Skocz do zawartości

Dark Souls


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

Kurdę męczę się z

Capra Demonem. Zginąłem już na nim dobre parę razy, a nawet nie zbliżyłem się do zabicia go. Po prostu wchodzę do obszaru, w którym on jest i po paru skeundach umieram od naporu ciosów jego i dwóch psów. Próbuje jakoś odskoczyć lub przeturlać się na bok by wbiec na schody ale tylko raz udała mi się ta sztuka i tak zaraz zginąłem przez psy. Masakra :P.

Odnośnik do komentarza

Kurdę męczę się z

Capra Demonem. Zginąłem już na nim dobre parę razy, a nawet nie zbliżyłem się do zabicia go. Po prostu wchodzę do obszaru, w którym on jest i po paru skeundach umieram od naporu ciosów jego i dwóch psów. Próbuje jakoś odskoczyć lub przeturlać się na bok by wbiec na schody ale tylko raz udała mi się ta sztuka i tak zaraz zginąłem przez psy. Masakra :P.

 

 

 

Halberd, na start sprint na schody(modlisz się by cię psy nie zjadły po drodze)Na górze odwracasz się, zdejmujesz psa, jak masz fart oba,lunge atak na bossa i po zabawie-bez psów to słabiak jest.

Odnośnik do komentarza

Około 7h gry za mną - czas na pierwsze wrażenia :)

 

First things first, jako posiadacz (prawie) 3 platyn w Demon's Souls, przyznaję bez bicia - gra jest naprawdę trudna. I to nie jest zwykłe pierdzielenie, już na starcie dostajemy mocnych wrogów, którzy popisują się zaciętością i uporem godnym maniaka (potrafią gonić do upadłego - widać, że ich jedynym celem jest ubicie naszego herosa). O ile sami boss'owie nie stanowią jakiegoś większego problemu:

 

 

Asylum Demon padnie dość szybko, jeśli zaatakujemy z góry czymś lepszym niż złamana klina.

Taurus Demon natomiast, łyka firebombs jak młody pelikan - wystarczy następująca strategia: 2 bomby - roll, i tak do skutku ;)

 

O tyle, walka z 2-3 oponentami na raz + urwisko/słaba kamera, i już mamy dead'a. Warto także wspomnieć, że wrogowie dostali naprawdę zabójcze "ruchy": Skaczą jak małpy, unikają, a jeden jegomość w płaszczu, zręcznie machając ostrzem w moim kierunku, sprowokował mnie do ataku, co zaowocowało zabójczą kontrą w jego wykonaniu. Yummy :)

 

Na szczęście wraz z upodleniem gracza za każdym razem gdy ginie, postępy i parcie do przodu, owocuje równie ogromną satysfakcją, jak to miało miejsce w Demon's Souls. Mamy zatem do czynienia z kolejnym tytułem, który stawia granicę pomiędzy chłopcami z drewnianymi mieczykami, a prawdziwymi bohaterami ;)

 

W kwestii technicznej, gra naprawdę potrafi srogo przyciąć (zwłaszcza jak goni nas 3-4 wrogów). Istny slide-show. Szkoda, bo płynność animacji ma kluczowe znaczenie w utrzymaniu się przy życiu. W zamian za to dostajemy fajne widoczki i wrażenie otwartego świata. Sami oceńcie czy gra jest warta świeczki :P

 

Nowe patenty sprawdzają się wyśmienicie. Co prawda, też odczuwam brak niezwykle klimatycznej miejscówki jaką był Nexus, ale wraz z zrezygnowaniem z tej formuły, straciliśmy ostatni bastion bezpieczeństwa, co dodatkowo potęguje wrażenie zaszczucia i niepewności. Flaszka to świetny patent, jak na razie wystarcza na maraton pomiędzy kolejnymi checkpoint'ami.

 

Gram bez "wspomagaczy", niedawno wbiłem 18lvl, zdechłem ze 20 razy i za cholerę nie wiem gdzie się teraz udać - odnóg tyle, że czuję się jak dziecko we mgle. I za to właśnie kocham Demon's/Dark Souls :)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Kurde, martwi mnie ten framerate. Jakoś mnie to gryzie.

Mnie też. N-tą z rzędu śmierć z własnej winy zniosę, ale z powodu framerate'u? Mam poważne obawy o pada i osoby postronne. Przez te dropy animacji odpuszczam sobie DS na premierę, ale chyba nie ma co liczyć na łatkę rozwiązującą taki problem...?

Edytowane przez TheAceOfSpades
Odnośnik do komentarza

A ja zaliczyłem swój pierwszy covenant, tzn gravelord-zabawa w trollowanie innych graczy przednia plus dostaje się osom mieczyk. Swoją drogą jak patrzę na zbroje to czyste kozactwo-moja postać aktualnie wygląda jak Nazgul, szkoda tylko że nadal pada jak mucha.

 

Swoją drogą nie wiem czy wszyscy wiedzą ale str wpływa na szybkość mahania mieczem a dex na szybkość rollowania i postaci ogólnie, taki tip.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...