Skocz do zawartości

Portal 2


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

Ja oczywiście muszę czekać do jutra (ostatni raz zamawiam na gram.pl :confused: ), ale patrząc na recenzje i pierwsze wrażenia od Yano, to mogę być spokojny o wysoką jakość gry. A jak tam się sprawuje steam na PS3?? I jaka jest długość singla?

 

P.S. Oceny P2 nie spadają prawie poniżej 9.5. Mocny kandydat do gry roku (ja to już od dawna wiedziałem :whistling:). Ciekawe, czy sprzedaż będzie też tak wysoka?

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

W środku mam kodzik na ściągnięcie wersji na PC/Mac. O maj gad, zupełnie o tym zapomniałem. Rewejka!

 

wait....czyli można kod sprzedać jakiemuś pecetowcowi i w efekcie ma się gre za dobrą cenę? ; O Awesome.

Dokładnie tak. Choć cena tej gry sprzedawanej w ten sposób szybko spadnie. Ciekawe na co liczy Valve rozdając na prawo i lewo tą grę. A mówią że rynek gier na PC umiera. Paradoksalnie może uratują go konsole :turned:

Odnośnik do komentarza

W środku mam kodzik na ściągnięcie wersji na PC/Mac. O maj gad, zupełnie o tym zapomniałem. Rewejka!

 

wait....czyli można kod sprzedać jakiemuś pecetowcowi i w efekcie ma się gre za dobrą cenę? ; O Awesome.

chyba nie do konca, nie sprawdzalem jeszcze kodu ale chyba jest przypisany do twojego konta jakos

i chyba nie ma też 100% funkcjonalnosci, z tego co mowili to np nie da sie grać online ps3-pc gdy zarowno na konsoli i na kompie jest gra z tego samego "pudełka" (czyli kod), nie mozna grac z samym sobą , mozlie ze sa tez inne ograniczenia

Odnośnik do komentarza

Z tego co ja kojarzę na temat tego kodu na PC to nie ma tak ładnie, przypisujemy obie wersje (PS3 i PC) do jednego konta steam, i jak gramy na ps3 to nie możemy w tym samym momencie na kompie. To raczej daje nam możliwość pogrania raz tu raz tu, nie można jednak sprzedać komuś tego kodu i grać naraz w dwójkę na tym samym koncie.

Odnośnik do komentarza

Inaczej by to nie miało sensu, zresztą :

"I was mislead into buying a ps3 version at gamestop. Their words: "You'll get a free copy for PC as well"

 

Now i'm stuck with a ps3 version, and no playstation to play it on."

http://forums.steamp...1720810&page=14

 

Jakby się miało darmową wersję na PC to by wszyscy brali tą na ps3. Można o tym poczytać na stronie steama gdzie jest wyjaśnione jak działa współpraca ps3 z pc ;d

 

 

Znalazłem:

https://support.stea...88#ps3codeforpc

 

 

Can two players play online co-op with each other using a single purchase of Portal 2 for PlayStation®3?

Only PlayStation®3 split-screen co-op can be played using a single copy of the game. When you purchase a new copy of Portal 2 for PlayStation®3, you will receive an in-box code which provides your linked Steam account with access to your copy of Portal 2 on your computer. The game is still owned by only a single Steam account--another copy will be required to play online co-op with a friend.

 

A tutaj konkretnie w tym temacie ; d

 

 

 

Edytowane przez Artoth
Odnośnik do komentarza

Okej, gra skończona to napisze co nieco jeszcze.

Ogólnie to jest zajedobra, humor jest GENIALNY i imo to jest największa zaleta tej gry. I najlepsze jest to, że nie jest to tylko humor słowny, ale też sytuacyjny. Wheatley jest po prostu niesamowity, beka co chwile, a głos podłożony mistrzowsko.

Gameplay jaki jest chyba nie trzeba mówić, test chambery, troche swobodnego latania, test chambery itd. Poziom trudności rośnie w góre z czasem, przez pierwszą połowe jest troche za łatwo, potem już lepiej, ale nic hardkorowego. Pare razy się zaciąłem, ale ogólnie to mi się wydaje, że jedynka była trudniejsza troszke. Fabularnie nic specjalnego, pare nowych faktów, żadnych mindfucków dla fanów half lifa czy cos, aczkolwiek patrząc na acziwmenty, to smaczki są pochowane, albo w coopie czekają do odkrycia.(statek, fani HL wiedzą o co kaman). Widziałem też jakieś podejrzane coś czające się w ukrytych pokojach, myslałem, że to ma związek z fabułą, ale jednak nie. Końcowa pioseneczka jak dla mnie do "still alive" z jedynki nie dorasta. Całość zajęła mi jakieś 9 godzin, nie nudziłem się w ogóle.

 

PS. Nieźle w zakończeniu pojechali po bandzie z tym

księżycem xD

 

Odnośnik do komentarza

cholera odruchowo prawie otworzylem spoiler bo zwykle mam na to wy(pipi)ane, ale akurat z tą grą wole nie znac zakonczenia (zwlaszcza ze sam sie powoli do niego zbliżam) , wole sam zobaczyc (a serio normalnie czytam wszystkie spoilery i mnie to nie rusza)

 

powiem nawet że na poczatku gry mialem wrazenie "cholera wszystko widzialem na filmikach" i troche to drażnilo, ale na szczescie szybko sie okazalo ze wiekszosc trailerow byla z poczatku gry i potem juz bylo dużo nowego i nieznanego, dobre jest tez to ze o niektorych rzeczach wcale nie bylo mowy przed premierą , i są pewne niespodzianki w mechanizmach gry

Odnośnik do komentarza

nooo przeszedlem singla, bylo swietnie, gra ma tyle zalet i za(pipi)istych nietypowych kawałkow że az trudno uwierzyć

 

moze i kilka razy (ze 2-3) mialem krotkie wrazenie ze moglo by sie cos zaczac dziać, ale zawsze szybko mijało bo .. zaczynało sie dziac cos nowego, zreszta nie powinno sie nazekac na wykonywanie podobnych czynnosci, w koncu to gra logiczna

 

smieszne jest to ze gra co chwile nas okłamuje :D nie bede zdradzał jak , ale to ciekawy zabieg

 

nie bede tez gadal o zakonczeniu ani normalnie ani w spoilerze, grajcie sami i przechodzcie bo gierka jest swietna :D

 

i mimo ze jest bardzo długa jak na dziejsze standardy to czuje sie pewien niedosyt, mogli jeszcze cos wiecej zrobić.... i zrobili! jeszcze drugie tyle coopa! o (pipi) mac! :D

 

ide spać, zasuiedzialem sie jak glupi a mowilem sobie "pogram 30 min i ide spac" (wczoraj to samo)

ale bylo swietnie, humor w grach to naprawde swietna rzecz , a tutaj jest mistrzowski, i może nie ejst to humor przy ktorym sie parska do monitora (chociaż też taki jest) ale jest taki że człowiek gada do gry "heheh osz ty szczwana bestio" :D

 

 

dodam ze rzeczywiscie gra wydaje sie nieco łatwiejsza, chociaz zrzucam to na wieksze doswiadczenie i serio myslenie portalami, chociaz były ze 3-4 miejsca gdzie w pierwszej chwili nie mialem pojęcia o co chodzi, ale nawet te mozna bylo w miare szybko rozwiązac, oprocz myslenia warto sie bardzo dobrze rozgladac, zwlaszcza w wielkich pomieszczeniach

 

 

 

ps po przejsciu gry mam 31% trofeów, chyba dalo by sie za singla wyciagnac jeszcze kilka % wiecej, ale jak widac masa jest za coopa

 

 

 

EDIT!!!!

cos mi sie rpzypomnialo na temat niedosytu - przecież miała być mozliwosc tworzenia wlasnych map dostepna też dla ps3 (ale tworzenie na pc) , narazie nie wiem co i jak z tym, moze juz jest nie szukalem, ale jesli bedzie zgodnie z obietnicą to ten niedosyt bedzie mozna spokojnie dalej zaspokajac jak lduzie zaczną tworzyc nowe plansze :D

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

mam nadzieje ze zgarnie te kilka milionow sprzedanych kopii, bo bylo by bardzo przykro gdyby taka za(pipi)ista gra miała marną sprzedaż tylko dlatego ze jest troche niszowa bo wymaga myslenia

 

 

co do kontynuacji - hm ja bym nie powiedział że nie chce nowej, też obawiam sie co by tam miało być, ale z drugiej strony portale dają takie możliwosci ze mozna by jeszcze wiele nowego i fajnego wymyśleć

 

 

marzy mi sie coś na temat DLC

uwaga spoiler ktory mogą czytać ci ktorzy doszli conajmniej do połowy gry (czyli weszli w "drugie srodowisko")

 

 

po wejściu do starej częsci "fabryki" (ktora swoja droga jest super i bardzo mi sie podobalo dodanie stempunkowych klimatów podobnych nieco do bioshocka) na jeden ze ścian jest plakat z informacją że "nastepne testy do rozwiązania wymagają portal guna" tylko że jest to portal gun sprzed 50 lat, na obrazku widać zarys człowieka z wielkim plecakim , rurą i lufą (jak połączenie szafy, z minigunem i bronią pogromców duchów) i moje marzenie dotyczy tego obrazka - za(pipi)iscie bym chcial żeby pojawilo sie DLC które daje możliwość pobiegania z tym starodawnym portal gunem, juz sam czarny obrazek wyglada kliamtycznie, a co dopiero biegać z takim ustrojstwem :D mogli by dać babce samą broń albo poprostu cały model postaci zmienić na jakiegoś starodawnego "krolika doswiadczalnego" , serio bardzo bym chcial pobiegac z czyms takim

 

przyznam że wątpie w spełnienie tego, ale jest szansa na dlc z innymi "skinami" bo z tego co pokazywali gdzieś mają być skiny dla robocików w coopie (żółte "klatki bezpieczenstwa" przypominajace robota dostawczego z koncówki filmu obcy, albo porpostu koparke)

skoro roboty coś dostaną to moze singlowa babka też :D

 

edit

mowie o takim czymś dodawanym do preordera, pewnie potem tez bedzie wychodzilo jakies dlc tego typu (np w team fotress 2 są czapki dla postaci)

portal2_bonusLG.jpg

 

 

zreszta skoro juz w spoilerze o tym mowa to mogli by zrobić prequel gdzie cała akcja skupiala by sie na latach piedziesiątych gdzie te "starodawne" pomieszenia byly by jeszcze nienadgryzione zebem czasu , itp, klimat swietny, spoko bym widział portal3 w takiej tonacji

 

 

 

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Ale te 4 miliony to sprzedaż Portal (1), a nie dwójki (i nie jest to w sumie porażający wynik jeśli weźmie się pod uwagę, że Portal był małym dodatkiem do Orange Boxa, w którego skład wchodziły Hl2 i epizody oraz TF2)! Bez przesady że dwójka już by się w takiej ilości egzemplarzy sprzedała. Jeśli za rok dobije do takiego wyniku, to w czasach kiedy wychodzą głównie klony CODa, trzeba będzie się cieszyć.

 

A co do kontynuacji to pewnie teraz zaczną robić epizody do Portal'a :whistling:

Odnośnik do komentarza

Masz racje, na tapecie teraz jest P2 więc nawet nie pomyślałem, że mogło chodzić o P1. Dlatego sądziłem, że chodzi o to co wyszło z fabryki.

 

Epizody? Raczej nie. A już na pewno nie takie jak sugeruje Yano; bez GlaDOS to nie byłoby to samo. Ale DLC wiadomo, że będą. W sumie brakuje singlowych chellange roomów, więc pewnie to pójdzie na pierwszy ogień. No i zostają mody, to już leży w gestii kreatywności sceny, bo to nie LBP, ale może coś fajnego się trafi. A szkoda właśnie, że nie pomyślano o prostym wizualnym edytorze, aż tylu elementów otoczenia to tu nie ma, żeby to było niemożliwe. Znów, może DLC, w sumie to byłby patent który by na długo napędził tą grę. Jak teraz o tym myślę, to aż dziwne że tego nie ma. Już nie mówię o jakichś całych wielkich przestrzeniach jak w grze, ale przecież pojedyncze roomy jak w jedynce można by spokojnie robić.

 

Z tymi epizodami to był taki żart (chodziło mi oto, że powtórzyłaby się sytuacja jak było - a w sumie jest, bo nadal czekamy na ostatni epizod - przy HL2). I wielkie dzięki za spoiler, co tam że jeszcze czekam na swój egzemplarz, przynajmniej wiem jak już się kończy :diablo:. Teraz już wiem że nie warto zaglądać do tego tematu aż nie przejdę gry sam.

Odnośnik do komentarza

 

 

Epizody? Raczej nie. A już na pewno nie takie jak sugeruje Yano; bez GlaDOS to nie byłoby to samo.

brak glados rzeczywiscie byłby wielkim uszczerbkiem, ale jak pokazała 2 nie tylko ona potrafi dać czadu

 

 

 

zresztą nie musieli by jej kasować, mogli by w na poczatku dac troche zagadek w czasach swietnosci firmy a potem wlasnie przemiany, upadek, pojawienie sie jej , zmiany na w "zarzadzie" itp

 

 

 

I wielkie dzięki za spoiler, co tam że jeszcze czekam na swój egzemplarz, przynajmniej wiem jak już się kończy :diablo:. Teraz już wiem że nie warto zaglądać do tego tematu aż nie przejdę gry sam.

ziomek nie panikuj, to co on napisał nie dotyczy koncowki gry , ani wcale nie dotyczy sytuacji z portal 2, gadalismy ewentualnym prequelu i pokazaniu co sie dzialo wcześniej w aperture

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

zastanawiam sie czy z ostatecznego kodu, jaki zostal wydany w dniu premiery, sa usuniete chaptery z trailerow owczesnie przezentowanych przez VALVE na YT.

przechodzac P2 w ogole ich nie bylo jeszcze, a mam wrazenie, ze jestem juz gdzies pod koniec.

_________________

juz rozumiem - metamorfoza :)

Edytowane przez mevek
Odnośnik do komentarza

gre ukonczyłem jakies 30min temu i nadal mam banana na twarzy :) gra jest genialna.

i to jest jedna z tych produkcji przy których wstałem podczas napisów koncowych i zaklaskałem (oj bardzo rzadko sie to zdarza).

 

 

po przejsciu do "starej części" poczułem się jakbym oglądał serial LOST. wiecie, kolorystyka, włazy, głos Cave Johnosona, stare PC'ty, nawet logo troszke sie kojarzy z Dharma.

 

 

Niestety gra jest, raczej, tylko "na raz', no chyba, ze zaatakuje trofea w grze, bo sporo mi zostało.

Odnośnik do komentarza

juz druga opinia ze gra jest "na raz" a ja sie z nią nie zgadzam, prawie odrazu zaczalem przechodzc drugi raz wlasnie z komentami tworcow, ale na 100% przejde ją jeszcze ze 2-3 razy kiedys za pare tygodni/miesiecy, niby odkrywanie zagadek bedzie juz nie takie samo bo sie zna wszystko, ale przyejmność z obcowania w tym swiecie i sluchania swietnych tekstow jest nadal

Odnośnik do komentarza

właśnie znazłem intrygującego easter egga w jednym ukrytym pomieszczeniu w starych komorach testowych

 

 

gdzieś między komorami z lat '60 ablo '70 krótko po pierwszej zabawie z pomarańczowm żelem można znaleść pomieszczenie z tabliczką "PAMIĘTAJ! jeśli zobaczysz pomarańczowy kombinezon wciśnij czerwony guzik" obok napisu widnieje postac w pomarańczowym kombinezonie przypominającą Chell z takim śmiesznym pakunkiem na kiju opartym o ramie jakie odznaczają włóczęgów w kreskówkach, w pomieszczeniu obok jest portret Cave Johnsona z Caroline, za obejrzenie portretu wpada pucharek a Glados stwierdza że te osoby wyglądają dziwnie znajomo

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...