Skocz do zawartości

Battlefield 3 - single player i ogółem


jarken

Rekomendowane odpowiedzi

Skonczylem wczoraj singla i jestem srednio zadowolony. Grafika jest nierówna, miejscami wygląda świetnie, a miejscami widać jakby tylko przeciętność przykryta efektami, ale ogólnie chyba na +. Mam wrazenie ze ten port niezbyt sie udał, starali się sprostać oczekiwaniom ale wyszło średnio. Kurde, bugi w scenkach na silkniku gry? Z samej fabuły jestem niezadowolony, moze jestem jakis głupi ale torche za malo bylo wyjaśniane a sama hisotria idealnie pasuje do CoD a mnie historie z CoD nie kręcą. Wolałem BC, tam pomimo lekkiego przymróżenia oka było jakos bardziej "wojskowo", tutaj bieganie za terrorystami, ee.. jestem lekko rozczarowany, pomimo ze nie liczylem na cuda na kiju. daje 7/10.

 

A najdziwniejsza sprawa ze multi wcale mnie nie ciągnie :| spróbuje dzisiaj cos pograc, moze załapie haczyk.

 

ps.

 

Czy mozna było nie zastrzelić naszego koleżki przy basenie w willi ? Tzn co by sie wydarzylo jesli bysmy go nie zastrzelili?

 

Edytowane przez humanno
Odnośnik do komentarza

kto mi powie jak zdobyc m-com defender ribbon ? to ostatni z 45 ktory mam do zdobycia i za cholere nie potrafie go wbic.

4 rozbrojenia chyba. mi też tylko tego brakuje

Szacun za 6 killi samolotem i 2 ze stacjonarnych :P 5 asyst z przygwożdżenia też jest ciężkie.

2 ze stacjonarnych trzeba trochę się postarać, miałem fuksa i trafiłem hummera z 2 typami.

Mi nie chce wpaść ribbon za spotowanie sensorem recona, zawsze dostaję punkty za "zauważony przeciwnik" a nie jakieś "motion sensor assiast" jak było w bc2.

No i kilka innych zostało, mi.n. 2 nemesis kille, przygwożdżenia, atak i obrona mcomów i 6 killi z latadeł.

 

Btw, da się ustawić angielski język całego menu? Czy trzeba zmieniań język konsoli w XMB?

Odnośnik do komentarza

kto mi powie jak zdobyc m-com defender ribbon ? to ostatni z 45 ktory mam do zdobycia i za cholere nie potrafie go wbic.

4 rozbrojenia chyba. mi też tylko tego brakuje

Szacun za 6 killi samolotem i 2 ze stacjonarnych :P 5 asyst z przygwożdżenia też jest ciężkie.

6 killi mozna zrobic little bird wiec bylo latwe. 2 ze stacjonarek mozna zrobic banalnie na 3 bezie w seine crossing.

Odnośnik do komentarza

Ta gra to gniot... na konsole w takiej postaci nie powinna sie ukazac... czasami zanim tekstury sie zaladuja zdazymy naogladac sie tekstur i obiektow rodem z pierwszych gier sygnowanych 3DFX. Kampania - fabula ok, troche CODowska... co nie oznacza, ze zla. Multi - nie zaskakuje, pelno bugow, zjechany hitbox i totalne niewyważenie broni. Najlepiej wypada tutaj dzwiek, efekty sa naprawde super i to najwieksza zaleta tej gry. Jak ktos chce koniecznie pograc, to lepiej pozyczy, albo jak juz ktos musi to niech kupi na PSN w skladce bo gra tych 200 zl nie jest warta. Pewne skrypty sa tak fatalnie zrobione przyklad - wchodzimy do autobusu idziemy na 1-2 sek jest stop akcji nic nie mozemy zrobic i BUM ! RPG! nasz kompan sie podnosi w autobusie i co ? Autobus caly spalony ! A my ?.... idziemy dalej... naprawde przemyslane. Teraz tak sobie mysle, dlaczego prawie wszystkie sklepy polskie zaczely "sprzedawac" gre w dniu premiety swiatowej, niektore wysylaly jeszcze wcześniej... bo wydaje mi sie, ze wiedzieli o tym, ze gra trafi na PSN, a w tym wypadku wiadomo, ze ilosc preorderow stanowczo by spadla. Ogolnie piszac jestem zawiedziony, nie bede porownywal BF3 do Uncharted czy GOW3, bo to nie ta kategoria, ale kilka efekciarskich zabiegow oswietleniowych dla wymagajacego gracza nie wystarczy. Nadchodzacy COD moze pokazac, ze marketing to nie wszystko... nie ma pojazdow, silnik ten sam ale jednak tam rozgrywka tetni "zyciem" urozmaiceniem. BF3 serwuje "puste ulice", sterylne tekstury, spadek fps, wrazenie ociezalosci... BF3 to tez odgrzewany kotlet... na dodatek pozbawiony panierki. Liczylem na ta gre... i gdzie sa te patche ktore mialy szybko usprawnic rozgrywke ?

Edytowane przez gnom
  • Plusik 2
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Nadchodzący CoD póki co pokazał że to nowe MW2, najlepszy jest dzwięk magnum przeniesiony z... USP 45 z CoD4 :D Zresztą nie będę tutaj jechał na MW3 bo to nie ten temat.

Gra ma dopiero niedużo ponad tydzień, patcha nie było ale sporo hotfixów na serverach już zrobili.

 

@Litwin

 

Gdzieś wcześniej pisałeś że przez blache falistą nie można zabić. Możesz napisać na której mapie i gdzie? Bo ja na Kanałach strzelam przez blache i zabijam

Edytowane przez Adi_TEAM LBN
Odnośnik do komentarza

BF3 serwuje "puste ulice", sterylne tekstury, spadek fps, wrazenie ociezalosci... BF3 to tez odgrzewany kotlet...

 

okej, zgadzam się z większością rzeczy, które napisałeś, ale teraz pojechałeś po bandzie. sterylne tekstury i puste ulice? Chyba Ci się literki BF3 z COD pomyliły. Wszędzie mnóstwo kurzu, latających paprochów, spdających cegieł, sypiącego się tynku, latającej ziemi po wystrzeleniu pocisku (misja na dużym polu :D) - i to wszystko na PS3. Zgadzam się co do reszty, ale uważam, że BF3 jest brudna, szczegółowa, fajnie wykonana. Wrażenie ociężałości oceniam na plus - to nie COD kolego, tutaj nie udwrócisz się w 1,5sec mając w rękach CKMa, bo to po prostu niemożliwe. I na koniec wisienka na torcie"

 

BF3 to odgrzewany kotlet. Toś pojechał - zapytam w takim razie gdzie jest oryginalny kotlet, skoro ten jest podgrzany? BC2 to zupełnie inny tytuł (bardziej otwarta kampania), BF2 było lata świetlne temu. Cały czas mam wrażenie, że Ci się kąciki pomyliły. Kącik odgrzewanego CODa (choć mają już parę fajnych pomysłów) znajdziesz tutaj:

 

http://www.psxextreme.info/forum/223-call-of-duty/

 

ja rozumiem hejting, ale weź Ty się chłopie ogarnij. Puste ulicy i sterylne środowisko - jo j.ebe co za żart

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie chodzi mi o to, aby minusowac BF3 wzgledem CODa bo mimo, ze to FPS to jednak jest miedzy nimi spora roznica... tak kurz cegly... to tylko efekty, a duzo obiektow wyglada jak z plastiku wyjetych z formy. To wszystko jest efekciarskie, pytanie tylko na ile kogo to rajcuje. Dalej bede zdania,ze BF3 jest tez odgrzewanym kotletem bo to wszystko juz widzielismy... pojazdy, perki, system zniszczen jest moze troche wiekszy..., ale to tyle... ilosc bledow na dzien dobry jak dla mnie jest nie do przelkniecia,a najgorszy to jednak te doczytujace sie tekstury, zly balans broni i hitboxy. Co do odwracania sie z CKMem z 1,5 sek, moje zdanie jest takie : albo bierzemy sie za realistyczne oddanie rozgrywki i wypuszczamy taki produkt, albo stawiamy na obrany styl rozgrywki i idziemy tym torem co ACTI robi od kilku lat... poprostu maja grono swoich odbiorcow. Naprawde malo zabraklo BF aby byl gra swietna... moze te 2 miesiace intensywnej pracy szczegolnie nad wersja konsolowa. Fakt jest taki, ze dzisiaj i w branzy giercowej ludziom mydli sie oczy marketingiem, obiecuje cuda... i niestety w przypadku BF3 (przynajmniej na konsole) mnie zawiedli bo po calym szumie (super trailer, pelne akcji, destrukcji, pieknej grafiki) spodziewalem sie czegos wiecej... a po COD... czy ktos sie spodziewa czegos wiecej... a w ogole ktos cos obiecuje ? :)

Edytowane przez gnom
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

BF3 jest tez odgrzewanym kotletem bo to wszystko juz widzielismy... pojazdy, perki, system zniszczen jest moze troche wiekszy..., ale to tyle.

 

no tak, ale tak właśnie miało być od początku: nikt się tutaj rewolucji nie spodziewał, chodziło o rozbudowanie świetnego BF:BC2. A czego Ty, osobiście, się spodziewałeś? Jakie inne rzeczy można wrzucić do multi FPSa poza tym wszystkim co tutaj mamy? "wszystko widzieliśmy - pojazdy(...)". No ja tam nie widziałem jeszcze tak fajnych pojedynków jet kontra czołg (w którym czołg wygrywa!!!), nie widziałem jak ekipa skacze z nad przepaści a zaraz za nimi lecą dla wielkie heli prójąc do obrońców na dole. Niby wszystko widzieliśmy ale bądźmy szczerzy - na konsolach to jest najbardziej rozbudowany warfare jaki obecnie mamy.

W mojej ocenie akcje typu: mapa Firestorm, jako obrońca wychodzisz na przeciw atakującym i nagle zza skarpy wyjeżdżają dwa czołgi, zaczynam się ukrywać pada pierwszy strzał - dźwieki pokazują Twoje ogłuszenie, rozmyty ekran burzy orientację a wszędzie do okoła walają się resztki betonowego murka. w tym momencie wiesz, że koleś przeładowuje i drugioe nie przyżyjesz, pół sekundy do wystrzału i bum - czołg pięknie rozpada się na części, bo rzuciło się na niego 3 inżynierów. Zadowolony wstajesz kiedy przez zgliszcza przelatuje jeep z trzema kolesiami na pokładzie walących do wszystkiego co się rusza. strącasz jednego, reszta zeskakuje z jeepa i nagle pada seria z karabinu od jeta, która rozpi.erdala pół ściany od budynku który bronisz....czy to jest dla Ciebie "plastik wyjety z formy." ??? Gdzie to było wcześniej - w jakiej grze mamy tak zaawansowaną młóckę? Dla mnie to nie odgrzewany kotlet. Owszem wymaga patchy i napraw ale dla mnie to nowy standard gatunku, pewien wyznacznik, do którego będziesz wszystko porównywane - coś, czym kiedyś był Killzone2.

 

Zgadzam się natomiast z Tobą, że kampania jest słaba i obniża ocenę gry. Skrypty są zepsute na maxa (miałem tą samą akcję z autobusem). Do tego jest nudna, często bez sensu się zatrzymuje abyśmy mieli coś zrobić. Fajny kawałek kodu, ale jedną wolę kampanię COD (5 godzin, ale za to wszystko na wdechu) Nie uważam, aby balans broni był zły. zgadzam się, że hitboxy do poprawy (będzie pewnie 1 patch)

 

więc zostaje 1 konretna wada: doczytujące się tekstury. JEDNA WADA. Czy to komuś w takim razie przeszkadza? Ale zgadzam się wada, jest i należy ją odnotować jednak nadal uważam, że jeśli "BF3 to tez odgrzewany kotlet... na dodatek pozbawiony panierki." to ja polubię odgrzewane kotlety.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...