Skocz do zawartości

Uncharted 3: Oszustwo Drake'a


Gość Mr. Blue

Rekomendowane odpowiedzi

A czy gdzieś było powiedziane, że Uncharted będzie trylogią?

 

Oficjalnie, nie, ale ND zawsze (jeśli chodzi o Crash'a na PSone i Jak'a na PS2) wydawało trzy części danej serii, a potem jakieś wyścigi z tej serii, no ale trudno mi sobie jakoś wyobrazić "Drake Team Racing" :sweat: .

Odnośnik do komentarza

Troche masło maślane ,ale każdy wie ze pospieszanie nie wplynelo dobrze na zadna czesc GOWa a juz na pewno nie na III zarzucając mu słabe zakoczenie genialnej serii czy krótki czas gry. MGS4 anyone?

Niech oni sobie ją robia spokojnie i niech nawet wyjdzie pod koniec 2012 ,ale dla mnie osobiscie jesli "trzecia" czesc serii nie jest uber kozaczek to potrafi przez to zniszczyc opinie o całej serii . Tak wiec spokoj Panowie , dajcie im czas ,kolesie pracują w pocie czoła ,dokładne przeswietlają szkielet serii i dogłebnie analizują co znależc sie powinno i kolejny raz zmiażdzyło by wam czerep i w(pipi).ało tam kilogramy egstazy.

Z U3 sytuacja jest trochę inna niż z GoW3. Santa Monica musiało stworzyć całkiem nowy silnik pod tą generacje, gra była robiona ok 3 lata. ND ma super wypaśny silnik co widać po U2, więc mogą całą swoją pracę poświęcic jego dopieszczaniu i poprawie elementów, które nie do końca dograły w poprzednich częściach. W tym przypadku 3 lata produkcji to by było straszniwe długo.

Odnośnik do komentarza

No i Uncharted to nie jest zamknięta , zwarta historia podzielona na części.

 

Spokojnie można wymyślać jakieś nowe przygody i miejscówki w kolejny częściach do końca żywota PS3, oczywiście przy jednoczesnym spłodzeniu nowego Jaka :)

 

No nie wiem. Wiadomo, że można sypać kolejnymi częściami Uncharted, tak długo aż Drake musiałby w końcu odwiedzić Polskę (to by dopiero było :lol: ), ale nie zdziwiłbym się gdyby Sony zaprzęgło ND albo do stworzenia jakieś gry dedykowanej Move (już nawet samo ND coś o tym wspominało i wiadomo, że sprzedaż Move zrosłaby kilkunastokrotnie) albo jakiegoś nowego ip (lub spin-off'u Uncharted) na PSP2 (to też by strasznie zachęciło wszystkich do zakupu przenośnej konsoli), a potem myślę, że zaczną już produkcję nowej serii na PS4. Przynajmniej takie są moje przypuszczenia.

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

Jedyne co sobie przypominam na temat ND i Move to wywiad sprzed około 2 miesięcy w którym jakaś szycha z ND mówiła, że w ich kolejnej grze nie będzie obsługi Move bo gra jest już w zaawansowanej fazie i nie dało by rady tego dobrze zrobić :P

Edytowane przez SzczurekPB
Odnośnik do komentarza

Chciałbym przypomnieć, że U2 też wyszło na jesień obok mw2 i setki innych hitów rok temu. I co? A no to, że i tak się sprzedało zresztą w tym roku MoH i inne gry pokazały, że można wyjść obok Call od Duty i się sprzedać.

 

Nie chodzi oto, że U3 by się nie sprzedał, bo myślę, że spokojnie będzie mógł konkurować nawet z CoD (biorąc pod uwagę, że robi je jakieś trzecie studio i na dodatek podobno ma to być jakiś futurystyczny shooter), ale chodzi oto, że taki właśnie Res 3 albo iF2 (nie wspominając już o TLG, który jest bądź co bądź tytułem niszowym) nie miałby żadnych szans wraz z U3, Rage, Batman, CoD, AC i NFS. Więc Sony samo sobie nie będzie wydawać takiego killera pozostałych swoich ex. Nie zdziwiłbym się nawet gdyby i Res3 i TLG przenieśli na późniejszy kwartał.

 

To znaczy ja doskonale wiem o co Ci chodzi ale ja kompletnie mam inne podejście do tego ;].

 

Po kolei (oczywiście to jest moje gdybanie w sumie póki co każdy tak robi w tym temacie ;p):

 

If2 ma wyjść w kwietniu czy na wiosnę więc kompletnie nie widzę "sensu" czemu miałby przeszkadzać U3 w jesiennej premierze. TLG nie wierzę, nie wierzę i jeszcze raz nie wierzę, że wyjdzie w 2011 w grudniu. Ta data na końcu trailera w TGS była podana na prędce, bez znaczenia o tak żeby palnąć. Tak to widzę, serio ale prędzej uwierzę, że w tym roku wyjdzie U3 niż TLG w 2011.

 

Co do ReS3 i jego jesiennej premiery. Ok zgadzam się U3 mógłby zabić ReS3 ale jaki problem w wypuszczeniu ReS-a 3 we wrześniu a U3 w październiku czy listopadzie czy na odwrót. Według mnie żaden poza tym chciałbym przypomnieć, że jeszcze do niedawna LBP2 miał wyjść razem z GT5 w odstępie dwóch tygodni więc...

 

A poza tym spójrzmy na ten rok we wrześniu wychodzi Halo - sprzedaję się rewelacyjnie, miesiąc po wychodzi MoH - sprzedaje się rewelacyjnie, miesiąc po wychodzi CoD - sprzedaje się kosmicznie. Plus do tego trzeba dorzucić fakt, że w międzyczasie co najmniej jedna dobrze sprzedająca się gra wychodziła/wychodzi.

 

Idąc tokiem myślenia, że Sony powinno wypuścić U3 w bezpiecznym okresie, czy też w odstępie pół roku-roku między swoimi exami. To Sony powinno wydłużyć rok albo wymyślić specjalne - dodatkowe miesiące na swoje gry ;]. Poza tym ja naprawdę nie widzę problemu w tym żeby Sony w 2011 wydało 4-5 swoich exów a nie tylko 2-3 jak to było w tym roku. Dla mnie to jest absurdalna sytuacja, ja nie mówię żeby U3 wyszedł tydzień po TLG, ReS-ie i LBP2 (przykładowo) ale w odstępie 2-3 miesięcy. Jak najbardziej tak.

 

Jeszcze jedno Sony na dzień dzisiejszy ma zapowiedzianych sporo exów, dajmy na to, że 15 (strzelam, mniej więcej). Plus oczywiście jakieś jeszcze dojdą i teraz idąc tropem - "3 exy w roku". To do jasnej cholery Sony nie wyrobi się do 2010 ;p. Ja życzę PS3 i sobie żeby trójka i ta generacja trwała jak najdłużej ale bez przesady. Nie wierzę, że PS3 będzie ciągle aż tak żywotne w takim 2014-2015. Tym bardziej patrząc jak cholernie szybko technologia idzie do przodu.

 

I ostatnia kwestia padają tu już daty odnośnie U3 "koniec 2012" - pewnie i taki scenariusz jest możliwy. Ale ja osobiście za cholerę w niego nie wierzę ;] to znaczy na dzień dzisiejszy, dla mnie póki co to 2012 jako data premiery to jakaś utopia. Zakładając, że U3 robi się już od jakiegoś czasu to niby ma wyjść za 3-4 lata (łącznie)!?

 

No nie wierzę może dlatego, że ciężko mi sobie wyobrazić tak daleką przyszłość heh. Tak czy siak szansę na jesień 2011 są małe; zdaję sobie z tego sprawę, bardziej realny wydaje się 2012. Ale i tak wierzę w 2011, jakieś tam argumenty za tym są; uwierzę w 2012 dopiero jak wyjdzie oficjalny news - zapowiedź ;].

 

 

I też jestem zdania co XM16E1, niech ND na spokojnie dopracuje ostatnią część trylogii i niech nas zaskoczą nie tylko świetną grafiką, 'klimatycznymi' lokacjami czy ciekawymi skrypto-akcjami (bo to pewne), ale też wciągającą fabułą, długością gry (może poza główną fabułą singlową, jakaś dodatkowa kampania w co-op'ie), różnorodnością gameplay'u czy tak jak mówił yano, dopracowanymi elementami walki.

 

A tego akurat kompletnie nie rozumiem ;p.

 

Oczywiście, oczywiście zgadzam się niech się nie śpieszą, niech sobie dłubią tyle ile muszą (w granicach rozsądku). Ale akurat ND to tacy profesjonaliści, że na pewno nie wypuściliby "bubla" - gry niedorobionej wydając U3 w 2011. Ale nie rozumiem podejścia bo to trójka to niech robią spokojnie bez pośpiechu. A czy dwójkę robili z pośpiechem? Czy dwójka wyszła niedopracowana? Czy jedynka wyszła niedopracowana z pośpiechem?

 

Wątpię żeby ND podchodziło czy w ogóle jakikolwiek developer w ten sposób "a to ostatnia część to przyłóżmy się róbmy ją xxx lat" (zakładając, że dwie poprzednie części były dobre, bdb i zakładając, że U3 to ostatnia część). Moim zdaniem do każdej części podchodzą tak samo (szczególnie tacy mistrzowie jak ND) jakby to była ta jedyna, wyjątkowa i "ostatnia" część. Powiedziałbym nawet, że trójka powinna im zająć mniej czasu ze względu na dwójkę (silnik, koncept, kierunek w jakim mają iść).

 

Poza tym znowu przypomnę, że dwójkę robili 2 lata zapewne z myślą, że to nie ostatnia część (chociaż). A wyszła im perfekcyjnie, nie tylko pasowałaby na zakończenie trylogii ale i na zakończenie 100 innych gier - trylogii ;].

 

PS. A walka w U2 była zła? :blink: ;p


 

Dobra koniec pie.przenia a coś bardzooo ciekawego:

 

Na GT pojawił się teaser zapowiedzi gry którą zapowiedzą na VGA ( :turned: ). Pytanie czy to ten ex od Sony czy też kolejna, nowa gra.

 

http://www.gametrailers.com/video/exclusive-mystery-spike-tv/707803

 

Może to U3 (śnieżyca, góry) ;p? Osobiście obstawiałbym, kojarzy mi się to z nowym SSX-em.

A Wy co myślicie?

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

If2 ma wyjść w kwietniu czy na wiosnę więc kompletnie nie widzę "sensu" czemu miałby przeszkadzać U3 w jesiennej premierze. TLG nie wierzę, nie wierzę i jeszcze raz nie wierzę, że wyjdzie w 2011 w grudniu. Ta data na końcu trailera w TGS była podana na prędce, bez znaczenia o tak żeby palnąć. Tak to widzę, serio ale prędzej uwierzę, że w tym roku wyjdzie U3 niż TLG w 2011.

iF2 ma wyjść na wiosnę?? Nawet nie wiedziałem. Sądziłem, że gdzieś na jesień, dlatego myślałem że plan wydawniczy przedstawia się jakoś tak: wrzesień - Ratchet, październik - iF2, listopad - Res3 i grudzień - TLG i właśnie nie wiedziałem gdzie by tu można było wcisnąć premierę U3. Ale skoro jeden miesiąc jest wolny :whistling:. A tak w ogóle patrząc na to jak "często" wychodziły ex w 2010, to aż nie chce mi się wierzyć, że w przyszłym roku Sony by wydawało TAKIE ex co miesiąc, jakaś totalna utopia. A już tym bardziej dwa DUŻE ex'y w jednym miesiącu. Na pewno będą jakieś opóźnienia i przekładanie premier.

 

A poza tym spójrzmy na ten rok we wrześniu wychodzi Halo - sprzedaję się rewelacyjnie, miesiąc po wychodzi MoH - sprzedaje się rewelacyjnie, miesiąc po wychodzi CoD - sprzedaje się kosmicznie. Plus do tego trzeba dorzucić fakt, że w międzyczasie co najmniej jedna dobrze sprzedająca się gra wychodziła/wychodzi.

Halo i COD, mogłyby wyjść nawet w środku wakacji, a i tak sprzedałyby się w milionowych nakładach. MoH pomogła znana marka i ogromny hype (bo sama gra nie była aż tak dobra) i wcale nie sprzedała się tak dobrze (1mln czy tam 1,5mln to mało w porównaniu właśnie z CODem czy Halo czy nawet BF). I nie mów, że w międzyczasie sprzedawały się dobrze jeszcze inne gry. Bo w międzyczasie wyszły: Enslaved, DJ Hero 2, Castlevania i SW, i o wszystkich mówiło się, że ich sprzedaż jest beznadziejna.

 

Oczywiście, oczywiście zgadzam się niech się nie śpieszą, niech sobie dłubią tyle ile muszą (w granicach rozsądku). Ale akurat ND to tacy profesjonaliści, że na pewno nie wypuściliby "bubla" - gry niedorobionej wydając U3 w 2011. Ale nie rozumiem podejścia bo to trójka to niech robią spokojnie bez pośpiechu. A czy dwójkę robili z pośpiechem? Czy dwójka wyszła niedopracowana? Czy jedynka wyszła niedopracowana z pośpiechem?

Ja nie mówiłem, że dwójka była niedopracowana. Bo to, jak dla mnie, jedna z najlepszych gier tej generacji, a ND udowodniło, że należą do najlepszych w naszej branży. Po prostu wymieniłem co mogliby jeszcze dopieścić (np. multi) i czym mogliby nas zaskoczyć (np. dodatkowa kampania co-op). Bo np. jeśli dzięki temu, że gra wyszłaby wiosną '12 byłaby dłuższa niż jakby wyszła w listopadzie, to mi nie przeszkadza poczekać te parę miesięcy, bo jak wiemy i bez U3 w 2011 będzie w co grać.

Odnośnik do komentarza

Uncharted ma za duży potencjał, by kończyć na 3 częściach, seria dopiero się rozwija, więc nie ma mowy o szybkim końcu. Poprzednie gry, to były platformówki, które teraz sprzedają się średnio (nie licząc gier od Nintendo).

 

 

rozumie ale znając naughty Dog "porzuci "serie w odpowiednim momencie, nie chcąc odcinac kuponow i wejdzie z nowym ip..

 

tylko zeby tej marki nie odsprzedawali, by nie plugawiono jej jak crashy

Odnośnik do komentarza

No planowana data premiery If2 to póki co wiosna 2011 a gdzieś kiedyś nawet pojawiły się ploty, że w kwietniu. Ale to ploty.


 

Mówiąc o dobrze sprzedawanych grach w międzyczasie miałem na myśli dobre gry. Nie Enslaved i TFU2 ;p a na przykład teraz AC: B czy NFS które to wyszły chwilę po BO. A niedługo dowiemy się jak GT5 poszło, też pewnie źle nie będzie.

 

Co do MoH-a nie chcę się kłócić bo nie pamiętam ale MoH chyba lepiej poszedł niż milion. Oczywiście, że w porównaniu do BO to nic ale do BO żadnej gry nie można porównywać pod względem sprzedaży. Poza tym jakieś tydzień - dwa temu pojawiały się newsy (nawet na ppe), że MoH sprzedał się bdb i EA jest zadowolone.

 

Rok temu też wyszedł mw2 który zjadł konkurencję ale konkurencja i tak dobrze się sprzedała. Spójrz jakie gry wychodziły rok temu przed, po w okolicach premiery mw2 choćby właśnie U2.

 

A daleko szukać Kinect i pierdy na niego. Jak dobrze się sprzedały zaledwie chwilę po BO, dwie wielkie i głośne premiery obok siebie (Kinect i BO). Jeżeli coś ma się sprzedać, jest odpowiednio reklamowane to nieważne w jakim okresie wychodzi, obok jakich gier. Co chwilę można tego doświadczyć a niech najlepszym przykładem będzie RDR któremu to też "kokosów" nie wróżono. Że nowe IP, że data premiery - ogórkowa itd. itp. a jak wyszło. No tak, że zamiótł sprzedażą.

 

Hype i marketing i szum niech Sony zacznie w końcu korzystać z tych przywilejów tej generacji a sprzeda nawet Ratcheta w dniu premiery Halo.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

http://www.ps3site.p...nym-edge/57801/

 

Ja chce zasnąć i obudzić się 12 by tyle nie czekać:)

Idąc tokiem rozumowania autora news'u równie dobrze może to być zapowiedź nowego Tomb Raider'a :P (w końcu Lara też korzystała z tego typu notatek). Ale chociaż jeśli przyjąć że to jest pergamin (bo ja tam w sumie pergaminu nie widzę) i jest on podzielony na 3 części/kartki, to faktycznie wskazuje to tylko na jeden tytuł :whistling:.

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

Uncharted ma za duży potencjał, by kończyć na 3 częściach, seria dopiero się rozwija, więc nie ma mowy o szybkim końcu. Poprzednie gry, to były platformówki, które teraz sprzedają się średnio (nie licząc gier od Nintendo).

 

 

rozumie ale znając naughty Dog "porzuci "serie w odpowiednim momencie, nie chcąc odcinac kuponow i wejdzie z nowym ip..

 

tylko zeby tej marki nie odsprzedawali, by nie plugawiono jej jak crashy

 

Możliwości w kombinowaniu mają więcej niż przy Crashu, czy Jak'u. Gry akcji zawsze są na topie i nie ma sensu porzucać tego, co jest dobre. Zresztą zobaczymy przy trzeciej części, czy Naughty Dog ma jeszcze nowe pomysły.

Odnośnik do komentarza

Uncharted ma za duży potencjał, by kończyć na 3 częściach, seria dopiero się rozwija, więc nie ma mowy o szybkim końcu. Poprzednie gry, to były platformówki, które teraz sprzedają się średnio (nie licząc gier od Nintendo).

 

 

rozumie ale znając naughty Dog "porzuci "serie w odpowiednim momencie, nie chcąc odcinac kuponow i wejdzie z nowym ip..

 

tylko zeby tej marki nie odsprzedawali, by nie plugawiono jej jak crashy

 

Możliwości w kombinowaniu mają więcej niż przy Crashu, czy Jak'u. Gry akcji zawsze są na topie i nie ma sensu porzucać tego, co jest dobre. Zresztą zobaczymy przy trzeciej części, czy Naughty Dog ma jeszcze nowe pomysły.

Masz racje, jednak ja kochalem i kocham Naughty Dog za to, ze z kazda kolejna konsola Sony zachwyca inna marką. PS3 bankowo dostanie jeszcze dwie czesci Uncharted, ale juz na ps4(konsola powinna sie nazywac po prostu PSX, skrót od playstation x) chcialbym zobaczyc nowa propozycje developera.

Odnośnik do komentarza

Dlatego pisałem, trójka już tak naprawdę pokaże, czy stać ich na coś nowego, czy dalej będą serwować te same skrypty z U2. Zresztą na taki przeskok jak między jedynką, a dwójką nawet się nie nastawiam.

Hmmm... Uncharted Drake's Fortune bylo tak piekne, ze przeskok w jakosci grafiki miedzy jedynka a dwojka widac tylko na modelach postaci i kilku nowych srodowiskach. Wciaz jednak obstawiam, ze dżungla w Drake's Fortune bije na glowe Borneo z AT. Nie jestem graficznym maniakiem i nie wpatruje sie w tv godzinami, wiec roznic nie widzialem zbyt wielkich.

 

Jednak kiedy Naughty Dog oswiadcza, ze ps3 wciaz ma niewykorzystane poklady mocy a caly silnik mozna jeszcze zoptymalizowac to ja wiem, ze znowu zaserwuja nam przepiekna przygode.

Odnośnik do komentarza

Chodziło mi o bardziej filmową grę z rewelacyjnymi skryptami, dlatego zastanawia mnie, czy dadzą radę wykombinować coś jeszcze lepszego.

 

Co do samej oprawy, to rzeczywiście różnica nie jest jakaś duża (ale animacja już znacznie usprawniona). Chociaż jak odpaliłem po czasie jedynkę, to postacie wydawały mi się jakieś sztuczne.

Odnośnik do komentarza

Co śmieszne według mnie ND wychodziły zawsze najlepiej pierwsze i trzecie części. Tak było z Crashem i Jakiem, nie żeby drugie części tych gier były słabe ale imo to Crash pierwszy i trzeci był najlepszy i to samo Jak.

 

Co znowu śmieszne ich gry mimo takiej samej koncepcji (oprócz CTR) zawsze były zgoła odmienne urywały łeb. ND zawsze wprowadzało mniejsze lub większe zmiany do sequeli i nigdy nie miało się wrażenia deja vu mimo tego, że to te same gry. Bo przecież taki Crash 3 wcale aż się tak nie różnił od jedynki a jednak ciężko nazwać go kotletem czy kopią. To samo Jak-i czy nawet U1/U2 niby te same gry z tym samym gameplayem a jednak U2 to całkowicie inna bajka niż jedynka.

 

Ja osobiście od U3 nie oczekuje niczego nadzwyczajnego. W zasadzie to oczekuje jednej rzeczy żeby wyszedł ;p no dobra dla mnie to może być U1/U2 po prostu w nowej historii/przygodzie z jakimś tam nowym ficzerem, bajerem typu jak dwójka wprowadziła skradanie.

 

Z nową przygodą Drake (i Chloe obowiązkowo) w nowych środowiskach (woda, pustynia, piasek) i w zasadzie tyle. A to w sumie oczywiste zmiany o całą resztę jestem spokojny bo prędzej nowe Call of Duty się nie sprzeda niż ND zawiedzie.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...