Skocz do zawartości

Uncharted 3: Oszustwo Drake'a


Gość Mr. Blue

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zagrałem kilka meczy w sieci i niestety są babole...

W jednym meczu wisiałem na krawędzi kilka minut nie mogąc nic zrobić tylko obracać kamerą.

Kolejny po respie moja postać sama chodziła od ściany do ściany, a ja nie miałem nad niczym kontroli.

Kolejna rzecz na respie widzę tylko z pierwszej osoby i się ruszyć nie mogłem.

W pierwszych dwóch przypadkach aby wróciło wszystko do normy musieli mnie zabić, a w ostatnim niestety restart konsli bo nawet z gry nie mogłem wyjść.

Tyle beta testów i coś się psuje lub umkneło uwadze, podobne błędy w pierwszej becie się zdarzały.

Odnośnik do komentarza

Oczytałem się tu wcześniej, że pierwszy chapter niby strasznie nijaki, rozczarowujący i w ogóle kalka Heavy Rain.

 

Co za bzdura.

 

 

Otwarcie jest imo świetnie wyreżyserowane i zagrane. W dodatku naprawdę fajny samouczek wyjaśniający podstawy walki, czego chcieć więcej? Owszem, graficznie nie ma jeszcze wodotrysków, ale już na pierwszy rzut oka widać że modele postaci są o wiele lepsze niż w U2, to samo animacja. A kolejny chapter, wow. Dobrze jest nie czytać i nie oglądać żadnych spoilerów:)

 

 

A co do limitki - samo pudełko naprawdę fajne, ale ta kieszeń na płytę to koszmar. 5 min się szarpałem, bo płyta utknęła w połowie i za Chiny nie chciała wyjść. Dobrze, że mam zapasowe pudełko z preordera.

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

Gra skończona, dwa podejścia łyknięta jednym tchem :angel: cóż mogę rzec....K O Z A K.

 

Zacznę oczywiście od grafiki, początek nie robi specjalnie, pierwsze pazury pokazuje jungla i zamek, kapitalne oświetlenie i niebo zapierające dech w piersi sam zamek dupy nie urywa ogień wygląda w porządku jakoś wielkiego wrażenia na mnie nie zrobił. Prawdziwa M I A Z G A graficzna to Yemen i to tam właśnie zaczęła się dla mnie Uncharted 3 takie na jakie czekałem, oczywiście później jest jeszcze lepiej :o .

Zadziwiające, za każdym razem gra ta dostaje mocarnego kopa graficznego, konkurencja nie istnieje, na dzień dzisiejszy to najładniejsza gra w jaką grałem w życiu. Ilość detali powala, tekstury rozkładają na łopatki, efekty cząsteczkowe najlepsze... :D deszcz, kurz, dym, DYM!!!!

Nie można zapomnieć o wodzie i przepięknym niebie, które mimo wszystko, że nie rusza się to i tak swoje robi, kolejna rzecz a zarazem najlepsza to oczywiście oświetlenie i "boskie promienie" the best in world ever! Każdemu jednemu god's rayowi poświęcałem należyty mu czas, najbardziej podobał mi się ten w chapterze o imieniu "wzburzone morze" na tle kapitalnego nieba przenikającego przez najlepszy deszcz jaki w życiu było dane mi zobaczyć w wirtualnym świecie :grin: MASAKRA i gdy myślałem, że to koniec dostałem akcję na statku i pustynie która pokazała mi kto tu kur** rządzi, jeżeli chodzi o grafikę ta gra niema sobie równych nie ma takiej gry którą można by do nie porównać, zwyczajna obraza dla tego świetnego tytułu. Oczywiście są słabsze momenty ale kogo one w ogóle obchodzą, grafa została do(pipi)ana najbardziej widać to po postaci Drake in game, w U2 jak chciałem mu się przyjrzeć był nie co rozmazany tu zaś jest ostry jak żyleta wszystko na nim widać dosłownie wszystko, a ta arafatka masakruje czachę. Animacja bardzo fajna, w momencie gdy zostawimy Drake w spokoju on zawsze coś robi, drapię się po głowie, rusza palcami odgania muchy i wali miny na lewo i prawo :D

 

Muzyka jak zawsze bardzo dobra ale ta z U2 bardziej do mnie przemówiła, fajniejsze motywy.

 

Gameplay wciąż tak samo dobry, choć mnie już nie co irytuje interakcja Drake z otoczeniem nie jest to tak dobrze zrobione jak w Assassinie czy choćby w nowym Batmanie, potrafi się zamotać. Fajny myk z tym strzelaniem w górę, szkoda, że tak mało go było :P

Początek dużo więcej zagadek niż w poprzedniku a później dużo więcej platformówki i strzelania:) Przygoda dobra choć IMO ta w U2 była lepsza, liczy się jednak to, że dalej dobrze się przy niej bawimy zapominając o Bożym świecie. Walka fajnie ewoluowała, ale na dłuższą metę robi się nudnawa, przez powtarzające się te same animacje, fajnie zrobili interakcje z otoczeniem i animacje uderzeń z biegu.

 

Mimo wszystko gra w mojej skromnej opinii nie zasługuje na tytuł gry roku, U2 to świetna gra która podniosła tak wysoko poprzeczkę, że ciężko będzie ją przeskoczyć, po części ND udało się to zrobić. Grafika to pierwszy argument ku temu, więc co jest nie tak ? już mówię, wspomniałem wyżej coś na ten temat, story line w U2 był poprowadzony kapitalnie wszystkie wątki spójne i sensowne wszystko miało ręce i nogi. Tu już tak nie jest parę rzeczy się gryzie ze sobą, choć sama końcówka IMO jest najlepsza ze wszystkich części, kolejna rzecz to to, że gra nie zaskakuje wszystko to już kiedyś widziałem. Drake przed czymś ucieka, to czego się łapie zaraz się urwie od czepi etc, wieczne problemy i tarapaty ;)

 

Podsumowując gra świetna w która trzeba zagrać, zostaje w moje kolekcji na stałe ocena ode mnie 9 a za grafikę 10- :P

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza

A ja mam malutkie pytanko - czy u innych też w paru miejscach tekstury zachowywały się dziwnie? :P Tzn dosłownie w jednym miejscu w Londynie tekstury doczytały się dopiero po jakichś 15s, wcześniej wyglądały paskudnie. Potem znowu w czasie jednej scenki dywan - zależnie od ujęcia - raz był zbitkiem kolorowych plam, a innym razem wyglądał jak należy.

 

To o tyle dziwniejsze, że poza tymi momentami tekstury są świetnej jakości i np. w dużych i bardzo szczegółowych lokacjach nie ma z nimi żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza

Rozpakowałem właśnie "Edycję Odkrywca" na wideo.

 

 

Moim zdaniem MUST HAVE dla fanów kolekcjonerek i Uncharted. Jedno z lepszych wydań jakie przyszło mi rozpakować. Sony wyraźnie uczy się na błędach przeszłości. Super sprawa :)

 

@Dobos, myślałem, że beta Starhawka potwierdzona była wyłącznie dla USA?

Odnośnik do komentarza

Gra skończona, dwa podejścia łyknięta jednym tchem :angel: cóż mogę rzec....K O Z A K.

 

@Soul a jak 3D? Git czy poziom R3?

 

Ja od poczatku gram z wlaczonym 3D(lepsze od Batmana IMO)

 

Panowie jezeli chcecie sie posmiac to prosze:

 

http://www.honestgamers.com/reviews/9640.html

 

Zawsze sadzilem, ze ta strona to zart, ale teraz jestem pewien.

Odnośnik do komentarza

Gra skończona, dwa podejścia łyknięta jednym tchem :angel: cóż mogę rzec....K O Z A K.

 

@Soul a jak 3D? Git czy poziom R3?

 

Ja od poczatku gram z wlaczonym 3D(lepsze od Batmana IMO)

 

nie grałem w Batmana, mam za sobą Resistance 3 w 3D. Ale wrażenie ok czy nie padłeś z wrażenia? są jakieś przez to dropy animacji, rozmazane tekstury czy też wygląda tak samo rewelacyjnie jak w 2D?

Odnośnik do komentarza

Ja z drugiej strony nie gralem w R3 ;) Nie moge wypowiedziec sie o 2D bo nie wlaczalem jeszcze w tym trybie gdyz zamierzam najpierw przejsc w 3D a "crushing" przejsc normalnie. I ja tak daleko nie jestem(malo ostatnio czasu) Chapter bodajze 8-9, ale plonacy( to raczej zaden spoiler) dom w "Czy de" ;) Dawal rade. Imo chaptery nocne nie oddaja w pelni piekna gry, a nawet ja skutecznie maskuja :P

Odnośnik do komentarza

Rozpakowałem właśnie "Edycję Odkrywca" na wideo.

 

http://www.youtube.com/watch?v=f6SrkgdXh1g

 

Moim zdaniem MUST HAVE dla fanów kolekcjonerek i Uncharted. Jedno z lepszych wydań jakie przyszło mi rozpakować. Sony wyraźnie uczy się na błędach przeszłości. Super sprawa :)

 

@Dobos, myślałem, że beta Starhawka potwierdzona była wyłącznie dla USA?

 

 

Albo jesteś fanboyem ale jesteś ślepy... Według mnie figurka to nabijanie się z graczy. Porównaj sobie Figurkę Natana z figurką Marcusa Fenixa a nawet z figurką Batmana albo Ezio. Z resztą masz porównanie bo Grem rozpakowywał edycje Epic.

Edytowane przez FalsoVero
Odnośnik do komentarza

Albo jesteś fanboyem ale jesteś ślepy... Według mnie figurka to nabijanie się z graczy. Porównaj sobie Figurkę Natana z figurką Marcusa Fenixa a nawet z figurką Batmana albo Ezio. Z resztą masz porównanie bo Grem rozpakowywał edycje Epic.

Jak zwykle, żeby być fanbojem, wystarczy mieć własne zdanie na jakiś temat. Oceniając biorę pod uwagę nie tylko jakość, ale i cenę. W porównaniu z figurką z Batmana wypada marniej, ale dostajesz też w jej ramach mniej treści. Z drugiej strony, odlewaną na (pipi) figurką z Mortal Kombat można sobie podetrzeć przy tym tyłek co najwyżej, podobnie jak "pionkiem" z Sacred 2, którą reklamowano jako "figurkę".

 

Na półce wygląda, moim zdaniem, bardzo fajnie i biorąc pod uwagę całokształt edycji i jej cenę, spodziewałem się czegoś dużo gorszego. Zapewniam, że mam z czym "porównywać", co nie znaczy, że nie mogę mieć własnego zdania.

 

Faktycznie, jest dużo lepszych, ale z drugiej strony jest też całe morze dużo gorszych figurek, które co gorsza stanowią jedyny element kolekcjonerki, a dystrybutor sobie liczy jak za zboże.

Odnośnik do komentarza

Gra skończona, dwa podejścia łyknięta jednym tchem :angel: cóż mogę rzec....K O Z A K.

 

@Soul a jak 3D? Git czy poziom R3?

 

Spada rozdziałka i AA przez co gra nie wygląda tak kozacko jak w 2D, efekt głębi jest mega, fajnie, że wychodzi coś z ekranu n/p deszcz, gods raye i strzały lecące w naszą stronę ale za to momentami strasznie widać podwójne kontury na obiektach ogólnie jestem nie co zawiedziony i IMO Batman AC robi lepiej.

Nie ma co prawda takiej głębi jak U3 ale za to nie traci nic na jakości i wygląda równie dobrze jak w 2D a nawet lepiej.

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza

Gra skończona, dwa podejścia łyknięta jednym tchem :angel: cóż mogę rzec....K O Z A K.

 

@Soul a jak 3D? Git czy poziom R3?

 

Spada rozdziałka i AA przez co gra nie wygląda tak kozacko jak w 2D, efekt głębi jest mega, fajnie, że wychodzi coś z ekranu n/p deszcz, gods raye i strzały lecące w naszą stronę ale za to momentami strasznie widać podwójne kontury na obiektach ogólnie jestem nie co zawiedziony i IMO Batman AC robi lepiej.

Nie ma co prawda takiej głębi jak U3 ale za to nie traci nic na jakości i wygląda równie dobrze jak w 2D a nawet lepiej.

 

Na jakim TV grasz w to 3D?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...