Skocz do zawartości

Ogólne rozważania serialowe


tk___tk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Właśnie obejrzałem finał pierwszego sezonu serialu "Ray Donovan". Takiego serialu mi brakowało. Poukładana fabuła i wyraziste postacie. Bez zbędnego patosu i wybuchów. Pierwsza klasa serialowa. Czekam na drugi sezon. 

Wczoraj zacząłem. Właśnie skończyłem 5 odcinek. Jest moc. Podoba mi się, czegoś takiego oczekiwałem, ale oczekuję więcej brutalności i egzekucji. 

 

 

Podobno zaczął się nowy sezon Elementary. Kiedys oglądałem, bo oglądałem. Nic innego do roboty nie było, a lubię Sherlocka Holmesa, ale ten serial był napakowany bzdurami i uproszczeniami. Wciąż taki jest? 

Odnośnik do komentarza

no ku.rwa. pierwszy sezon to jeszcze szukanie gruntu i dużo family-drama, ale od drugiego zaczyna się ostra jazda. na przestrzeni 8 sezonów bywa różnie, miejscami poziom siada, ale od czasu do czasu trafiają się takie akcje, że olaboga (4 pierwsze odcinki 6 sezonu, bauer army of two mode w sezonie ósmym itd itepe). mój ulubiony to sezon 3 chyba.

Odnośnik do komentarza

A ja napiszę 3 grosze o pewnym serialu, zwanym Archer. Nadrobiłem 4 sezon i co tu powiadać - ZAJ.EBISTY. Trzyma poziom 1-2 sezonów, a może nawet przebija. Oglądanie po tym South Parka czy nowych epów FG powoduje jedynie ohydny niesmak w ustach.

 

Naprawdę geniusz, błyskotliwy, mocny - w skrócie najlepsza obecnie bajka dla dorosłych.

 

Archer_partying.png

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

24 bardzo warte oglądnięcia, zwłaszcza sezony 2,3,5, które wymiatają totalnie. Reszta też jest dobra, może za wyjątkiem ostatniego, który już praktycznie niczym nie zaskakiwał.

Aż mi ochota na rewatcha przyszła, ale strasznie długie to jest, a tyle innych seriali do obejrzenia jeszcze... =/

Edytowane przez Dahaka
Odnośnik do komentarza

Dla mnie Arrested Development to zupełnie inna klasa. Bardzo oczywista. W sensie są dobre seriale, które można nazwać komediowymi, ale nie widziałem nigdzie porównywalnych żartów. Jak często lecą, jak mimowolnie, jak głęboko sięgają, jak są zaskakujące, bystre i niegrzeczne... Niemal każdy sitcom moim zdaniem wypada przy tym jak tani kabaret na TVP dla upośledzonych dzieci. Nie mówiąc już o tym, że są po prostu wredne, opierają się na żartowaniu z tych, z których ja nie widzę sensu żartować. Robią to, bo to łatwiejsze, ale i to robią słabiej.

 

Jeśli pytasz, dlaczego Arrested, to ja się mogę tylko zapytać, co konkretnie jest nie tak. Bo gdybym miał wymienić, co według mnie jest fajne, to musiałbym wziąć jakiś odcinek, co pięć sekund robić pauzę i mówić "wow! Ależ tutaj zrobili!". Jak robi mnóstwo osób w sieci. Mimo tylu lat fanostwa, nadal jest masa rzeczy, których nawet nie dostrzegłem, i tak samo jestem pewien, że jest masa rzeczy, na które inni nie zwrócili uwagi, a mnie rozwaliły.

 

Dzisiaj po głowie chodziło mi "Balls in the Air". Przeciętny sitcom, gdyby miał tak śmieszny materiał, używałby go w każdym odcinku, fani by go pewnie kochali i podśpiewywali na każdym zlocie fanów. Ale tutaj, nie. Znalazłem tylko krótki fragment, ale wiem, że w serialu w innym momencie był inny fragment. Ale to jest "Arrested", woli zostawić niedosyt. Nie znalazłem nic więcej o piosence, ale szukając, trafiłem na stronę z magazynu "Poof", która jest pełna zaje'bistych żartów, a jest na ekranie przez sekundę. Prawie każdy inny sitcom by to rozciągnął na co najmniej 10 minut "śmiechu".

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

A ja ciągnę od nowa LOSTa :) wątpię, czy przebrnę przez całość, ale z pewnoscią pierwsze 3-4 sezony obejrzę na pewno. jeśli serial mnie zaciekawi, to obejrzę i kolejne, gdyż poprzednim razem jak oglądałem niezbyt przypadły mi one do gustu. niepotrzebnie aż tak bardzo mącili. zawsze oczekiwałem od tej produkcji serialu o próbujących przetrwać rozbitkach.

 

czarną mgłę czy innych jeszcze przetrawiłem, ale podróże w czasie? serio?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...