Skocz do zawartości

Elder Scrolls V: Skyrim


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Pograłem chwilę. Sam początek nie urywa jaj - niby akcja otwierająca jest mocna, ale całość wygląda średnio, a sama gra się ciągle krztusi.

 

Jednak

po ucieczce z Helgen

zaczyna się prawdziwy TES :D Graficznie może nie ma rewelacji, ale te widoki, klimat, muzyka! Już od chwili odkrycia pierwszej lokacji, wyczyszczenia z bandytów pierwszej lepszej kopalni, wiadomo że mamy do czynienia z rasowym Elder Scrolls:)

 

Walka zdecydowanie na plus. Cieszy oddanie pełnej kontroli nad blokami, dopiero teraz widać jak bardzo brakowało tego wcześniej.

Odnośnik do komentarza

Włączyłem go dla sprawdzenia i jest okej. Animacja postaci bez porównania lepsza od tego czegoś z Obli czy Fallouta. Jednak w moim wypadku wygodniej jest w FPP, zresztą to może kwestia przyzwyczajenia, bo nie wyobrażam sobie grać inaczej w RPGi Bethesdy :D Jednak w TPP spokojnie można grać bez żenady. Zresztą aż miło popatrzeć na nowe projekty broni i pancerzy.

 

Tak w ogóle to oficjalnie jestem spłukany, ale jednak nie wytrzymałbym do czasu pierwszych używek.

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

Też dziś dostałem tylko że w wersji na x'sa. Jestem po prologu/samouczku i naprawdę dobre wrażenia gra robi. Przede wszystkim wygląda lepiej niż oblivion (a grałem w niego jeszcze w poniedziałek:P) więc z tym silnikiem to nie był pic :) Dodatkowo chyba lepiej zoptymalizowany silnik bo się mniej krztusi niż Oblivion. Jak tylko wrócę z miasta siadam do gry i dziś nic innego w planie nie mam :)

Odnośnik do komentarza

Pobuszowalem troche w necie z nudow, ponizej link do bledow Skyrima

 

:

http://gamingbolt.co...you-should-know

 

Po 10 godzinach gry gosciowi gra crashuje sie co 10-15 minut lol. Ciekawe czy to jakis wiekszy problem czy tylko jego syfny dysk.

 

piszą że to na ps3 no nic sprawdzę na swojej wersji x klockowej. Swoją drogą to chyba taka tradycja bethesdy. Fallout 3, Morrowind i Oblivion też były zabugowane :)

Odnośnik do komentarza

Mam 2 pytanka do tych mniej więcej już wciągniętych w system: da się gdzieś "magazynować" czy przechowywać swoje itemki, tak żeby tam siedziały i nikt ich nie ruszał, ale też żeby nie znikały? Co się dzieje jak się kogoś okradnie czy zabije (z NPC)?

 

Przedmioty możesz przechowywać we własnym domu (który kupimy później) lub da się chyba także w skrzyniach , jeśli wynajmiesz sobie pokój w jakiejś gospodzie. W innych miejscach Cię okradną zapewne :).

 

Za kradzież (o ile Cię złapią) lub zabójstwo jest kara pieniężna, którą trzeba zapłacić strażnikom lub iść do paki (albo uciec z miasta).

W Riverside zabiłem kure i mnie pół wsi goniło, nawet nie wiedziałem, gdzie się wykupić, to załadowałem wcześniejszego sejva :)...

 

Klimat jak cholera, już ze 3 razy światło zapalałem bo ciarki na cały ciele ze strachu wyszły. No ale, tak to jest gdy odwiedza się samotny domek w środku lasu a tam...... same dziwy ;)

 

Zaciągnąłem jednego Elfa do pomocy i lata ze mną i wali bandytom z łuku w czerep, miła opcja :)..

Odnośnik do komentarza
The fuck?

Bo źle Ci z oczu patrzyło :D

 

Tak w ogóle to tylko ja odnoszę wrażenie, że na konsoli ta gra wygląda niewiele lepiej niż Oblivion? Sam design i widoki zabijają, ale tekstury czy wygląd obiektów to póki co - ekhm.

Możliwe, że później będzie jeszcze lepiej, bo niektóre miejscówki na początku powodują opad szczeny (znane z trailerów ośnieżone ruiny niemal na samym początku).

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

właśnie mi sie gra zawiesiła......gdzie zapisywałem...chyba wcale:)....widzę trochę niedociągnięć....a przecież na dzień dobry były patch 2.0......czesto gęsto jak jest gdzień ciasno lub tłoczno nie podnosi tarczy,,,,1/4 gościa przenika przez skały.....ale gra miażdży wielkością....naprawdę:) heheh a te bajery z robieniem zbroi czy ostrzeniem sobie mieczy przekozacki:)

Odnośnik do komentarza

Mam 2 pytanka do tych mniej więcej już wciągniętych w system: da się gdzieś "magazynować" czy przechowywać swoje itemki, tak żeby tam siedziały i nikt ich nie ruszał, ale też żeby nie znikały? Co się dzieje jak się kogoś okradnie czy zabije (z NPC)?

 

Zrób kilka zadań z wątku głównego w Whiterun i później będziesz mógł kupić domek za 5k. To jest najtańsza i najbezpieczniejsza opcja.

 

Jak kogoś okradniesz i cię złapią to łapiesz bounty i w zależności od jego wysokości może zatrzymać cię strażnik. Wtedy masz opcję spłacenia kary, pójścia do więzienia (z którego możesz się wydostać, masz 1 lockpicka) albo walki.

 

Jak zabijesz NPCka to teoretycznie nic nie powinno się stać. Tzn. główni NPC są nieśmiertelni, a tych bardziej pobocznych system gry powinien podmienić (Radiant Story) na innych. Niestety z tego co czytałem to nie do końca to dobrze działa np. ktoś zabił jakiegoś NPCka odpowiedzialnego za wyleczenie z wampiryzmu i teraz nie może już stać się człowiekiem znowu.

 

Chociaż gra jest w tak wczesnym stadium swojego życia, że nie zdziwię się jeżeli okaże się, że tak naprawdę tych NPC od wyleczenia wampiryzmu, czy czegokolwiek innego jest 10+. Świat gry jest ogromny i na pewno skrywa wiele niespodzianek.

 

Aha, i jak chcecie dostać Skeleton Key (niezniszczalny wytrych) to

róbcie zadania dla gildi złodziei, w przedostatnim się dostaje ten za(pipi)isty kluczyk. Niestety w ostatnim zadaniu trzeba go oddać, więc miejcie to na uwadze.

 

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

Da się zabić każdego NPC? Czy wygląda to tak jak w OBLIVIONIE?

 

Nie da się, jest kilku niezabijalnych(po prostu klęczą parę sekund i zaraz wstają)

 

Swoją drogą bugi są fajne, wchodze do baru i nagle wszyscy mnie nawalają ; | Reload i jest ok.

 

The fuck?

Grasz czarnuchem?

 

Kurdę, ale ja wam zazdroszczę... zagram dopiero w przyszłym tygodniu. :(

Edytowane przez LeszeK-
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...