Skocz do zawartości

Ogólne rozważania serialowe


tk___tk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

A te z Tennantem widziales? Bo bylo ich 4 plus jednego roku wyszly 4 specjale po poltorej godziny co daje w sumie 5ty sezon, tylko krotszy.

No a Smitha juz wymienili, jak widac na powyzszym obrazku. Tzn on sam zrezygnowal a zobaczymy go jeszcze w specjalu na 50 lecie Doktora i Specjalu na swieta.

Odnośnik do komentarza

Ja oglądam i mi się podoba. Z nieciepliwością czekam na trzeci sezon. Motyw maszyny jako bardzo zaawansowanej sztucznej inteligencji mnie wciągnął, Harold jako internetowy geniusz i milioner, do tego świetny OST. Może niektóre odcinki są słabsze (jak to w każdym serialu), ale ogólnie serial bardzo fajny.

Odnośnik do komentarza

Powiem szczerze, że odcinki się opierają o ten sam schemat a jednak każdy inny. Wciąga ten serial, ale z drugiej strony John jest drewniakiem do potęgi. W dodatku serial niedorzecznością bije na głowę Dextera (John to terminator, rozbrajanie bomby na ulicy na Manhattanie, wysyłanie zdjęcia odcisków palców do identyfikacji). Niby fajna fabuła, cliffhangery, akcja a z drugiej strony takie klopsy. 

Odnośnik do komentarza

Oglądam, ale jakoś się zatrzymałem na połowie 2-go sezonu i nie mogę wrócić, bo jeszcze mam spooore zaległości serialowe (MÓJ BOSHE, SOA JESZCZE NIE SKOŃCZYŁEM). Ale serialik naprawdę bardzo fajny, John może i drewniak ale jakoś przyjemnie się go ogląda. Ta jego kochanica-pomocnica, Harold, Finch i reszta tworzą bardzo fajny team i bardzo miło się ogląda to, co oni tam wyrabiają. Ogólnie to widać, że w 2-gim sezonie jest jakaś fabuła, która skleja te wszystkie odcinki, w 1-szym sezonie była z tym bieda.

 

 

A propo SOA, za jakieś 2 miesiące 6-ty sezon.

Odnośnik do komentarza

Cholera, finał 2ego sezonu Continuum absolutnie rozwalił, byłem pewien, że wiem co się wydarzy a tu taki zaskok  :ninja:

 

Ludzie lubiący dobre seriale sci-fi muszą koniecznie nadrobić.

 

continuum-poster.jpg

Jako, że forumkowy przodownik serialowy poleca to łyknąłem sezon pierwszy. I jest dobrze. Fabuła wciąga choć z "laci" mnie nie wyrwało. Troszkę przewidywalny. Obsada daje radę, a w szczególności Rachel. Z miejsca może mnie aresztować, założyć kajdanki i robić ze mną co chce  :banana: . Jak na razie najlepszym odcinkiem jest 10. Sezon 2 jest jeszcze lepszy?

 

Z innej beczki. Jako, że nie mam co oglądać przypomniałem sobie nie tak stary serial sci fi Akta Dresdena (The Dresden Files).Dobry serial na motywach powieści o współczesnym magu i jego relacjach ze światem śmiertelników i istot magicznych. Harry Dresden czyli mag do wynajęcia, często dorabia jako konsultant policji Chicago. Serial bronił się idealnie dobranym aktorem do roli Dresdena (Paul Blackthorne), jego relacjami z przyjacielem i duchem za razem czyli Bobem oraz burzliwą przeszłością bohatera. Natomiast podupada trochę na kierunku mag, a policja. Pani detektyw Connie Murphy jest słabą i niezbyt interesującą osobą i partnerką maga. Bestiariusz jest zróżnicowany ale nie dorównuje potworkom z np. Supernatural. Wątki poboczne są średnie. Szkoda, że poprzestano tylko na 12 odcinkach bo serial miał potencjał. No i najlepsza broń czarodzieja ever... kij do hokeja :)

7198816.3.jpg

Odnośnik do komentarza

http://hatak.pl/artykuly/wysyp-waznych-informacji-na-temat-24-live-another-day

 

Król serialowej akcji wraca! Jeśli rzeczywiście nowi twórcy chcą wrócić do klimatów poprzednich sezonów, to ciekawie się zapowiada. Tylko martwi mnie ten przeskok czasowy i -ogromna- zmiana lokacji... Kto zostanie w obsadzie oprócz Jacka?

Odnośnik do komentarza

Ludzie, są jeszcze jakieś podobne w założeniach seriale do The Wire? Chodzi mi głównie o realizm, brak typowej serialowej narracji (co odcinek nowa sprawa nie powiązana z poprzednią, przez cały serial wszyscy wyglądają tak samo, te same stanowiska zajmują itp itd, chyba czaicie), sposób funkcjonowania jakiegoś miasta, społeczności?

Może być coś brytyjskiego np.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...