Skocz do zawartości

Uncharted 3: Oszustwo Drake'a


Gość Mr. Blue

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpakowałem właśnie "Edycję Odkrywca" na wideo.

 

http://www.youtube.com/watch?v=f6SrkgdXh1g

 

Moim zdaniem MUST HAVE dla fanów kolekcjonerek i Uncharted. Jedno z lepszych wydań jakie przyszło mi rozpakować. Sony wyraźnie uczy się na błędach przeszłości. Super sprawa :)

 

@Dobos, myślałem, że beta Starhawka potwierdzona była wyłącznie dla USA?

 

Mógłbyś mi podać wymiary podstawy skrzynki? Długość i szerokość :)

Odnośnik do komentarza

Gra skończona, dwa podejścia łyknięta jednym tchem :angel: cóż mogę rzec....K O Z A K.

 

@Soul a jak 3D? Git czy poziom R3?

 

Spada rozdziałka i AA przez co gra nie wygląda tak kozacko jak w 2D, efekt głębi jest mega, fajnie, że wychodzi coś z ekranu n/p deszcz, gods raye i strzały lecące w naszą stronę ale za to momentami strasznie widać podwójne kontury na obiektach ogólnie jestem nie co zawiedziony i IMO Batman AC robi lepiej.

Nie ma co prawda takiej głębi jak U3 ale za to nie traci nic na jakości i wygląda równie dobrze jak w 2D a nawet lepiej.

 

Ja rowniez za pierwszym podejsciem gram w 3D i pierwsze rozdzialy wygladaja tak sobie (tzn. oczekiwalem czegos lepszego) ale potem, jak zaczyna sie wlasciwa rozgrywka to nie mam pytan. Uwaga- na moim TV w tej grze wystepuje gigantyczny crosstalk, wobec czego gram na 1/4 glebi (pasek efektu 3D 0+2).

Nie mam sily w to grac, to sie po prostu chlonie, lize, maca i cycka :) . Kolejne rozdzialy przechodze jak najwolniej i ani mi sie sni szybko ukonczyc.

Oraz mam tez speszal edyszyn i generlanie pudelko miazdzy, tylko ta kieszonka na plyte za waska, wiec trzymam gre w osobnym pudelku.

Odnośnik do komentarza

Mam za sobą 50% gry i jestem bardzo rozczarowany :( ta gra nie dorasta do pięt poprzedniej części i teraz dziwią mnie aż tak wysokie oceny jak np na IGN.

Gra mnie zwyczajnie nudzi, musiałem robić przerwy po godzinie grania bo miałem dość. Tylko drugi rozdział wyjątkowo mi się podobał, pozostałe wg mnie są kompletnie pozbawione klimatu. Kompletnie źle rozplanowano akcję- jest kilka rozdziałów bez żadnego strzelania a jak już się pojawi jest go za dużo. Przesadzili też z walkami na pięści, ta walka szkoleniowa na samym początku jest stanowczo za długa, potem co jakiś czas pojawiają się kolesie których nie można zastrzelić tylko pokonać w walce wręcz- bezsens. Zdarzają się też różne błędy np przenikanie przez ścianę czy inne ludziki. Jedyne co zrobiło na mnie kolosalne wrażenie to grafika- najlepsza jaką widziałem. Świetny jest też polski dubbing. Po połowie gry za mną dałbym ocenę 6/10. Mam nadzieję że najlepsze jeszcze przede mną.

Odnośnik do komentarza
Gra mnie zwyczajnie nudzi, musiałem robić przerwy po godzinie grania bo miałem dość.

Cóż, u mnie jest zgoła odmiennie - musiałem zmusić się do zrobienia przerwy, by nie zaliczyć wszystkiego pierwszego dnia :P Nie idzie się oderwać od pada.

 

Samouczek wprowadzający walkę jest imo świetny, jak i cała akcja na początku. A rozplanowanie i reżyseria wszystkiego jest wg. mnie idealna. Wspomniane przeskoki pomiędzy strzelaniem, a całą resztą, były przecież bardziej wyczuwalne w Uncharted 1 niż tutaj. Żadnych większych bugów do tej pory nie uświadczyłem, więc widać mam szczęście.

 

Generalnie to jestem wręcz pozytywnie zaskoczony - psioczcie tak dalej, to będzie mi się grało jeszcze przyjemniej :D Huh, żeby wszyscy developerzy robili sequele na takie "6/10". O ile zawsze szanuję czyjeś odmienne zdanie, tak niektórych zarzutów teraz po prostu pojąć nie potrafię.

 

Haha, serwis honestgamers wystawił U3.... 4/10. Nawet nie wchodźcie, żeby nie nabijać im klików.

Edytowane przez K@t
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Utknąłem na amen w bodaj 16 rozdziale na lotnisku. Nie jestem w stanie przejść dalej nawet na poziomie very easy :(

Macie jakieś rady jak pokonać tych kolesi którzy rozwalają jednym strzałem? Po 20 próbach dałem sobie spokój.

 

Ogólnie gra jest dla mnie bardzo trudna, U1 do połowy (nie przeszedłem całości) i U2 nie sprawiały mi większego problemu a tutaj ginę co chwila.

Edytowane przez Dobos
Odnośnik do komentarza

Nie kapuję, w dwójce były narzekania że za dużo tam wymian ognia i sekcji gdzie trzeba było po prostu wyciąć przeciwnika w pień, a za mało zajmowania się zagadkami i elementami typowymi dla przygodówek. W trójce wydaje się jakby Naughty chciało to zmienić. I co? Znowu narzekania. Graczom nie da się nigdy dogodzić.

Graficznie jest ojapie,rdolę

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Trzeci raz próbuję załadować 3 chapter i nic. Pierścień się kręci przez 10 min a gra się nie ładuje. Pierwszy raz mi się zdarza, żeby jakaś gra nie chciała się załadować.

 

 

EDIT. Pousuwałem sejwy, próbuję zagrać od nowa i to samo.. Nie potrafi się załadować. Miał ktoś też tak ?

Edytowane przez Lipa
Odnośnik do komentarza
Nie kapuję, w dwójce były narzekania że za dużo tam wymian ognia i sekcji gdzie trzeba było po prostu wyciąć przeciwnika w pień, a za mało zajmowania się zagadkami i elementami typowymi dla przygodówek. W trójce wydaje się jakby Naughty chciało to zmienić. I co? Znowu narzekania. Graczom nie da się nigdy dogodzić.

Te narzekania malkontentów na małą ilość walk to też właściwie jakieś z kosmosu są. Póki co do 10 chapteru starć było całkiem sporo. Jedyna różnica pomiędzy U1 i U2 jest taka, że wrogowie nie wyskakują bez końca na modłę CoD. Poza tym starcia częściej zachęcają do kombinowania, podchodzenia cichaczem, czy wdawania się w - za(pipi)iste moim zdaniem - walki wręcz. Jest o wiele mniej siedzenia za zasłoną 30 min i odpierania fal wrogów. Zresztą od tego jest stosowny tryb w multi :P Proporcje gameplayowe są idealne jak na mój gust.

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

//spoilfree

 

Uncharted 3 delivers, już U2 traktowałem jako najlepszą grę tej generacji ale w takim razie co mam powiedzieć o U3 który przebija dwójke we wszystkim? CO-ZA-GRA, ciężko się nią nie zachwycać, skoro tutaj co 5min jest inny pomysł na gameplay, zastanawiałem się czy Naughties mają jeszcze jakieś świeże patenty, no i wyszło że mają ich całe zapasy :music: poprzeczka dla całego genu została właśnie podwyższona, do U2 nikt nie doskoczył, do U3 tym bardziej

 

to trzeba zobaczyć samemu, nie chce tu spoilować bo akcje są przedobre - raz mamy spokojną eksplorację z puzzlami i zwiedzaniem żeby za moment uciekać przed kimś/czymś w popłochu , pościgi z wariujacą kamerą - proporcje też są dobrze wyważone, nudy nie ma nawet milisekundy :nyam2: do tego masa "eventów" przy których miałem szok/podziw na twarzy w związku z tym co właśnie się działo ale to nie była cutscenka! kilka razy mi się umarło bo zapomniałem że teraz się gra :blum2: :blum2:

 

ta gra ma wszystko - oprawa av? lepszej nie stworzono, taki Crysis może już kleknąć i błagać o litość bo las w U3 go rejpuje, takiego przywiązania do detali nie widziałem w żadnej innej grze, porównywanie mieściny w U3 a takim Assassin's Creed to w ogóle no contest, naprawde wiele razy zatrzymywałem się żeby podotykać ściany, poogladać widoczki, bo jest co.

 

dalej, smak przygody jest i ma się dobrze, to dalej jest taki Indiana Jones spotyka Bourne'a (pożyczyli sobie efektowny skok Jasona z Ultimatum jak leciał przez okno a kamera podążała za nim) spotyka Tomb Raidera, do tego dawka akcji która naprawdę pompuje adrenalinke, coś się dzieje nagle i trzeba szybko reagować bo zwroty akcji są tu na porządku dziennym

 

nie widziałem jeszcze pustyni, a z tego co słyszałem to zrobili najlepszy piasek ever :> najbardziej w U3 lubie to że na wypas krów nie musze czekać do połowy/końca gry, epickie akcje są po prostu wpisane w gameplay

 

ogólnie nie polecam tej gry, to tylko GOTG, nic lepszego na tej czy innej konsoli nie znajdziecie, nic się przecież nie stanie jak przegapicie dzieło życia Naughty Dog, najwyżej będziecie frajerami :>

 

totalny killer.

Edytowane przez black mamba
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

grę zaliczyłem w jeden dzień (6h?) O grafice nie ma sensu pisać - to trzeba zobaczyć. Miejscówki o wiele bardziej przypadły mi do gustu niż w dwójce. Co fajne - mamy lokacje w stylu assassina, rdr... dzieki czemu można jeszcze bardziej uświadomić sobie jak bardzo w tyle została reszta developerów jeśli chodzi o grafikę. Wszystkim ktorzy mają problemy z dużymi ilościami przeciwników - polecam częściej używać pięści(zwłaszcza że teraz na pięści mamy szanse z każdym przeciwnikiem ;P) oraz szukać granatników/rpg na planszy. Swoją drogą strzelania jak dla mnie jest tu za dużo, co chwile łapałem siebie na tekście "jaaa (pipi)e znowu...ile ich jeszcze..."

 

Obowiązkowo wszyscy muszą przejść tą grę, ponieważ miasto którego szukamy przez całą grę - wygląda obłędnie, ostatnia miejscówka z U2 może się chować.

Odnośnik do komentarza

Do tych co już ukończyli singla:

 

 

Nie uważacie, że końcówka jest trochę za bardzo podobna do końcowych etapów Uncharted 2? Elena podrzucająca Drake'a jeepem do samolotu (w U2 jeepem do pociągu), pościg za konwojem prawie żywcem wyjęty z U2 (z tym, że tutaj na koniach goniliśmy), zawalające się miasto i ucieczka po rozpadających się fragmentach chodnika (w U2 walący się most). Następnym razem przydałoby się więcej kreatywności ;)

 

Edytowane przez SzczurekPB
Odnośnik do komentarza

Do tych co już ukończyli singla:

 

 

Nie uważacie, że końcówka jest trochę za bardzo podobna do końcowych etapów Uncharted 2? Elena podrzucająca Drake'a jeepem do samolotu (w U2 jeepem do pociągu), pościg za konwojem prawie żywcem wyjęty z U2 (z tym, że tutaj na koniach goniliśmy), zawalające się miasto i ucieczka po rozpadających się fragmentach chodnika (w U2 walący się most). Następnym razem przydałoby się więcej kreatywności ;)

 

 

Ja to się generalnie dziwię że ludzie tak zachwalają tą część. Ostatniego bossa pokonałem myśląc że to nie boss i jak ja się zdziwiłem jak po walce wpadły trophy za koniec gry. Liczyłem jednak że laska nagle wyskoczy z tym dżinem z piachu i zacznie siać zamęt.A no i kompletnie nie czuje relacji lasek i Draka. A co do końcówki, tak masz racje, mogli by dać jakiś fajny twist (bo sorry ale śmierć sullego w jedynce teraz dwa razy w trójce, można przywyknąć;)

 

Odnośnik do komentarza

To nie jest wina felernej kopii, problem jest szeroko znany:

 

http://www.neogaf.co...ad.php?t=450689

 

http://www.youtube.com/watch?v=K5-9oV9cXwY

 

Za godzine bede miec swoj egzemplarz i juz mnie krew zalewa - input lag 240ms ... a podobno to nie jedyny problem jezeli chodzi o celowanie w singlu.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Trzeci raz próbuję załadować 3 chapter i nic. Pierścień się kręci przez 10 min a gra się nie ładuje. Pierwszy raz mi się zdarza, żeby jakaś gra nie chciała się załadować.

 

 

EDIT. Pousuwałem sejwy, próbuję zagrać od nowa i to samo.. Nie potrafi się załadować. Miał ktoś też tak ?

 

Zaktualizuj sobie oprogramowanie. Tez tak mialem z pierscieniem z tym, ze krecil mi sie jeszcze przed intrem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Trzeci raz próbuję załadować 3 chapter i nic. Pierścień się kręci przez 10 min a gra się nie ładuje. Pierwszy raz mi się zdarza, żeby jakaś gra nie chciała się załadować.

 

 

EDIT. Pousuwałem sejwy, próbuję zagrać od nowa i to samo.. Nie potrafi się załadować. Miał ktoś też tak ?

 

Zaktualizuj sobie oprogramowanie. Tez tak mialem z pierscieniem z tym, ze krecil mi sie jeszcze przed intrem.

Zobacz czy płyta nie jest brudna i wyłącz ściąganie gier w tle.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To nie jest wina felernej kopii, problem jest szeroko znany:

 

http://www.neogaf.co...ad.php?t=450689

 

http://www.youtube.com/watch?v=K5-9oV9cXwY

 

Za godzine bede miec swoj egzemplarz i juz mnie krew zalewa - input lag 240ms ... a podobno to nie jedyny problem jezeli chodzi o celowanie w singlu.

Dziwne jest to, że lag jest w misji z siliencerem, a trochę później, np: w cytadeli, laga już nie ma albo jest minimalny. To pewnie bug, którego wyeliminuje patch.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...