Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

@marcin33

 

Myślałem że coś pominąłem.. a powiedz jeśli jesteś na bieżąco czym różni się Onkyo TX-RZ740 od Onkyo TX-RZ730 ?

i Pioneera VSX-LX304 od Pioneera VSX-LX303 ?

 

bo pewnie jeden z tych dwóch wezme

 

edit: a co takiego ma ten Denon X3600h że go rekomendujesz wzg tych dwóch pozostałych?

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Fanek napisał:

@marcin33

 

Myślałem że coś pominąłem.. a powiedz jeśli jesteś na bieżąco czym różni się Onkyo TX-RZ740 od Onkyo TX-RZ730 ?

i Pioneera VSX-LX304 od Pioneera VSX-LX303 ?

 

bo pewnie jeden z tych dwóch wezme

 

edit: a co takiego ma ten Denon X3600h że go rekomendujesz wzg tych dwóch pozostałych?

Jeżeli chodzi o Onkyo, to RZ740 jest po prostu nowszym modelem (2018 vs 2019). Zostało dodane wsparcie Dolby Atmos Height Virtualizer (symulacja Atmosa bez odpowiednich głośników) oraz certyfikat IMAX Enhanced, większych różnić brak.

Z Pioneerem sytuacja podobna, czyli nowszy LX304 dostał wsparcie atmos Virtualizer i imax, do tego jakieś pierdoły typu nowsze bluetooth. W LX304 zrezygnowali też z wejścia Component.

Denona polecam głównie ze względu na genialny system kalibracji Audyssey xt32, co przekłada się na lepszą jakość dźwięku. Oprócz tego ma wsparcie eARC, więc nie będziesz miał w przyszłości problemu z odtwarzaniem bezstratnego sygnału audio z TV. Sam mam Denona 3500h oraz 2500h i spisują się świetnie. Z Onkyo i Pioneerem nie miałem do czynienia.

Jeżeli kupujesz ampli pod nowe konsole czy tv, to rozważ czy właśnie nie lepiej poczekać na amplitunery z prawdziwym HDMI 2.1, bo aktualnie masz tylko takie pojedyncze bajery jak eARC.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@marcin33

 

Ale ampli z hdmi 2.1 będą kosztowały kosmiczne kwoty, w tej chwili jest 1 już dostępny za 16k zł :rolleyes: 
a czekać znowu x czasu aby to staniało do rozsądnej ceny mija się z celem na ten moment.

 

Certyfikat IMAX Enhanced - to sama nalepka tak?  tego Atmos Virtualizer nie potrzebuje bo mam już 4 atmosy włożone w sufit.

Onkyo TX-RZ730 czy Pioneera VSX-LX303 co byś wybrał? ja bardziej ku Onkyo się skłaniam w tej chwili.

 

Powiedz jeszcze eARC w praktyce jak to można wykorzystać?

 

Daenon vs Onkyo - przyjrzeć się bliżej to Onkyo nie ma tylko 4K Upscaling co rozumiem - ampli skaluje obraz 1080p do 4K ?
To to samo co przykładowo potrafi nvidia Shield tak?

 

przy moim zastosowaniu głównie do filmów chyba nie warto dopłacać tego tysiaka więcej..

https://www.zkelectronics.com/compare/denon-avr-x3600h/usa/onkyo-tx-rz730/north-america/

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

@Fanek

 

Z tym imax to rzeczywiście chyba tylko nalepka, bo to po prostu oznacza obsługę 4kHDR i DTS X (konkurencja atmosa) , a to maja już amplitunery bez certyfikatu.

 

eARC przydaje się w dwóch sytuacjach:

-kiedy oglądasz filmy bezpośrednio z TV, np. z podłączonego dysku,

-kiedy podłączysz urządzenia jak konsola czy Shield bezpośrednio do TV zamiast amplitunera.

Masz wtedy zagwarantowane wsparcie Dolby TrueHD (Atmos) oraz DTS HD, czyli dźwięku o znacznie lepszej jakości. W normalnym ARC jest skompresowany Dolby 5.1 i DTS.

Jeżeli jednak podłączasz urządzenia do amplitunera, to eARC Ci się nie przyda.

 

Zapomniałem wspomnieć, że eARC rozwiązuje też problem z HDMI 2.1. Jak wyjdą nowe konsole, to po prostu podpinasz je do TV, masz wtedy wszystkie korzyści HDMI 2.1 (jeżeli posiadasz odpowiedni TV :D) oraz najlepszą jakość dźwięku bez kupowania nowego ampli.

 

Jeżeli chodzi o Onkyo i Pioneera, to raczej wybrałbym Onkyo ze względu na możliwą rozbudowę do 11.2. A upscaling zawsze wyłączam, wole żeby robił to TV.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

@Fanek

 

O ile wiem, to tylko Denon i Yamaha mają aktualnie tanie amplitunery z eARC, nawet do starszych modeli dodali wsparcie przez zwykłą aktualizacje oprogramowania. Mimo wszystko x3600h to nadal najtańsza opcja 9.2.

Jest też szansa, że taki Onkyo RZ740 również dostanie wsparcie eARC przez update, bo to jednak dość nowa konstrukcja. Do RZ730 raczej już się nie spodziewam wypuszczenia aktualizacji.

Odnośnik do komentarza

@marcin33

 

jest jeszcze Onkyo RZ830 i chyba na niego padnie wybór, wszędzie w sklepach w specyfikacji nie podają nic o eARC bo chyba po prostu kopiują to z pierwszych info, ale wygląda na to że dostał od już dość dawno update z tym

https://www.eu.onkyo.com/en/articles/onkyo-integrates-earc-and-amazon-music-into-selected-components-enriching-entertainment-for-movie-and-music-lovers-154169.html

 

Tylko dziwne jeszcze bo patrze w oficjalną specyfikacje to też nic nie ma, nie zaktualizowali?

https://www.intl.onkyo.com/products/av_components/av_receivers/tx-rz830/index.html

 

Internet niby pisze, że był update z eARC...

 

No i pytanie Onkyo RZ830 czy Denon x3600h?
Oba w podobnej cenie.

Jeszcze może wiesz hdcp 2.3 i 2.2 czym się różnią? bo nie potrafie znaleźć różnić. Denon ma 2.3

 

 

Odnośnik do komentarza

@Fanek

 

Tego hdcp to sam nie ogarniam. Z tego co czytałem, to aktualnie 2.3 nie daje żadnych korzyści, bo powstało głównie dla HDMI 2.1.

 

Onkyo rz830 ma większą moc na kanał, dobra opcja jak masz duże pomieszczenie. Nie miałem jednak nigdy nic od tego producenta, więc nie wiem jak to gra. Najlepiej jakbyś miał możliwość odsłuchu obu przed zakupem. A z tym eARC to rzeczywiście dziwne, też mi się wydaje że po prostu nie zaktualizowali info.

Edytowane przez marcin33
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@marcin33   ampli będzie chyba ten Onkyo RZ830 powoli domykam temat.

 

Głośniki podstawkowe:
set Monitor Audio Bronze 2, 1, central czy Heco Aurora 300 ??

Może miałeś doczynienia z którymiś i słyszałeś?

Bardziej skłaniam się ku Monitor Audio tylko ta cena..

 

Odsłuch odpada niestety z racji obecnej sytuacji, musze zaufać panu ze sklepu strictly audio przez telefon i opiniom z internetu.

Ostatnie pytanie raczej i nie będę Ci truł przed weekendem Marcin :)
Dałeś kilka cennych wskazówek przy wyborze, dzięki :hi:

Edytowane przez Fanek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Fanek

 

Miałem okazję posłuchać tylko podłogowych Monitor Bronze 6 i grały naprawdę dobrze. O Heco słyszałem, ale nie słuchałem. Niezależnie co wybierzesz będziesz raczej zadowolony, bo to znane i często polecane głośniki. Ja osobiście jestem zakochany w marce Klipsch :D Mam zestaw RP-6000f + RP-404c + RP-400m i gra cudownie, no ale seria RP to jednak drogie kolumny.

Subwoofer masz już wybrany?

Odnośnik do komentarza

Co do eARC, to wygląda to fajnie na papierze ale w praktyce nie jest tak kolorowo i duży zależy od implementacji po stronie TV.
Przykładowo w OLED od LG jest to w moim przypadku praktycznie bezużyteczne i daje tyle co zwykłe ARC, przez to że implementował to debil z kretynem :gayos: :
1) wszystkie aplikacje odpalane na TV maja ograniczenie wyjścia na DD/DTS, brak bezstratnych formatów i wielokanałowego PCM

2) przy podłączeniu innych urządzeń do TV(konsole, Apple TV itd) format dźwięku jest negocjowany na podstawie danych EDID TV, który a jakże nie ma ustawionej obsługi wielokanałowego audio po PCM, więc np w takim Xbox One X/Apple TV leci Dolby Atmos po PCM w 2.0, PS4 to samo PCM 2.0, ponownie jedyna opcja na wiele kanałów to tylko stratne DD/DTS (czyli podobnie jak zwykłe ARC, przy Dolby TrueHD/DTS HD według danych w EDID powinno pójść, tylko np konsole nie puszczają dźwięku z gier w tych formatach). 


I jest to problem całkowicie po stronie TV, po edycji danych EDID zaciągniętych przez PC, taki PCM 7.1 ładnie śmiga po eARC na ampli:

HVKgiVQ.jpg

Pacjent to LG OLED C9 + ampli Yamahy, LG ma wydać fixa EDID "kiedyś" do tej i nowej serii TV (problemu z pkt 1 nie mają zamiaru poprawiać). Mam nadzieję, że inni producenci TV mają to lepiej ogarnięte po swojej stronie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, marcin33 napisał:

@Fanek

 

Miałem okazję posłuchać tylko podłogowych Monitor Bronze 6 i grały naprawdę dobrze. O Heco słyszałem, ale nie słuchałem. Niezależnie co wybierzesz będziesz raczej zadowolony, bo to znane i często polecane głośniki. Ja osobiście jestem zakochany w marce Klipsch :D Mam zestaw RP-6000f + RP-404c + RP-400m i gra cudownie, no ale seria RP to jednak drogie kolumny.

Subwoofer masz już wybrany?

 

Ładny zestawik :)

Suba na razie chyba nie będę brał, początkowo chciałem złożyć najtańszy atmos 5.1.4, a teraz wyszedłem już poza budżet :D

Raz że budżet, a dwa chce posłuchać jak to będzie grało bez suba.

A Ty jaki masz sub? 
Lub może masz jakieś głębsze doświadczenie i co rekomendujesz?

Suba wezme pewnie za 1-2msce.

Odnośnik do komentarza

@jar3czek

 

Czytałem o tym problemie w C9, ale myślałem że już dawno to naprawili. Ciekawe czy LG CX ma tak samo zepsute earc.

 

@Fanek

 

Aktualnie posiadam budżetowego Klipscha R-12SW,  ale planuje wymianę właśnie na Klipsch R-115SW albo słabszego R-112SW.

Polecam również SVS PB-1000, chyba najlepszy wybór do 2,5k zł. Sam bym go kupił, ale chcę żeby sub pasował z wyglądu do kolumn :D Ogólnie na subie nie radzę oszczędzać. Ja trochę żałuje, że od razu nie kupiłem czegoś lepszego.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, marcin33 napisał:

@Absolem

 

Dla mnie były drogie :D Chciałem początkowo na fronty przeznaczyć max 3k zł, potem jednak posłuchałem jak gra Klipsch i wiedziałem już że muszę je mieć. W kinie domowych brzmią dla mnie świetnie. Testowałem jeszcze tańszą serie R, ale brzmiały znacznie gorzej.

To prawda, w kinie są bardzo dobre, miałem wersję R i bardzo chwaliłem do kina i gier.

Odnośnik do komentarza

A kable głośnikowe jakie macie? zwykłe 2x2.5mm miedź czy coś lepszego?

Jaka jest w ogóle różnica w kablach? bo rozstrzał cenowy jest spory widze..
Same opinie są chyba dość mocno podzielone :rolleyes:

 

Tak zastanawiam się czy do frontów gdzie pójdą pewnie Monitor Audio Bronze 2 (wysokości 35cm) brać lepsze czy te zwykłe miedź 2x2.5mm , jak radzicie?

Bo na atmosy i tył mam już wmurowane to nie zmienie :D

 

Macie jakieś zaciski czy bez?

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Panowie jeszcze jedna kwestia, kabel do subwoofera - 6m długości do 150zł +/- coś polecicie?

Kable do suba już mają znaczenie co.

 

Wireworld Luna 8 duża jest różnica w nichw  porównaniu z Luna 7 ? ktoś może zna te kable :rolleyes:

kabel RCA-RCA vs RCA-Y  - to zależenie jakie sub ma wyjścia tak?
jaki użyć do tego?

 

ac74d434582753ad6ee9486392f46f0d_9769.jp

Odnośnik do komentarza

Podepnę się pod pytanie wyżej. Mam zestaw Harmony TAV-606 v3 pracujący z Onkyo TX-NR555. Chciałbym wymienić kable do frontowych kolumn na coś lepszego. Obecnie mam je spięte Prolink OFC 2x2,5mm2. Długość jaką potrzebuję to około 7-8 metrów i niestety do jednej kolumny kabel dochodzi mi na styk. Przeliczyłem się w pomiarach. Co polecacie za parę do około 100/150 złotych w tej długości?

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.04.2020 o 08:25, Postal napisał:

Podepnę się pod pytanie wyżej. Mam zestaw Harmony TAV-606 v3 pracujący z Onkyo TX-NR555. Chciałbym wymienić kable do frontowych kolumn na coś lepszego. Obecnie mam je spięte Prolink OFC 2x2,5mm2. Długość jaką potrzebuję to około 7-8 metrów i niestety do jednej kolumny kabel dochodzi mi na styk. Przeliczyłem się w pomiarach. Co polecacie za parę do około 100/150 złotych w tej długości?

Para kabli w takiej cenie i takiej długości o której wspominasz to tylko zwykły kabel z media marketu, nic sensownego za taką kwotę nie kupisz a w salonie wepchną ci to samo co w markecie. Sensowne kable zaczynają się od 1000 za około 2.5 metra i to raczej w używkach, firmy nie wymieniam bo każdy kabel ma swoją charakterystykę i szczerze mówiąc do tego Onkyo nie ma sensu bawić się w jakies wydatki. 

Edytowane przez Absolem
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...