Skocz do zawartości

TV 3D


buchi86

Rekomendowane odpowiedzi

Sam też szukam jakiejś 42.Myślę nad

LG 42LM620

Panasonic 42ET5E

Panasonic 42ST50

Philips 42PFL6007

lub tez większy Philips 47PFL 4307.

Gdyby nie to że mam okno na wprost telewizora brałbym plazmę bez wahania.Nawet 42UT50 bo zawsze to taniej.

Kusi mnie Philips 42PFL6007 ze względu na ambilight ale nie wiem czy wart jest doplacenia 600zł do tego.

Odnośnik do komentarza

Od trzech dni jest szczęśliwym posiadaczem Bravii HX850 (55). Jak już wcześniej zostało wspomniane przez innych użytkowników, obraz żyleta. Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się aż takiej jakości. Filmy na DVD wyglądają dobrze lub bardzo dobrze (te nowsze), ale to co ten tv pokazuje przy filmach na BR, to opad szczeny. Wczoraj poszedł najnowszy Batman na BR, czystość obrazu, kolory, czerń jak smoła, no i płynność ruchów, coś niesamowitego. To ten sławny i reklamowany montionflow. Wrażenie jest takie jakbyśmy stali na planie filmy obok kamery. Mega płynne ruchu. Widząc to człowiek zdaje sobie sprawę, za co zapłacił niemało kasy.

 

Jeżeli chodzi o gry to również jest świetnie. Obawiałem się, że 55 cale to trochę za dużo jak na obecne gry (pikseloza). Odpaliłem WipEouta HD (Zoooonnneee! 0_o), GoW III, U3, Trine 2 oraz wideo TLoU. Teraz mam ochotę ukończyć te gry kolejny raz, nowa jakość. Odpaliłem również w 1080p wideo UE4, Star Wars 1313 oraz prezentacje nowego silniku od SE. Napisze tylko tyle, PS4/X720 przybywajcie!

 

3D jestem pozytywnie zaskoczony, nie bez przyczyny ten tv dostał nagrodę najlepszego tv 3D 2012/13. Obecnie sprawdziłem tylko trailery filmów i pokazówki od Sony, fajnie się patrzy na ludzi z boku oglądających rekina wypływającego z tv :). Jutro powinien dość Avangers i Avatar w 3D, więc może innym razem napisze coś więcej.

 

Tak więc jeżeli ktoś w najbliższym czasie planuje zakup tv, to gorąco polecam ten model. Obraz nawet na ustawieniach fabrycznych kosi. Odwiedził mnie kumpel który posiada Samsunga S8000, stwierdził, że swój tv chyba opchnie rodzicom :). To chyba najlepsze podsumowanie.

Odnośnik do komentarza

Szczerze mowiac to nie bawilem sie jeszcze w ustawienia. Ten tv naprawde jest swietny z ustawieniami fabrycznymi oO

 

Ja w HX 750, 46 cali, tv i filmy też zostawiłem fabrycznie bo obraz niszczył jakością, jedynie w grach, tryb gra zmieniłem jasność, kolory lekko do góry.

 

Smallv a ty jak masz ustawiony ekran ? W pionie czy pod kątem ?

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza

Ja ostatnio zakupiłem Samsunga ue46es6800S, na którego czaiłem się dłuższy czas i jestem bardzo zadowolony. Przesiadka była ze starego CRT i teraz różnica w jakości obrazu (TV cyfrowa, filmy HD) jest oszałamiająca. Ten model niestety cech.uje clouding, ale po odpowiednim ustawieniu opcji wyświetlania jest minimalny. Funkcje sieciowe super, DLNA działa bez zarzutu (filmy FullHD 3D po sieci ładują się bez problemu, nie ma przycinania się). Z minusów wymienię tandetne okulary dodawane "gratis" (wyglądają jakby miały się zaraz złamać) i strasznie ślamazarną przeglądarkę internetową. Jestem bardzo zadowolony i polecam ten model.

 

Proszę mnie nie hejtować, że kupiłem tandetnego Sramsunga, bo wg mnie jest to idealny wybór cena/jakość (wyrwałem za 3600 zł).

Edytowane przez Shankor
Odnośnik do komentarza

od początku mojej zabawy z 3D miałem nieodparte wrażenie, że jest to tylko bajer i dodatek, który szczególnie w grach wyróżniał się mało sugestywnym efektem - jest bo jest.

Przez czysty przypadek ostatnio okazyjnie nabyłem HMZ T1 za jedyne 400usd i tak naprawdę dlatego, że cena była atrakcyjna i nawet jak bym chciał dalej to odsprzedać na pewno bym nie stracił.

Podłączyłem do ps3 sprawdzam automatyczne wykrywanie sprzętu, pojawia się info, że podłączyłem 72" tv (zapowiada się sympatycznie) odpalam klasycznie GT5 bo 3D w tej grze jest najbardziej sugestywne, od razu w opcjach ustawiam głębię i efekt na 100% (abstrakcyjne ustawienie na TV ale co tam)

pierwszy lepszy furnik jaki miałem ustawiony, pierwsza lepsza trasa, odpalam i ...... zaliczam gigantyczny opad szczęki!!!!! takiej głębi tak sugestywnego obrazu nie dane mi było obserwować nigdzie indziej .... liczniki maja taką głębię, że potrafisz wyodrębnić wypukłą ramkę, że wskazówka prędkościomierza porusza się w niecce 1cm głębokości przyciski na desce rozdzielczej mają swoja grubość, potrafisz zdefiniować tworzywo... siedząc w fotelu kierowcy w końcu masz wrażenie że przed tobą jeszcze 2m blachy i wozidełko nie kończy się za przednia szybą :) wszystko jest tak czytelne i sugestywne jak bym siedział w tym samochodzie naprawdę.

Sam tor również staje się bardziej czytelny, nie szukam już tabliczek z oznaczeniem ile metrów do zakrętu, są tak widoczne i wyalienowane że z dużej odległości można je odczytać, band unikasz jak ognia bo są na tyle sugestywne ze masz wrażenie, że kontakt z nimi naprawdę zakończy się nieszczęściem ... jestem porażony efektem 3D zaimplementowanym w GT5.

Pozostałe gry również nie odstają, choć już po gt nie ma efektu woow:) wszystkie parametry ma max! i jazda

Pragnę podkreślić, że w żadnym z testowanych materiałów nie uświadczyłem rozdwojenia obrazu!!!!

 

co do filmów to wole oglądać je na 55" TV ... 720p w wypadku HMZ t1 to za mało aby cieszyć się w pełni filmami z BD

Edytowane przez SM1
Odnośnik do komentarza

Balon, ja mam na tej podstawce, wówczas tv prezentuje się znaczniej okazale, a samo odchylenie nie przeszkadza jeżeli tylko sam tv zbyt wysoko nie stoi.

 

Moje ustawienia na obecną chwilę.

 

Filmy na DVD i gry.

Standardowy

Podświetlenie Max.

Kontrast Max.

Jasność 50

Nasycenie 65

Odcień G5

Temperatura barw Naturalna

Ostrość 75

Redukcja zakłóceń Wył.

Redukcja zakłóceń MPEG Wył.

Redukcja zakłóceń punkt. Wył

Tworzenie realizmu Ręcznie

Wykrywanie stref wideo Wył.

Rozdzielczość 75

Filtrowanie zakłóceń Min.

Łagodna gradacja Mała

Montionflow Łagodny (przy grach wyłączony)

Tryb filmu Automatyczny 1

Ustawienia zaawansowane.

Korekcja czerni średnia

Zaaw. zwiększenie kontrastu Duże

Gamma Maks.

Dynamiczna kontrola Led Standardowa

Automatyczne ograniczenia światła Małe

Czystość bieli Duża

Żywe kolory Maks.

 

BR, 3D, tv hd

Tryb obrazu Żywy

Podświetlenie Max.

Kontrast Max.

Jasność 55

Nasycenie 65

Odcień 0

Temperatura barw Naturalna

Ostrość 70

Redukcja zakłóceń Wył.

Redukcja zakłóceń MPEG Wył.

Redukcja zakłóceń punkt. Wył

Tworzenie realizmu Automatyczne.

Łagodna gradacja Mała

Montionflow Łagodny

Tryb filmu Automatyczny 1

 

Jak widać przy BR praktycznie zerowe zmiany z fabrycznymi ustawieniami, obraz kopie po dupsku. Będę dłubał jeszcze przy obrazie na DVD. Żywy do niego się nie nadaje, bo odkrywa wszelkie niedoskonałości tego formatu.

 

PS. Gdzie wy macie tryb gry? Bo ja tylko w zakładce Obraz mam tryby żywy, własny i standardowy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja ostatnio zakupiłem Samsunga ue46es6800S, na którego czaiłem się dłuższy czas i jestem bardzo zadowolony. Przesiadka była ze starego CRT i teraz różnica w jakości obrazu (TV cyfrowa, filmy HD) jest oszałamiająca. Ten model niestety cech.uje clouding, ale po odpowiednim ustawieniu opcji wyświetlania jest minimalny. Funkcje sieciowe super, DLNA działa bez zarzutu (filmy FullHD 3D po sieci ładują się bez problemu, nie ma przycinania się). Z minusów wymienię tandetne okulary dodawane "gratis" (wyglądają jakby miały się zaraz złamać) i strasznie ślamazarną przeglądarkę internetową. Jestem bardzo zadowolony i polecam ten model.

 

Proszę mnie nie hejtować, że kupiłem tandetnego Sramsunga, bo wg mnie jest to idealny wybór cena/jakość (wyrwałem za 3600 zł).

 

Idealny wybor cena/jakosc to jest Panasonic TX-L 47ET5 albo Panasonic 50 PSst50, ale tutaj lekka doplata by wchodzila gre. 

 

 

Sam też szukam jakiejś 42.Myślę nad

LG 42LM620

Panasonic 42ET5E

Panasonic 42ST50

Philips 42PFL6007

lub tez większy Philips 47PFL 4307.

Gdyby nie to że mam okno na wprost telewizora brałbym plazmę bez wahania.Nawet 42UT50 bo zawsze to taniej.

Kusi mnie Philips 42PFL6007 ze względu na ambilight ale nie wiem czy wart jest doplacenia 600zł do tego. 

 

 

Jezeli jeszcze aktualne, to bierz Panasonica ET5. Ambilight to bajer, za ktory nie warto doplacac, Zwlaszcza, jezeli nie masz calkowicie bialych scian.

Edytowane przez Shagohad
Odnośnik do komentarza

Kupiłem Philipsa 42PFL6007 akurat promocja była i był ciut droższy niż Panasonic 42ET5E.

Jestem zadowolony i to bardzo.Oglądam telewizję z DVB-T i bałem się że kiepskiej jakości obraz będzie ale to co zobaczyłem sprawiło że micha mi się cieszyła.Obraz piękny-wiadomo nie to co HD ale jestem mega zadowolony.Ambilight -bajer ale świetny.A że mam białą ścianę to już całkiem ekstra.

Teraz muszę pograć jeszcze bo okazji nie miałem zbyt dużo.Muszę chyba wrócić do niektórych starszych gier by odkryć je na nowo :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość UnexpectedBoy

Balon, ja mam na tej podstawce, wówczas tv prezentuje się znaczniej okazale, a samo odchylenie nie przeszkadza jeżeli tylko sam tv zbyt wysoko nie stoi.

 

Moje ustawienia na obecną chwilę.

 

Filmy na DVD i gry.

Standardowy

Podświetlenie Max.

Kontrast Max.

Jasność 50

Nasycenie 65

Odcień G5

Temperatura barw Naturalna

Ostrość 75

Redukcja zakłóceń Wył.

Redukcja zakłóceń MPEG Wył.

Redukcja zakłóceń punkt. Wył

Tworzenie realizmu Ręcznie

Wykrywanie stref wideo Wył.

Rozdzielczość 75

Filtrowanie zakłóceń Min.

Łagodna gradacja Mała

Montionflow Łagodny (przy grach wyłączony)

Tryb filmu Automatyczny 1

Ustawienia zaawansowane.

Korekcja czerni średnia

Zaaw. zwiększenie kontrastu Duże

Gamma Maks.

Dynamiczna kontrola Led Standardowa

Automatyczne ograniczenia światła Małe

Czystość bieli Duża

Żywe kolory Maks.

 

BR, 3D, tv hd

Tryb obrazu Żywy

Podświetlenie Max.

Kontrast Max.

Jasność 55

Nasycenie 65

Odcień 0

Temperatura barw Naturalna

Ostrość 70

Redukcja zakłóceń Wył.

Redukcja zakłóceń MPEG Wył.

Redukcja zakłóceń punkt. Wył

Tworzenie realizmu Automatyczne.

Łagodna gradacja Mała

Montionflow Łagodny

Tryb filmu Automatyczny 1

 

Jak widać przy BR praktycznie zerowe zmiany z fabrycznymi ustawieniami, obraz kopie po dupsku. Będę dłubał jeszcze przy obrazie na DVD. Żywy do niego się nie nadaje, bo odkrywa wszelkie niedoskonałości tego formatu.

 

PS. Gdzie wy macie tryb gry? Bo ja tylko w zakładce Obraz mam tryby żywy, własny i standardowy.

 

 

Tryb gry jest w Wybór Sceny > GRA

 

Jak sprawdzilem twoje ustawienia to sie przerazilem, masakra, a Ty sie tym jarales?

 

masz tu odpowiednie

 

Scena - Tryb Gry

Tryb Obrazu - Gra-Standard

Podswietlenie - Max

Kontrast Max

Jasnosc 50

Nasycenie 50

Odcien 0

Temp Barw Neutralne

Ostrosc 60

 

Zaawansowane:

Korekcja Czerni - wyl

Zaawan kontrast - wyl

Gamma 0

Auto ogr swiatla - wyl

Czystosc bieli - mala

Zywy kolor - wyl

Balans bieli, domyslnie

Uwydatn szczegolow -male

Uwydatn krawedzi - male

Konwersja i/p predkosc

 

Ekran

Ustawienia wejscia wideo

Matryca kolorow - automatyczne czyli domyslnie

Zakres dynamiczny - PELNY

 

Ustawienia ekranu

Format ekranu - pelny

autoformatowanie - wyl

automatyczne pole wyswietl - wyl

Pole wyswietlania - wszystkie pixele dla 1080p i +1 dla 720p ,a dla nizszych normalny

 

Ustawienia systemowe

eco

Wszystko wyl

 

W konsoli xbox360

1080p

Kalibracja czerni - rozszerzony

Zakres kolorow - zrodlo

 

Ps3

Deep color - auto

Hdmi - pełny

Podbicie bieli wlaczone

Odnośnik do komentarza

czyli najlepszy tv 46 i 55 calowy to sony hx850 ? warto zawracac sobie glowe samsungami es ? czy dolozyc i brac sony ?

 

w tym sony jak dziala ta podstawka z dzwiekiem ? nie jest przytlumiony? da sie to wylaczyc zeby sluzylo jako tylko podstawa a dzwiek z tv ? 

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...