Skocz do zawartości

LittleBigPlanet 2


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

 

No faktycznie miazga kilku miesięczne fifa 11 i Cod zostały pobite :), poczekajmy chociaż do 1 notowania na VG. Jednak wiadomo, że LBP2 to będzie gra której sprzedaż będzie się dość rozkładała w czasie i nawet dość długo po premierze powinna sprzedawać się przyzwoicie (tak jak chociaż jej poprzedniczka).

Odnośnik do komentarza

Singiel, skończony, 10 godzin na liczniku, bez poszukiwania wszystkich bąbli, więc nie jest tak tragicznie. Całość grałem w 2 lub 3 osoby, zauważyłem znaczny postęp w obsłudze pada u mojej Damy w porównaniu z jedynką :] Nowe gadgety są super, szczególnie linka, rękawice (rzucanie sobą nawzajem rox :] ), platformy do skakania i głupiutkie sackboty, stroje saczków też śmiechowe. Nowe poziomy platformowe rządzą. Scenariusz w tej grze mógłby dla mnie nie istnieć, w jedynce go nie było, w dwójce nie odczułem, że wniósł coś znaczącego do rozgrywki. LBP lubię za szmaciaki, a nie za to, że ratują świat i jest mi z tym wyjątkowo dobrze. Lokalizacja jest i bardzo dobrze, ale żeby za przeczytanie 2 stron tekstu ładować nazwiska aktorów na okładkę to przesada. Czasami praca kamery zostawiał nas za ekranem rozgrywki i przez to gineliśmy. W drugiej połowie gry miałem wrażenie, że niektóre levele są pewnym wyrazem hołdu dla starych 8 bitowych gierek (wyścigi, statki kosmiczne), które znam z dzieciństwa. Multi jak na razie leży i kwiczy, dołączanie do kogoś kończy się na oglądaniu ekranu loadingu. To musi szybko zostać poprawione, szczególnie w takiej grze, która nastawia się na tryb społecznościowy. Za to wyszukiwarka poziomów stworzonych przez graczy działa tak jak powinna od pierwszej części, nie ma problemów ze znalezieniem czegoś fajnego do grania, do tego dochodzi portal www.lbp.me do przeglądania poziomów na kompie i kolejkowania ich w grze. Gra ma tylko 30 poziomów stworzonych przez Media Molecule, szkoda, że te 30 poziomów to nie tylko platformówka z którą kojarzę MałąWielkąPlanetę. Mam wrażenie, że ścieżka fabularna LBP2 to taki wielki kilkugodzinny pokaz możliwości edytora stworzonego przez autorów, taka piaskownica dla dzieci z bardzo dużą ilością zabawek i narzędzi. Ja pewnie nic w niej nie będę budował, ale chętnie "zniszczę" kilka zamków pieczołowicie wzniesionych przez innych graczy ;]]]

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

hping pang pong to chyba najfajniejsza minigierka...bawilismy sie tu z dobra godzinke

ogolnie w 3 osoby mozna juz grac choc powinno byc duzo lepiej np, w krainie Tarzana strasznie lagowalo na jednym levelu

zostaly jeszcze 2 krainy do scalakowania...gra jest duzo latwiejsza od pierwszej czesci

Edytowane przez Szymek_PL_
Odnośnik do komentarza

Witam.

Od kilku dni mam okazję grać na LBP2. Nie miałem okazji grać w LBP1 więc jest to dla mnie całkowicie nowe spojrzenie. Muszę stwierdzić że gra jest bardo sympatyczna i mimo iż jestem raczej fanem gier RPG, to gra mi się w nią stosunkowo przyjemnie. Edytor poziomów ma spore możliwości, chociaż zarazem spore ograniczenia. Zauważyłem że warstwa gry odbywa się na trzech płaszczyznach głębokości i tego nie da się zmienić. Z poziomu edytora w zasadzie nie da się ingerować w warstwę tła. Tło pozostaje poza możliwościami edycyjnymi ale poza tym pozostawia bardzo duże możliwości kreacyjne.

Zamierzam się odrobinę pobawić owym edytorem poziomów. Na razie jestem na etapie poznawania jego możliwości. Miałem okazję pisać trochę programów w środowisku Delphi (Pascal) i ta zabawa z edytorem jest fajną odskocznią.

Na razie zrobiłem jeden mały poziom ale polecam go tylko tym, którzy lubią zagadki logiczne. Tylko rozwiązanie prostej zagadki pozwala na jego ukończenie. Dla ewentualnych zainteresowanych, poziom nazywa się Sharp Mind a mój nick to Sfamik.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ta pozycja jest niesamowita. Troszkę niemrawo się za nią zabrałem (dopiero przed 4tym etapem jestem), ale już zachwyca i to w kilku segmentach.

Ostatnio dobrą godzinę pograłem w gry stworzone przez społeczność LPB ( jest nawet wariacja kapitalnego "Plants vs Zombies"), znakomicie się bawiłem.

Świetna jest także sfera audio - szczególnie muzyka w drugim świecie, nadzwyczajna. Szalenie uniwersalna to pozycja, a zmniejszenie (znacznie) poziomu trudności wyszło grze tylko na dobre.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...