Skocz do zawartości

Dragon Age II


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

grę skończyłem w 17 godzin z hakiem, a podchodziłem i robiłem wszystkie możliwe questy

 

"...a łyżka na to - niemożliwe" :lol:

 

Tak dla porównania, ja przechodziłem tą grę na spokojnie, ale nie "liżąc ścian", nie wiem czy wszystkie questy wykonałem ( a wykonałem ich od groma) i zajęło mi to około 51h

 

No też się zdziwiłem, trochę mi się skróciło na pewno, bo po jednym z bossów obniżyłem na normal. A wszędzie gdzie był znaczek questa podbiegłem, zrobiłem. Od drużyny też wydaje mi się, że oprócz jednego tej elfki (już nie pamiętam jak się nazywała) zrobiłem wszystkie. Ale dlatego teraz jak przejdę drugi raz to bardziej poszukam, pewnie trochę pominąłem. A ja nie wiem jak ty to w 51h zrobiłeś jak wszyscy narzekają, że gra jest krótka. Grałeś pewnie na koszmarze?

 

Mnie gra bardzo się spodobała, fabularnie bardzo dobra, gameplay spodobał mi się bardziej niż w Początku, choć faktem jest, że to ukonsolowienie coś tam zabrało DA2. Największą wadą wg. mnie jest nierówny poziom przeciwników. Całą masę wrogów tukłem bez najmniejszych kłopotów, a jeden boss potrafi popsuć nastrój.

Odnośnik do komentarza

Gralem na normalu, a gdzieniegdzie nawet wbijalem easy ( w walce wiecie z KIM 1vs1, moj mag po prostu nie dawal rady do konca ). Aktualnie przechodze po malu gre jeszcze raz, tylko innymi drogami ( tym razem sztyleciarz :lol: ) i nadrabiam "Początek" na PC (37h na liczniku) i juz teraz moge powiedziec ze DA2, bardziej mi "podeszlo" - glowny bohater,prowadzenie rozmow, drzewka skili, system walki ( w zasadzie jest taki sam tylko bardziej dynamiczny) oraz kompani IMO jest po prostu lepsze. Zawodzi oczywiscie eksploaracja oraz oprawa A/V ( aczkolwiek modele postaci sa lepsze niz w DA1 ). Ciesze sie na ten DLC, bo naprawde swietnie sie przy DA2 bawilem. teraz Bioware wyciagnie wnioski i DA3 bedzie bezkonkurencyjne - wspomnicie moje slowa 8)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Nie ma co płodzić elaboratów, czy wysublimowanych tekstów. Zrecenzować Dragon Age II można komiksowym : whooooa.

 

Absolutnie wspaniała to pozycja. Przy poprzedniczce bawiłem się znakomicie, ale DA II wchodzi na wyższy bieg. FF XIII przy nim to obraza dla gatunku RPG, która zachwyca tylko oprawą i otrzymuje plus za bardzo dobry system walki. DA II przebija ją jednak pod każdym (nie licząc oprawy graficznej) względem. Wyraziste, budzące autentyczną sympatię postaci, ciekawa fabuła, klimat, design, mechanika rozrywki.... Długo by wymieniać.

 

Kręcę nieco nosem tylko na ostatecznego przeciwnika. Już w DA:P nie przypadł mi do gustu (choć to klasyka fantasy), tu też wzorcowo nie jest. Niby wredna postać i z przyjemnością ostrze w niej zatapiamy, ale nie tego się oczekuje po takiej pozycji.

 

Podoba mi się bardziej dynamiczna rozgrywka. Dodatkowo jeszcze w żadnym innym RPG wojownik z dwuręcznym mieczem nie prezentował się tak wybornie.

 

Świetna pozycja z mocno przesadzonym magiem (ale co tam).

 

Niezwykle przyjemnie zdobywało się w niej platynę. Każde możliwe DLC już zakupione. Niebawem powrót do świata Dragon Age II.

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Do nówki dodawany jest kod do Black Emporium, czyli miejsca handlu gdzie kupisz np. flaszkę do respec'u, zmiany wyglądu, jakieś lepsze bronie, surowce, tomy do atrybutów itp. To bardziej taki ułatwiacz nie ujmujący grze fabuły czy jakichś dodatkowych misji. Oprócz tego jest sporo rzeczy do odblokowania (dodatkowe zbroje, bronie) poprzez zarejestrowanie gier i dodatków od Bioware w social.bioware.com. No i oczywiście już wyszły DLC dodające postacie i nowe poboczne wątki. Czyli jeżeli dodatkowy gear ma dla ciebie znaczenie to na pewno stracisz kupując używkę, ale samej fabuły to raczej nie zmieni.

Edytowane przez Crying_Wolf
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Znalazłem w końcu godzinkę żeby sprawdzić najnowszą część DA*

 

Pierwsze co mi się spodobało, to "mówiący" protagonista - nieme sieroty stojące i gapiące się jak ciele, skutecznie utrudniały wczucie się Gracza w przedstawianą historię. Hawke to swoisty krasomówca (dobrze napisane dialogi), swoją drogą ciekaw jestem czy statystyki mają wpływ na przebieg rozmowy (sytuacja znana z Fallout'ów na ten przykład). Sam system rozmów jest dużo bardziej przystępny niż nudne niekończące się linijki tekstu znane z poprzedniej odsłony. Tyle w kwestii audio (o muzyce nie piszę bo na razie mogę stwierdzić tylko tyle, że po prostu jest - coś tam sobie pobrzękuje w tle, nie przeszkadza ani nie zachwyca).

 

Oprawa video jest w porządku, lokacje znośne, tunelopodobne - cóż, taki urok serii (choć w pierwszej części gry odczuwałem jakby większą swobodę). Z samymi postaciami również szału nie ma - widać ogromną różnicę między Hawke'm czy Flemeth (świetny design) a np. Carver'em czy rudym babo-chłopem (ci drudzy wyglądają jak jakieś random'y stworzone przez generator postaci, brak jakiejkolwiek charyzmy). Sam przebieg walki prezentuje sie w mojej ocenie gorzej niż w DA - postacie poruszają się jakby byli pod permanentnym działaniem czaru "haste", robią teatralne gesty - miało być widowiskowo, a wyszło śmiesznie. Na koniec wspomnę o beznadziejnym efekcie ognia w grze - coś niesamowitego.

 

W kwestii gameplay'u, znów mieszane uczucia. Z jednej strony przyjemna koncepcja drzewka umiejętności, a z drugiej ograniczenia związane z ekwipunkiem towarzyszy (domyślnie powinno zostać po staremu - sam lubie grzebać w ekwipunku, jest to jedna z cech gier RPG imo, jeśli ktoś tego nie ogarnia, to powinni wprowadzić opcję "retard mode", gdzie nie trzeba dobierać zbroi innym postaciom, a gra "ubiera" domyślnie najlepszy ekwipunek). Jedno poprawili, drugie spieprzyli, co by nie wpływać na równowagę we wszechświcie...

 

Fabuły nie będę na razie oceniał (za krótko grałem). Mam jedynie nadzieję, że nie ograniczy się do politycznej intrygi i oklepanego do bólu arcywroga.

 

Ocena wstępna: 7

 

* - dla przypomnienia, w mojej ocenie jedynka była dobrą grą na 7-kę, ot przyjemny erpeżek z solidnym system walki i nudną fabułą. Także nie jestem specjalnymj fanem ani hejterem serii.

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Skonczylem wczoraj najnowszy dlc do da2 pt znak zabojcy. I co by tu napisac, hmm no mozna powiedziec, ze jestem fanem tego nowego uniwersum, aczkolwiek najnowszy dodatek byl fajne, ale pozostawil u mnie niedosyt, a nawet lekki zawod. Nigdy nie spiesze sie w grach rpg ( staram sie poznawac lore i zwiedzac kazdy kat), ale znak zabojcy, skonczyl sie zanim tak naprawde zaczalem sie rozkrecac. Zabralo mi to jakies 6 h. Kolejny zawod to nowa postac elfki lotrzyka- Tallis. Jest nijaka i nawet nie chcialo mi sie nia kierowac podczas walki ( pozostawilem to SI). Moze juz za duzo mam lotrzykow w teamie, albo juz nie wiem co. Kolejny minus - brak naprawde konkretnych broni do znalezienia oraz nie ma setowej zbroi do skompletowania. Na plus mozna zaliczyc spore lokacje ( lasy), ciekawy stworek do ubicia ( wiwerna) i nawet fajna ostatnia walka z bossem ( ale do tej z dziedzictwa to sie nawet nie umywa). Dodatek jest rowniez calkiem prosty. Nie wiem czy to przez moje dopakowane postacie, ale ostatni boss padl z palcem w tylku na normalu. DLC wg mnie warte max 20 zl, W oceniaczce dalem 3 gwiazdki na 5 ( dziedzictwo dostalo u mnie 5). Pozdro

Odnośnik do komentarza

Jezeli jestes pierwszym wlascicielem gry, to masz dostep do dlc - czarne emporium, jak masz uzywke to na psn kosztuje chyba 36 zl. Czarne emporium to tkai magazyn gdzie mozesz kupic materialy do craftingu, runy, bronie , zmienic wyglad twarzy postaci, odblokowac psa bojowego ,ktorego mozna przyzywac, kupowac potiony ( jedna resetuje staty i mozna zrobic nowy build).

Kolejne dlc to:

-za 26 zl Ksiaze na wygnaniu - dodaje nowego bohatera do druzyny plus mala przygode z nim zwiazana

-za 36 zl Dziedzictwo - bardzo fajne dlc, zglebiajace historie rodziny Howke'a - polecam

-za 36 zl Znak zabojcy - najnowsze dlc. gdzie poznajemy kolejna bohaterke ( nie przylacza sie do druzyny na stale), nowe tereny i przygody - srednio polecam

Sa jeszcze dwa packi broni do kazdej z klas, ale tego nie kupowalem i nie zmaierzam. nie ma w tych packach zadnych nowych przygod, po prostu znajdziesz w swojej skrzyni nowe bronie, to wszystko.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Siemka, chciałem poradzić się w pewnej kwestii: mam zamiar w grze nawiązać romans z Isabellą i ciekaw jestem czy w tym układzie nie zaszkodzi fakt, że nie chcę zabrać jej na wyprawę na Głębokie Ścieżki (jestem w pierwszym akcie). Varrika muszę zabrać, a nie potrzebny mi jest drugi łotrzyk. Czy na tej wyprawie trafią się jakieś ważne momenty fabularne, w których warto by było żeby ona wystąpiła?

Odnośnik do komentarza

z tego co pamiętam, to nie; jest zbędna;

A Isabelle szczerze odradzam; wiem, że te cycki robią swoje, ale jednak bardzo problematyczna jest; lepiej poderwać choćby orka ;)

 

Tak mi się coś przypomniało, jak zobaczyłem ten temat... w DA2 zabrakło mi raptem dwóch trofików do platyny; o ile przy pierwszym z nich (zdobycie czterech przyjaciol) sam dalem ciala wlasnie przez to, ze niepotrzebnie zaangazowalem sie w podrywki Isabeli), to z drugim wystapil mi bug - w jednym z etapow, w miejscu w którym MUSI wystąpić jeden z surowców (chyba gdzieś w okolicach domu Andersa) nie było go, przez co nie dostałem trofa za komplet surowców; czy ktoś zaliczył podobny bug?

 

(mimo, że pytanie czysto trofeowe, to chyba w temacie, bo jednak crafting jest niewątpliwie częścią gry i bez niego ciężko)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...