Skocz do zawartości

Mafia 2


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

W dobrym momencie ten news, kiedy do mnie idzie wersja na XO.

 

 

jebać Cenegę :potter:

 

 

Hehehehehehe.

To samo tyle, że ja zrezygnowałem rano :turned: . Weź teraz napis do Ultimy, że znowu jednak zamawiam <wstyd> :turned:

 

Z innej beczki czy jeżeli zamówię Mafię z Anglii albo po prostu wezmę wersję angielską to czym potem jak będą wychodzić dlc na polskim store. To czy one będą działać z angielską wersją?

Odnośnik do komentarza

Ma się zrozumieć, że jak się kupi wersję znalezioną na półeczce w takim MM to kodziku nikt nie prześle?

 

No właśnie tego nie wiadomo z maila wynika, że tylko Ultima "nawiązała współpracę z cenegą".

Maila napisz do cenegi.

 

@dzięki Nemesis

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Trochę się zawiodłem, szczególnie długością gry:

 

 

100wp.jpg

 

poziom trudny, a na dodatek jakoś mi się nie spieszyło bo bawiłem się w ulepszanie furek i zwiedzanie miasta...

 

 

Oprócz tego zakończenie... no i trochę również wozów lekko przymało (36 w czym kilka podobnych ciężarówek).

 

Tak czy siak klimat jest, a przechodząc większość misji czułem się jakbym grał w ładniejszą jedyneczkę. Ogólnie gra jest klimatyczna(ta muzyka... jest świetna), ciekawa i ładna, ale bardzo krótka i niezbyt rozbudowana.

Oceniłbym ją na 8 z malutkim minusikiem (7+ dla PS3). Trzeba zagrać.

 

PS: Grałem zarówno w wersję PC(screen pokazuje stan po skończonej grze fabularnej) jak i PS3, wersji na PS3 jeszcze nie skończyłem ale już wiem co i jak.

Edytowane przez winner
Odnośnik do komentarza

Trochę się zawiodłem, szczególnie długością gry:

 

 

100wp.jpg

 

poziom trudny, a na dodatek jakoś mi się nie spieszyło bo bawiłem się w ulepszanie furek i zwiedzanie miasta...

 

 

Oprócz tego zakończenie... no i trochę również wozów lekko przymało (36 w czym kilka podobnych ciężarówek).

 

Tak czy siak klimat jest, a przechodząc większość misji czułem się jakbym grał w ładniejszą jedyneczkę. Ogólnie gra jest klimatyczna(ta muzyka... jest świetna), ciekawa i ładna, ale bardzo krótka i niezbyt rozbudowana.

Oceniłbym ją na 8 z malutkim minusikiem (7+ dla PS3). Trzeba zagrać.

 

PS: Grałem zarówno w wersję PC(screen pokazuje stan po skończonej grze fabularnej) jak i PS3, wersji na PS3 jeszcze nie skończyłem ale już wiem co i jak.

 

 

Ile jest misji? W jedynce było 20, tutaj mam nadzieję, że jest podobnie.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy zauważyliście ale jedna z postaci jest

Polakiem

. Klimat rzeczywiście trzyma, jestem w połowie, ale gierka łatwa, nawet na najtrudniejszym poziomie trudności, trochę za dużo niekiedy jeżdżenia z jednego końca miasta na drugi. Ale niektóre szczegóły denerwują, np na każdej stacji taki sam kasjer. Gra jak widać zapowiada się krótko ale intensywnie, nużące jest jak wspomniałem jeżdżenie, ale ogólnie misje nie nudzą, są ciekawe i dużo bardziej filmowe w porównaniu z gta 4 na przykład które znudziło mi się poi kilku godzinach. no i nie ma to jak ubrać płaszcz , kapelusz, marynarkę i thompson w ręce.

 

PS Z tego co wiem jest 15 rozdziałów, często jeden rozdział - jedna fucha to zrobienia ale bywa ze kilak rzeczy robimy w jednym rozdziale.

Edytowane przez xbor
Odnośnik do komentarza

Z tego co wyczytałem na jakimś forum to niestety niema nic po za głównym wątkiem.

I niema żadnych dodatkowych trybów gry ani nic takiego. <_<

:blink:

 

Poważnie żadnej eksploracji miasta :O? No (pipi)a w grze nie ma żadnej odskoczni poza wątkiem głównym, nie ma multi (nie przeszkadza mi), nie ma nic dodatkowego w co-opie, gra jest krótka, zakończenie jest otwarte a teraz jeszcze brak swobodnej jazdy :blink: .

 

W jedynce było a tu ...

 

To co oni robili tyle lat ;/.

 

Chyba, że szykują bombardowanie dlc.

Odnośnik do komentarza

Fuck - powiem wam tyle: odkad opalilem ta gre, nie moge przestac grac.

 

Gram na PC, wiec niedorobki konsolowe mnie nie dotycza (gram na najnizszych detalach,a gra wyglada lepiej niz na PS3 - framerate tez jest lepszy) i powiem tyle: TA GRA TO CUDO.

 

Demko mnie zawiodlo (zarowno na PC, jak i na PS3) - czegos mi tam brakowalo, klimatu tez nie czulem zbytnio. Natomiast pelna jestem ZACHWYCONY. Jestem teraz w 14 chapterze i naprawde - gra jest genialna. Fabula, klimat, humor, dialogi, misje, model jazdy, ilosc broni (naprawde duzo tego jest), fajne miasto, MEGA twisty fabularne.

 

Jak dla mnie te wszystkie recenzje to bullshit - jako fan jedynki, poki co oceniam ta gierke na mocne 9.

 

Jesli gra utrzyma taki poziom do konca - to jak dla mnie bedzie chyba gra roku.

 

[moze i RDR jest przeza(pipi)iste, ale ta Mafia 2 to jest cos - czekalem na taka gre od czasu pierwszej czesci, ktorej jestem ogromnym fanem]

 

 

EDIT: Zapomnialem dodac jedna rzecz - gra ma bardzo niski poziom trudnosci, wiec radze odrazu grac na hardzie. Tutaj hard jest jak normal (a moze i nawet latwiejszy).

[mowi to osoba, dla ktorej crushing w Uncharted: DF oraz veteran w MW2 sa ciezkie]

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Fuck - powiem wam tyle: odkad opalilem ta gre, nie moge przestac grac.

 

Demko mnie zawiodlo (zarowno na PC, jak i na PS3) - czegos mi tam brakowalo, klimatu tez nie czulem zbytnio. Natomiast pelna jestem ZACHWYCONY. Jestem teraz w 14 chapterze i naprawde - gra jest genialna. Fabula, klimat, humor, dialogi, misje, model jazdy, ilosc broni (naprawde duzo tego jest), fajne miasto, MEGA twisty fabularne.

 

Jak dla mnie te wszystkie recenzje to bullshit - jako fan jedynki, poki co oceniam ta gierke na mocne 9.

 

Jesli gra utrzyma taki poziom do konca - to jak dla mnie bedzie chyba gra roku.

 

moze i RDR jest przeza(pipi)iste, ale ta Mafia 2 to jest cos - czekalem na taka gre od czasu pierwszej czesci, ktorej jestem ogromnym fanem]

 

Cieszy taka opinia, mi akurat demo się podobało i bardzo liczę, że finalnie też mnie gra nie zawiedzie. Już jutro ją sprawdzę, także dam znać. :]

Odnośnik do komentarza

Fuck - powiem wam tyle: odkad opalilem ta gre, nie moge przestac grac.

 

Gram na PC, wiec niedorobki konsolowe mnie nie dotycza (gram na najnizszych detalach,a gra wyglada lepiej niz na PS3 - framerate tez jest lepszy) i powiem tyle: TA GRA TO CUDO.

 

Demko mnie zawiodlo (zarowno na PC, jak i na PS3) - czegos mi tam brakowalo, klimatu tez nie czulem zbytnio. Natomiast pelna jestem ZACHWYCONY. Jestem teraz w 14 chapterze i naprawde - gra jest genialna. Fabula, klimat, humor, dialogi, misje, model jazdy, ilosc broni (naprawde duzo tego jest), fajne miasto, MEGA twisty fabularne.

 

Jak dla mnie te wszystkie recenzje to bullshit - jako fan jedynki, poki co oceniam ta gierke na mocne 9.

 

Jesli gra utrzyma taki poziom do konca - to jak dla mnie bedzie chyba gra roku.

 

[moze i RDR jest przeza(pipi)iste, ale ta Mafia 2 to jest cos - czekalem na taka gre od czasu pierwszej czesci, ktorej jestem ogromnym fanem]

 

 

EDIT: Zapomnialem dodac jedna rzecz - gra ma bardzo niski poziom trudnosci, wiec radze odrazu grac na hardzie. Tutaj hard jest jak normal (a moze i nawet latwiejszy).

[mowi to osoba, dla ktorej crushing w Uncharted: DF oraz veteran w MW2 sa ciezkie]

 

No właśnie nawet Sprite dawał chyba taki news żeby grać na hardzie. Dziwne bo w demie nie było tak łatwo ;].

 

Ile masz godzin na liczniku? Zwiedzasz miasto przed misjami czy raczej grasz na szybkiego?

 

Misje lepsze niż w jedynce czy takie same/gorsze? Dużo jest nawiązań do filmów/Rodziny Soprano itd.? Jakieś smaczki?

 

Misje są zróżnicowane?

 

No i piszesz, że grasz na low detalach i co naprawdę jest o wiele lepiej niż w demie na PS3?

Tak szczerze gra się przez to o wiele lepiej? Czy tylko lepiej? Jest spora różnica w odbiorze gry (porównując do dema)?

 

Sorry za wywiad ;] ale wiem, że masz ograną jedynkę i sceptycznie podchodziłeś do dwójki ;].

Więc jestem ciekaw ;].

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

misji jest 15, a dokładnie chapterów, ale 1ch. to jak 1 misja. Z tym free roamingiem to już w ogóle pojechali po bandzie bo jak chcemy sobie posmigać furkami to trzeba się cofnąć do któregoś z chapterów. Jakby ktoś chciał coś wiedzieć to dajcie znać, grę znam na pamięć (malutka mapa).

 

a tu mały bonus (przed chwilą skończyłem się free roamować :P), nie jest to spoiler tylko screen:

 

 

jotpe.jpg

 

 

edit// 1 część przeszedłem koło 10 razy przez te 8-9 lat na 3 platformy(konsolowe były kiepskie), ale już teraz wiem że z Mafia 2 tak już nie będzie bo to gra na 2-3 razy max. Jestem wielkim fanem serii (a głównie 1 części i znam ją na wylot) i 2 chociaż o wiele słabsza imho ma w sobie to coś, chociaż niedosyt dla takiego fana jak ja straszny...

Edytowane przez winner
Odnośnik do komentarza

Gralem misje po misji. Speed runem bym tego nie nazwal, bo nie cisnalem aby szybciej - watek fabularny poprostu tak wciaga, ze nie chce sie robic nic innego :P

 

Na liczniku mam 9h 49min - teraz mam juz ostatni chapter (albo przedostatni).

 

Misje - ciezko powiedziec. Lepsze nie sa na pewno - trzymaja mniej wiecej poziom jedynki.

Nawiazan zbytnio teraz nie wylapalem - jest za to jeden OGROMNY smaczek, poprostu istny mindfuck. Jak zagrasz w gre, to kiedy dojdziesz do pewnego momentu to bedziesz wiedzial o czym mowilem. Zbieranie szczeny z podlogi gwarantowane ;]

 

Czy misje sa zroznicowane? W 90% chodzi o strzelanie, ale ja monotonii wogole nie odczulem - w ta gre caly czas gra sie z zapartym tchem. Jesli zas chodzi o tresc, oraz pomyslowosc to tak jak powiedzialem - mniej wiecej poziom jedynki.

 

Jesli chodzi o wyglad - przede wszystkim czlowieka "robi" rozdzielczosc, dzieki czemu nawet na low detalach nie ma zabkow, rozmazania itd. jak w wersji na PS3. Jednak sam wyglad jak dla mnie nie robi tak duzej roznicy w obiorze gry - jednak framerate juz tak. Mam kilkuletniego juz kompa, wiec czasami mimo wszystko mam dropy animacji, ale przez jakies 80% czasu gra chodzi plynnie (duzo plynniej niz na PS3) co znacznie ulatwia celowanie, oraz zwieksza ogolna przyjemnosc z gry.

 

 

Co do Free Ride - ten dodatek "Betryal of the Jimmy" to jak dla mnie swego rodzaju wariacja nt. Free Ride Extreme, wiec jak ktos ma wersje na PS3 to ma jakies zadoscuczynienie wzgledem braku prawdziwego Free Ride.

Teraz akurat sobie robie przerwe do jutra w graniu w Mafie 2 - ostatnia, czy tam przedostania misja jest niezle przegieta (przez cala gre jest stosunkowo lekko - nie ma jakiegos god mode, ale trudno tez nie jest), a tutaj nagle taki kop w twarz.

Mimo wszystko jednak polecam grac na hardzie, bo ten "przegiety" poziom trudnosci w tej misji, to tak naprawde poziom trudnosci pierwszej Mafii.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Aha, a co do trudności to już się wypowiadałem ale dodam jeszcze, że ta gra na hardzie jest łatwiejsza od GTA (tam jest paseczek, tutaj też tylko regenerowany do 3/4) a od niższego poziomu trudności z tego co próbowałem w 1 wszystkie 3 poziomy różnią się tylko tym jak dużo paska ubywa po strzale. Może i mam dziwne odczucie bo niedawno przeszedłem U1 crushing i CoD5 weteran (tam to można mówić o jakimś wysiłku...) ale Mafię 2 można porównać do Harda w BC2 (tak samo długości obu gier stosunkowo są mierne) - łatwizna.

 

Ehh... obawiam się, że czeka nas zalew płatnych DLC i zwykły skok na kasę, bo to miasto ma ogromny i niewykorzystany potencjał...

Odnośnik do komentarza

Misje - ciezko powiedziec. Lepsze nie sa na pewno - trzymaja mniej wiecej poziom jedynki.

Nawiazan zbytnio teraz nie wylapalem - jest za to jeden OGROMNY smaczek, poprostu istny mindfuck. Jak zagrasz w gre, to kiedy dojdziesz do pewnego momentu to bedziesz wiedzial o czym mowilem. Zbieranie szczeny z podlogi gwarantowane ;]

 

O kurde to mi podniosłeś ciśnienie ;] co to jest. A jeszcze przypomniała mi się taka sprawa odnośnie I misji. Czy dzieje się na wojnie czy jak ale nie pisz nie chcę wiedzieć ;].

 

Czy misje sa zroznicowane? W 90% chodzi o strzelanie, ale ja monotonii wogole nie odczulem - w ta gre caly czas gra sie z zapartym tchem. Jesli zas chodzi o tresc, oraz pomyslowosc to tak jak powiedzialem - mniej wiecej poziom jedynki.

 

A Ty cwaniaczku hehe dokładnie tak samo było przy RDR przy misjach. Tyle, że tam "podobno" były nudne i na jedno kopyto :whistling: ;p bullshit ;p. Przecież wiadomo, że po Mafii nie spodziewam się misji typu wyprowadź psa czy podłóż gó.wno pod wycieraczkę (Bully) tylko strzelania i pościgów ;] Ja nie z tych narzekających, że w westernie się strzela a w piłce nożnej kopie się w piłkę ;]. Ważne jak to wszystko jest podane czy treściwie czy z pomysłem, czy z inną motywacją itd.

 

Ale z tego co czytam, piszecie misje są jak najbardziej ok. Zresztą jeżeli poziomem dorównują jedynce to muszą być świetne.

 

Z tego co czytam to w sumie najgorszy minus jak się jawi (pomijam techniczną stronę) to czas gry. Kurcze w jedynce mimo wszystko była ta swobodna jazda (i sama gra nie była krótka), myślałem baa byłem pewien, że i w dwójce pojawi się coś podobnego. Takie miasto taki potencjał aż się prosi o side questy, mini gry czy właśnie swobodne jeżdżenie z progresem z fabuły po skończeniu gry czy nawet w trakcie jej trwania.

 

Trochę dziwne posunięcie tym bardziej, że gra nie ma multi to powinna wydłużać jak najbardziej singiel różnymi pierdołami.

Będzie tak jak Winner napisał i Danby mówił DLC.

 

A i jeszcze jedno jeszcze gry nie zacząłem a już mi po głowie chodzi te niby "dziwne" zakończenie, niedokończone - otwarte. Zwał jak zwał.

Cieszy, że gra mimo wszystkich cyrków jak najbardziej daje radę. W sumie wersji pc nie dotyczą żadne cyrki.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...