Skocz do zawartości

Elder Scrolls V: Skyrim


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Ale Deus Ex i Batman to rozmiarowo nie są gry pokroju Skyrim, gdzie samych tekstów pisanych będzie pewnie co najmniej tyle ile w Oblivionie, a chyba wszyscy widzieli niedawne dokonania gościa, który postanowił wszystko wydać w formie niemałej przecież książki ;)

Pomijam już takie "szczegóły", jak dość rozbudowane i złożone tło historyczne, terminologia i na pewno charakterystyczny styl językowy.

 

Ciekawy jestem jakiej jakości będzie zresztą tłumaczenie na PC, do Cenegi niestety nie mam zaufania.

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

Ok, dobra, ale skoro zdążą z pełnym dubbingiem na premierę, to nie wiem czemu nie mogliby dać samych napisów na konsolach (skoro i tak już mają wszystko przetłumaczone). A przykład Deus Exa pokazuje, że nie wiąże się to z opóźnioną premierą czy niekompatybilnymi DLC. Wiadomo, nie jest to gra wielkości Skyrim, ale też nie ma się czego wstydzić.

W ogóle sam sukces sprzedaży Deus Exa na naszym rynku pokazuje, że już z punktu czysto finansowego opłaca się robić polonizację na wszystkich trzech platformach.

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

Ale Deus Ex i Batman to rozmiarowo nie są gry pokroju Skyrim, gdzie samych tekstów pisanych będzie pewnie co najmniej tyle ile w Oblivionie, a chyba wszyscy widzieli niedawne dokonania gościa, który postanowił wszystko wydać w formie niemałej przecież książki ;)

Pomijam już takie "szczegóły", jak dość rozbudowane i złożone tło historyczne, terminologia i na pewno charakterystyczny styl językowy.

 

 

Zresztą znając Cenegę, to przy tak wielkiej grze mielibyśmy premierę opóźnioną o kilka miesięcy

 

No ale na PC się wyrobili. Na konsolach jakoś więcej tych tekstów jest że dodatkowe miesiące by potrzebowali? ;)

Odnośnik do komentarza

No widać dla nich to jest problem, skoro po tylu latach nie potrafią porządnie tej gry zlokalizować. Zresztą kiedyś ktoś z Cenegi tłumaczył się mniej więcej tak, że na konsolach jest więcej problemów niż z lokalizacjami na PC. Ile w tym prawdy, nie wiem

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

To co, petycja :P ? Jakiś czas temu widziałem właśnie taką petycję (o napisy na konsolach), nie wiem skąd ta osoba już wtedy wiedziała, że nie będzie napisów, no ale zgadła. Ale w sumie już chyba trochę za późno na dodanie tego, w końcu za lekko ponad miesiąc już premiera. I trochę dziwię się Cenedze, że tak postępują, bo zrozumiałbym jak to byłaby jakaś mało znane ip albo nowa marka (typu Prey 2 czy Rage), ale wydaje mi się, że TES jest wystarczająco znaną serią, żeby w polonizjację zainwestować.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak Oblivion się sprzedał w Polsce na konsolach. Na pewno lepiej na PC, może stąd ta decyzja.

Tylko od wyjścia Obliviona, konsole w naszym pięknym kraju stały się bardziej popularne i wydaje mi się, że część graczy która wcześniej grała na PC teraz przeniosła się konsole. I same piractwo, też nie jest jeszcze tak rozpowszechnione na konsolach (na pewno na PS3, nie wiem jak jest z 360), niż na nieszczęsnych pecetach.

Odnośnik do komentarza

A ja jestem jakoś dziwnie spokojny o lokalizację tej gry... :whistling:

 

Naprawdę szkoda, że na konsolach nie usłyszymy tych wszystkich zacnych głosów, z tego też powodu zastanawiam się nad zakupem wersji PC.

 

Mówiąc delikatnie, nie darzę sympatią Bethesdy (a trolla Todd'a wręcz nie cierpię), ale niezaprzeczalnym faktem jest, że Skyrim będzie nową jakością w znajdującym się w stagnacji gatunku RPG (pseudo Fallout'y i inne g*wna pokroju DA, kosztowały mnie dużo nerwów :verymad: ).

 

Czas na świeży tytuł, czas na ciekawą historię, czas na solidny system, czas na Skyrim!

 

PS cieszy mnie niezmiernie, solidnie zrealizowany widok TPP :D

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Szkoda tych napisów, naprawdę szkoda ;/ Dubbingu, że nie będzie ciesze się ale czemu poskąpili napisów nie mogę zrozumieć.

 

Już chyba nigdy nie zrozumiem cenegi; najpierw dają w końcu udane i z działającym dlc napisy do DE. Potem zapowiadają polonizacje do takich gier jak Rage i Batman a do gry której najbardziej by się przydało tłumaczenie to olewają. WTF?

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Wytłumaczenie Cenegi na temat braku lokalizacji na konsolach:

Bardzo nas boli brak wersji PL na konsolach tak wielkiej gry jak Skyrim, zwłaszcza przy ponoszonych kosztach (i że sami chcielibyśmy zagrać po polsku na konsolach:)), ale do jej wykonania potrzebna jest wola kilku stron, nie tylko naszej. Proces lokalizacji konsol jest o wiele bardziej złożonym niż się powszechnie wydaje, że to "tylko wrzucić lokalizacje z pc na konsole i gotowe". W tym roku wydaliśmy/wydamy najwięcej gier lokalizowanych w historii naszej firmy, czyli Fear 3, Deus Ex: Bunt Ludzkości, a za chwilę Batman: Arkham City, Lego Harry Potter: Lata 5-7 oraz Władca Pierścieni Wojna na Północy. Chciałbym podkreślić, że tam gdzie jest możliwe zrobienie lokalizacji, oczywiście ją robimy, gdyż jesteśmy przekonani iż jest to korzystne dla polskich graczy. W przyszłym roku również nie raz i nie dwa zaskoczymy graczy konsolowych. Oczywiście pozytywnie.
Poly

 

@Słupek - Rage będzie PL?! Z tego co mi wiadomo to nawet na PC nie będzie napisów.

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...