Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

@marcin33   kupiłem Onkyo RZ830 i set Monitor Audio Bronze 2, 1, central, mam w tej chwili 5.0.4 i szukam subwoofera.
Cały czas się zastanawiałem i chodzą mi po głowie jeszcze kolumny Monitor Audio Bronze 6, kolumny moge rozstawić 3m od siebie, Monitory 4.2m lepsza przestrzeń przy filmach mi się wydaje, jak sądzisz?  A te Bronze 2 grają naprawdę dobrze (100wat RMS), na razie dopiero 4 filmy obejrzałem z Atmosem ale sporo potrafią. Bassu im jak na takie monitory też nie brakuje, no ale chce je odciążyć subbem.  Wracając jeszcze na chwile do zastosowanie strictly filmy kolumny podłogowe czy duże monitory? Monitory chyba wiecej dynamiki mają?

 

Zastosowanie 90% filmy, pokój 4.5x4.5m ok 20m2

Mocno polecany jest Klipsch R-112SW jak pisałeś wcześniej 12".

Monitor Audio Bronze W10 od mojego setu, ale tu już wychodze sporo poza planowany budżet..

https://www.q21.pl/monitor-audio-bronze-w10.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral


Na oku jeszcze Heco Aurora SUB 30A 12" i właśnie ku niemu na ten moment najbardziej się skłaniam, może znasz? :D
https://www.q21.pl/heco-aurora-sub-30-a.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

 

Klipsch R-115SW wydaje mi się już za duży do mojego pokoju, to 15", a doradzają mi dobry 12" - jak sądzisz?

 

I jeszcze coś - Heco Aurora 12" ma jak podają w danych 125wat, Klipsch R-112SW 12" ma 300wat - to możliwe że aż taka duża różnica?
Czym będzie się przejawiała większa moc subwoofera??


Lub może masz pomysł na inny w pułapie 1500 +/- ?

Subb lepiej z wejściem LFE czy podwójny chinch? czy nie ma znaczenia?

 

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

@Fanek

 

Jak dla mnie, to w twoim pomieszczeniu lepiej sprawdzą się zwykle monitory, szczególnie jak wybierzesz porządny sub. Na razie nie warto zawracać sobie głowy podłogowymi.

 

Jeżeli chodzi o moc suba, to zależy jak głośno będziesz oglądać filmy. W moim budżetowym Klipschu jak za mocno przesadzę z głośnością, to sub nie wyrabia i się odcina. Z większą mocą można sobie na więcej pozwolić, ale przy 20m2 raczej nie musisz aż tak szaleć. 

Tego Heco 30A nie znam, więc ja wziąłbym jednak R-112SW, bo to chyba najlepszy wybór w tej cenie (15" to rzeczywiście trochę przesada). Nie ma też znaczenia jakie ma wejście, w obu przypadkach stosujesz 1RCA-RCA.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@marcin33  a jak lepiej suba podłaczyć - Y (od strony suba) - RCA (ampli) czy RCA-RCA (pod LFE) ?
Z jednego salonu mówili mi że niby lepiej Y bo sub dostaje więcej prądu i szybciej się budzi i że lepiej to gra.

Inni z kolei że lepiej LFE czyli RCA-RCA tak?


Jakie masz zdanie na ten temat? :)

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.04.2020 o 00:17, Absolem napisał:

Para kabli w takiej cenie i takiej długości o której wspominasz to tylko zwykły kabel z media marketu, nic sensownego za taką kwotę nie kupisz a w salonie wepchną ci to samo co w markecie. Sensowne kable zaczynają się od 1000 za około 2.5 metra i to raczej w używkach, firmy nie wymieniam bo każdy kabel ma swoją charakterystykę i szczerze mówiąc do tego Onkyo nie ma sensu bawić się w jakies wydatki. 

 

 

Wnioskuję że jakieś pojęcie masz. Jak się odnosisz do "audiofilii" i ich audiofilskich odczuć. 

Podobno czy podłączysz sprzęt drutem od ramiączka czy kabel za 1000zł gra tak samo. Firma w USA (nie pamiętam nazwy) oferuję gruby hajs na ślepym odsłuchu. Podobno nikt tego hajsu nie odebrał. Ja się nie znam, więc pytam. 

 

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, iluck85 napisał:

Podobno czy podłączysz sprzęt drutem od ramiączka czy kabel za 1000zł gra tak samo

Jeżeli mieszkasz w jakimś większym mieście to przejdź się do salonu audio i niech ktoś ci zaprezentuje kable które robią różnicę a jest ich na rynku całkiem sporo, no tylko na miły bóg nie na amplitunerze Onkyo. Odnośnie Twojego podobno to podobno Franc miał strzelać do papieża ale chyba nie wyszło, najlepiej sprawdź sam i nie słuchaj opinii innych. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Figaro napisał:

A czy bedziesz na tym sluchal muzyki?

 

Dla mnie wygląda na plastikowy szrot, ale nie testowałem.

Sporadycznie. 90% czasu to filmy i granie na konsoli. Wystarczy mi podobna jakość co wspomnianego Logitech z5500. Wiadomo Logitech ma tylko optyka no i nie ma bluetooth. Myślę o wymianie głównie dlatego że pod HDMI jest lepsza jakość dźwięku no i prawdopodobnie niedługo zakupię Nintendo Switch którego też podłączyłbym do  tego zestawu. Z tego co wiem na Switchu dźwięku przestrzennego nie uzyska się na optyku tylko pod HDMI.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Absolem napisał:

Jeżeli mieszkasz w jakimś większym mieście to przejdź się do salonu audio i niech ktoś ci zaprezentuje kable które robią różnicę a jest ich na rynku całkiem sporo, no tylko na miły bóg nie na amplitunerze Onkyo. Odnośnie Twojego podobno to podobno Franc miał strzelać do papieża ale chyba nie wyszło, najlepiej sprawdź sam i nie słuchaj opinii innych. 

 

 

I widzisz, nie odp mi konkretnie. Audiofile mają to samo i nawet nie uznają ślepych testów- bo padają tam jak muchy. 

Urządzenia pomiarowe wychwycą różnice w sprzęcie. A z ludzką percepcja już jest gorzej. 

Jak nie ampli Onkyo, to jaki? Zapewne droższy. Chętnie bym poszedł na taki ślepy test :) 

Odnośnik do komentarza

Ale na co miałem ci odpowiedzieć? Czego nie zrozumiałeś z tego co napisałem? Mam ci tabelki wklejać czy przekonywać że moje jest mojsze? No to jeszcze raz, idź do salonu audio i poproś o podłączenie wzmacniacza stereo a nie kina domowego rodem ze spożywczego kablami z media marktu i dajmy na to Tellurium Q Black, jeżeli nie usłyszysz różnicy to czas umierać bo to może być tętniak. 

 

Żebyśmy się dobrze zrozumieli, kable nie grają, kable nadają dźwiękowi odpowiednie oblicze, mogą ocieplić, wyostrzyć brzmienie, poszerzyć scenę itd.  takie eksperymenty możesz robić na sprzęcie który ma jakąś charakterystykę i nie jest do wszystkiego,czyli dobra integra, kolumny, źródło itd. 

Edytowane przez Absolem
Odnośnik do komentarza
W dniu 10.05.2020 o 12:37, Fanek napisał:

@marcin33  a jak lepiej suba podłaczyć - Y (od strony suba) - RCA (ampli) czy RCA-RCA (pod LFE) ?
Z jednego salonu mówili mi że niby lepiej Y bo sub dostaje więcej prądu i szybciej się budzi i że lepiej to gra.

Inni z kolei że lepiej LFE czyli RCA-RCA tak?


Jakie masz zdanie na ten temat? :)

Testowałem oba sposoby i nie słyszałem żadnej różnicy, więc jeżeli kupujesz suba z wejściem LFE, to wystarczy zwykły rca-rca.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Absolem napisał:

Ale na co miałem ci odpowiedzieć? Czego nie zrozumiałeś z tego co napisałem? Mam ci tabelki wklejać czy przekonywać że moje jest mojsze? No to jeszcze raz, idź do salonu audio i poproś o podłączenie wzmacniacza stereo a nie kina domowego rodem ze spożywczego kablami z media marktu i dajmy na to Tellurium Q Black, jeżeli nie usłyszysz różnicy to czas umierać bo to może być tętniak. 

 

Żebyśmy się dobrze zrozumieli, kable nie grają, kable nadają dźwiękowi odpowiednie oblicze, mogą ocieplić, wyostrzyć brzmienie, poszerzyć scenę itd.  takie eksperymenty możesz robić na sprzęcie który ma jakąś charakterystykę i nie jest do wszystkiego,czyli dobra integra, kolumny, źródło itd. 

Dołączę się i powiem że obydwaj macie trochę racji. Ty Absolem masz rację pisząc że kable mogą podkreślam mogą a nie muszą wpłynąć na detale brzmienia w zależności od zgrania się komponentów ale to że polecałeś parę postów wcześnie zakup takich kabli osobie z chyba ograniczonym budżetem do kina domowego to trochę śmiech na sali. Lepiej taką sumę dołożyć do któregokolwiek komponentu zestawu i da to być może wymierny efekt. A iluck85 prawdę pisze że większość posiadaczy na ślepym teście nie jest w stanie trafnie określić co aktualnie gra- oczywiście większość to nie wszyscy. Jeżeli Ty słyszysz to gratulacje że masz dobry słuch i złożyłeś zestaw który pasuje do twoich oczekiwań choć tutaj zawsze przychodzi moment że chce się więcej i coś nowego. Temat rzeka i nie ma co kruszyć kopii bo racja jest jak wiadomo co i każdy ma swoją. Inna bajka zestaw stereo dla świadomego słuchacza a inna zestaw do kina i gier. Warto korzystać z okazji i osłuchiwać różne zestawy żeby wyrobić sobie i poznać swój gust a przede wszystkim zachować zdrowy rozsądek podczas składania zestawu i wybrać dobry kompromis gdy budżet do tego zmusza.

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.04.2020 o 00:17, Absolem napisał:

Para kabli w takiej cenie i takiej długości o której wspominasz to tylko zwykły kabel z media marketu, nic sensownego za taką kwotę nie kupisz a w salonie wepchną ci to samo co w markecie. Sensowne kable zaczynają się od 1000 za około 2.5 metra i to raczej w używkach, firmy nie wymieniam bo każdy kabel ma swoją charakterystykę i szczerze mówiąc do tego Onkyo nie ma sensu bawić się w jakies wydatki. 

Jakkolwiek głupio to wygląda cytuję swój post, nikogo nie namawiałem do zakupu kabla za tysiąc złotych. Jestem zwolennikiem zakupu sprzetu audio tylko i wyłącznie po uprzednim sprawdzeniu jak to gra, przestrzegam przed głupim wydawaniem pieniędzy na półśrodki bo sam tak kiedyś błądziłem i wyrzucałem pieniądze w błoto. Powiem to jeszcze raz kable tak głośnikowe jak interkonekty czy zasilające mają znaczenie dla systemu pod warunkiem że tak to określę ma on odpowiednie parametry i jakość, nie ma sensu wymagać cudów i topienia pieniędzy na kable w budżetowy sprzęt bo to i tak nic nie wniesie. 

Odnośnik do komentarza

Przepraszam Absolem, nie chciałem żeby moja wypowiedź zabrzmiała jak zarzut do Ciebie. W większości podzielam twoje zdanie. W ostatnim poście napisałeś jasno i na temat nie sugerując kabli za tą kasę do zestawu Fanka. W zasadzie nie ma górnej granicy poza zasobnością portfela przy audio a złapanie bakcyla audiofilskiego prowadzi do poszukiwania nowych emocji, doświadczeń i może się przemienić w pasję wysysającą finanse. 

Edytowane przez rah
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, marcin33 napisał:

Testowałem oba sposoby i nie słyszałem żadnej różnicy, więc jeżeli kupujesz suba z wejściem LFE, to wystarczy zwykły rca-rca.

 

Heco Aurora sub 30A mam go od wczoraj, ale dopiero dziś w miare udało się ogarnąć aby nie było za głośno i żołądek nie bolał. Po LFE jednym RCA wydaje mi się, że lepiej jest, su b wzbudza się tylko prze efektach, a nie że gra cały czas. Z kalibracją długo się zeszło, jeszcze idealnie nie jest, ale nieźle.

 

A Logi Z-5500 mega fajny zestaw, z niego się właśnie przesiadłem :)

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.05.2020 o 22:51, Absolem napisał:

Jakkolwiek głupio to wygląda cytuję swój post, nikogo nie namawiałem do zakupu kabla za tysiąc złotych. Jestem zwolennikiem zakupu sprzetu audio tylko i wyłącznie po uprzednim sprawdzeniu jak to gra, przestrzegam przed głupim wydawaniem pieniędzy na półśrodki bo sam tak kiedyś błądziłem i wyrzucałem pieniądze w błoto. Powiem to jeszcze raz kable tak głośnikowe jak interkonekty czy zasilające mają znaczenie dla systemu pod warunkiem że tak to określę ma on odpowiednie parametry i jakość, nie ma sensu wymagać cudów i topienia pieniędzy na kable w budżetowy sprzęt bo to i tak nic nie wniesie. 

W skrócie: Twój sprzęt będzie grał na tyle dobrze, na ile pozwoli jego najsłabsze ogniwo. :)

Odnośnik do komentarza

Taka drobna sugestia. Mamy takie wspaniałe teraz czasy że można coś kupić i oddać jak nie pasuje bez tłumaczeń i innych problemów. Kupujcie i testujcie różne sprzęty nie patrząc na opinie innych bo tylko tak znajdziecie to co naprawdę wam się podoba i spełnia wasze indywidualne oczekiwania. Każdy ma inne uszy, inne warunki akustyczne, tylko odsłu(pipi)ąc w domu można świadomie wybrać swój sprzęt. Ograniczanie wyboru do chwalonego gdzieś modelu odbiera nam szansę na doświadczenie. Warto posłuchać sprzętu różnych producentów i podjąć własną decyzję.

Edytowane przez rah
Odnośnik do komentarza

@marcin33   siema, Heco Aurora sub 30A poszedł do zwrotu, okazał się za duży. Szukam nowego, słyszałeś kiedyś w akcji sub 8" może?
Do +/- 20m2 nie za mały?  chyba nie co. Boje się że 10" może być też za duży..

 

Fyne Audio ktoś słyszał na własne uszy? :)

Ten konkretnie chodzi mi po głowie

https://www.q21.pl/fyne-audio-f3-8-czarny.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

 

Mają 8", 10" i 12" , myśle o tym 8".

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Fanek napisał:

@marcin33   siema, Heco Aurora sub 30A poszedł do zwrotu, okazał się za duży. Szukam nowego, słyszałeś kiedyś w akcji sub 8" może?
Do +/- 20m2 nie za mały?  chyba nie co. Boje się że 10" może być też za duży..

 

Fyne Audio ktoś słyszał na własne uszy? :)

Ten konkretnie chodzi mi po głowie

https://www.q21.pl/fyne-audio-f3-8-czarny.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

 

Mają 8", 10" i 12" , myśle o tym 8".

A w tym Heco nie próbowałeś po prostu zmniejszyć mocy? Albo ustawiać go w różnych miejscach? Bo możliwe, że to może być problem z akustyką pomieszczenia.

Ja bym nie kupił nic co ma mniej niż 10", bo z małą membraną sub nie będzie Ci tak nisko schodził i efekt będzie słaby. Daj szanse jeszcze jakiemuś 10", np. R-110SW.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@marcin33

 

Może chodzić o akustyke pomieszczenia, nie mówie że nie. Heco stawiałem w 3 miejscach i grał najlepiej membraną skierowaną do ściany, ale to mega słabo wygląda wizualnie, a trzeba też zachować ten aspkekt. Odesłałem już go. Przykręcony grał w filmach jak bass z moich frontów, rozkręcony powodował fale na  żołądku/ złe wrażania.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.