Skocz do zawartości

Elder Scrolls V: Skyrim


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nawet nie oglądam, nie chcę sobie spoilerować.

 

@Texz

A ile płyt/miejsca zajmowało FFXIII, a jaki to był rozbudowany tytuł? ;) To nie jest wyznacznik.

 

@K@t

FNV to Obsidian, a nie Beth. Gra napewno będzie dużo mniej zabugowana, ale oczywiście jakieś błędy na 100% będą. Raz, że taka formuła gry (otwarty świat, robisz co chcesz), więc ciężko jest błędy wyeliminować. Dwa, że to Beth - ich gry zawsze wymagały patchowania.

 

Jeszcze 2 tygodnie!

Odnośnik do komentarza
FNV to Obsidian, a nie Beth.

F3 na PS3 też sprawia masakryczne problemy ze zwiechami (zwłaszcza wersja GOTY). To już nie kwestia developera a silnika i jego beznadziejnej optymalizacji na konsoli Sony.

 

Jak mówię - wszelakie mniejsze i większe bugi przeżyję. Wszystko co da się wyeliminować patchami nie stanowi problemu:)

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

Mam tylko nadzieję, że wszelkie zadania poboczne nie będą monotonne i w niewielkim stopniu zróżnicowane przez co nawet mimo świetnego podłoża fabularnego w końcu się je oleje, tak jak ma to miejsce w gramyn przeze mnie właśnie Mass Effect (na każdej planecie to samo). Morrowind ukradł mi niemałą ilość godzin z życia, tu ma być tak samo...

Odnośnik do komentarza

Tadek H mówił, że jednym z większych błędów jakie popełnili w oblivionie była ogólna nijakość świata. Mówił, że dzięki Falloutom nauczyli się robić ciekawsze q i bogatszy świat. Niby pocięli Skyrima pod względem gameplay-u mniej skili do rozwijania ale z drugiej strony zrobili ręcznie każde podziemia (oblivion generowane) dodali dual wielding, dodali perki jak np spowolnienie oddechu podczas celowania z łuku. O okrzykach każdy wie. No i kurde smoki w końcu jacyś epiccy bossowie w elder scrollu.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj dowiedziałem się już, że Uncharted to strzelanina, a eksploracja, zagadki i przygoda są w niej niepotrzebne. Dlatego i mieszanie z błotem Morrowinda mnie nie dziwi specjalnie.

Z drugiej strony to przykre że wyzywasz mnie od TESowych geeków, bo właściwie do tej serii ciągnie mnie tak samo, jak do wielu innych RPGów. Nie moja wina, że w wielu aspektach Morrowind do tej pory pozostaje niedościgniony.

 

Swoją drogą - skoro Morrowind jest drewniany, to ja nie wiem jak określić drugiego (i w sumie miejscami trzeciego) Gothica :P

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

Że też jest drewniany, aczkolwiek mniej niż Morrowind, akurat tu mi chodzi czysto o stronę techniczną(np.animacja i dialogi). No i design Morrowinda tez mi się nie podobał, grzyby itp. Wolałem wtedy w tym czasie grać w pierwszego Gothica.

Edytowane przez DarthStan
Odnośnik do komentarza

Ja nie neguję pewnej sztywności i drewna obecnego w Morro, widocznego szczególnie teraz, ale kurde - w 2002 roku ta gra po prostu urywała dupę. I dokładnie jak pisze Humulin - muzyka, klimat, masa szczegółów które zaatakowały mnie po odpaleniu gry (która wtedy jeszcze mi wisiała tak po prawdzie) przesądziły o wszystkim.

 

A klimat i wygląd Vvardenfell to imo główna zaleta gry. Właśnie przez te grzyby, bardzo niecodzienny design, tak odmienny dla typowego heroic fantasy z którym z kolei przesadzili w do bólu cukierkowym Oblivionie (który i tak jest bdb grą, chociaż od takiego Gothica 3 odróżnia go jedynie jakość questów pobocznych i olbrzymie tło historyczne i mitologiczne). W Skyrim mam nadzieję znaleźć takiego duchowego spadkobiercę Morrowinda właśnie - ten kraj ma być nieprzyjazny, nieprzystępny i zupełnie inny od tego, jaki oferują inne RPGi.

 

Zresztą do Morrowinda z przyjemnością wracam nawet teraz. Do Obliviona już nieszczególnie mnie ciągnie. Immersja w TESIII jest jakiś trylion razy większa, niż w wielu innych - wyglądających może pięknie i wcale nie drewnianych - tytułach. Ba, zresztą Fallout: New Vegas też udowadnia, że spora ilość drewna w drewnie nie psuje zabawy w żaden sposób ;-)

Edytowane przez K@t
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja do Morrowinda nie wracam, przeszedłem i skończyłem go, tak samo Obliviona skończyłem 2x i nie wracam, za to Skyrim wydaje sie być tym tytułem do którego będę często wracał, juz przez sam design krainy. Gothic 3 gdyby nie bugi byłby gra lepsza od Obliviona.

 

A Fallouty od Bethesdy, też mi jakoś nie podobały się, nie skończyłem, chociaż szczerze próbowałem, ponieważ 1 i 2 skończyłem po 2x co najmniej.

Odnośnik do komentarza

Ponoć pogoda jest odwzorowana za(pipi)iście. Wyobraźcie sobie przedzierać się przez zamieć, ledwo coś widać, postać porusza się powoli hamowana przez śnieżycę, wokół słychać tylko wiatr spotęgowany do krzyku przez górskie echo. Nagle gdzieś na brzegu ekranu widzicie jakiś masywny kształt nadlatującego stworzenia...

 

Moc i 100% klimatu.

 

Ta gra mnie zniszczy. Jedyne nad czym się zastanawiam to jaki priorytet nadać głównemu wątkowi.

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

No właśnie to zawsze wkurzało mnie w TESach. Niby nieograniczona wolność, ale weź tu człowieku najpierw skończ wątek główny, w którym zabijasz kilku Deadryckich bogów, a później idź do gildii Wojowników, gdzie wita cię jakiś Cieć bananowy: "Ty? W Gildii? Przecież nawet nie umiesz trzymać dobrze miecza!".

Odnośnik do komentarza

Ponoć pogoda jest odwzorowana za(pipi)iście. Wyobraźcie sobie przedzierać się przez zamieć, ledwo coś widać, postać porusza się powoli hamowana przez śnieżycę, wokół słychać tylko wiatr spotęgowany do krzyku przez górskie echo. Nagle gdzieś na brzegu ekranu widzicie jakiś masywny kształt nadlatującego stworzenia...

 

Moc i 100% klimatu.

Heh, nieźle przegiąłeś - jeśli coś takiego będzie się działo, to jedynie w Twojej głowie, bo na ekranie niczego takiego nie doświadczysz :P

 

Nie hype'ujcie się tak, bo zawód będzie srogi ;)

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza
Heh, nieźle przegiąłeś - jeśli coś takiego będzie się działo, to jedynie w Twojej głowie, bo na ekranie niczego takiego nie doświadczysz

Coś takiego można było już doświadczyć w Morrowindzie (burze piaskowe), więc nie wiem skąd ten pesymizm. Brakowało tylko smoków latających gdzieś na granicy widoczności.

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...