Skocz do zawartości

GTA V - dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

Teksty rzucane przez ludków mnie rozj.ebują, np. jakiś murzyn swoim suvem przejechał po Franklinie na pasach i rzucił tylko "Shieeet I aint even got no license" i odjechał xD

A Los Santos nocą to mistrzostwo świata, aż chce się zajechać z Soulwaxem na pełnej piź.dzie w Sentinelu pod klub.

Edytowane przez trv
Odnośnik do komentarza

Game of the generation - Tak najłatwiej opisać najnowszą produkcję Rockstara. W końcu gra w której otwarty świat ŻYJE. Po chodnikach spacerują sobie ludzie jedzący pączki, na autostradach jadą korki samochodów, gdzieś tam ściga kogoś policja, w terenach zielonych i piaszczystych biegną sobie zwierzątka, na niebie leci sobie sterowiec, w wodzie pływają sobie jachty...CUDO! Przywiązanie do detali w tej grze to coś świetnego. Rozbijesz się o coś porządnie samochodem? Wysiądziesz ze śladami krwi na dłoniach i twarzy. Jeśli ktoś się jeszcze waha czy kupić grę, niech JAK NAJPRĘDZEJ biegnie do sklepu po swój egzemplarz.

Odnośnik do komentarza

A ja napiszę tak, GTA IV, a nawet RDR była schematyczna. Ktoś tutaj napisał takie określenie o sandboxach, taka jest prawda, m.in. obie te gry (jak i wilee innych) mimo dostosowanej oprawy do current genów, posiadały stary styl rozgrywki, rodem z GTA 3, pojedź, zawieź, pojedź - zabij, pojedź - przywieź, itp. itd. Jeszcze coś  napiszę, obecna generacja konsol mnie rozczarowała, nigdy tyle nam nie obiecywano, jak w obecnej generacji, a gry są z reguły słabe! A GTA 5? Jestem właśnie po kilku misjach, trochę zwiedziłem miasto, widzę, że jedynie ułamek. Mogę jdnak stwierdzić jedno, to jest prawdziwe nextgenowe, tzn. currentgenowe GTA, gra, jakich powinno być wiele, krok do przodu w świecie elektronicznej rozrywki, a nie skok na łatwą kasę. Ogrom smaczków, piękna oprawa, płynność, humor, fabuła wciągająca od pierwszej misji, brawo Rockstar! Pierwszy raz w tej generacji oprawa graficzna mi imponuje, a miasto nie jest tylko bezpłciowym połaciem terenu, który trzeba przemierzać w celu dotarcia do zlecenia - ten świat chce się zwiedzać! Nie żal mi ani jednej złotówki wydanej na efekt ciężkiej pracy. Tak mało jest tak dopracowanych gier.

Dla mnie również jazda samochodem jest świetna, mimo częstej krytyki innych graczy.

P.S. Polska lokalizacja jest genialna! Przetłumaczone są strony w internecie w komórce (ktoś o tym wspomniał), a nawet wyświetlacz w taksówce:)

Smaczki, smaczki, ciekawostki, nie mam słów.

 

Aha napiszę coś jeszcze - jakiż to fenomen, kiedy tylu Polaków ruszyło do sklepów kupić, bądź co bądź sporo kosztujący produkt. Jeszcze parę lat temu czytałem o kolejkach na zachodzie, w Japonii, a tutaj proszę :). Mieszkam w mneijszym mieście, dziś w Empiku o godzinie 10.00 przede mną stoi facet, kupuje GTA 5 na X360, za mną chłopak, pyta o GTA, ekspedientki tylko podają pudełka, morda sama się cieszy:)

Edytowane przez BundyR
Odnośnik do komentarza

Wystarczyły dwie kolejne godziny i z "bardzo dobrze" jest "świetnie". Parodia facebooka, relacje Franklina z Michaelem niczym Jessie-Walt z sezonów 1-3 Breaking Bad, wizyta u terapeuty jako osobna aktywność poboczna (mam nadzieję że parę tych wizyt jest, aż się przypomina Rodzina Soprano). Jakiś typ skroił innemu portfel, to go zastrzeliłem z pistoletu z tłumikiem. Niby nic, ale jak się już człowiek wkręci w świat to ni ma chuja, gra się zaje.biście.

Odnośnik do komentarza

@Komandos: Gra jest zoptymalizowana pod ładowanie rzeczy z dwóch różnych źródeł naraz. Jeśli obie płyty masz na HDD, to zamiast wczytywać je naraz, wczytuje je na zmianę, przez co mogą być błędy w grafice, powoli wczytywać się tekstury itp.

 

Podobno najlepiej płytę Install zainstalować na dysku, a płytę Play zainstalować np. na jakimś dobrym pendrivie. Już lepiej tej drugiej nie instalować w ogóle, niż instalować na tym samym dysku.

Edytowane przez Accoun
Odnośnik do komentarza

Gra jest fenomenalna.Mimo że nie czekałem na premierę a przez hype na stronie ruszyłem w nocy do empiku(dziś już z tego co słyszałem w empiku nie ma gta).Najlepsze jest to że gdy powoli zbieram szczękę nagle dzieje się coś co znów powoduje jej opad.Jak pierwszy raz zobaczyłem podwodny świat to przeżyłem szok .Myślałem ze far cry 3 był fenomenalny pod tym względem ale tutaj ten świat żyje.Ktoś skarżył się na brak zwierząt ja natomiast mam ich nadmiar.Co prawda w mieście nie spotkał jeszcze żadnego ale po za miastem cały czas coś mi pod koła wpada.Nie pamiętam bym w jakąś grę grał 5 godzin i nie czuł zupełnie zmęczenia i przesytu tytułem.Teraz tylko czekać na GTA online by polatać ekipą z forum po tym tętniącym życiem wirtualnym świecie.JEST MOC!

Odnośnik do komentarza

Zmiana stacji w samochodzie, wybieranie alternatywnych broni ze slotu (ale to tez można ogarnąć klikając "prawo"). Dużo więcej się robi właśnie strzałką w prawo, więc masz fuksa i w sumie możesz grać :P.

 

On ma tylko jeden przycisk (lewo) zepsuty, czytajcie dokładnie i nie straszcie :P.

Edytowane przez raven_raven
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

O co chodzi z ta cała paniką z instalowaniem drugiej płyty na X360? Ja mam obie płyty na HDD i poza widocznym doczytywaniem obiektów w intro nie ma większych problemów. :P

Zainstalowałem wszystko na HDD i też poza intro nic mi nie przeszkadzało (nawet bym nie pomyślał, że to bug ze streamingiem danych, gdybym nie zobaczył filmików porównawczych i opinii w necie). Jestem wręcz zachwycony, że na tak słabym sprzęcie tekstury w górach są soczyste (mapping skał wraz z zagłębieniami i nierównościami, trawa wymieszana z glebą itp.), a nie plackowate, a także nie zdarzyło mi się doczytanie czegokolwiek przed nosem. Widok na horyzont również jest baardzo odległy.

 

Disc 1 instalowałem z poziomu instalatora wbudowanego w grę, co poskutkowało zapisaniem na HDD kilku pakietów (2+2+2+1,7GB). Próbował ktoś zrobić standardowy zrzut płyty na HDD z poziomu dashboardu? Zakładam, że i tak trzeba wtedy zrobić instalkę przygotowaną przez twórców gry?

Odnośnik do komentarza

Trzy godziny gry za mną.

 

Zaraz po pierwszej misji rąbnąłem taksówkę i woziłem ludzi. Jedną babkę musiałem zawieźć na jakieś za(pipi)e w górach. Ciemna noc, popylam taryfą po tych wertepach dla quadów, w radiu leci Modjo z ich Lady. W końcu dojeżdżam i szmata krzyczy: "thanks for the free ride, sucker!". Potrąciłem ją lekko, kasa za przejazd się wysypała, podnoszę i zasunąłem jej kopa na odchodne, po czym spadła z urwiska, wziąłem stojący obok Buggy i pojechałem na szczyt góry. Zwykła jazda taksówką dała mi więcej frajdy i wrażeń, niż niejeden tytuł AAA...

 

Jeszcze nie czułem się tak przytłoczony zaje.bistością jakieś gry. Tak jak to wygląda i chodzi na tych starych trupach to jest jakaś czarna magia, R* musiał sprzedać duszę diabłu. A oni jeszcze za dwa tygodnie online uruchamiają. Nie wierzę, w to, co się dzieje...

 

03x6.png

To jest po prostu niesamowite i przepiękne.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

słyszałem , że jest ggdzieś ukryty "skarb" - pieniądze - 500.000$. Wskazówki są na mapie z kolekcjonerki po podświetleniu ultrafioletem. Wie ktoś gdzie to znaleźć??

 

 

 

 

 

 

 

 

 

map1x4ib3.jpg

map29ifxq.jpg map3v5d9t.jpg 

 

 

T.P.E - Trevor Philips Enterprises. 

Weaponry, narcotics, intimidation and casual wear. 

Lago Zan Cudo. 

Great Ocean, Highway north, 

through north Chumash, 

0.5 miles past Raton Canyon.

When guard rail ends, 

follow the dirt road down the docks. 

Bring $500,000 cash.

Edytowane przez kudlaty88
Odnośnik do komentarza

heh dzieki za odpowiedzi! no wlasnie tylko lewy mam zepsuty (za duzo c4 podkladalem w bad commpany 2 - mam za swoje XD)

OK, jest jeszcze jedno zastosowanie które właśnie odkryłem - potrzebne jest do polowania i bez tego nie zaliczysz jednej misji pobocznej.

Odnośnik do komentarza

 

słyszałem , że jest ggdzieś ukryty "skarb" - pieniądze - 500.000$. Wskazówki są na mapie z kolekcjonerki po podświetleniu ultrafioletem. Wie ktoś gdzie to znaleźć??

 

 

 

 

 

 

 

 

 

map1x4ib3.jpg

map29ifxq.jpg map3v5d9t.jpg 

 

 

T.P.E - Trevor Philips Enterprises. 

Weaponry, narcotics, intimidation and casual wear. 

Lago Zan Cudo. 

Great Ocean, Highway north, 

through north Chumash, 

0.5 miles past Raton Canyon.

When guard rail ends, 

follow the dirt road down the docks. 

Bring $500,000 cash.

 

 

Wow. To jest na serio? Pora zaopatrzyć się w lampę UV 0_o

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...