Skocz do zawartości

Ogólne rozważania serialowe


tk___tk

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyłem 3 sezon Orange is the New Black i polecam. Zacząłem oglądać bez przekonania, bardziej żeby utwierdzić się w przekonaniu, że to przereklamowany serial dla bab, a tymczasem z każdym kolejnym odcinkiem wciągałem się coraz bardziej.

Siłą serialu są bardzo udane, ciekawe postaci, które najpierw poznajemy w realiach więzienia, wobec czego z zainteresowaniem ogląda się później krótkie retrospekcje z ich życia sprzed krat. Widać wtedy, jak więzienie z jednej strony zabrało im codzienność, a z drugiej jak nie zmieniło ich aż tak, nawet jeśli na dłuższą metę ma jednak wpływ na ich zachowania. Poza tym moim zdaniem bardzo dobrze napisane są dialogi: kwestie wypowiadane przez różnych bohaterów pasują do ich charakteru, a ponadto roi się w nich od inteligentnych żartów. Dużym plusem jest to, że serial nie skupia się tylko na więźniach, a również na strażnikach.

Nie należy tylko spodziewać się stuprocentowego realizmu, a szczególnie na początku przeważa jednak nuta komediowa. Z drugiej serial porusza coraz więcej poważnych tematów. Zasadniczo jak na razie serial udanie balansuje między komedią i dramatem.

Odnośnik do komentarza

Obejrzałam 1 sezon sense 8 i morał z tego taki, że

główny pomysł na serial w miarę ciekawy, rzeczywistości równoległe i tym podobne klimaty spoko(Azjatka z Atlasu Chmur rządzi) tyle, że wątki obyczajowe wszystko psują, do dópy z tym. Niech se zrobią oddzielnie obyczajówkę a motyw przewodni zostawią w spokoju, a tak mamy "groch z kapustą".

 

tak więc zaczęłam oglądać Humans, pierwowzór jest szwedzki(nie oglądałam), to z kolei obyczaj ze sztuczną inteligencją na 1 planie, przewidywalny, bo bunt jest nieunikniony, no, okaże się tylko, czy hamerykany ładnie to pokażą, jak nie to może skuszę się na szwedzki oryginał (a może nie).

 

~

Edytowane przez ogicool
Odnośnik do komentarza

Zacząłem oglądać polecanego przez Jarka BoJack Horseman. Nie dostrzegam tutaj potencjału na jaranie się tym jak ogórek, sporo suchości, nie ma w tym nic świeżego (twórcy przejęli choćby z Family Guya scenki "to mi przypomina..."), nic zaskakującego, jakiś recenzent w sumie dobrze napisał, że jak ktoś oglądał 20 lat temu Simpsonów i teraz zasiadł do BoJacka, to mógłby odnieść wrażenie, że cartoonowa satyra nie ewoluowała nawet o jotę. Mimo wszystko całkiem przyjemnie, antropomorficzni bohaterowie i odwołania do ich zwierzęcej natury wypadają najlepiej. Świetna czołówka.

 

Rick and Morty na pierwszy rzut oka przypomina ADHD seriale z Cartoon Network, ale bardziej hardocorowe i zdecydowanie dla dorosłych. Polecam fanom Sci-fi, bo jest tu masa nawiązań, często gwałconych i wyśmiewanych (główni bohaterowie mocno przypominają kultową parę z Powrotu do przyszłości, tylko oczywiście bardziej wykręconą). Dużo absurdu.

Odnośnik do komentarza

(główni bohaterowie mocno przypominają kultową parę z Powrotu do przyszłości, tylko oczywiście bardziej wykręconą).

Pilot serialu nazywał się "Doc and Mharti" i praktycznie był parodią Powrotu.

 

https://vimeo.com/49664066

Justin Roiland:

I actually made this as a way to poke fun at the idea of getting cease and desist letters. At the time (October 2006) I had nothing to lose and my original intention was to call this "back to the future: the new official universal studios cartoon featuring the new Doc Brown and Marty McFly" and then I'd just sit back and wait for a letter from their lawyers to arrive. That's actually why it's so filthy. I was just looking to "troll" a big studio

 

Swoją drogą fantastyczny serial, który bym polecił każdemu.

A pierwszy odcinek nowego sezonu, który zaczał się tydzień temu, jest genialny.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...