Skocz do zawartości

Dark Souls


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

Łał, zrobiłem dex build i zacząłem używać Quelaag's Furysword z 20 humanity (nie wiem czy jest humanity cap na scaling tej broni). Sprawdziłem broń na Anor Londo i prawie wszyscy byli na 3-4 hity, wielcy strażnicy przed Ornsteinem na 5-6 hitów.

 

Teraz robię nową postać z Faith lub Int build żeby używać Greatsword of Artorias, bo sporo ludzi pisze że to lepsze rozwiązanie niż robienie Dex i Str buildów. Dex i Str tak naprawdę nic nie daje, ciosy i ruchy postaci wcale nie stają się szybsze - tak podaje wiki.

 

Build Dex postaci będzie wyglądał u mnie tak:

50 Vit

12 Att

40 End

34 Str ( żeby założyć Greatshield of Artorias)

50 Dex

12 Res

12 Int

8 Faith

Kilka punktów pewnie zostanie do 150SL i wpakuje w Faith.

 

Faith/Int build:

50 Vit

19 Att

40 End

24 Str (żeby założyć Greatsword of Artorias)

18 Dex (j.w.)

12 Res

50 lub 20 Int

50 lub 20 Faith

 

Ciekawe czy Dragon Slayer Spear będzie się lepiej skalować z Faith, bo z Dex nie jest jakoś ekstra.

Odnośnik do komentarza

Ta gra jest mega. Wczoraj udało mi się rozwalić gargulce za pierwszym razem:O Byłem człowiekiem (jakis 17lvl, Drake Sword, Knight Shield i prawie cały Chain set) i zsumonowałem sobie jakiegoś rycerza do pomocy przed walką. Kurde od paru ładnych lat nie wkręciłem się tak w żadną grę.

 

Mimo, że gra jest świetna to czasami się zastanawiam czy niektóre rzeczy wpływające na wysoki poziom trudności to celowy zabieg czy nieudolność programistów:P

 

e: A no i jeszcze te oceny są strasznie wysokie (9 za grafe w N+ łooooot? 10 za dźwięk) Gra wygląda jak Risen, lubi sobie poklatkować, ma czasami wręcz obrzydliwe momenty (moment z czerwonym smokiem, jak się schowacie na schodach to wyjdzcie na chwilę na kładkę i schowajcie się pod nią jak zacznie ziać no jaja po prostu co widać na ekranie), więc trochę mnie to zdziwiło. Dla mnie to bardzo mocne 9, może 9+ bo mechanika gry jest niesamowita i mimo, że ostatnio trudne gry mnie denerwują i po prostu sobie odpuszczam jak się gdzieś przytnę na moment to tutaj motywuje to do dalszej walki

Edytowane przez teddy
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Greatsword Artoriasa niemiłosiernie ssie paukę, gratuluje zużycia punktów. Nie napisałeś jaki to ma być build, pve czy pvp. Jak pvp to faith, ale broń znajdź sobie inną.

 

Skąd wiesz że ssie? Ludzie piszą, że poza Anor Londo kosi bardzo dobrze. Jeszcze nie zdecydowałem którego będę używał do PvP, ale ten z Dex buildem raczej pasuje do wszystkiego z Chaos Blade i Quelaag's Furysword.

BTW wiesz że są dwie wersje Artoriasa?

Odnośnik do komentarza

Greatsword Artoriasa niemiłosiernie ssie paukę, gratuluje zużycia punktów. Nie napisałeś jaki to ma być build, pve czy pvp. Jak pvp to faith, ale broń znajdź sobie inną.

 

Skąd wiesz że ssie? Ludzie piszą, że poza Anor Londo kosi bardzo dobrze. Jeszcze nie zdecydowałem którego będę używał do PvP, ale ten z Dex buildem raczej pasuje do wszystkiego z Chaos Blade i Quelaag's Furysword.

BTW wiesz że są dwie wersje Artoriasa?

 

 

Bo se go zrobiłem? Na pve ok, w ng+ już nie bo damage ma za słaby, a w pvp cię zabije zanim zdążysz się nim zamachnąć i tak wiem,że są 2 wersje, dzięki, z duszy sifa miliard razy lepsza jest tarcza już. To samo queelag i chaos blade, bez humanity damage śmieszny(oba się scalują) a już widzę jak ktoś chce biegać z >20 humanity, ryzyko za duże....unless czity i se duplikujesz humanity i dusze, to nie mam pytań.

 

Swoją drogą robię postać od 0 ; | Pani od miracli i koleś od pyro tak sobie zdechli, mój fart-po prostu nie mam co się męczyć z ng+ dalej tym czymś.

Edytowane przez dżar
Odnośnik do komentarza

Teddy - knight shield sse pałe, wczesniej masz za tą bramą z Warhogiem takich dwóch rycerzyków z shieldem - oni moga tego shielda wydropić - jest lepsza chyba o 2 punkty. I lepiej wygląda :D

 

Nie mówię, że to szczyt marzeń ;]. Lootnałem Tower Shielda z tego dużego rycerza, ale muszę str dopakować. Generalnie staram się póki co samemu grać posiłkując się od czasu do czasu jakimiś radami bo większa frajda z gry jest

Odnośnik do komentarza

co do tego filmiku ze 10 min dobre itmey - czy do tego potrzbny jest master key? bo gosc uzyl na poczatku ale nie wiem czy to mialo jakies znaczenie?

 

 

inna sprawa jak dojsc do the depths? chce uwolnic pyromancera zeby mnie nauczyl czarów, musze miec jakis klucz? i jak dojsc do drzwi ? widzialem kawalek na jutubie ale gosc pokazał moment tuż przed drzwiami i nie wiem gdzie one są

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

nie wytrzymałem psychicznie i... wymieniłem dziś 5 gier (starych) na nówkę dark souls; jeszcze jestem w pracy, więc rozpoznanie tytułu trwało z pół godziny... ubiłem pierwszego bossa, potem idąc kładką nad wodą fantastycznie zapoznałem się ze zjawiskiem "slideshow" o którym wielu pisało i już wiem, że będzie z tym ciężko; aż mi się nie chce myśleć, co będzie jak naprawdę dużo zacznie się dziać w czasie walki z bossem;

 

strasznie brzydki interfejs w grze, a poza tym... stare dobre DS :D

Odnośnik do komentarza

Greatsword Artoriasa niemiłosiernie ssie paukę, gratuluje zużycia punktów. Nie napisałeś jaki to ma być build, pve czy pvp. Jak pvp to faith, ale broń znajdź sobie inną.

 

Skąd wiesz że ssie? Ludzie piszą, że poza Anor Londo kosi bardzo dobrze. Jeszcze nie zdecydowałem którego będę używał do PvP, ale ten z Dex buildem raczej pasuje do wszystkiego z Chaos Blade i Quelaag's Furysword.

BTW wiesz że są dwie wersje Artoriasa?

 

 

Bo se go zrobiłem? Na pve ok, w ng+ już nie bo damage ma za słaby, a w pvp cię zabije zanim zdążysz się nim zamachnąć i tak wiem,że są 2 wersje, dzięki, z duszy sifa miliard razy lepsza jest tarcza już. To samo queelag i chaos blade, bez humanity damage śmieszny(oba się scalują) a już widzę jak ktoś chce biegać z >20 humanity, ryzyko za duże....unless czity i se duplikujesz humanity i dusze, to nie mam pytań.

 

Swoją drogą robię postać od 0 ; | Pani od miracli i koleś od pyro tak sobie zdechli, mój fart-po prostu nie mam co się męczyć z ng+ dalej tym czymś.

 

Aha spoko. Tarczę planuję zrobić właśnie dla Dex builda, choć jeszcze do końca nie zdecydowałem czy wpakuję te 9 punktów w Str. Okaże się później.

Furysword i Chaos skalują się maksymalnie do +10 humanity. Humanity zawsze mam w zapasie sfarmowane lub kupione, więc to nie jest dla mnie problem.

A ten miecz Artoriasa sprawdzałeś z Faith buildem?

 

@Yano, Master Key jest potrzebny, na upartego możesz to zdobyć po jakichś 4h gry bez master key.

Odnośnik do komentarza

jeszcze jedno pytanie, w kosciele po zabiciu ciezkiego rycerza i maga wszedlem na gore i uwolniłem złotego rycerza z celi, ale z tego co pamietam gdzieś w okolicy były "zamglone drzwi" , nie wszedlem tam bo nie chcialem umrzeć po tych wszystkich akcjach , balem sie ze moze byc tam boss od ktorego nie da sie uciec, co tam jest? czyżby gargulce?

Odnośnik do komentarza

Sprinter? Nah, wszystkie miejscówki przeplądrowane, tak samo wszyscy bossowie ubici. Pisałem,że po prostu ogarnąłem i rżnąłem przeciwników jak chciałem.

 

To już sam nie wiem...

 

Posiłkowałeś się guid'em czy grałeś po omacku? Korzystałeś z usług fantomów, czy samotonie przemierzałeś krainę Dark Souls? Korzystałeś z lamerskiego patentu na expienie w lesie, czy normalnie wibijałeś poziomy?

 

Wydawało mi się, że jakoś specjalnie nie błądzę, nie ginąłem też zbyt często. Fakt, że spędziłem trochę czasu na farmieniu LTS'ów, no i trochę się expiło po powrocie do Asylum, ale żeby aż taka różnica w progresie była... :sleep:

 

Yano, nie chcę Ci za bardzo spoilować, ale przykładaj nieco więcej uwagi do słów złotego rycerza... :whistling:

 

Wracam do katakumb - protip: divine sword znaleziony w pobliżu pewnego gada, nie wymaga ładowania pkt w faith, do tego aby być w pełni użytecznym w walce ze szkieletorkami ;)

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

zabilem tego demona z czaszką krowy i 2 maczetami (i 2 psami) co dalo mi dostep do depths

 

zabiłem gargulce i walnąłem w dzwon, co dzieki temu moge zrobic? pojawili sie jacys nowi ludzie? (tego księdza pod dzwonem to juz znalazlem, ale ktoś jeszcze?)

 

co powinienem teraz robic? isc do depths? bylem tam na chwile uwolnić pyro, dostalem w dupe od butchera (MMM FRESH MEAT!!)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
Rób co chcesz. Psujesz sobie przyjemność z gry wypytując tutaj o każdy możliwy krok, sam się pobaw trochę, możliwości masz sporo.

 

Dokładnie. Ludzie! Jak utkniecie na sekundę to nie lećcie od razu na forum. Sami odkrywajcie świat i jego możliwości, tak jak w czasach PSX-a, kiedy to internet z forami i youtube na czele był niedostępny.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

no dobrze dobrze, to chociaz powiedzcie czy walenie w dzwon cos odblokowalo? bo wczesniej gdzies mi sie obiła o oczy informacja "to bedzie dostepne dopiero po pierwszym dzwonie" ale neiw iem o co chodzilo i gdzie to widzialem ;p

 

Tylko kanaly.

 

PS. Rzeznik jest slaby, wolny i na prawde trzeba sie postarac aby cie trafil :D

 

Skonczylem swoje pierwsze podejscie i musze przyznac ze historia w tej grze jest o wiele bardziej szczatkowa od tego co bylo w DS1, czuje sie troche zawiedziony, taki ending to oni sobie w dupe moga wsadzic, niszcze juz wszystko na NG+ i teraz ide w "Dark Lord" ending bo ponoc jest bardziej satysfakcjonujace.

 

Ogolnie wrazenia pozytywne, ale multi w tej grze to przykra porazka, dolaczylem do 2 covenantow stricte PVP (darkwraith oraz darkmoon blades) i na ok. 80 prob znalezienia meczu, ani jedna nie byla udana, podobnie z summoning, zawsze mam failed. Jesli tego nie naprawia do czasu przejscia mojego NG+ sprzedaje gre i czekam z ponownym zakupem (tym razem uzywki) az to naprawia bo tak nie moze byc, moi kumple z ktorymi na TS gram rowniez maja podobne problemy, smiech na sali.

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza

Mam pytanie odnośnie builda na strength do ludzi, którzy mają już wysoki level. Narazie mierzę w statystyki STR: 40 END: 40 VIT:30 Dobry wybór? Czy potrzebne jest też DEX (mam 18 narazie)?

 

e: aha i czy oplaca sie ulepszac Drake Sword bo to az 10k + ten dragon scale

Edytowane przez teddy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...