Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

Temat rzeka i nie znajdziesz jednej jasnej odpowiedzi. Co by ci nie polecano ostatecznie decyzje podejmij osobiście i w domu. Wszyscy mamy teraz idealne narzędzie do testów w postaci 14 dni na zwrot. Przeanalizuj budżet i możliwości techniczne montażu fizycznych głośników na suficie puszczenia okablowania itd. Wtedy znajdź kilka zestawów je spełniających i nie wahaj się testować. Każdy z nas tu na forum ma inne uszy, mieszkania i preferencje.

Odnośnik do komentarza

@PiPoLiNiO ja mam soundbar podłączony do hdmi2 arc w lg c9. Do soundbara mam wpięte Apple TV. Takie ustawienie uruchamia mi atmosa w filmach z atv. Z kolei Xbox one podłączony do hdmi1 nie włącza mi atmosa w grach i na netflixie. Nie rozumiem tego. Oba sprzęty mają już earc. Idealnie byłoby podłączyć do soundbara Apple TV i xboxa. 

Odnośnik do komentarza

[mention=30540]Marcin_wawa[/mention] A robiłeś aktualizacje softu w LG? C9 dopiero od miesiąca obsługuje EARC.

[mention=36320]rah[/mention] Cały problem w tym, że nie jestem w stanie znaleźć zestawu z głośnikami na sufit poniżej 10 tys. A Samsung wychodzi 4200 zł. Także chyba na tym się skończy, chociażby z braku alternatywy.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Czas zaktualizować swoje "kino" domowe. Aktualnie mam już chyba z 10 lat zestaw Sony HT-SF 1300. Mimo, że jest to zestaw "plastikowych" głosników, to swoje zadanie spełniał bo nie jestem melomanem, a w niskiej cenie uzyskałem dźwięk przestrzeny, grający 100 razy lepiej niż głosniki z telewizora.

 

Niestety amplituner jest już leciwy więc nie przepuszcza 4K, ani nie ma kanału ARC (posiada tylko control over HMDI i o dziwo działa sterowanie z telewizora) więc szukam czegoś z ARCiem tak aby puścić z do niego sygnał z Samsunga NU8000. Konsole mam podłączoną bezpośrednio do TV, nie do amplitunera bo 99% czasu i tak gram na słuchawkach więc nie chce włączać amplitunera tylko po to, by go wyciszyć i żeby służył za przekaźnik sygnału do TV.

 

Mam zasadnicze pytanie - czy pchać się w Doblby Atmos i szukac amplitunera 7.2 czy może jednak kupić coś 5.1? NU8000 i tak dekoduje tylko Dolby Digital więc nie przepuści nic powyżej, chyba że PCM, ale tu się nie znam, czy to będzie lepszy wybrór dla PS4/5 niż DD. Kino maniakiem nie jestem, filmy odpalam głównie z Netflixa więc tam też jest chyba tylko DD 5.1 Zasadniczo nie wiem kiedy miałbym skorzystać z Dolby Atmosa i 7.2. Nie wiem jak z PS5, czy gry będą korzystały z Dolby Atmos? Oczywiście z tyłu głowy wielkie plany, że kupie jednak ampli 7.2 i kiedyś rozbuduje go o satelity do Atmosa ale coś czuję, że te kiedyś nigdy nie nadejdzie i skończy się na 5.1.

 

Więc czy jest sens brać ampli z Dolby Atmosem?

 

Na oku mam Pioneera VSX-933 który obsługuje Dolby Atmos i 7.2 do tego Taga Harmony 2ki lub 3ki. + sub.

 

lub

Yamaha HTR-4072 5.1 bez Dolby Atmos

Yamaha RX-V485  5.1 ale z Dolby Atmos 200 więcej niż HTR-4072

Onkyo TX-SR494 ten najdroższy ale wygląda jak bliżniak 933 - nic dziwnego bo Oknyo kupiło Pioneera  co podobno poprawiło jakość amplitunerów Pioneera.

 

Ogólnie zestaw ma być głównie do obsługi Netflixa i PS5 podłączony do Samsunga NU8000. Chciałbym amplituner który obsłuży wszytkie cuda na kiju jakie zaoferuje PS5 biorąc pod uwage ogranizczenia Samsunga, którego nie zamierzam wymieniać przez najbliższe 2 lata.

Odnośnik do komentarza

Ich autorski system audio... zwany u wszystkich innych atmosem. Nikt nie wymyśli teraz cudów na kilju, bo muszą to przyjąć tv i amplitunery. Zresztą nikt też nie będzie robić osobnego dźwięku na PlayStation, jeśli na PC i xbox ta sama gra będzie mieć atmos. Tu raczej wystarczy logika

 

[mention=7968]WisnieR[/mention] powodzenia w szukaniu, przerabiałem to ostatni tydzień. 7.2 to nie atmos. Do tego musisz mieć 5.1.2 albo 7.1.2 (4). Chyba, że właśnie 7.1.2 miałeś na myśli I wtedy nagle koszta rosną x krotnie

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Oczywiście że 7.1.2, skrótem w sieciowych opisywane jako 7.2 ale to nieistotne bo raczej nigdy nie pójdę w monitory do atmosa. Zostaję przy 5.1 bo tyle mi wystarczy. Jak już pisałem filmy oglądam raz od święta i to co mam do tej pory mi wystarczy, jednak sprzęt leciwy nie obsługuje już po prostu nowych standardów video. Zatrzymał się na Full HD 3D.

 

Po prostu nie wiem czy jest sens iść w dolny atmos niezależnie od tego czy 5.1 czy 7.1.2, czy wystarczy tańszy amplituner tylko z DTS:HD, czy jednak Atmos będzie standardem za te circa 2 lata, a o DTS wszyscy zapomną i znów będę w dupie?

 

Wiadomo że najlepiej mieć jak najnowsze dekodery dźwięku bo są bardziej przyszłościowe ale ja nadal gram/oglądam w Dolby Digital (nawet nie +) i robi to nadal odpowiednie wrażenie.

 

Ile chcę wydać? Jak najmniej. To nie jest wybór z gatunku bo chcę, a raczej bo muszę zaktualizować sprzęt, więc kolumny już mam wybrane (Taga Harmony), a amplituner jeszcze wybieram.

 

Może nawet wezmę prostego Onkyo TX-SR393 -5.2 z Atmosem za 1500zł. Nie ma tylko Wi-Fi i radia internetowego.

 

Najrozsądniejszy wydaje się Pioneer VSX-933. Tani sprzęt z Atmosem i wszystkimi bajerami on-line itp.

 

Jeszcze jedno pytanie - czy potrzebne jest pass through 4K? Nie każdy amplituner to ma. Czym właściwie się różni pass through od zwykłego przesyłu obrazu?

 

I jeszcze jedno. Mój aktualny amplituner ma automatyczny system kalibracji głośników za pomocą dołączonego mikrofonu do kalibracji. Super sprawa bo pomiar jest bardzo dokładny i wyliczył odległość głośników od mikrofonu z dokładnością co do centymetra. Jedyne co musiałem ustawić ręcznie to zdefiniować czy głośniki są na stojaku czy pod sufitem. Cała resztę dobrał sam, a że głośniki surround mam ustawione niesymetrycznie, bo inaczej nie pozwala mi układ pomieszczenia, to bardzo sobie to ceniłem gdy nie musiałem sam walczyć z ustawieniem odpowiedniego balansu.

 

Z tego co widzę ani VSX-933 ani SR393 nie mają Ten opcji. Yamaha RX-V485 ma autokalibrację ale to już koszt 1799zł. O 200zł więcej od SR393 i bez Dolby Atmos.

 

 

Odnośnik do komentarza

DTS umiera niestety. W tym roku już tylko TV sony go wspierają, w przyszłym pewnie nikt. Kilka lat temu prawa do niego kupiła spółka zajmująca się skupowaniem praw i pobieraniem licencji, niestety maja w dupie rozwój i dali taką cenę, że nikt nie chce brać. Więc za 2-3 lata to zostaniesz w czarnej D jeśli teraz kupisz sprzęt tylko z DTS. Na Netflix niemal każdy nowy film ich produkcji ma już Atmos, na Apple TV to samo. Przyszłość Panie, przyszłość. Mi też Z906 stykało spokojnie, no ale gierki na PC mają atmos od roku, nowe konsole będą miały, więc nie ma innej możliwości jak chce się w pełni korzystać.

Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, WisnieR napisał:

To idę w najtańszy z Dolby Atmos. 5.1 bo pewnie zbudowanie 7.1.2 to marzenie które będę odkładał ciągle na później i nigdy się to nie wydarzy.

 

Najtańsza opcja to Onkyo TX-SR393 lub Pioneer VSX-534D

Mógłbyś też wziąć pod uwagę model poprzedni czyli pioneer vsx-832, podobna cena i trochę różnic w wyposażeniu chyba na plus dla starszego choć to zależy co komu ważniejsze. Mi 832 bardziej się podoba wizualnie i wyrwałem go w outlecie komputronika za 950zł jak dobrze pamiętam. Kupując soundbar masz już pełny komplet głośników natomiast przy kompletowaniu do amplitunera masz nieporównywalnie większy wybór kolumn co dla niektórych jest priorytetem np do słuchania muzyki bądź po prostu ze względów estetycznych. Doczytałem twój poprzedni post i moim zdaniem pass through jest ważne i konieczne gdy chcesz puszczać sygnał audio video do tv przez ampli gdy jest on w trybie czuwania np używając słuchawek. Pioneer 933 ma autokalibrację więć chyba źle gdzieś opis był zrobiony lub niepełny.

Edytowane przez rah
Odnośnik do komentarza

Super dzięki za info o tym pass through. Myślałem, że do przekazywania video przez amplituner wymagane jest jego włączenie, a potem wyciszenie, ale jak da radę to robić w trybie stand-by to dla mnie będzie dealbraker, bo o to właśnie mi chodzi. Chcę mieć puszczoną konsole przez amplituner ale włączać go tylko czasami, bo większość czasu i tak gram na słuchawkach. Przyjrzę się też temu 832 bo wygląda ciekawie choć jest to model z 2017 roku.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie brak pass through dyskwalifikuje ampli gdyż dużo gram do późnych godzin i używam słuchawek a nie wyobrażam sobie mieć go cały czas włączony i wyciszony. Jeżeli pasuje ci samo dekodowanie atmosa bez fizycznych możliwości podłączenia wymaganej ilości kolumn to ten pioneer  w rozsądnej cenie kupiony oferuje naprawdę sporo. Pilot mógłby być lepszy ale widziałem gorsze. Decyduje w końcu przede wszystkim budżet a później detale. Był czas że brałem po uwagę soundbar bo potrafią konkretnie zagrać ale że kolekcjonuję i słucham muzykę filmową na płytach cd to brakowało by mi poczucia i widoku ładnych frontowych kolumn oraz klasycznego ,,klocka'' pod tv. 

Edytowane przez rah
Odnośnik do komentarza

Mam salon 25 metrów i siedzę 3.5 metra od telewizora, więc wydaje mi się, że soundbar nie da rady i będzie brzmiał jak zwykłe stereo za kilkaset złotych.

Dobra pomyślę na razie mam 3 typy:
Pioneer VSX-534 opcja najtańsza
Pioneer VSX-933 opcja pośrednia najbardziej uniwersalna
Onkyo TX-NR686 opcja najdroższa ale podobno najlepiej grająca

Zastanawiam się tylko czy jest sens wydawać 2100 na 686 jak nie mam zamiaru kupować nic droższego niż te Taga Harmony V.2 lub Quadral Quintas 5000. Czy taki 686 nie będzie overkillem dla tak słabych kolumn i wystarczy 534.

Odnośnik do komentarza

Gdybym jeszcze oglądał filmy i był kinomaniakiem to wiadomo, wpadły by Klipsch i coś lepszego, ale to ma być głównie do konsoli, z czego większość czasu i tak gram na słuchawkach. Po prostu kino w salonie ma być nawet jak włączę je raz na miesiąc, a że przez obecne muszę kombinować z podłączeniem stąd chęć wymiany na coś z pass through co rozwiąże jeden problem ;) Mam czas do premiery PS5 więc na spokojnie pomyślę.

Odnośnik do komentarza

No z audio i pewnie innym sprzętem tak jest, że się przekracza założony budżet, ja swój przekroczyłem o 50% .

Onkyo 9.2 atmos + Monitor Audio, ale ja jestem kinomanem troche, sporo filmów oglądam i dlatego złożyłem kino.

 

Wisnier jak piszesz jeśli głównie do konsoli to weś najtańszy atmos aby miał eARC to rowiąże Ci problem z PS5, no przynajmniej ja bym tak zrobił.

Zamiast Taga może popatrz na Jamo, podoba cena bardzo a mówią że lepiej to gra i ładniejsze :whistling:

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
No z audio i pewnie innym sprzętem tak jest, że się przekracza założony budżet, ja swój przekroczyłem o 50% .
Onkyo 9.2 atmos + Monitor Audio, ale ja jestem kinomanem troche, sporo filmów oglądam i dlatego złożyłem kino.
 
Wisnier jak piszesz jeśli głównie do konsoli to weś najtańszy atmos aby miał eARC to rowiąże Ci problem z PS5, no przynajmniej ja bym tak zrobił.
Zamiast Taga może popatrz na Jamo, podoba cena bardzo a mówią że lepiej to gra i ładniejsze :whistling:
A co mi da eARC? Mój TV go nie obsługuje.
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, WisnieR napisał:
2 godziny temu, Fanek napisał:
No z audio i pewnie innym sprzętem tak jest, że się przekracza założony budżet, ja swój przekroczyłem o 50% .
Onkyo 9.2 atmos + Monitor Audio, ale ja jestem kinomanem troche, sporo filmów oglądam i dlatego złożyłem kino.
 
Wisnier jak piszesz jeśli głównie do konsoli to weś najtańszy atmos aby miał eARC to rowiąże Ci problem z PS5, no przynajmniej ja bym tak zrobił.
Zamiast Taga może popatrz na Jamo, podoba cena bardzo a mówią że lepiej to gra i ładniejsze :whistling:

Pokaż więcej  

A co mi da eARC? Mój TV go nie obsługuje.

 

Wiecznie z nim pewnie nie będziesz i zmienisz za jakiś czas, lepiej już pomyśleć przyszłościowo jeśli to ma być audio do PS5.

Odnośnik do komentarza

No ale PS5 będzie podpięte bezpośrednio do amplitunera, więc nadal nie wiem po co mi eARC? Z TV ewentualnie Netflix ale on chyba nie obsługuje pełnego Atmosa, tylko kodowanie przez DD+, czyli format stratny. Co innego gdyby to TV był "dystrybutorem" dźwięku przez ARC do amplitunera, wtedy bez eARC nie będzie DTS-MA HD, czyli pełnego Atmosa, ale u mnie centrum będzie amplituner, a TV ma tylko wyświetlać obraz.

 

W takim wypadku rozumiem, że eARC nie jest mi potrzebny?

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...