiedy to..

Glados na nowo ogarnia cały ośrodek i przygotowuje się do kolejnych testów (padające tam słowa nieco kłócą sie z początkiem P2 ale to można obejść)

 

 

Mimo tego, że P1 i P2 tworzą razem produkt kompletny, który raczej nie potrzebuje kontynuacji... wydaje mi sie takowa powstanie, bo wykorzystanie koncówki coop'a do rozwinięcia nowej historii moze zaowocować calkiem świeżymi patentami oraz fabułą

ruch oporu? coop do 4 graczy? MMO? (tak wiem przesadzam) mozliwości jest sporo.

 

Odnośnik do komentarza

gralem dzis chwile w coop'a(offline), ale to nie jest to samo, co online, bo mozna sie komunikowac, co mnie drazni.

ja chce zagrac, tak by nie widziec, ani slyszesz swojego kompana, wykorzystujac narzucone nam gesty, znaczniki przez ktore gra coop'eracyjna wydaje mi sie bardziej atrakcyjna.

jestem chetny na gre w sieci PSN, jak bedzie gotowa.

Odnośnik do komentarza

Mam i gram. Jest to moje pierwsze spotkanie z grą nie grałem w Portal 1. Gra jest fajna, łamigłówki są niezłe ale... ta gra nie jest warta swojej ceny. Graficznie to PS2 by to obsłużyło, tekstury słabej jakości ogólnie zero zachwytu (wiem że to się w tej grze nie liczy) ale ta gra kosztuje tyle co inne tuzy rynku. Co poziom to ładowanie jakby nie można tego zrobić w czasie podróży windą. Jeżeli VALVE tak się chwaliło jaki to PORTAL 2 będzie na PS3 to ja nie chcę widzieć jak to wygląda na XBOX360/PC (pewnie lepiej niż na PS3 :) ) Chyba całe to bicie piany było związane ze STEAM'em na PS3 ale nie jestem tego wstanie sprawdzić wiadomo z jakiego powodu. W cenie ok 100zł gra godna polecenia za pełną cenę nie. Ewidentnie widać że gra była za czasów PORTAL 1 tylko dodatkiem do innych gier i tak miało pozostać przy PORTAL 2. Chyba to był mój ostatni zakup gry, która nie pochodzi od developera 1-party lub ściśle związanego z SONY. Bolesne jest to, że tylko nie liczni potrafią robić dobrze gry na PS3. Co do humoru w grze może i on jest ale jakoś mnie nie bawi - chyba jestem na to już za stary.

Odnośnik do komentarza

Dokladnie sie z Toba zgadzam, gierka troche jak porzadna whiskey ;P Nie kazdemu przypadnie do gustu ale tym ktorym juz tak pokaze swoje wyrafinowanie ;) Ja sie szczerze przyznam jeszcze kilka tygodni temu gierka latala mi kolo palki ale recenzje sprawily ze zaryzykowalem i w ogole nie zaluje czasu poswieconego temu tytulowi. Swietna sprawa, ze potrafia byc jeszcze gry ktore pokazuja cos innego nie dobra grafike i nie prowadzi za raczka przez cala fabule :) Na pewno poziom trudnosci jest tutaj nizszy niz w pierwszej czesci, ale przyznam sie ze przez ten nowe urozmaiceniami z zelami stanalem na dlugo w dwoch momentach ;)

 

PS.

@Grigori a to dlc to juz potwierdzona sprawa?

Edytowane przez BoryzPL
Odnośnik do komentarza

@Grigori a to dlc to juz potwierdzona sprawa?

 

To, że latem będzie DLC to już jest pewne, ale co konkretnie w nim będzie to jeszcze nie ujawniali. Grigori, skąd masz to info o nowych testach do singli i multi?? A dobra, już wiem.

 

Valve confirmed that the announced Portal 2 DLC coming this summer will give players new test chambers, leaderboards, and single- and multiplayer challenge mode. It will also be free for PC, Mac, Xbox 360, and PS3.

 

http://www.gameinfor...his-summer.aspx

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

Mam i gram. Jest to moje pierwsze spotkanie z grą nie grałem w Portal 1. Gra jest fajna, łamigłówki są niezłe ale... ta gra nie jest warta swojej ceny. Graficznie to PS2 by to obsłużyło, tekstury słabej jakości ogólnie zero zachwytu (wiem że to się w tej grze nie liczy) ale ta gra kosztuje tyle co inne tuzy rynku. Co poziom to ładowanie jakby nie można tego zrobić w czasie podróży windą. Jeżeli VALVE tak się chwaliło jaki to PORTAL 2 będzie na PS3 to ja nie chcę widzieć jak to wygląda na XBOX360/PC (pewnie lepiej niż na PS3 :) ) Chyba całe to bicie piany było związane ze STEAM'em na PS3 ale nie jestem tego wstanie sprawdzić wiadomo z jakiego powodu. W cenie ok 100zł gra godna polecenia za pełną cenę nie. Ewidentnie widać że gra była za czasów PORTAL 1 tylko dodatkiem do innych gier i tak miało pozostać przy PORTAL 2. Chyba to był mój ostatni zakup gry, która nie pochodzi od developera 1-party lub ściśle związanego z SONY. Bolesne jest to, że tylko nie liczni potrafią robić dobrze gry na PS3. Co do humoru w grze może i on jest ale jakoś mnie nie bawi - chyba jestem na to już za stary.

mocne słowa jak na sześciolatka :P

 

jedyne z czym można sie zgodzić to że loadingi zwalili i można to było zrobić o wiele lepiej, albo żeby sie ładowały w tle jak sporo gier albo zeby trwaly ponizej sekundy, ale niestety valve uzywa swojego starego silnika ktory ma ograniczenia

 

cala reszta to, niestety ale musze to powioedziec, bzdury

 

gra niewarta ceny? już nawet pomijając wybitność całej gry to ponad 10 godizn wypakowanego za(pipi)istością singla i kolejne kilka godizn w multi to o wiele wiecej niz wiekszosc dziejszych gier ktore mozna przejsc w 5-6 godizn(chociazby cody, vanqus, i inne bayonetty), samo to powoduje że gra jest bardziej warta swojej ceny niz wiekszosc innych gier ktore to uchodza za hity

 

kolejna sprawa - grafa jak z ps2? odpal sobie coś na ps2 bo chyba zapomniałeś jak tam gry wyglądają, oczywiście że grafa nie jest na poziomie uncharted2 ale mowienie że to poziom ps2 to jakiś żart. dodatkowo mowienie że z powodu słabszej grafy gra powinna być tansza to kolejny żart. bo patrzac w ten sposob uncharted2 powinien kosztowac 500zł a wszystkie gry na wii 2 zł. grafa nie jest wyznacznikiem ceny. nie mowiac juz o najwazniejszym - ze portal to nie ejst gra ktora ma sie sprzedać grafiką, jej sedno leży gdzie indziej , ale najwidoczniej nie do kazdego trafia

 

"widac ze P2 miał być dodatkiem"? nawet nie grales w jedynke a sadzisz farmazony, jedynka rzeczywiscie była dodatkiem na 2-3 godiznki, tutaj mamy pełnoprawną gre dłuższą od wiekszosci hitów ostatnich lat

 

Bolesne jest to, że tylko nie liczni potrafią robić dobrze gry na PS3

bolesne jest to że ktoś pisze takie rzeczy o najlepszej grze 2011

 

Co do humoru w grze może i on jest ale jakoś mnie nie bawi - chyba jestem na to już za stary.

wątpie żeby tu wiek miał coś do czynienia, portal to gra z przeza(pipi)istym klimatem i jeszcze lepszym humorem, i to niezaleznie od wieku (a wręcz starsi powinnio go bardziej doeceniać, chyba ze zatrzymali sie na poziomie "american pie")

humor to kwestia gustu ale ten tekst wybitnie mi sie skojarzył z dzieciakami na roznych stronkach ktore piszą "nie rozumiem. głupie. daje minusa"

Odnośnik do komentarza

loadingi na oko trwaja 3-5sekund

 

nie liczylem ale wlasnie na podrapanie po (pipi)e, jak podczas loadingowe zerkalem na laptopa zeby cos poczytac na forum to zdazalem rpzeczytac 3 słowa, wiec ogolnie szybko leci (chociaz prawdą jest że mogło by ich wcale nie być skoro nawet god of war 3 nie miał przy lepszej grafie)

Odnośnik do komentarza

Wczoraj przeszedłem w końcu (wiem, nie śpieszyłem się, ale też nie miałem za dużo czasu) singla i co tu dużo mówić.... gra roku (i wątpię, że jakiś tytuł to przebije). Dostałem dokładnie to czego oczekiwałem. Zajebisty klimat, świetny humor, genialne teksty, no i oczywiście, Glados. Dużym, pozytywnym zaskoczeniem było też

 

"stare" Aperture Science, aż żal mi było je opuszczać ( i tak jak mówił Yano, nie obraziłbym się gdyby zrobili następną cześć w tamtych latach, albo chociaż jakieś większe DLC ). A Cave Johnson i Wheatley pokazali, że nie samą Glados Portal stoi.

Nie rozumiem, też narzekań co do grafiki. Jak dla mnie jest na wysokim poziomie, choć może faktycznie to zasługa samego design'u poziomów niż wysokiej rozdzielczości tekstur (których może nie ma, ale kto by na to zwracał uwagę). Muzyka, to wiadomo, pierwsza klasa. Jedyny minus jaki przychodzi mi do głowy, to trochę denerwujące wczytywanie kolejnych poziomów, ale to chyba wina samego, już dość starego silnika. I też nie sądzę, żeby była to gra na jeden raz. Sam się nie śpieszyłem przechodząc singla, a np. nie odkryłem/ nie dostrzegłem tego nawiązania do HL, o którym była mowa parę stron wcześniej (i pewnie parę innych smaczków też mi uciekło). Dodatkowo dochodzą komentarze twórców, co-op i darmowe DLC. Więc sorry, ale Portal 2 broni się pod każdym względem i w ogóle nie dziwi mnie średnia ocen koło 10. Valve znowu, jak dla mnie, pokazało swą klasę (ale teraz mogliby się zająć tym HL :thumbsup:).

 

P.S. A co do zakończenia, to dobre,

 

przynajmniej nie ma żadnego cliffhangera (choć takie ładne pole zboża w świecie HL to trochę podejrzane :whistling:), ale z tym księżycem to trochę przesadzili.

 

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

 

mocne słowa jak na sześciolatka :P

 

 

Nie wiem z czego wykalkulowałeś te sześć lat :) Nieważne.

 

Niepotrzebnie włożyłem kij w mrowisko. Szkoda, że nie można już wyrazić swojej opinii nie narażając się na ataki. Czekam na powrót PSN i chęć spróbowania gry w dwójkę. Jeszcze jedno pytanie, może odpowiedź gdzieś się pojawiła i jej nie zauważyłem.

 

Czy jest możliwość zagrania co-op między PS3 a PC (mam na myśli wersję na PC, którą otrzymujemy wraz z wersją na PS3) jeżeli tak to w jaki sposób?

 

Aha chwała VALVE za to, że do gry na PS3 dorzucili wersję na PC/MAC co w dzisiejszych czasach gdzie wszyscy chcą zarobić jak najmniejszym kosztem jak najwięcej jest godne podziwu. Zobaczymy też co przyniesie darmowe DLC.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...