Skocz do zawartości

Ogólne rozważania serialowe


tk___tk

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu skreśl z tej listy Jerycho, raz, że to nie s-f, tylko postapokalipciak, dwa, że to straszliwy gniot, na dodatek niedokończony, bo anulowali go.

Natomiast do Firefly koniecznie polecam się przemóc, ale podejść do niego z nastawieniem na raczej kino przygodowe z niesamowicie sympatycznymi bohaterami. Nie zawiedziesz się, obiecuje. Choć też niedokończony. :( (ale jest film stanowiący uzupełnienie)

 

Z innej beczki, ostatnio z braku czegokolwiek do oglądania, po przeczytaniu newsa, że fani kickstartowali film o Veronice Mars postanowiłem sprawdzić o co chodzi, sięgając po serial pod tym samym tytułem. Krótko. W życiu bym się nie spodziewał, że serial o licealistce-detektywie może być tak fajny. :)

Odnośnik do komentarza

Hm,  Veronica Mars to rzeczywiście z innej beczki, : ] może faktycznie włączę sobie kiedyś tego Fireflaja w dzień z dobrym nastawieniem, obacze. Dzięki za odzew, Ja szukam w klimatach w sumie banał: Lost, Heroes, BG, Total Recall, jak obejrzałam Inwazje to stwierdziłam, że tam jest wszystkiego po trochu. Oczywiście nie jest to kino najwyższych lotów, ale daje radę, coś takiego można stwierdzić po przewaleniu tony gniotów po prostu. Oglądałeś Continuum?

Odnośnik do komentarza

co ty wymyślasz znowu grigori, że "jericho" to kupsztajn? bardzo fajnie zrealizowane post-apo, które można oglądać z całą rodziną. jak na takie klimaty i to jeszcze nbc to warto obadać jak najbardziej. do tego podobnie jak np. "buffy" serial jest kontynuowany w formie komiksowej. trzeci (ten krótki) sezon to spadek formy bardzo, ale dwa pierwsze polecam.

Odnośnik do komentarza

No nie, ja wymiękłem, jak przez cały odcinek były dramy, bo jakaś laska rodziła. Jest właśnie tak jak powiedziałeś, to jest serial familijny, ugrzeczniony, robiony pod wszystkich, a tym samym miałki. Obraza dla takiej tematyki. Taka moja opinia.

Odnośnik do komentarza

Właśnie chciałam pisać, że szkoda, że nie ma kontynuacji, a tu o! Za miesiąc będzie. Fajnie się zaczyna i całkiem przyzwoicie się rozkręca, końcowe odcinki to trochę jak 3 sezon Hirołsów, trochę rozlazłe, ale potencjał jest. Czekam więc. 

 

Btw. Dlaczego Amerykanie wszystkie wartościowe rzeczy chowają w tak oczywistym miejscu jak kratka wentylacyjna? :) 

Odnośnik do komentarza

Bramka numer dwa.

Serial się kończy w tym sensie, że nie został niespodziewanie anulowany. Ale też nie jest tak, że od początku był jakiś plan fabuły, bo każdy sezon był kręcony na bieżąco, a ostatnie trzy były kręcone jako potencjalnie ten ostatni i - według mnie przynajmniej - trochę to można odczuć.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jako ciekawostka.

 

 


 

Gildia Scenarzystów Amerykańskich (WGA) ogłosiła w niedzielę listę 101 najlepszych seriali pod względem scenariuszy. Na samym szczycie znalazła się stworzona przez Davida Chase'a "Rodzina Soprano". Lista została opracowana na podstawie głosowania przeprowadzonego wśród członków Gildii.

A oto jak wygląda pierwsza dwudziestka:

1. "Rodzina Soprano"
2. "Kroniki Seinfelda"
3. "Strefa mroku"
4. "All in the Family"
5. "M*A*S*H"
6. "Mary Tyler Moore"
7. "Mad Men"
8. "Zdrówko"
9. "Prawo ulicy"
10. "Prezydencki poker"
11. "Simpsonowie"
12. "Kocham Lucy"
13. "Breaking Bad"
14. "The Dick Van Dyke Show"
15. "Posterunek przy Hill Street"
16. "Bogaci bankruci"
17. "The Daily Show with Jon Stewart"
18. "Sześć stóp pod ziemią"
19. "Taxi"
20. "The Larry Sanders Show"


Całą listę znajdziecie TUTAJ.

 

 

http://www.filmweb.pl/news/%22Rodzina+Soprano%22+najlepszym+serialem+wed%C5%82ug+Gildii+Scenarzyst%C3%B3w-96195

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Do nowych świetnych seriali, które polecam dopiszcie sobie

 

Orphan.Black_.S01E01-533x200.jpg

 

https://www.youtube.com/watch?v=do_BCA-vR9E

 

 

Rzecz traktuje o lasce, która pewnego dnia jest świadkiem samobójstwa na torach dworcu kolejowego.

Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że ta druga wygląda identycznie co główna bohaterka.

Okazuje się, że wcale nie miała siostry bliźniaczki, tylko...

Więcej nie będę gadał o fabule, ale napiszę, że serial ogląda się jednym tchem, bardzo dużo się w nim dzieje.

Pierwszy sezon to 10 odcinków, gdzie poznajemy całą intrygę, do tego zwróciła moją uwagę fenomenalna gra aktorska Tatiany Maslany oraz energiczna i nowoczesna (głównie elektroniczna) ścieżka dźwiękowa. Sezon zaliczony na 2 sesje, więc pozostaje mi polecić go reszcie osób, które doceniają dobre seriale.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...