Skocz do zawartości

Uncharted 3: Oszustwo Drake'a


Gość Mr. Blue

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle, że Splinter Cell 3 różnił się od swoich poprzedników i to w znaczącym stopniu.

Uncharted2 zostal gra roku i zgarnal okolo 200 nagrod, poza tym po dzis jest to jedna z najladniejszych gier tej generacji, ktora wyciska z PS3 wszystko co najlepsze. ND postawilo sobie poprzeczke bardzo wysoko, ktora ciezko jest przeskoczyc, przynajmniej na tej generacji. Po pierwszych dwoch SC Ubisoft mialo jeszcze duzo miejsca na innowacje, bo dwojka byla tylko tak dobra, jak jedynka. Moglbym tak o wielu grach pisac, ktore so odgrzewanymi kotletami, ja nigdy nie oczekuje po drugiej i trzeciej czesci jakis wielkich zmian. Roznie to bywa z grami z numerkami 1, 2 i 3, czasem to jedynka jest najlepsza, a czasem dwojka lub trojka, wazne zeby wszsytkie czesci trzymaly bardzo wysoki poziom i seria sie nie staczala. Jedna z takich zmian sa rozne usprawnienia, nowa fabula, nowe elementy w gameplayu idp., druga moze byc calkowicie zmieniony rdzen rozgrywki (RE4), a trzecia kolejna generacja konsol, bo czasem duzy przeskok graficzny potrafi wzniesc gre na nowy poziom.

Odnośnik do komentarza

w zasadzie tylko z jedną mialam troche problemów (tam, gdzie się "kręciołem" obraca cztery emblematy).

 

do tej pory nie wiem, czy jest tam rozwiązanie dla położenia czwartego emblematu, czy po prostu trzeba je dopasować na chybił-trafił; 3 osadziłem w prawidłowych miejscach i problemu z tym nie było; a czwarty... leciałem pozycja po pozycji;

 

kumpel sprzedał mi nt. uncharted 3 pewną opinię i mimo początkowego odrzucenia jej, po przetrawieniu rozgrywki przyjmuję ją za mającą coś na rzeczy; cytując go "u3 to takie popłuczyny, które nie weszły do u2"; z jednej strony żaden z etapów nie pasuje klimatem do u2, ale chyba tok rozumowania jest dobry; tak pierwsza jak i druga część były spójne; tutaj jak dla mnie fabuła jest ulepiona pod kilka lokacji, które chłopaki z ND chcieli pokazać

Odnośnik do komentarza

w zasadzie tylko z jedną mialam troche problemów (tam, gdzie się "kręciołem" obraca cztery emblematy).

 

do tej pory nie wiem, czy jest tam rozwiązanie dla położenia czwartego emblematu, czy po prostu trzeba je dopasować na chybił-trafił; 3 osadziłem w prawidłowych miejscach i problemu z tym nie było; a czwarty... leciałem pozycja po pozycji;

 

kumpel sprzedał mi nt. uncharted 3 pewną opinię i mimo początkowego odrzucenia jej, po przetrawieniu rozgrywki przyjmuję ją za mającą coś na rzeczy; cytując go "u3 to takie popłuczyny, które nie weszły do u2"; z jednej strony żaden z etapów nie pasuje klimatem do u2, ale chyba tok rozumowania jest dobry; tak pierwsza jak i druga część były spójne; tutaj jak dla mnie fabuła jest ulepiona pod kilka lokacji, które chłopaki z ND chcieli pokazać

 

dokładnie tak samo to zrobiłam. 3 wpasowałam bez problemu wg. wskazówek z dziennika, a ostatni kręcilam i kręciłam, aż wykręciłam :lol:

 

tak jak pisałam, dla mnie U3 jest piękne i na pewno trzeba w to zagrać, niemniej jednak szczegolnym sentymentem dażę U2, bo Tybet wyglądał za(pipi)iście i uwielbiam w grach lokacje zimowe/ w śniegu. w U3 natomiast opad szczeny wywołał u mnie chapter w kanionie i samo jego wykonanie. Mistrzostwo świata

Odnośnik do komentarza

Super gra przechodzę teraz singla ale tak samo jak w przypadku Gears of War 3 mam wrażenie że twórcy stoją w miejscu. No ale ja nie o tym jak skończę całość to się wypowiem (na razie Batman i Dark Souls są bardziej Goty dla mnie;)).

Mam drodzy koledzy problem z kodem mojej limitki oraz online passem. Oba nie działają. Czy każdy z was tak ma i trzeba czekać do jutra czy ja mam wadliwe kody ?

Odnośnik do komentarza

W poprzednim wpisie chwaliłem grę, że do 12 rozdziału jest mniej strzelania i znacznie więcej zagadek niż w drugiej części. Cofam to, bo od tamtego momentu nie ma już praktycznie żadnych puzzli, a strzelania jest bardzo dużo.

 

Przejście na normalnym poziomie trudności (bez rozglądania się za skarbami, 39 zebrałem) wg licznika z gry zajęło 9 godzin. Jeśli chodzi o akcje w stylu pociąg, konwój czy zawalający się budynek z Uncharted 2, to w najnowszej części wg mnie zostały one przebite. No i jest ich też więcej. Nie podobało mi się to, że Chloe i Elena zostały odstawione na bok w tej części :confused: Dobrze, że chociaż główni przeciwnicy teraz byli ciekawsi :)

 

@MichAelis - jest kilka okazji do cichego eliminowania wrogów. Nawet Nathan mówi, że lepiej ich załatwić po cichu, więc wtedy zależy to od Ciebie czy chcesz pokombinować, czy się strzelać ;)

Edytowane przez SzczurekPB
Odnośnik do komentarza

Super gra przechodzę teraz singla ale tak samo jak w przypadku Gears of War 3 mam wrażenie że twórcy stoją w miejscu. No ale ja nie o tym jak skończę całość to się wypowiem (na razie Batman i Dark Souls są bardziej Goty dla mnie;)).

Mam drodzy koledzy problem z kodem mojej limitki oraz online passem. Oba nie działają. Czy każdy z was tak ma i trzeba czekać do jutra czy ja mam wadliwe kody ?

 

i o tym wlaśnie pisałam wcześniej. Gra jest do bólu odtwórcza i w sumie po raz trzeci dostajemy dokladnie to samo, tylko w innym opakowaniu. Gearsów 3 skonczylam 2 tygodnie temu i też nie spowodowały u mnie takiego urwania dupy, jak pierwsza czy druga część.

Dla mnie U3 z całą pewnością nie zasługuje na GOTY. Dużo ciekawszy na tym polu i innowacyjny względem poprzednika jest wlasnie Arkham City, ktore urzekło mnie od pierwszej sekundy i czym dalej, tym lepiej oraz Battlefield 3, ktory w multi kradnie mi czas bezwzględnie. Nadciąga Skyrim, Cod MW3 na które czekam rok rocznie i które też innowacyjne nie jest, ale daje mi całe hektolitry fun'u i Assassin's Revelations, ktory w porowaniu do U3 ma o niebo ciekawszy system wspinaczki, skradania, jest bardziej precyzyjny, widowiskowy, z lepszym soundtrackiem i rewelacyjną grafiką.

  • Plusik 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

W poprzednim wpisie chwaliłem grę, że do 12 rozdziału jest mniej strzelania i znacznie więcej zagadek niż w drugiej części. Cofam to, bo od tamtego momentu nie ma już praktycznie żadnych puzzli, a strzelania jest bardzo dużo.

 

Przejście na normalnym poziomie trudności (bez rozglądania się za skarbami, 39 zebrałem) wg licznika z gry zajęło 9 godzin. Jeśli chodzi o akcje w stylu pociąg, konwój czy zawalający się budynek z Uncharted 2, to w najnowszej części wg mnie zostały one przebite. No i jest ich też więcej. Nie podobało mi się to, że Chloe i Elena zostały odstawione na bok w tej części :confused: Dobrze, że chociaż przeciwnicy teraz byli ciekawsi :)

 

Czy w miarę sensownie rozwiązali akcję z

wypadającym z samolotu Nathanem?

 

Odnośnik do komentarza

W poprzednim wpisie chwaliłem grę, że do 12 rozdziału jest mniej strzelania i znacznie więcej zagadek niż w drugiej części. Cofam to, bo od tamtego momentu nie ma już praktycznie żadnych puzzli, a strzelania jest bardzo dużo.

 

Przejście na normalnym poziomie trudności (bez rozglądania się za skarbami, 39 zebrałem) wg licznika z gry zajęło 9 godzin. Jeśli chodzi o akcje w stylu pociąg, konwój czy zawalający się budynek z Uncharted 2, to w najnowszej części wg mnie zostały one przebite. No i jest ich też więcej. Nie podobało mi się to, że Chloe i Elena zostały odstawione na bok w tej części :confused: Dobrze, że chociaż przeciwnicy teraz byli ciekawsi :)

 

Czy w miarę sensownie rozwiązali akcję z

wypadającym z samolotu Nathanem?

 

 

bardzo przewidywalnie. w sumie tylko jeden sposób jest mozliwy, zeby przeżyć coś takiego

Odnośnik do komentarza

Ukończyłem już 5 rozdziałów. Uczucia mam mieszane, gra wydaje się zdecydowanie lepsza od części pierwszej, ale trochę gorsza od części drugiej. Ciekawi mnie, jak dalej będą wyglądały etapy strzelane, bo w drugiej części naprawdę mi się podobały, a tutaj są tylko fajne. Grafika jest nierówna. W pierwszym rozdziale jest przeciętna, ale za to w szóstym to najładniejsza dżungla w uncharted jaką widziałem :)

Odnośnik do komentarza

Ukończyłem już 5 rozdziałów. Uczucia mam mieszane, gra wydaje się zdecydowanie lepsza od części pierwszej, ale trochę gorsza od części drugiej. Ciekawi mnie, jak dalej będą wyglądały etapy strzelane, bo w drugiej części naprawdę mi się podobały, a tutaj są tylko fajne. Grafika jest nierówna. W pierwszym rozdziale jest przeciętna, ale za to w szóstym to najładniejsza dżungla w uncharted jaką widziałem :)

Pograsz dalej i już twoje uczucia nie będą mieszane...wszystko tylko na plus.

Odnośnik do komentarza

Ok, 2h 28min gry za mną i zaczynam 9 chapter... (gram na easy, nie rozglądam się za skarbami, jak na razie zaciąłem się tylko raz, przy zagadce.)

 

Graficznie jest to podrasowany U2. Wydaję mi się że nie da się obecnie wyciągnąć więcej z tej generacji. Nie ma przeskoku tak wielkiego jak z U1 na U2 ale i tak jest pięknie. Czasami widok dalekiego horyzontu zapiera dech w piersiach. Czegoś takiego jak w Château jeszcze w grach nie miałem przyjemności zaobserwować, przynajmniej tak podanego. Graficznie nie powoduje takiego opadu szczęki jak U2 mimo że wygląda trochę lepiej :D No ale do tego już przywyknęliśmy. Podkreślam - i tak jest pięknie.

 

Jedna z rzeczy która powoduje u mnie opad szczęki to oprawa audio. Na moich LGkach 5.1 które fortuny nie kosztowały gra to po prostu ZA(pipi)IŚCIE. No muzyczka, efekty, odstrzały, krzyki, trzaski powodują ciary na plerach.

 

Czasami są niestety techniczne zgrzyty. Z dwa razy już miałem tak że zabiłem kolesia, a ten stał dalej i to w betonowej cegle, ucięty od pasa w dół. Myślę że jak na taką produkcje to zdecydowanie za dużo. Albo raz stojąc w budynku podskoczyłem Drejkiem a ten nagle tak wyskoczył niczym Adaś i poleciał na oddaloną o kilka metrów rynnę. No nie jest to do końca normalne.

 

Fabularnie jest... Ciekawie. Nie będę się na razie wypowiadał na ten temat, poczekam aż ukończę przygodę. Porównywanie do poprzednich części też na razie jest bez sensu. Jedynie oprawa a/v jest najlepsza z całej serii.

 

Ok teraz przerwa na spacer i wracam do gry :)

 

 

E: Dodam tylko że broni palnej po raz pierwszy użyłem w

5 chapterze

. I był to strzał do... kłódki ;)

Edytowane przez schab0795
Odnośnik do komentarza

No i przeszedlem, na Hard. ;) Nie jest jakis bardzo trudny - nieraz wyskakiwalem do przeciwnikow, chociaz bylo kilka trudniejszych momentow.

Zajelo mi to okolo 10,5h, zebralem 77 skarbow

Graficznie nie zamiata od poczatku tak jak uncharted 2, przyznam, ze az sie zastanawialem skad te zachwyty recenzentow, ale im dalej tym lepiej. Nie ma jakiegos wielkiego ''wow' - w koncu Uncharted 2 nawet dzisiaj robi duze wrazenie, ale jest na co popatrzec. Swietna gra - wiele filmowych momentow i zaskakujacych akcji, z cala pewnoscia przejde jeszcze raz - chcialbym zdobyc platynowe trofeum tak jak w poprzednich czesciach.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...