Skocz do zawartości

Elder Scrolls V: Skyrim


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

no to trochę pograłem....oczywiście nic nie ruszyłem fabuły tylko po drodze natknąłem sie na kilka questów....no właśnie po drodze natknąłem sie na tyle tego że głowa mała!!!no chyba mam już w notatniku następnych 15:) jak tą gre przejdę w tym tempie to mi chyba zejdzie do przyszłego listopada....ja już przewiduje że ponad 300h jest...:):):)::):):)

ps.mam taki minus.....ta gra jednak jest strasznie podobna do obliviona.....wybaczcie ale tak jakby ten sam silnik tylko doładowany lepsza grafa....no i duza ilością smaczków.....np. kopanie diamencików w jaskiniach/kopalniach.....trza nosić ze sobą zawsze kilof:)

no po-prostu dużej różnicy w przesiadce nie odczułem......sam nie wiem czy to minus taki czy może plus.....

Odnośnik do komentarza
no i stało się 2 razy z rzędu gra mi sfrizowała .... heh i to w takim momencie

Czyli jednak mamy powtórkę z Falloutów? :confused: Grasz na X360? Już żadna konsola nie jest bezpieczna jeśli idzie o zdolności optymalizacyjne Bethesdy widzę.

 

Jeszcze nie miałem freezów, ale widzę można się ich spodziewać w każdej chwili. Dobrze że mam nawyk sejwowania od czasu "przygód" z New Vegas.

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

Gra jest zarąbista, muzyka nadaje klimatu + 200%, rozbudowane podziemia, wszystko fajnie działa. Grafa w porównaniu do obliviona na PS3 znaczący skok, a jeśli ktoś oczekiwał jeszcze lepszej grafy w tak otwartej grze na konsoli to sorry ale chyba mu się generacje pomyliły. Zresztą te cyrki co kumple mają na PC to żenada premiera cały czas przesuwana o kilka h choć masz kupionego orginała i nie możesz grać a drugi kumpel na piracie już śmiga choć też kupił oryginała.]

 

Najlepsze RPG z otwartym światem na konsoli

 

Dobra idę spać

Odnośnik do komentarza

Pokazałem gre kumplowi. Poprosił mnie o włączenie oddzielnego "new game", by zobaczyć jak wygląda początek. Po godzinie patrzenia się na jego grę po wyjściu na otwartą przestrzeń widziałem rzeczy i miejsca tak odmienne od tego co zobaczyłem grając samemu, że opad szczęki i podziw dla twórców, to za mało powiedziane...

Edytowane przez Humulin
Odnośnik do komentarza

To może pare słów ode mnie. Grałam wczoraj około 3 godzin, bo grę (PS3) kupiłam wieczorem. Pierwsze wrażenie- świetne udźwiękowienie, które pojawia się już w menu. Najpierw jak zwykle pogrzebałam w opcjach, co by dostosować wszystko pod własne prefernecje. Dla zainteresowanych- jest kilka poziomów trudności, ktore można zmieniać nawet w trakcie gry, więc hardkory mogą zacząć na wysokich, a ewentualnie w razie problemów zmniejszyć. Albo i na odwrót, jak ktoś uzna że wybrał za niski. Druga kwestia, grze zdarza się chrupnąć/ przyciąć w niektórych momentach. Graficznie jest zdecydowana roznica w porównaniu do Obliviona. Jak ktoś twierdzi, że tak nie jest, to albo jest ślepy, albo ma badziewny tv. Wprowadzenie do gry jest całkiem przyjemne, ale początkowo musiałam ogarnąć nowy interfejs. jak wiadomo, cenega nie rozpieściła konsolowców lokalizacją, więc w tej kwestii rzeknę, że wymagana jest naprawdę DOBRA znajomość angielskiego. Pisząc "dobra", nie mam na mysli poziomu, jaki wpisują w CV kandydaci o pracę, a w rzeczywistości nie umieją sklecić jednego zaawansowanego zdania, a i znajomość że słuchu jest im obca. Tu sytuacja jest analogiczna jak np. do L.A. Noire. Nie znasz dobrze języka, nie zakapujesz dokładnie o co w tym wszystkim chodzi i będziesz poruszać się z deka "po omacku" w świecie Skyrim. Zrobilam 4 questy, między innymi Golden Claw. Baaaaaardzo ciekawy quest, stosunkowo długi, w zaskakujących lokacjach. Co więcej- w tym quescie mamy dwie zagadki logiczne/ puzzle, niezbędne do jego zaliczenia. I o dziwo, wcale nie są super-hiper-prościutkie, a i rozwiązanie i wskazówki nie są podane jak na tacy (vide Uncharted i jego dzienniczek pod "select"). Generalnie bylam bardzo zadowolona. Zima w górzystych terenach, zamieć, pruszący śnieg- wszystko to wyglądalo za(pipi)iście.

Cale dni ostatnio spędzałam w multi w BF3 i CoD MW3, a tu zanosi się na to, że zatonę w świecie Skyrim, a klimatu bedzie nadawać fakt, że i u nas za oknami już niebawem będzie zima ;)

p.s. gram Nordem, a sama edycja postaci jest podana z najdrobniejszymi szczegołami, natomiast system perków w konstelacji wygląda świetnie i jest bardzo intuicyjny

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

http://www.4players.de/4players.php/tvplayer/4PlayersTV/Alle/25722/81462/The_Elder_Scrolls_V_Skyrim/PS3Xbox_360_Grafikvergleich.html

 

Po prostu wow to chyba pierwsza gra multiplat,która lepiej wypada na plejaku.

 

 

Swoją drogą jedyne co mnie póki co boli to dropy animacji czasami, poza tym jest genialnie. Zbieram 5k golda na dom bo już mam dragon scali i bonów ważących ponad 100 kilo a nie mam zamiaru ich sprzedawać skoro zrobi się z nich najlepsze equipy w grze.

Odnośnik do komentarza

http://www.4players....kvergleich.html

 

Po prostu wow to chyba pierwsza gra multiplat,która lepiej wypada na plejaku.

 

Duzo ludzi nie wie o istnieniu buga ktory przejawia sie tym ze po zainstalowaniu gry na dysku (mowa o x360 ofc) tekstury sa strasznie rozmazane, ma wyjsc lub juz wyszedl patch naprawiajacy to. Poki co wiec zalecane jest granie z samej plytki.

 

Ja osobiscie czekam na pierwsze mody do wersji PCowej korzystajace z biblioteki DX11. :D

 

Co do samej gry, od poczatku bylem napalony jak szczerbaty na suchary i nie zawiodlem sie NIC A NIC. Moj murowany kandydat do gry roku obok Wiedzmina 2 i Dark Souls :). Mile jest to poczucie swiadomosci ze istnieja jeszcze studia takie jak ZeniMax czy From Software robiace gry porzadnie a nie na odpier*ol sie metoda kopiuj wklej jak to ma miejsce co roku w przypadku kazdej premiery call of duty.

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza

Ech, a ja nie spotkałem żadnego wilkołaka i nie mogę znaleźć nic deadrycznego ; Nie mam szczęścia coś w tej grze.

 

Powiem ci gdzie możesz spotkać bandę wilkołaków ale otwierasz na własną odpowiedzialność spoiler ;)

Przyłącz się do gildii wojowników Compannions czy jakoś tak :) A zobaczysz dużo wilkołaków ;)

 

 

 

P.S. O wiele łatwiej w Skyrim levelować niż było to w Oblivionie. Chwała twórcom za to iż teraz nie trzeba na początku wybierać głupiego znaku i nie ma statystyk ważnych czy ważniejszych:) Mam postać na 11 lvl wyspecjalizowaną w magii destrukcji, heavy armour, one hand weapons i restoration :)

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza
Graficznie jest zdecydowana roznica w porównaniu do Obliviona. Jak ktoś twierdzi, że tak nie jest, to albo jest ślepy, albo ma badziewny tv.

Najpierw mnie wyzywają od ślepych bo nie widzę wad Uncharted 3, a teraz bo twierdzę że Skyrim wygląda niewiele lepiej od Obli? :) No niestety nie wygląda WIELE lepiej. Owszem, w otoczenie wpakowano masę szczegółów, poprawiono oświetlenie, design i widoki zabijają, ale ogólny poziom jest niemal identyczny. Nawet modele postaci niespecjalnie różnią się od Oblivionowych, mimo zapowiedzi.

Gdybym nie wiedział że gra hula na zupełnie nowym silniku, to dąłbym sobie rękę uciąć że to nadal ten sam engine co ostatnio.

 

Przy czym - nie uważam wcale że to źle. Bo przy takim ogromie świata, npców i mocy wpakowanej w samą złożoność AI pewne ustępstwa są koniecznie. Zresztą mówiłem już - po niemrawym początku wyprawa w głąb Skyrim po prostu wyrywa z butów i ogólna jakość oprawy mi już wtedy zwisa. Niemniej jest to jednak fakt, który trzeba odnotować - technicznie rewelacji nie ma, zwłaszcza że gra ma identyczną tendencję do zwiech, jak poprzednie tytuły Bethesdy.

 

 

hwała twórcom za to iż teraz nie trzeba na początku wybierać głupiego znaku i nie ma statystyk ważnych czy ważniejszych:) Mam postać na 11 lvl wyspecjalizowaną w magii destrukcji, heavy armour, one hand weapons i restoration

Dokładnie, jak dla mnie to zmiana na plus, co wychodzi zresztą w trakcie. Bo patrząc logicznie - co przeszkadza takiemu magowi jednocześnie pakować w wolnej chwili? Czemu bdb znajomość magii ma wykluczać b. wysokie umiejętności wymachiwania mieczem?:D Kto chce, ten będzie ćwiczył i inwestował tylko w skradanie, złodziejstwo, strzelanie z łuku, ale jeśli komuś zależy na bardziej wszechstronnej postaci, to od samiuśkiego początku ma identyczne szanse na rozwinięcie każdej z umiejętności. Wybieranie klas/znaków zodiaku/początkowych perków w dość sztuczny sposób ograniczało dowolny rozwój postaci.

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

To zależy co konkretnego Cię nie zachwyciło w Morrowindzie.

 

Właściwie każdy RPG Bethesdy to dość podobny schemat - olbrzymi świat, masa questów, masa szczegółów, niesamowicie bogate tło historyczne i kulturowe, podobny system rozwoju postaci.

Oczywiście od czasu Morrowinda zmieniło się sporo. Jest czytelna mapa i dziennik qestów (możliwość oznaczania i nanoszenia na mapę aktywnych zadań), kilka możliwości szybkiego przemieszczania się itd. Gra jest o wiele bardziej przystępna, ale nie mniej rozbudowana.

 

Skyrim ma również najlepszy w serii system walki, świetny klimat(nie tak udziwniony jak Morro, ale też nie kolorowy i jarmarczny jak Obli). No i masz pewność, że to jest gra na długie miesiące i pewny kandydat do tytułu GOTY.

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

Do używania 2 broni jednoręcznych na raz potrzebny jest jakiś perk czy jak? Tak, żeby zamiast tarczy była druga broń.

 

PS: Da się jakoś przyporządkować sety i bronie, tak, aby zakładały się same po wciśnięciu czegoś czy za każdym razem samodzielnie trzeba wszystko zakładać?

Edytowane przez winner
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...