Skocz do zawartości

Fifa 11


Rekomendowane odpowiedzi

mamy tylko dwie piłki na rynku (nie liczę popierdólek w stylu pure football) i to jest problem:/ sprzydałaby się większa konkurencja. Sadzę, że gdyby jakiś developer spłodził doskonałą gre -nawet bez licencji- to gracze by kupili. Jest miejsce w tym polu ynkowym, jednak jakos nikt się nie kwapi by zagrozić Konami i EA

 

bo jak Fifa zawiedzie (odpukać) i Koanmi jedank nie przywróci swietnosci PES (odpukac) to bedzie bida :/

Odnośnik do komentarza

z reszta kurde w kwestii Fify demo tez za wiele nie powie. Ja mialem taka akcje rok temu, ze gralem cholernie duzo w demo, bylem zajarany, ze najlepsza pilka w zyciu w jaka gralem to bedzie, wszystko różowe... Potem wyszla pełna wersja, pogralem miesiac... stwierdzilem ze dno i tyle z grania w 10 było. Z WC to samo, demo super, fajne zmiany, pieknie wyglada... Miesiac grania w pelna wersje, konsola sprzedana, gra oddana i jakos nie tesknie.

Odnośnik do komentarza

demo fify 10 rózniło się bardzo względem pełnej wersji. I wg mnie demo było lepsze :whistling:

 

 

demo pesa też wiele nie powie. Tzn inaczej- powie ale w tym sensie, że tu jest o wiele wiecej niedopowiedzen, gracze nie wiedą czego oczekiwać (filmiki filmikami ale zagrac poczuć fealing to inna sprawa). Bo znasz piłkę jesli pograsz z dobrymi zawodnikami a nie z cpu z demka (preważnie gra źle)

Odnośnik do komentarza

No to najwyzej nie pogramy.. :<

Mowiles, ze na filmie widac taki sam ping pong jak w WC, takze looks like FAIL?!

Gdybym byl jak Ader, napisalbym teraz "ze to Build w 70% ukonczony", skad wiesz,ze to wersja z PS3, moze to bylo nagranie z PC, gdzie zadne P+ i usprawnienia podan nie zostaly wdrozone (calosc jest oparta na kodzie 10tki).

Po co pieprzyc, poczekajmy do kolejnych filmow, dem, rozumiem Twoje cisnienie, mi sie WC podoba, mzna grac z klepy ale i tak wolniej niz w 10tce, wiec ja czekam spokojnie, nie raz jak byla posucha na rynku gralem w 1 gale 2 lata, bedzie zal, jasne - ale nie rozumiem Twojej dalszej dyskusji.

PES dla mnie ssie, skonczyl sie na czesci 6tej i po becie nie mam zamiaru do niego wracac. EOT.

 

Demo, zgadzam sie, ale czy nie bedzie w miare dobrym wyznacznikiem, ktora gra jest lepsza. No bez przesady - dema az tak od finalowych wersji sie nie roznily by pisac, ze zostaliscie oszukani. Z reguly to produktuy w 80% ukonczone i tyle.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

z ta roznica ,ze ludzie aktualnie moga w pesa pograc online w ta bete i wypowiedziec sie, na ile ta gra jest zjadliwa a na ile nie. Generalnie gracze grajac przeciw sobie szybko wylapuja jakies bugi i lamy. takze sadze, ze tu bedzie bardziej miarodajna opinia.. A z tego co czytam, to jest bardzo dobrze.

 

a skad wiem ze to wersja ps3... przeciez jeszcze nigdy z pc nie pokazywali, zawsze byla mowa o konsolach wiec czemu ma teraz byc inaczej? zwlaszcza, ze wszelkie turnieje sa rozgrywane na ps3.

Odnośnik do komentarza

ale powiedz mi, ile z tych wypowiedzi "jest bardzo dobrze" pada od osob, ktore dla przykladu, po PES 6 przezucily sie na FIFE i ostatnie lata graly w pilke od EA ? Bo gadki fanow "jest bardzo dobrze", ktorzy ostatnie lata grali jedynie w PES'a i porownuja PES 11 do PES 10 w ogole mnie nie interesuja !

Odnośnik do komentarza
z reszta kurde w kwestii Fify demo tez za wiele nie powie. Ja mialem taka akcje rok temu, ze gralem cholernie duzo w demo, bylem zajarany, ze najlepsza pilka w zyciu w jaka gralem to bedzie, wszystko różowe... Potem wyszla pełna wersja, pogralem miesiac... stwierdzilem ze dno i tyle z grania w 10 było.

 

Widzę że mieliśmy podobne odczucia, demo było super, finalny produkt szybko się znudził. Po WC już w ogóle przestałem się interesować Fifą, wiem że nie znajdę w niej tego czegoś, dla mnie z symulacją ma niewiele wspólnego, tak samo jak ostatnie dwa pesy.

Odnośnik do komentarza

Koso o FIFE 11 na GC:

Dorwałem się do FIFA 11 na X360 już wczoraj i od pada odciągnął mnie dopiero ochroniarz, informując o końcu dnia targowego. Oto kilka uwag:

 

 

 

- Pro Passing... nie widać. By ten element działał, trzeba go najpierw uaktywnić w opcjach, a także zmienić wspomaganie podań na manualne. Nawet wówczas PP jest niezauważalne - rezygnacja z automatycznego wyboru adresata zawsze oznaczała konieczność wychylania analoga i wciskania przycisku przez określony czas. Trochę i czuć, że podania nie trafiają do adresata z jakimś przesadnym automatyzmem, ale i różnica nie jest szczególnie namacalna.

 

 

 

- Personality+... prawie nie widać. Owszem, sylwetki piłkarzy zyskały na urodzie, znacznie łatwiej rozróżniać ich teraz po gabarytach, ale przeciętny gracz rozwoju względem FIFA 10 nie zauważy. Zmiany najmocniej czuć przy powtórkach - na twarzach piłkarzy pojawiają się różne grymasy, wreszcie nauczyli się też mrugać.

 

 

 

- Konsolowy przeciwnik jest sprytniejszy niż wcześniej - podejmuje ryzykowne decyzje, często stosuje kiwki. Gra z nim jest znacznie ciekawsza niż w FIFA 10.

 

 

 

- Można zmieniać sędziów. Każdy z nich ma dwa parametry - surowość w gwizdaniu fauli i surowość w dawaniu kartek. Najsurowsi karzą za nieudane próby odbioru piłki i wejścia barkiem. Trzeba więc albo rozważniej zastawiać rywalowi drogę do bramki, albo... zmienić sędziego. Ci są nielicencjonowani, dlatego znajdziemy wśród nich m.in. Polaka... Zachariasza Krzywickiego.

 

 

 

- W opcjach można też ustawić wspomaganie biegu do piłki. Można zdać się na konsolę, mieć częściowy wpływ na kierunek biegu lub kierować w całości samodzielnie.

 

 

 

- Inne ciekawe spostrzeżenie z opcji - można włączyć zagrania ręką. Nie polecam, bo nie mamy na nie żadnego wpływu, a dodatkowo gdy piłka trafia w mur przy rzutach wolnych, najczęściej kończy się to kolejnym gwizdkiem. Co ciekawe, można włączyć zagrania ręką z wyłączeniem pola karnego.

 

 

 

- Ustawienia pozwalają też na wybór mocy naciągu w siatce i... kszałtu jej oczek.

Odnośnik do komentarza

totalny zawod - przez ostatnie pol roku pieprzyli o 2 elementach, ktorych w ogole nie widac ? Wersja pewnie w 80% ukonczona, wiec przez ten miesiac zostaja ostatnie szlify! Watpie, zeby cokolwiek zatem sie zmienilo w tej kwestii !

Z Pro Passing to w ogole jakis zal.Zeby je dostrzec, mam wlaczac w menu podania manualne ? To rownie dobrze moglem to zrobic w 10tce, WC i tez mialem hardcore, by dobrze podac ! :down:

 

I czym Koso w takim razie sie az tak wciagnal, ze przekatowal w ta gre caly dzien ? Ader - daj zrodlo...

 

EDIT: http://ppe.pl/news-2377-Szok_na_gamescom!.html - jak to jest mozliwe ? LOL, demo 16tego, wersja na targach niby w 80% ukonczona, a dostaja ja zapakowana, gotowa do sprzedazy. Nie mowiac juz o Crysis, ktory wychodzi w MARCU !

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

bo z tym pro passing od poczatku ciągła sie jakas aura tajemniczości...bo jak mieli to zrobić?

 

Przecież pro -passing to już jest od dawna- na full manualu! I teraz co, musieliby ZMUSIĆ wszystkich do gry na czymś takim- od czego odbiłoby się 50 % userów. Samobójstwo...

 

nie wiem, liczę, że jeszcze cos zrobią. Wszak nie bez kozery demo dopiero za miesiąc, pewnie coś poprawią jeszcze

 

ps na okładce pl _kuba Błaszczykowski. Nice.

 

Kurde...ja tam wierzę w EA...nie dadza dupska, od dwóch lat dają radę i nie kłamią, co obiecują to dostajemy...

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

 

 

I czym Koso w takim razie sie az tak wciagnal, ze przekatowal w ta gre caly dzien ?

No raczej grę ciężko ocenić po jednym meczu,więc logiczne jest,że recenzent musi w to trochę pograć.No ale Ty pewnie masz na ten temat inne wyobrażenie.

Źródło:

http://www.gamezilla.pl/content/gc-2010-fifa-11-daje-rade-ale

Filmik z FIFy:

http://www.youtube.com/watch?v=06tY5eUizA0

Nie wiem czy już było.

Edytowane przez Ader
Odnośnik do komentarza

bo z tym pro passing od poczatku ciągła sie jakas aura tajemniczości...bo jak mieli to zrobić?

 

Przecież pro -passing to już jest od dawna- na full manualu! I teraz co, musieliby ZMUSIĆ wszystkich do gry na czymś takim- od czego odbiłoby się 50 % userów. Samobójstwo...

 

nie wiem, liczę, że jeszcze cos zrobią. Wszak nie bez kozery demo dopiero za miesiąc, pewnie coś poprawią jeszcze

 

ps na okładce pl _kuba Błaszczykowski. Nice.

 

Kurde...ja tam wierzę w EA...nie dadza dupska, od dwóch lat dają radę i nie kłamią, co obiecują to dostajemy...

A ja watpie, choc nie zmiania to faktu, ze i tak w tym roku kupie FIFE, bo nawet bez tych usprawnien bije archaicznego PES'a. Dziwi mnie jednak taka postawa EA - przyzwyczajony jestem, ze to Konami od lat stoi w miejscu, EA sie sprawdzalo, ale patrzac na ten gamplay - poza grafika, lekka zmiana fizyki pilki naprawde nie widze wielkich roznic miedzy 11tka, a WC

 

Zreszta, jak to mozliwe ze PSX dostaje juz kopie do oceny ? :teehee:

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

bo z tym pro passing od poczatku ciągła sie jakas aura tajemniczości...bo jak mieli to zrobić?

 

Przecież pro -passing to już jest od dawna- na full manualu! I teraz co, musieliby ZMUSIĆ wszystkich do gry na czymś takim- od czego odbiłoby się 50 % userów. Samobójstwo...

 

nie wiem, liczę, że jeszcze cos zrobią. Wszak nie bez kozery demo dopiero za miesiąc, pewnie coś poprawią jeszcze

 

ps na okładce pl _kuba Błaszczykowski. Nice.

 

Kurde...ja tam wierzę w EA...nie dadza dupska, od dwóch lat dają radę i nie kłamią, co obiecują to dostajemy...

A ja watpie, choc nie zmiania to faktu, ze i tak w tym roku kupie FIFE, bo nawet bez tych usprawnien bije archaicznego PES'a. Dziwi mnie jednak taka postawa EA - przyzwyczajony jestem, ze to Konami od lat stoi w miejscu, EA sie sprawdzalo, ale patrzac na ten gamplay - poza grafika, lekka zmiana fizyki pilki naprawde nie widze wielkich roznic miedzy 11tka, a WC

 

Bije według ciebie. Co innego twierdzą ludzie na Gamescom.

Odnośnik do komentarza

co do wrażeń Kosa i Pro Passing, ja myślałem, że PP polega na tym że nie będzie mozna klepać jak Arsenal grając jakimiś cieniasami, i że takiemu np Xaviemu z łatwością będa wychodziły prostopadłe, których jakiś np Obraniak nie będzie mógł tak łatwo zrobić

 

tak mówili w wywiadach przynajmniej, że to ma rozróźnić lepszych passerów od gorszych, do tego dochodzi motyw że stojąc bokiem/tyłem/pod kątem do piłki 1-2 będzie trudniej ją zagrać jeśli nie ma odpowiednio wysokiego skilla

 

no i ma to wyeliminować pingpong i pinball

 

---

 

ja bym chciał żeby coś zrobili ze staminą, bo nudne już jest użeranie się online z ludźmi którzy grają 100% pressure 100% aggression przez cały mecz :<

 

druga rzecz z listy życzeń to kary dla quitterów i skserowanie turniejów online z PESa :potter: takie online WC (w całości matchmakowane, zero drabinek pucharowych) to śmiech w porównaniu do tego co ma PES

 

---

 

nie chcę żeby za bardzo ruszali gameplay bo jeszcze coś sknocą :whistling:

Odnośnik do komentarza

Bije według ciebie. Co innego twierdzą ludzie na Gamescom.

ale mnie to nie interesuje, to moja subiektywna opinia. Nie wiem, co mowia na Gamescone, raczej czytalem duzo wypowiedzi, ale chyba fanow PES'a, bo glownie porownuja go do zeszlorocznej edycji, a przeciez PES jest konkurentem FIFA. Wiadome tez, ze jezeli ktos uwazal ze PES 2010, 2009 czy 2008 i tak jest lepszy od FIFY, to nie napisze zlego slowa na 11tke...

Ogralem bete i dla mnie nie poprawili prawie nic z tego, co irytowalo mnie w 10tce,dla Ciebie PES jest symulacja, dla mnie archaiczna giereczka, nie majaca nic wspolnego z futbolem, ale niech kazdy wybiera to, co mu bardziej pasuje - jedni wola MW, inni HALO... Proste.

 

Black mamba - w sumie racja, na filmikach graja najlepsi. EA mowilo o roznicy miedzy strzalem takiego Kaki, a naszego Lewandowskiego.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Bije według ciebie. Co innego twierdzą ludzie na Gamescom.

ale mnie to nie interesuje, to moja subiektywna opinia. Nie wiem, co mowia na Gamescone, raczej czytalem duzo wypowiedzi, ale chyba fanow PES'a, bo glownie porownuja go do zeszlorocznej edycji, a przeciez PES jest konkurentem FIFA. Wiadome tez, ze jezeli ktos uwazal ze PES 2010, 2009 czy 2008 i tak jest lepszy od FIFY to nie napisze zlego slowa na 11tke...

Ogralem bete i dla mnie nie poprawili prawie nic z tego, co irytowalo mnie w 10tce, ale niech kazdy wybiera to, co mu bardziej pasuje - jedni wola MW, inni HALO. Proste.

 

Lekkim nadużyciem jest twierdzenie, że jeżeli ktoś uważał Pes 2008,2009 i 2010 lepszy od FIFY to i tak nie napisze złego słowa o 11. To nieprawda bo każdy ogarnięty wie, że FIFA była lepsza. Z drugiej strony jasno trzeba powiedziec, że PES 2011 nie ma wiele wspólnego z Pes 2008 czy 2009. Ludzie to widzą bo jest fakt. Pchanie PES 2011 na siłe w stronę 3 wcześniejszych częsci jest moim zdaniem nadużyciem. Ludzie nie są głupi i widzą jak nowy Pes prezentuje się. Wystarczy obejrzec filmiki z gamescom by dotrzec,ze to bardzo dobra gra. Wczesniejsze PESy to inna bajka. Nie wierzę w tak wielką euforię ludzi gdyby 11 nastka była lepszym updatem 10 częsci. Ten Pes śmiało może konkurowac z FIFA i wczesniej podałem dwa filmiki, które to pokazują.

Edytowane przez klulu
Odnośnik do komentarza

Czekam z niecierpliwoscia na demo, by poczytac innych wypowiedzi (szkoda, ze tylko 3 osoby trafily na klucz od nas). Na filmikach tez PES mi sie podobal, do poki w niego nie zagralem. Mam zupelnie inne zdanie niz Mamba - zaden feeling z nowa czescia nie wraca. I prosze Cie:

"Kazdy ogarniety wiedzial, ze FIFA jest lepsza" - LOL - szczegolnie widac to po naszym forum. :teehee:

 

AI zawodnikow jest taki sam, obiecywali 360, nie ma, obiecywali Totall Freedom, ale zadnego podania nie przetniesz, chocbys wbiegl na pilke, zagrania na lamy, przeniki, prostopadle, przez 3 obroncow, beznadziejna kolizja zawodnikow, stawanie w miejscu - wszystko to zostalo, sek w tym, ze niektorym nigdy to nie przeszkadzalo. :thumbsup: EOT.

Odnośnik do komentarza

PES 2011 na pewno nie jest już taki archaiczny jak kilka ostatnich odsłon. Po filmikach widać ZDECYDOWANĄ poprawę.

Co do Fify, to od edycji 08 gra jest świetna i z każdą kolejną odsłoną stawała się coraz lepsza. Natomiast szybko mi się nudziła... zawsze pograłem góra 2-3 mecze i odstawka na co najmniej miesiąc - sam nie potrafię wytłumaczyć dlaczego :confused: . Dodam, że nie jestem jakimś hardkorowym graczem i gram głównie z konsolą lub od czasu do czasu kumplem obok.

Nawet jeśli PES okaże się w jakichś tam elementach słabszy od Fify, to ja liczę głównie na "miód" który był w 3 i 5 części, który nie pozwalał oderwać się od konsoli :)

Odnośnik do komentarza

Czekam z niecierpliwoscia na demo, by poczytac innych wypowiedzi (szkoda, ze tylko 3 osoby trafily na klucz od nas). Na filmikach tez PES mi sie podobal, do poki w niego nie zagralem. Mam zupelnie inne zdanie niz Mamba - zaden feeling z nowa czescia nie wraca. I prosze Cie:

"Kazdy ogarniety wiedzial, ze FIFA jest lepsza" - LOL - szczegolnie widac to po naszym forum. :teehee:

 

AI zawodnikow jest taki sam, obiecywali 360, nie ma, obiecywali Totall Freedom, ale zadnego podania nie przetniesz, chocbys wbiegl na pilke, zagrania na lamy, przeniki, prostopadle, przez 3 obroncow, beznadziejna kolizja zawodnikow, stawanie w miejscu - wszystko to zostalo, sek w tym, ze niektorym nigdy to nie przeszkadzalo. :thumbsup: EOT.

No to pokaż mi gdzie napisałem,że FIFA jest gorsza od PESa.Nigdy tak nie twierdziłem i tak nie pisałem.Pisałem jedynie ,że ja wolę PESa i fifa mi nie podchodzi.

To raz.

Dwa - to co widzisz na filmikach,a to w co grasz czyli online beta to coś zupełnie innego - skoro nie ma tam tego nowego systemu gry obronnej,to jest to najstarszy kod gry,o którym nie pisano w superlatywach nawet na znienawidzonym przez Ciebie WENB.

Zresztą z tego co wiem był odpowiedni komunikat,by się nie sugerować tym gameplayem,ale Ty oczywiście już wysnułeś ostateczne wnioski - i Ty chcesz dyskutować?

Pozdro

Edytowane przez Ader
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...