Skocz do zawartości

Ogólne rozważania serialowe


tk___tk

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis obejrzałem 9 odcinek Defiance i oficjalnie sobie odpuszczam. Niby cos sie dzieje, ale wszystko jakies takie miałkie, bez polotu. Akcja za mało idzie do przodu przez co wiekszośc postaci zaczeło mnie denerwować, bo wkoło to samo pier\dolo.

 

 

W miedzyczasie obejrzałem pierwszy sezon Wikingow (raptem 9 odcinków) i jestem bardzo zadowolony. Na kolejny sezon trzeba jednak poczekac. Moze ktos poleci cos z seriali takiego zeby byla nie wiem, jakiess kosmity albo wirusy, zaglada, jak np Jericho, wlasnie Defiance, 4400 czy cos...

Odnośnik do komentarza

Koniecznie obczajcie Top of the Lake. Jestem po dwóch odcinkach z siedmiu i jest miód od samego początku. Produkcja we współpracy z BBC, kręcona w Nowej Zelandii (takich scenerii jeszcze nie widzieliście w serialach). Thriller w małomiasteczkowym settingu, tajemnica w której da się wyczuć wątek nadprzyrodzony, choć trudno powiedzieć, czy on rzeczywiście się objawi. Rodzi mi się skojarzenie z Twin Peaks, ale w znacznie poważniejszym i uwspółcześnionym wykonaniu. 

Odnośnik do komentarza

Wciągnąłem całość i serial jest MEGA. Bardzo mocny i momentami w sumie szokujący.

Często bohaterowie zachowywali się dokładnie na odwrót niż się tego po nich spodziewałem.

Scenerie masakryczne, szkoda tylko, że wątek

jeziora i całej jego mistycznej otoczki

został dość szybko urwany w sumie. 

 

Mają wszyscy obejrzeć!

 

9/10

Odnośnik do komentarza

Szukam obecnie lekkiego, komediowego serialu. Wymagania: 
- krótki do 30 minut, nie mam czasu na śledzenie rozbudowanej fabuły, 
- bardzo dobry humor, 
- możliwość relaksu i odprężenie zalecana, nie potrzebuję trudnych tematów do przemyśleń, 
- mogą być starsze seriale, które nie są już kontynuowane. 

Z tego co widziałem do tej pory: 
- 2 broke girls,

- How I met your mother, 
- Big Bang Theory, 
- Office + Parks & Recreation (moje faworyty), 
- South Park, 
- Archer, 
- Modern Family,

- Community,
- Entourage (o ile mogę ten serial tutaj zaliczyć) 

Z starszych: 
- Friends, 
- Allo Allo, 
- Married with Children. 

 

Zastanawiałem się nad: IT Crowd i Arrested Development ale trailery mnie nie przekonują... 

Z góry dzięki za jakiekolwiek propozycje.

Odnośnik do komentarza

Raju, powiem ci tak - Arrested Development to swietny serial, tyle ze nie do konca pasuje do twojego opisu. Naprawde polecam ci obadac ten serial, tyle ze potem - nie ma sensu sie w niego pchac akurat w tym momencie, bo jak widac masz nastroj na cos innego ;]

 

Dlatego polecam Its always sunny in philadelphia - najsmieszniejszy serial ever, z troszeczke zrytym w fajny sposob klimatem :D

 

Do tego jako serial dodatkowy moze byc:

- Scrubs (luzny, zabawny serial osadzony w szpitalu - 2 najnowsze sezony mozna sobie odpuscic, bo slabe sa)

- That 70s show (typowy sitcom; lata 70, typ: powiedzmy cos jak How I met your mother jesli chodzi o 'gatunek')

- Seinfeld, Friends, King of Queens - typowe sitcomy, dobre na relaksik i odmozdzenie lekkie

- Peep Show - dobry brytyjski serial; ogladac z napisami angielskimi przynajmniej, bo ich sposob mowienia moze byc ciezki do zrozumienia jak czlowiek nie jest do niego przyzwyczajony; koncepcja: realistyczna, nakrecone z perspektywy widzenia bohaterow

- It crowd - inny brytyjski serial, konwencja....humor brytyjski w nowszym wydaniu niz Monty Python

- Curb Your Enthusiasm - genialny serial od HBO, przedstawia zycie codzienne Larry'ego Davida, tworcy Seinfelda: konwencja realistyczna, naprawde zachodza w tym jego zyciu bardzo zabawne sytuacje

 

No i prosze, masz cala liste. Kazdy myslnik to tak jakby inny typ, wiec masz naprawde duze spektrum wyboru. Milego ogladania i probowania.

 

Aha, na sam koniec zaznacze ze jesli chodzi o komedie, to trzeba miec odpowiedni nastroj na dana rzecz. To, co nam moze sie nie spodobac za 1 razem, innym razem moze nas niesamowicie rozbawic. Grunt, to ogladac to na co ma sie w danym momencie ochote - dopasowywac serial do rodzaju humoru jaki pozadamy i voila.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ogromne podziękowania za potężną listę propozycji. Stworzyłem już sobie wizje tego co muszę nadrobić w najbliższym czasie. Znajomi polecali mi również, następujące pozycje:

 

- Workaholics - tutaj spasowałem ponieważ humor w stylu MTV to nie moja bajka,

- Two and a half men - niestety odpada, ilość sezonów przeraża,

- New girl - często się pojawiała w propozycjach, sprawdzę.

 

Muszę jeszcze nadrobić: Sopranos i Sherlocka. Szukam perełek o których mało osób dyskutuje. W ubiegłym roku odkryłem Parks & Recreation, genialny serial komediowy jeśli ktoś lubi humor w stylu Office. Ukończyłem również Friday Night Lights, wydaje mi się, że nikt o nim nie wspominał na forum a naprawdę warto sprawdzić!

 

Polecam trailer:

Odnośnik do komentarza

Zdaje się, że to pytanie już padało tutaj, ale nigdy nie zwracałem uwagi na odpowiedź.

Czy poza filmwebem i imdb jest jakaś baza na której można sobie tworzyć listę obejrzanych pozycji? Najprostsza lista + oceny, bez żadnych porównywarek, gustomierzy i innych social gów.ien.

Odnośnik do komentarza
Gość mate5

Oglądam Breaking Bad, na razie jestem na 4 odcinku 1szego sezonu i zastanawia mnie kiedy ten serial się rozkręci ? Kiedy będzie więcej handlowania drugami a mniej rozterek rodzinnych i Waltera Jr.

 

Skoro pierwsze cztery odcinki Ci się nie spodobały to w sumie nie masz po co oglądać dalej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...