Skocz do zawartości

TV 3D


buchi86

Rekomendowane odpowiedzi

W Saturnie ładne obniżki, w Media pewnie to samo i tak np. 46HX850 kosztuje teraz 5tyś (o 500zł taniej), a 55 cali 6600zł, wcześniej 7300zł. Kusi człowieka aby pod choinkę sprezentować sobie to 55 calowe cacko, ale po nowy roku ceny zapewne jeszcze polecą.

 

PS. Najnowsze okulary Sony do 3D za 500zł, chyba kogoś dobrze poj.e.bało.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

jako ktoś, kto 3 lata przepracował w centrum sony powiem krótko - poszukaj sobie samsunga ;)

sam akurat w sobote kupowalem telewizor; nic kozackiego (a widzę, że Ty celujesz w górne półki) ale możliwości telewizorów sony i samsunga to przepaść. w samsungu nie mogę ścierpieć tylko kolorsytyki domyślnej i od paru dni z nią walczę, ale to jest do zrobienia. osiągniesz obraz porównywalny z tym w sony, a w warunkach domowych nie zauważysz pewnie większej różnicy. ten hx850 pewnie spokojnie zastąpiłbyś samsungiem serii 7000 jeśli chodzi o jakość obrazu.

 

a teraz zajrzyj w pozostałe rzeczy... prędkość pracy w menu czy obsługa multimediów z pendrive'a bądź tvn player lub ipla... sony w tej dziedzinie siedzi w jaskini... napisy do filmów? czcionki z kategorii żal.pl - (nie mam informacji najświeższych, bo coś miało się zmienic w sofcie, ale nie wiem czy już trafiło do gminu...) brak skalowania, problemy z kodowaniem i z czytaniem niektórych formatów; samsung łyka w zasadzie wszystko i ma coś, w co nie mogłem uwieżyć - ustawienie opóźnienia czy przyśpieszenia napisów... juz nie musisz napisów przerabiać na pc... w sony dostępne za 3 lata jak znam życie :/ (coś tam było w ten deseń, ale ta funkcja płakała i prosiła, żeby jej nie używać...)

 

okulary w samsungu wyglądają żałośnie, ale jak się okazuje, są znacznie wygodniejsze niż te w sony, a przy tym efekt 3d w końcu nie męczył mnie crosstalkingiem...

 

z pełną powagą mówię: do niedawna gardziłem marką, a teraz małymi kroczkami wychodzi w moim rankingu na pozycję lidera w elektronice domowej... żałuję, że aktualnie nie miałem warunków na 46'' (z takiego rozmiaru zrezygnowałem w kwietniu po zmianie mieszkania) bo pewnie bym się pokusił o serię 7000, którą kupił mój kumpel; micro dimming (czy jak się to tam zwie) robi fajną robotę;

 

ogólne wrażenia po przesiadce z sony są takie jak po przesiadce z pociągu relacji wrocław - poznań, na nowe auto... muzeum spotyka się z innowacją. (miałem dreszcze jak widziałem tv samsunga, a teraz nie chcę nic innego... sprawdź ;))

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

hehe... najgorsze, że ja muszę na chwilę wstryzmać swoje peany ku czci samsunga :confused:

chyba jednak mam trefny model; w sobote postawiłem tv, a dopiero wczoraj miałem czas na to, by się zabrać za kalibrację; od soboty oglądałem na dość mocno przekoloryzowanych ustawieniach, tylko z grubsza je "przyciszyłem";\ grając chwilę w dead space 2 widziałem, że coś nie tak z obszarami ciemniejszymi, ale czekałem z psioczeniem do czasu aż usiądę do kalibracji.

tv straszył okrutnym cloudingiem, po krotkiej zabawie ustawieniami od razu udalo mi sie to prawie wyeliminowac; ale wczoraj juz usiadlem z obrazami testowymi i okazalo sie, ze jest problem ze skala szarosci... :confused: na osiemnastostopniowej skali od czerni do jasnoszarego, 3/4 prostokątów zlewało się z tłem; jakaś pomyłka; detale w ciemnych strefach nie istniały; przy próbie ustawienia kontrastu na białych i jasnoszarych polach sytuacja analogiczna; widziałem, ze coś jest nie tak, ale sądziłem, ze to wyreguluję. dziś muszę dzwonić do serwisu :confused:

 

ogólnie do Szajsunga nabrałem dużego respektu, bo bardzo ich olewałem w porównaniu z sony. okazuje się, że owszem, samsung w obrazie trochę odstaje, ale jest to nieznaczne odchylenie od "normy" nadanej przez sony. za to pozostałymi elementami, które dla mnie są ważne, takie jak właśnie dostęp do multimediów z sieci, szybkość działania menu, obsługa mediów z usb, bije telewizory na głowę (od kilku lat z resztą...).

 

sony miało wyznawców i mieć będzie. siła skojarzeń z tym, co było w PRLu. widywałem tv sony, które działały po 21 lat, a raz nawet u kogoś bardzo znanego kalibrowałem tv i odebrałem stamtąd stary tv sony w - uwaga - drewnopodobnej okleinie obudowie z płyty :D tv miał około 30 lat i dalej startował :] ludzie kojarzą markę, szanują, przeniosło się to na ich dzieci; wielokrotnie były dostawy do mieszkań gdzie "syf, kiła, mogiła", ale ludzie pomimo ogólnej nędzy długo odkładali (lub brali w kredyt) tv sony, bo wierzyli, ze pogra jak ich ostatni tv 15-20 lat.

sony jest liderem w kategorii jakości obrazu i sam traktuję ich obraz jako wyznacznik tego, do czego będę dążył na swoim tv, ale zdecydowałem się na kompromis, żeby te multimedia bardziej gładki chodziły ;)

Edytowane przez mr_pepeush
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

sony jest liderem w kategorii jakości obrazu i sam traktuję ich obraz jako wyznacznik tego, do czego będę dążył na swoim tv, ale zdecydowałem się na kompromis, żeby te multimedia bardziej gładki chodziły ;)

 

Lider w kategorii jakosci obrazu, trafiłeś w sedno. Naczytałem się różnych testów i chyba już nic nie zmieni mojego zdania, niebawem biorę HX850, bo to świetny tv, najlepsze 3D na rynku. Zdaje sobie sprawę, że Samsungi połykają Bravie jeżeli chodzi o opcje multimedialne, ale ja tv kupuje przede wszystkim dla obrazu. Nie kręci mnie możliwość włączenie tv za pomocą głosu itp.

Odnośnik do komentarza

sony jest liderem w kategorii jakości obrazu i sam traktuję ich obraz jako wyznacznik tego, do czego będę dążył na swoim tv, ale zdecydowałem się na kompromis, żeby te multimedia bardziej gładki chodziły ;)

 

Lider w kategorii jakosci obrazu, trafiłeś w sedno. Naczytałem się różnych testów i chyba już nic nie zmieni mojego zdania, niebawem biorę HX850, bo to świetny tv, najlepsze 3D na rynku. Zdaje sobie sprawę, że Samsungi połykają Bravie jeżeli chodzi o opcje multimedialne, ale ja tv kupuje przede wszystkim dla obrazu. Nie kręci mnie możliwość włączenie tv za pomocą głosu itp.

nie chcesz grac w angry birds sterując dłonia? w 3d?

Odnośnik do komentarza

Yeti, jeśli zależy Ci na najwyższej jakości, to poszukaj jeszcze innch opcji, bo sony to nie koniec. No ale wszystko zależy od zasobności portfela. Gdyby sam za przeproszeniem "srał" złotówkami, to z zamkniętymi oczami kupiłbym pierwszy z brzegu tv Loewe - te telewizory to dopiero jest masakra...

 

ale z drugiej strony - jeśli nie masz pie*dolca na punkcie obrazu w tv, nie jestes czlowiekiem ktory orgazm osiaga jedynie przy sytuacji, gdzie przestawia parametr jasnosc o 1 stopien w lewo a kolor o 2 w prawy, po czym stwierdza poprawe jakosci obrazu i nie zauwazasz pieciokrotnie wiecej niuansow obrazu niz przecietny uzytkownik, to roznicy i tak nie zobaczysz...

sam, majac doswiadczenie w temacie, nie bylem w stanie wylapac na podobnej polce technologicznej (nie mylic z ta sama polka cenowa, bo sony vs samsung dzieli przepasc cenowa w telewizorach w podobnej technologii) wiekszych roznic, ogladajac te talepatory w centrum handowym; tu i tu matryca ta sama, telewizory roznia sie elektronika i to ona decydue o obrazie; a elektronike i tak ustawisz pod siebie ;)

Odnośnik do komentarza

heh...

wczoraj zrobiłem powtórkę z rozrywki i zabrałem się za kalibrację tv z płytą z obrazami testowymi. lamer ze mnie wyszedł nieziemski...

okazuje się, że tv chyba jednak jest ok... za to odtwarzanie plików jpg może wiązać sie z pewnymi przekłamaniami (o czym zapomniałem) i to było przyczyną rzekomych przekłamań na kolorach;

wczoraj ustawiłem obraz mniej więcej taki, za jaki chwaliłem sony; jako, że nie korzystam z żadnej platformy cyfrowej, czy nawet kablówki, a jedynie ze zwykłej anteny (więcej mi nie potrzeba :P) to obraz w tv nie do końca jest taki, jak lubię; na to też jest powód: na polsacie morda ferdka kiepskiego była bardzo mocno zabarwiona, zupełnie jakby nadużył podkładu do twarzy, podczas gdy na tvp1 pyski aktorów był aż za blade; niektóre kanały też wyglądaly nieco jak za mgłą, a za chwilę wskakiwał na nich bloczek reklamowy i reklama podpasek wyglądała już bardzo dobrze; po prostu różnice w nadawaniu programów nadal są bardzo wyraźne i nawet w obrębie jednego kanału możemy mieć do czynienia z obrazem bardzo bladym, by za chwile wszedł widoczek przepalony;

ale już takie rzeczy jak tvn player, film z bd, gra - wszystko wyglądało git;

jest drobny problem z nierównomiernym podświetleniem, który ujawnia się przy pewnych specyficznych warunkach obrazu (np szybko przewijający się obraz w poziomie), jednak wydaje mi się, że jest to do wyregulowania jeszcze;

 

Samsung ES6100 - jednak z czystym sercem polecam ;)

Edytowane przez mr_pepeush
Odnośnik do komentarza

Ok ,od wczoraj jestem dumnym posiadaczem soniacza 55hx850 i co tu moge napisac.....obraz w filmach blu rozpierdala na lopatki !!!kolory ,plynnosc ,wszystko jest naj naj a nawet nie zaczalem go kalibrowac ;] wiem ze kalibracja (przynajmniej profesjonalna) daje duuuzo ale poki co nie jest mi to do szczescia potrzebne :) Tv po wyjeciu z kartona robi DUZE wrazenie po przesiadce z 40 calowego samsunga . Jest jednak maly problem ...gry z 1,5 metra (farcry3) wygladaja c(pipi) ale to chyba oczywistosc oczywista ;] Tzn testowalem tylko ww gre w kolejce sa jeszcze killzone 3 uncharted3 i inne.

Teraz kilka slow o 3D ...nie bede ukrywal ze kupilem ten tv przedewszystkim z mysla o graniu i ogladaniu filmow w tym wlasnie formacie na pierwszy rzut poszedl avatar oraz avengers i co ja moge napisac opad szczenki ,dla mnie kazdy film moglby byc w tym formacie + oczywiscie normalny obraz 2D ofc.Starsza ktora olewala caly ten hype zwiazany na poczatku z hd a pozniej 3d jak przysiadla przy avatarze dzwonila pozniej po kolezankach i co drugie slowo ktore slyszalem to "za(pipi)iste" ;] Wiec wszystkim z calego serca polecam 55 calowy tv sony i oczywiscie niech nikt sie nie martwi ze tv moze byc za duzy na ich metraz ,ja ogladam \ 1,5 metra i tak wlasnie powinno byc , mysle nawet nad przysunieciem kanapy do tv o kilkanascie cm .

Druga sprawa to zestaw ampli + glosnikow 5.0 /5.1 Posiadam Dali concepty 5.0 + Denona TX-NR 579 i dzwiek jak dla mnie to 50% frajdy .

Mam tylko maly problem gdyz nie moge ustawic ampli tak zeby z filmow w blu3d wydobywal sie dzwiek dts hd , tylko dts :/ na tv podczas ogladania filmu niby jest info ze dzwiek leci w dts hd ale na ampli wyswietla sie multich tylko .

PS. mam na zbyciu kolekcje filmow 007 jesli jest ktos chetny to zapraszam do odpowiedniego dzialu :)

Odnośnik do komentarza

1,5m od 55 to chyba trochę mało? Podobno minimalna odległość powinna wynosić 2-2,5m, ale jak komu pasuje. Jak możesz, to napisz gdzie kupiłeś i czy brałeś na raty, jeżeli tak to jak wygląda sytuacja z oprocentowaniem kredytu. Też poluje na ten sam tv, ale czekam na jakieś obniżki, bo 7tyś plus jakieś okulary czy przedłużenie gwarancji, to wyjdzie kosmiczna cena.

Odnośnik do komentarza

Jest jednak maly problem ...gry z 1,5 metra (farcry3) wygladaja ch.ujowo ale to chyba oczywistosc oczywista ;] Tzn testowalem tylko ww gre w kolejce sa jeszcze killzone 3 uncharted3 i inne.

(...)

oczywiscie niech nikt sie nie martwi ze tv moze byc za duzy na ich metraz ,ja ogladam \ 1,5 metra i tak wlasnie powinno byc , mysle nawet nad przysunieciem kanapy do tv o kilkanascie cm .

 

 

to już nie kumam - jesteś zadowolony czy wyglądają ch,ujowo?

Odnośnik do komentarza

Jest jednak maly problem ...gry z 1,5 metra (farcry3) wygladaja ch.ujowo ale to chyba oczywistosc oczywista ;] Tzn testowalem tylko ww gre w kolejce sa jeszcze killzone 3 uncharted3 i inne.

(...)

oczywiscie niech nikt sie nie martwi ze tv moze byc za duzy na ich metraz ,ja ogladam \ 1,5 metra i tak wlasnie powinno byc , mysle nawet nad przysunieciem kanapy do tv o kilkanascie cm .

 

 

to już nie kumam - jesteś zadowolony czy wyglądają ch,ujowo?

 

Filmy wygladaja oblednie, widac najdrobniejsze szczegoly ,zero pixelozy wiekszosc gier takze (tutaj musze dodac ze w 2d bo 3d jednak bije nizsza rozdzialka ale efekt 3d wiadomo jest za(pipi)isty ;] )Tylko far cry 3 mnie zawiodl bo przed kupnem czytalem ze to jedna z ladniejszych gier na ps3.

 

Yeti@ Jesli dobrze zmierzylem to faktycznie tv od mojej glowy lezy jakies 1,9 m ;] Kupowalem w mm na 30 rat. Gdy Pani zaproponowala mi czy chce do tego wziasc ubezpieczenie (dodatkowe 40zl do kazdej raty!!!!!!) powiedzialem jej ze wole sobie za ta kase kupic skrzynke browca co miesiac ;] usmiala sie po czym wyslala takie wyjasnienie do banku i kredyt normalnie mi przyznali :) Musze dodac tylko ze juz mam w tym banku kredyt i splacam go bez zadnych problemow wiec mozliwe ze tylko dlatego to przeszlo . PS zawsze mozesz sprzedac kolekcje filmow z bondem dodawanym do tego modelu, zawsze to jakies 500 zl od ceny tv ;]

Odnośnik do komentarza

Szukam nowego tv do mojej kanciapy, i im więcej tv oglądam i czytam o nich to coraz bardziej nie wiem co wybrać. Narazie stanęło na 3 modelach:

 

Samsung ue40es6800 - Ten model interesuję mnie najbardziej ze względu na multimedia, odpala prawie wszystkie filmy z napisami z pena co jest dla mnie bardzo ważne, obraz do najgorszych nie należy ale jak wygląda sprawa z input lagiem i cloudingiem? Nadaje się ten model do grania na konsoli?

 

Philips 42PFL 6007 - Tego tv jeszcze nie widziałem ale podobno ma bardzo dobry obraz, za to gorzej radzi sobie z filmami, nie czyta napisów nawet .srt. Podobno miał tu coś naprawić nowy soft ale czy to zrobił? I kolejny minus za pasywne 3d, ale to aż tak ważna funkcja dla mnie nie jest. Raz na jakiś czas bym coś obejrzał w 3d.

 

Sony kdl40hx750 - Chyba najlepszy obraz z tych trzech modeli ale multimedia to tragedia.

 

Co byście polecili z tych 3 modeli, ewentualnie coś innego do 3000zł, 40 cali z dobrą obsługą multimediów?

Odnośnik do komentarza

Ok ,od wczoraj jestem dumnym posiadaczem soniacza 55hx850 i co tu moge napisac.....obraz w filmach blu rozpierdala na lopatki !!!kolory ,plynnosc ,wszystko jest naj naj a nawet nie zaczalem go kalibrowac ;] wiem ze kalibracja (przynajmniej profesjonalna) daje duuuzo ale poki co nie jest mi to do szczescia potrzebne :) Tv po wyjeciu z kartona robi DUZE wrazenie po przesiadce z 40 calowego samsunga . Jest jednak maly problem ...gry z 1,5 metra (farcry3) wygladaja c(pipi) ale to chyba oczywistosc oczywista ;] Tzn testowalem tylko ww gre w kolejce sa jeszcze killzone 3 uncharted3 i inne.

Teraz kilka slow o 3D ...nie bede ukrywal ze kupilem ten tv przedewszystkim z mysla o graniu i ogladaniu filmow w tym wlasnie formacie na pierwszy rzut poszedl avatar oraz avengers i co ja moge napisac opad szczenki ,dla mnie kazdy film moglby byc w tym formacie + oczywiscie normalny obraz 2D ofc.Starsza ktora olewala caly ten hype zwiazany na poczatku z hd a pozniej 3d jak przysiadla przy avatarze dzwonila pozniej po kolezankach i co drugie slowo ktore slyszalem to "za(pipi)iste" ;] Wiec wszystkim z calego serca polecam 55 calowy tv sony i oczywiscie niech nikt sie nie martwi ze tv moze byc za duzy na ich metraz ,ja ogladam \ 1,5 metra i tak wlasnie powinno byc , mysle nawet nad przysunieciem kanapy do tv o kilkanascie cm .

Druga sprawa to zestaw ampli + glosnikow 5.0 /5.1 Posiadam Dali concepty 5.0 + Denona TX-NR 579 i dzwiek jak dla mnie to 50% frajdy .

Mam tylko maly problem gdyz nie moge ustawic ampli tak zeby z filmow w blu3d wydobywal sie dzwiek dts hd , tylko dts :/ na tv podczas ogladania filmu niby jest info ze dzwiek leci w dts hd ale na ampli wyswietla sie multich tylko .

PS. mam na zbyciu kolekcje filmow 007 jesli jest ktos chetny to zapraszam do odpowiedniego dzialu :)

Posiadam ten model od 3 mc i tv wymiata.Swietny obraz.Gry wyglądają rewelacyjnie ,sam gram na xboxie i FC3 wyglada bardzo ładnie.Wczesniej byłem posiadaczem Plazm Panasonica vt 20 ,30 a ostatnio vt 50 i powiem ci ze tu gry wyglądają lepiej na tym Sony(sam jestem zaskoczony) ze tak jest.Bylem posiadaczem paru ledow Samsunga i tu różnica z tym Sony jest kolosalna na korzyść Sony ,tu mamy cała paletę szarości ,czarnego a kolor biały jest biały a nie różowy po bokach jak w Samsungu.Samo 3d przebija jakością nawet vt 50 Panasa.Opisywane telewizory były u mnie w domu i ocena jest obiektywna.

Edytowane przez Piwo_HD
Odnośnik do komentarza

Samsunga ci nie polecam ,wieczorem czy w nocy obraz tragedia.Wiadomo ze wszystko czyta mkv itd.Obraz jest ok w dzień ale już w nocy to tragedia ,brak czerni szarości,biały kolor jest rozowy .Co do Sony to polecam ci model HX 850, model 750 ma duży clouding.

 

Nie wiem o czym mówisz od miesiaca mam Samsunga UE40ES7000 i obraz jest rewelacyjny no chyba że pisałeś konkretnie o modelu ES6800 ?

Odnośnik do komentarza

Samsunga ci nie polecam ,wieczorem czy w nocy obraz tragedia.Wiadomo ze wszystko czyta mkv itd.Obraz jest ok w dzień ale już w nocy to tragedia ,brak czerni szarości,biały kolor jest rozowy .Co do Sony to polecam ci model HX 850, model 750 ma duży clouding.

 

Nie wiem o czym mówisz od miesiaca mam Samsunga UE40ES7000 i obraz jest rewelacyjny no chyba że pisałeś konkretnie o modelu ES6800 ?

 

Obraz rewelacyjny ...kolego ja miałem w domu Samsunga ES 7090,ES 8090 i obraz to kaszana totalna.No chyba ze dla ciebie szary to czarny a biały to różowy.Mialem Tv Panasonika wszystkie topowe z seri vt 20 ,30,50 i problem z powidokami po graniu i big problem z obrazem 50 hz dawał mi po oczach.Bylem posiadaczem 6 ledow Samsunga ,3 Plazm Panasonika i teraz mam. Pierwszy led Sony HX 850 i jest to pierwszy led gdzie kolory i nasycenie barw jest na poziomie plazmy Panasa. Bez powidokow.No jeśli Panasonic poprawi wady to znów kupie ich tv.

 

 

Odnośnik do komentarza

Samsunga ci nie polecam ,wieczorem czy w nocy obraz tragedia.Wiadomo ze wszystko czyta mkv itd.Obraz jest ok w dzień ale już w nocy to tragedia ,brak czerni szarości,biały kolor jest rozowy .Co do Sony to polecam ci model HX 850, model 750 ma duży clouding.

 

Niestety ten hx850 to już za drogo jak dla mnie, a hx750 na testach radzi sobie całkiem dobrze z cloudingiem z tego co czytałem. O Samsungu też pierwszy raz słyszę żeby aż tak słabo radził sobie z kolorami. No nic zobaczymy, dziś może pojadę do Media zrobić jakieś większe testy.

Odnośnik do komentarza

Samsunga ci nie polecam ,wieczorem czy w nocy obraz tragedia.Wiadomo ze wszystko czyta mkv itd.Obraz jest ok w dzień ale już w nocy to tragedia ,brak czerni szarości,biały kolor jest rozowy .Co do Sony to polecam ci model HX 850, model 750 ma duży clouding.

 

Niestety ten hx850 to już za drogo jak dla mnie, a hx750 na testach radzi sobie całkiem dobrze z cloudingiem z tego co czytałem. O Samsungu też pierwszy raz słyszę żeby aż tak słabo radził sobie z kolorami. No nic zobaczymy, dziś może pojadę do Media zrobić jakieś większe testy.

 

Testowanie telewizora w sklepie to żart ,zawsze jest ustawiony na tryb dynamiczny.Samsung wyglada fajnie w sklepie w domu już wieczorem wychodzi co w nim siedzi.Jesli nie masz kasy na HX850 to wal śmiało w HX 750 .A i najwieksza wada Samsunga bardzo często padają piksele (przerabiane z 5 razy :(. )

 

Nie zgodzę się z Tobą co do szarego i różowego ale zgadzam się w 100% Sony ma rewelacyjne nasycenie barw :)

 

Nie wiem w jakim modelu Samsunga widziałeś odcienie szarości i czarnego ? Jaki model?Przerabialem w domu wszystkie najnowsze modele Samsunga .W nocy ciemne sceny w grach czy filmach sa bardzo mało czytelne.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Ja posiadam 40es7000 i jak dla mnie ten tv jest rewelacyjny może nie jestem fachowcem i moje oko nie jest aż takie czułe jak twoje ale dla mnie ten samsung jest bardzo dobry.Za jakiś rok kupie coś z wyższej półki i raczej bedzie to Sony 55 :)

 

Ok rozmiar tv ma znaczenie ty masz 40 cali i tu nie widać wszystkich wad tv bo ekran jest mały.Wazne aby widzieć plusy i minusy telewizora .Zycze ci dużo radości z użytkowania tego modelu i daje ci plusa na nowy rok.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...