Skocz do zawartości

TV 3D


buchi86

Rekomendowane odpowiedzi

A ma ktoś może z Was Panasonica serii ET5E ? Obecnie posiadam Panasa 32LX70P, od 5 lat i do dzisiaj obraz niejednego ze znajomych potrafi zachwycić jednak zamierzam dokupić mu młodszego brata - jakiegoś 46 lub 47 cali.

 

Myślałem wpierw nad plazmą, ale jednak na 50ST50 nie będzie mnie stać więc myślę nad 47ET5E. Jak się sprawdza jego pasywne 3D z PS3? Testy już poczytałem, opinie też, ale chciałbym jeszcze poznać opinie graczy takich jak Wy :)

Odnośnik do komentarza

Hej.

Noszę się z zamiarem kupna TV 3D.

Wstępnie zainteresowany jestem modelem Samsung UE46ES6300 albo UE46ES6800 (czym one się różnią?)

Mój budżet to maksymalnie 4.000 zł

Zależy mi głównie na opcjach sieciowych (VOD itd.) i jakości obrazu. Używany będzie do oglądania filmów, może kiedyś do grania (jak uzbieram na PS3). Obsługa filmów z USB (w tym plików .mkv). Polećcie coś osobie nie w temacie, bo na hdtv.com.pl mi nie chcą odpisać ;-)

 

Edit.

Kajam się, na hdtv mi odpisali, że dobryw wyborem jest polecany przez was SONY 46HX750 oraz Philips 47PFL6007 i Sharp 46 LE 830. Ale Soniacze chyba nie otwarzają .mkv i generalnie jak u znajomego (nie pamiętam jaki ma model, kupił z 1,5-1 rok temu) przyniosłem filmy na USB to jeden działał, a drugi nie (oba były w .avi)

 

W sumie Sharp niezły, tylko funkcje sieciowe ubogie (4100zł), ale Samsunga mogę wyrwać za 3600zł. Sony teraz chodzą za 4000zł.

 

Nie niektóre tylko konkretnie Samsung cała seria 6 LED (plazmowe nie mają tego problemu) :]

Masz racje. Ja na razie całkowicie zrezygnowałem z 3D, jakie by ono nie było, a aktywne mnie męczy po paru minutach.

Co do Samsunga to miała wyjść aktualizacja rozwiązująca ten problem.

 

Nie wiecie, czy już poprawili te problemy?

Edytowane przez Shankor
Odnośnik do komentarza

Panowie podzielicie się swoimi ustawieniami do hx 750? Niby coś mam ustawione, ale chciałbym zobaczyć jak to u Was wygląda, może da się lepiej. To mój pierwszy tv hd i nie wszystko idealnie kumam. Głównie interesują mnie ustawienia do gier, ale do filmów też bym nie pogradził.

 

Ja ustawiałem sobie metodą prób i błędów na automacie. Co do gier to na początku grałem na trybie gra ale jednak skalibrowałem sobie tryb automat i teraz jest ładniej. Z tym, że grzebałem tylko w nasyceniu, jasności, kontraście i ostrości. Wszystko troszeczkę podniosłem,

 

Odradzam kolory żywe, bo jest aż za bardzo oczo.(pipi)nie.

Odnośnik do komentarza

 

Edit.

Kajam się, na hdtv mi odpisali, że dobryw wyborem jest polecany przez was SONY 46HX750 oraz Philips 47PFL6007 i Sharp 46 LE 830. Ale Soniacze chyba nie otwarzają .mkv i generalnie jak u znajomego (nie pamiętam jaki ma model, kupił z 1,5-1 rok temu) przyniosłem filmy na USB to jeden działał, a drugi nie (oba były w .avi)

 

Kupujesz tv za 4tys do MKV?..... patrz na jakość obrazu a nie na takie rzeczy... Obstawiam HXa ale Phil też niczego sobie. Tylko trochę obraz teatralny w filmach gdy korzystasz z upłynniacza obrazu. Sony na maxa dopracowany pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Gość UnexpectedBoy

 

Panowie podzielicie się swoimi ustawieniami do hx 750? Niby coś mam ustawione, ale chciałbym zobaczyć jak to u Was wygląda, może da się lepiej. To mój pierwszy tv hd i nie wszystko idealnie kumam. Głównie interesują mnie ustawienia do gier, ale do filmów też bym nie pogradził.



Ustawienia Moje do Filmow, Gier, Programow , do PS3, Xboxa 360

Sony 46EX720 (ale do innych sony zapewne tez beda pasowac)
Ja juz mialem doczynienia z samsungiem, na ktorym to sie glownie nauczylem ustawien, w sony dopracowalem, pozniej troche tez w samsungu i nawet z wii samego na samsungu obraz jest tak mega,ze wyglada jak 720p z gier hd. No ale o sony mowa, daje swoje NAJLEPSZE ustawienia, z ktorych caly czas juz korzystam, te juz u mnie nie wymagaja zmian.

Scena - Tryb Gry

Tryb Obrazu - Gra-Standard

Podswietlenie - Max

Kontrast Max

Jasnosc 50

Nasycenie 50

Odcien 0

Temp Barw Neutralne

Ostrosc 60


Zaawansowane:

Korekcja Czerni - wyl

Zaawan kontrast - wyl

Gamma 0

Auto ogr swiatla - wyl

Czystosc bieli - mala

Zywy kolor - wyl

Balans bieli, domyslnie

Uwydatn szczegolow -male

Uwydatn krawedzi - male

Konwersja i/p predkosc


Ekran

Ustawienia wejscia wideo

Matryca kolorow - automatyczne czyli domyslnie

Zakres dynamiczny - PELNY


Ustawienia ekranu

Format ekranu - pelny

autoformatowanie - wyl

automatyczne pole wyswietl - wyl

Pole wyswietlania - wszystkie pixele dla 1080p i +1 dla 720p ,a dla nizszych normalny


Ustawienia systemowe

eco

Wszystko wyl


W konsoli xbox360

1080p

Kalibracja czerni - rozszerzony

Zakres kolorow - zrodlo


Ps3

Deep color - auto

Hdmi - pełny

Podbicie bieli wlaczone


I obraz tak mega,ze jak ktos przychodzi, to z podziwu wyjsc nie moze
Szczegolnie kumple na fifa Edytowane przez UnexpectedBoy
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No i w końcu ktoś podzielił się ustawieniami. Dzięki UnexpectedBoy.

Wszystko naprawdę super, przy Avengers faktycznie załapałem zonka jak zobaczyłem obraz. I faktycznie trzeba czasami pobawić się przy ostrości, bo jak wiemy mało która gra jest w full hd no i ten nieszczęsny brak AA w grach na ps3. Ale ogólnie teraz czuję, że mam tv na lata i do następnej generacji konsol również. Jeszcze raz dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Gość UnexpectedBoy

Natrafiłem ostatnio na pliki 3D mkv, z dopiskiem YIFY? O co tu chodzi? Filmy w HD, w 3D zajmujące 1,5 GB? Skąd tak mały rozmiar? Co to w ogólę za "YIFY"?

 

On uzywa bardzo dobrych metod i kodekow do zgrywania w bardzo dobrej jakosci do mp4/mkv, a YIFY to ripper, koles ktory to zgrywa :)

Edytowane przez UnexpectedBoy
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Posiadam Philipsa 47PFL4307H/12 s4000 ,ogólnie jestem zadowolony z jakości obrazu choć za 3koła cudów nie oczekiwałem.

Zauważyłem na PESIE i FIFIE jagby pionowe cienie takie paski ledwo widoczne ale jednak ,w innych grach i filmach wszystko super a wcześniej miałem samsunga i na piłeczkach też to widziałem tylko na nim pasy były trochę szersze . Czy może ktoś też to zauważył a może w lepszych tv nie ma tego efektu i cz idzie jakos temu zaradzić .Może gdybym nie miał doswiadczenia z samsungiem bym teraz tego nie zauważył bo trzeba się trochę przyjrzeć najlepiej podczas ruchu prawo lewo ,z góry dziękuje za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Gość UnexpectedBoy

Posiadam Philipsa 47PFL4307H/12 s4000 ,ogólnie jestem zadowolony z jakości obrazu choć za 3koła cudów nie oczekiwałem.

Zauważyłem na PESIE i FIFIE jagby pionowe cienie takie paski ledwo widoczne ale jednak ,w innych grach i filmach wszystko super a wcześniej miałem samsunga i na piłeczkach też to widziałem tylko na nim pasy były trochę szersze . Czy może ktoś też to zauważył a może w lepszych tv nie ma tego efektu i cz idzie jakos temu zaradzić .Może gdybym nie miał doswiadczenia z samsungiem bym teraz tego nie zauważył bo trzeba się trochę przyjrzeć najlepiej podczas ruchu prawo lewo ,z góry dziękuje za pomoc .

 

Chyba mowa o smuzeniu, zle skalibrowany obraz zapewne, nie wlaczony tryb gry itd , stad takie efekty :)

Odnośnik do komentarza

Posiadam Philipsa 47PFL4307H/12 s4000 ,ogólnie jestem zadowolony z jakości obrazu choć za 3koła cudów nie oczekiwałem.

Zauważyłem na PESIE i FIFIE jagby pionowe cienie takie paski ledwo widoczne ale jednak ,w innych grach i filmach wszystko super a wcześniej miałem samsunga i na piłeczkach też to widziałem tylko na nim pasy były trochę szersze . Czy może ktoś też to zauważył a może w lepszych tv nie ma tego efektu i cz idzie jakos temu zaradzić .Może gdybym nie miał doswiadczenia z samsungiem bym teraz tego nie zauważył bo trzeba się trochę przyjrzeć najlepiej podczas ruchu prawo lewo ,z góry dziękuje za pomoc .

 

Chyba mowa o smuzeniu, zle skalibrowany obraz zapewne, nie wlaczony tryb gry itd , stad takie efekty :)

To nie to ,chodzi mi że w uproszczeniu wygląda jakby ekran był w pionowe cieńkie pasy ciemne i jasne z tym że różnica jest minimalna i wychwycić to można tylko przy jednolitym tle ruszając go na boki .A czy to możliwe żeby to rozświetlały ledy poukładane rzędami ?

Odnośnik do komentarza
Gość UnexpectedBoy

To chyba efekt znany mi z samsunga, ale do konca nie wiem czy to to o czym mowisz. Cos takiego ,ze jakby np trawa jest, jak sie nie rusza kamera to jest ok, jak sie rusza to takie paski jakby na trawie sie pojawiaja poblyskujace? wzdluz ich ksztaltu?

Edytowane przez UnexpectedBoy
Odnośnik do komentarza

Panowie podzielicie się swoimi ustawieniami do hx 750? Niby coś mam ustawione, ale chciałbym zobaczyć jak to u Was wygląda, może da się lepiej. To mój pierwszy tv hd i nie wszystko idealnie kumam. Głównie interesują mnie ustawienia do gier, ale do filmów też bym nie pogradził.

 

Ustawienia Moje do Filmow, Gier, Programow , do PS3, Xboxa 360

 

Sony 46EX720 (ale do innych sony zapewne tez beda pasowac)

 

... jakim cudem będą do innych pasować, jak wszystko zalerzy od matrycy i procesora przetwarzania obrazu?

nawet w niekótrych przypadkach od wersji systemu ...

 

@leszekch jak masz tak tylko w fifie i pes to może to nie telewizor ... tylko gra...

Edytowane przez typfon
Odnośnik do komentarza
Gość UnexpectedBoy

Panowie podzielicie się swoimi ustawieniami do hx 750? Niby coś mam ustawione, ale chciałbym zobaczyć jak to u Was wygląda, może da się lepiej. To mój pierwszy tv hd i nie wszystko idealnie kumam. Głównie interesują mnie ustawienia do gier, ale do filmów też bym nie pogradził.

 

Ustawienia Moje do Filmow, Gier, Programow , do PS3, Xboxa 360

 

Sony 46EX720 (ale do innych sony zapewne tez beda pasowac)

 

... jakim cudem będą do innych pasować, jak wszystko zalerzy od matrycy i procesora przetwarzania obrazu?

nawet w niekótrych przypadkach od wersji systemu ...

 

 

 

wyjasnialem to juz, kazdy ma to samo, niektore pod inna nazwa badz inaczej dzielone, robisz podobnie, przekladajac to na dany model, jak masz testowe obrazy wtv to widzisz,ze pasuje. Tyle. Probowales ,ze gadasz?

Edytowane przez UnexpectedBoy
Odnośnik do komentarza

nie, poprostu mnie śmieszy że zaprzeczasz wszystkiemu co czytałem o kalibracji TV do tej pory, nie jestem specjalistą, ale łatwiej mi uwierzyć że matryce produkowane do TV często przez róznych podwykonawców dla jednej firmy mają rózne własciwości - ofc róznice są niewielkie ale jak mam kalibrowac byle jak to sobię nastawie ustawienia fabryczne a nie magiczne działające na każdym TV Sony :)

 

więc jaki sens ma że Ty podasz swoje ustawienia?

 

pomijam fakt że przy profesjonalnej kalibracji bierze się takie duperele pod uwage, jak naslonecznienie pokoju, swiatło sztuczne itd :)

 

 

PS. czyli uważasz że każdy procesor przetwarzania obrazu jest taki sam i nie ma wpływu na wyświetlany obraz?

Edytowane przez typfon
Odnośnik do komentarza
Gość UnexpectedBoy

nie, poprostu mnie śmieszy że zaprzeczasz wszystkiemu co czytałem o kalibracji TV do tej pory, nie jestem specjalistą, ale łatwiej mi uwierzyć że matryce produkowane do TV często przez róznych podwykonawców dla jednej firmy mają rózne własciwości - ofc róznice są niewielkie ale jak mam kalibrowac byle jak to sobię nastawie ustawienia fabryczne a nie magiczne działające na każdym TV Sony :)

 

więc jaki sens ma że Ty podasz swoje ustawienia?

 

pomijam fakt że przy profesjonalnej kalibracji bierze się takie duperele pod uwage, jak naslonecznienie pokoju, swiatło sztuczne itd :)

 

 

PS. czyli uważasz że każdy procesor przetwarzania obrazu jest taki sam i nie ma wpływu na wyświetlany obraz?

 

I tu sie mylisz chłopie, twoje twierdzenie jest tyle co se poczytales z opini, nie masz nic o tym co masz w praktyce, nie masz doswiadczenia a nagle gadasz info wyssane z palca :) to ,ze obraz jest jeden, jeden widok i tak samo w nim to pasuje a co ma do tego swiatlo itd? haha

jedno i to samo, to ze nasloczenienie bedzie badz tez nie to co mam, sciemniac obraz i rozjasniac? wez ty sie zastanow co ty gadasz:)

Masz takie cos jak gotowe obrazy testowe w samsungu, do nich ustawienie jest jedno, nie ma wiele. Wiec zobacz co Ty sobie wymyslasz. Inaczej jedynie jest sygnal wprowadzany, nie chce mi sie z toba gadac, bo tlumaczyc musze jak amatorowi.

 

Jakby ustawienia fabryczne byly tak zaje-bi-ste jak mowisz to by nie bylo ustawien dobrych , to co daja od razu to lipa w porownaniu do tego co jak ktos sobie ustawi, ja swojego nie musze udowadniac, wystarczy,ze zerkniesz wyzej post osoby ktora te ustawienia w swoim tv uzyla i jest o niebo lepiej, ale jak sie sprzeczasz, to sprzeczaj sie z samym soba, bo jak mowisz,ze moje to magiczne, a fabryczne lepsze, to radze jakiegos okuliste najpierw zanim odpalisz tv :)

Edytowane przez UnexpectedBoy
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość UnexpectedBoy

a co ja mam ci to tlumaczyc,ze akurat takie cos tak? a co to ma do tego tam, wez czlowieku skoncz, bo juz sam ze soba sie sprzeczasz :)

a co ja komus kaze? gosciu normalnie dzieciniade odwalasz, ktos tam spytal o ustawienia, ja podalem swoje, przydaly sie komus i tyle i jest cholernie zadowolony i to sa fakty dzieciaku, spojrz kilka postow wstecz a nie gadasz o niczym :) i co mnie obchodzi czy ktos se wezmie je czy sobie zrobi po swojemu hahaha co to za roznica haha moja sprawa? nie, ja mam to d :) tylko ty sie tym przejmujesz :)

 

no mnie zadziwia, jak widze takie goscia ktory pisze nade mna :)

znawco w " " haha

w-pi-er-doliles sie w rozmowe i kozaczysz, skoncz, bo zal mi ciebie, temat byl o czyms innym a ty o swoim nadajesz, to gadaj se, sam ze soba :)

Edytowane przez UnexpectedBoy
Odnośnik do komentarza

no ale wiesz typfon, nawet jeśli by one miały się róźnić, to przecież są to różnice minimalne. I tak głównie chodzi o zmiane janośći, bo kontrast się daje przeważnie na maxa, a jasności przecież nie zmienisz o więcej niż 10 bo jest zbyt duża różnica. Unexpected podał ogólnie jak ustawić tv, jakie efekty włąćzyć jakie wyłączyć i mniej więcej jakie ustawienia dadzą obraz optymalny w większości tv i ja stoję jednak po jego stronie.

 

Również tak pomyślałem z tym podświetleniem, to wszyscy eksperci polecają tam dawać 6 lub 5 nawet, ale po cholere się męczyć, oczy mrużyć, tym bardziej ze bardziej podswietlony tv fajniej wygląda

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...