Skocz do zawartości

Seria Megami Tensei


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Tak z ciekawości to z kim trzymasz pod koniec gierki?

Co się tyczy trailera. Ten dub XD Ten design MC :bad: 

 

Po złotej erze Atlusa w czasach PS2 czlowiek się spodziewał,że będzie tylko lepiej,a poza 1-2 wyjątkami jest tylko gorzej. Co ja bym dał za Megatena na poziomie Nocturne'a albo chociaż Devil Summoner.

I jeszcze te ceny ich gierek, kiedyś były na poziomie innych tytułów,a jeszcze dawali dodatkowo  fajny stuff CD/Artbook, a teraz? Trzy przypinki i dawaj frajerze 50dolców kanadyjskich za rozpikselowane góvno.

 

Edit: sry 64 CDN ja (pipi)ie ale żenada.

Dla porównania :

50CDN

ps2_persona4_ab.jpg

64CDN

https://www.videogamesplus.ca/images/3DS-SMTIV-APOCALYPSE-bonus.jpg

 

Atlus tax i ruchanie bez mydła.A kiedyś taka fajna firma to była.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Tak z ciekawości to z kim trzymasz pod koniec gierki?

Żebym to ja był pod koniec. Zgaduję, że z babką bez charyzmy, bo lubię cycki, a pozostali dwaj goście mnie wkurzają niemiłosiernie.

 

Ja nie wiem, z czego to wynika. Era PS2 to ogrom moich ulubionych gier "ever". Nocturne/LC, Digital Devil Saga, Devil Summoner, Persona 3 i 4 - WSZYSTKIE są u mnie wysoko w osobistym rankingu.

 

A potem...?

 

Devil Survivor - niby spoko strategia, ale brzydka, plus design pełen rakietowych cycków i postaci bez charyzmy udających ekipę P3. Devil Survivor 2 podobnie, tylko naśladował ekipę P4 i miał jeszcze głupszą historyjkę.

Strange Journey - szczerze? Chyba mój ulubiony Megaten ery post-PS2. Unikatowy i oryginalny od strony otoczki, a zarazem najbliższy klasykom. Niestety, grind zabija frajdę pod koniec całości.

Persona Q - klon Etrian Odyssey, pełen grindu, monotonii, z naciąganą fabułą i okropną dwójką nowych bohaterów.

SMTIV - nie mam ochoty nawet kończyć. Niby spoko gra o ładnej oprawie, a jednaj fabularnie mam wrażenie, jakbym grał w MMO (idź, przynieś, znajdź, zabij, szukaj).

 

Reszta zaś, to porty i "remake'i", czasem tak absurdalne, jak porty Devil Survivor z NDS na 3DS, gdzie nie zmieniło się nic poza dodaniem horrendalnego dubbingu i paru dodatków. Aha, były jeszcze bijatyki... zaprawdę bardzo megatenowe...

 

 

Cała nadzieja w Persona 5, ale prawdę mówiąc nie wiem, czy tak już się wypaliłem, czy porzuciłem nadzieje, ale trailery w ogóle nie robią na mnie wrażenia, a otoczka jest mimo wszystko trochę przygnębiająca, z wszechobecną czernią. Ja wiem, że ma to związek z motywem przewodnim, ale na tle jaskrawej P4 działa to trochę przygnębiająco. No ale i tak pewnie kupię na premierę.

Odnośnik do komentarza

Mnie podobało się jeszcze MMO na PC ale grałem w nie dawno i serwery wyłączyli gdzieś w 2014. Ogólnie całkiem sympatyczne było, jasne system walki nie miał z megatenami nic wspólnego ale ogólny klimat panujący i design przypominał trochę części z PS2 co bardzo mi odpowiadało.

Odnośnik do komentarza

Ja mam te gry z ery PS2 cały czas przed sobą z czego jestem bardzo zadowolony, bo mogę jakoś przetrwać te słabsze, dzisiejsze produkcje. P3 i P4 oczywiście ograne, ale Nocturne czy chociażby DDS są na mojej liście do upolowania i ogrania. Fajnie, że Suavek ogarnia, przynajmniej nie muszę marnować czasu przy gorszych produkcjach z serii. :)

Odnośnik do komentarza

Ja mam te gry z ery PS2 cały czas przed sobą z czego jestem bardzo zadowolony, bo mogę jakoś przetrwać te słabsze, dzisiejsze produkcje. P3 i P4 oczywiście ograne, ale Nocturne czy chociażby DDS są na mojej liście do upolowania i ogrania.)

Poluj na Devil Summoner 1 i 2.

 

Jezu, jaka to była cudowna "seria". Nie idealna, ale jedyna w swoim rodzaju. Akcja osadzona w Japonii na początku XX wieku. Bohater jest detektywem i ma gadającego kota. Demony są nie tylko do walki, ale i rozwiązywania zagadek. Grafika jest śliczna, bo tła są statyczne z modelami 3D, rodem Resident Evil, a system walki łączy RPGa i prostego slashera...

 

No i ta muzyka...

 

yfw no Devil Summoner 3... :frog:

Edytowane przez Suavek
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Też liczę,że P5 troszkę odbuduje moją sympatię do Atlusa ale robią to już tak długo,tyle razy przekładali daty wydania,że wolę być neutralnie nastawiony do gierki. Choć ostatni trailer na nowo podniósł mi hype. Zobaczymy co z tego wyjdzie, pewne jest,że Atlus będzie doił P5 jak tylko się da by lata developingu się zwróciły. W końcu to nie rozpikselowane gierki z handheldów,gdzie zbytnio grafiki nie ma i nie trzeba się wysilać.

Może też silnik i wszelkie materiały użyte przy produkcji P5 posłużą w przyszłości do tworzenia następnych megatenów na stacjonarki. Co zaowocuje jakimś progresem jeśli chodzi o to uniwersum.

 

 

ale Nocturne czy chociażby DDS są na mojej liście do upolowania i ogrania.

Chłopie na co czekasz! Nocturne i DDS2 to są perełki megatenowe,które trzeba znać. Tyle co ja godzin nabiłem w Nocturne to głowa mała. Ten design,muzyka,setki pokemonów demonów do zrekrutowania. Gameplay'owo też to niesłychanie wciągająca i wymagajaca gierka. No i Labyrinth Amala wraz z True Demon Ending :banderas:

 

A DDS2 to fabularnie świetna pozycja i nieraz byłem pełny podziwu co też ludki z Atlusa mi serwują na ekranie.

 

@up: dołączam się do Suavka. Jak tylko możecie to kupujcie Devil Summonera 1/2 bo to prze gierki. Czemu nie zrobią trójki na PS3/Ps4/Vita ta gierka by wprost ociekała klimatem i miodnością.Ot taki action rpg, co by się raczej sprzedał o wiele szybciej niż klasyczne jrpg.No ale lepiej robić pierdy na handhelda i żerować na marce,której popularność była mozolnie budowana przez lata i osiągnęła apogeum pod koniec ery PS2 :dog:

Edytowane przez Paliodor
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No nie nakręcajcie mnie tak. Najpierw Wiedźmin 3 Krew i Wino. Później przyjdzie kolej na inne tytuły. Nie spieszę się, bo wiem, że i tak nie będę miał czasu żeby to wszystko ograć.

 

Czyli reasumując, do upolowania:

Nocturne

Digital Devil Saga

Digital Devil Saga 2

Devil Summoner 1

Devil Summoner 2

 

...

 

Kiedy ja znajdę na to czas.... :whyyy: :whyyy:

 

coś jeszcze wartego uwagi z Megatenów oprócz Person? Czy Suavek opisał wszystko kilka postów wyżej? :)

Odnośnik do komentarza

Akurat Devil Summonery względem pozostałych megatenów nie są aż tak długie więc powinieneś je stosunkowo szybko zaliczyć. No chyba,że lubisz bawić się w grind i maksowanie wszytkiego.

 

Co się tyczy innych tytułów poza Persona i tym co już zostało wymienione to pozostaje jeszcze cały retro stuff typu SMT 1/2 na Snesa,do którego jest ang tłumaczenie więc jeśli masz tyle samozaparcia to można sprawdzić początki cyklu. Do tego Soul Hackers na 3DSa,który jest portem z Saturna.Sam co prawda jeszcze nie grałem ale ponoć to całkiem solidny megaten.

Jak zawsze w tym temacie polecam zaglądnąć na stronę Hardcore Gaming101,gdzie mają cały ogromny dział poświęcony głównej serii i całej reszcie spin-offów jak Persona/DDS itd

http://www.hardcoregaming101.net/megaten/megaten.htm

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Miej na uwadze, że Devil Summoner 2 nie wyszedł w Europie, więc potrzebujesz albo jakąś przeróbkę PS2, albo emulator na PC, by odpalić wersję NCTS-U.

 

Ale warto, bo gra jest świetna i znacznie usprawniona względem jedynki pod niemal każdym względem.

 

A Nocturne w EU wyszedł jako Lucifer's Call.

Odnośnik do komentarza

Miej na uwadze, że Devil Summoner 2 nie wyszedł w Europie, więc potrzebujesz albo jakąś przeróbkę PS2, albo emulator na PC, by odpalić wersję NCTS-U.

 

Ale warto, bo gra jest świetna i znacznie usprawniona względem jedynki pod niemal każdym względem.

 

A Nocturne w EU wyszedł jako Lucifer's Call.

Pozostaje emulator w takim razie. PS2 mam PAL.

Odnośnik do komentarza

 

Żebym to ja był pod koniec. Zgaduję, że z babką bez charyzmy, bo lubię cycki, a pozostali dwaj goście mnie wkurzają niemiłosiernie.

Czyli z Isabeu czy jakoś tak jej było.Ja się skumplowałem z aniołami i po endingu jakoś tak żałowałem,że nie wybrałem demonów albo właśnie neutralnego endingu z Isabeu.A drugi raz jakoś nie mam ochoty tej gry przechodzić,może kiedyś...

 

Jeszcze wracając do zabawy w archeologa to przetłumaczono na ang także remake Megami Tensei I/II z NESa.Gierek od których się zaczęły megateny. Wydano to na SNESa w formie jednej gry pt. Kyuuyaku Megami Tensei

A link do przetłumaczonej wersji poniżej:

http://nicoblog.org/snes-rom/kyuuyaku-megami-tensei-english-patched/

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Devil Summoner 1 jest po angielsku? bo jakoś nie mogę znaleźć... Grałbym na PSP, ale... widzę same jpn.

 

edit: ok nieważne obczaiłem, że to nie chodzi o tego z Saturna, tylko o tego z PS2. Zakręcony jestem... :D

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

To inny Devil Summoner, który jest tylko po japońsku. Bo to taka generalnie pod-seria.

 

Shin Megami Tensei: Devil Summoner

Devil Summoner: Soul Hackers

Devil Summoner: Raidou Kuzunoha vs. The Soulless Army

Devil Summoner 2: Raidou Kuzunoha vs. King Abaddon

 

Ciebie interesują dwie ostatnie. Soul Hackers jest dostępny po angielsku na NDS, ale to zupełnie inny setting i gameplay.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

cholera za dużo tych gier. Pytanko ograłem persony 3 i4 oraz SMT (te z głównej serii) co były na 3ds. co jeszcze powinienem łyknąć. Chodzi mi może ranking miodności. No i mogę tylko na konsolach które posiadam czyli nowa generacja i 3ds oraz vita. Wiem że na 3ds i ds trochę tego było a na vicie ?  Może emulatory na pc ? 

Odnośnik do komentarza

Tak jak kolega wyżej, bierz się za klasyki PS2:

 

Nocturne (aka. Lucifer's Call)

Digital Devil Saga 1 i 2

Devil Summoner 1 i 2

 

Oprócz PS2 Nocturne i DDS są na europejskim PSN do ogrania na PS3. Devil Summoner są tylko na amerykańskim PSN, albo do ogrania na PS2 lub na emulatorze.

 

 

 

Edytowane przez Suavek
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...