Skocz do zawartości

Elder Scrolls V: Skyrim


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

PS: Da się jakoś przyporządkować sety i bronie, tak, aby zakładały się same po wciśnięciu czegoś czy za każdym razem samodzielnie trzeba wszystko zakładać?

Jest w ekwipunku opcja dodania poszczególnych przedmiotów do ulubionych, co ma podobno ułatwić szybkie wybieranie poszczególnych elementów za pomocą krzyżaka. Nie wiem jednak jak to działa, bo nie sprawdzałem jeszcze.

 

Obliviona wspominam bardzo dobrze tylko martwi mnie to, ze tekstury sa takie kisielowate i widze maly postep w modelach postaci.

Grafika może nie powala, ale cała reszta już zdecydowanie tak. Jeśli dobrze bawiłeś się przy Oblivionie, to przy Skyrim bez dwóch zdań będzie o wiele, wiele lepiej.

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

Do używania 2 broni jednoręcznych na raz potrzebny jest jakiś perk czy jak? Tak, żeby zamiast tarczy była druga broń.

 

PS: Da się jakoś przyporządkować sety i bronie, tak, aby zakładały się same po wciśnięciu czegoś czy za każdym razem samodzielnie trzeba wszystko zakładać?

 

Tak. Dodaj przedmiot do ulubionych, a później na tej liście (góra/dół na dpadzie) przytrzymaj prawo/lewo.

 

Ale mnie cholernie kusi by kupić Skyrima. Oceny są rewelacyjne, Obliviona wspominam bardzo dobrze tylko martwi mnie to, ze tekstury sa takie kisielowate i widze maly postep w modelach postaci.

Ślepy jesteś. Sprawdź sobie jak wyglądały modele w Oblivionie (każdy był ziemniakiem), a jak wyglądają w Skyrimie. Progres jest znaczny.

Odnośnik do komentarza

uuffff... za mna pare h już, ale niestety mało itenstwnych. Dopiero 5,5lvl, Winterun (zaraz po starciu z pierwszym smoczastym).

No właśnie co do domu... Poinformowano mnie że moge już go kupić tylko nie mam pojecia gdzie... estel pomorzesz?

A właśnie gdzie widać lvl przeciwnina bo za (pipi) nie zauważyłem ani razu żeby taka informacja sie wyswietlała?

Można jakoś blokować majac 2 bronie lub bron i magię? Nie zauważyłem takiej opcji(tylko z tarczą można).

 

Gra jest OGROMNA od 1h siedze w Winterun i zwiedzam domy, co gdzie jest i gdzie co kupić?sprzedać.

W przeciwieństwie do was, nie wiem dlaczego, ale nie zaatakowała mnie taka masa questów, a gadam ze wszystkimi.

Moze ze 4 zrobione i 3 aktywne....

 

Mam wrażenie ze troche zle wybrałem postać Norda,bo jest umiejetności na C*Uj się zdają. Bodajże Dark Elf ma resistance to Fire i pokrywa się ogniem - co wydaję się najsensowniejsze, ew. jeszcze immidate magica restoration u High Elf'a.

 

Po paru h gry 2 rzeczy mi się nie podobają: grafika mogłaby być lepsza - na PC wyglada bajecznie, natomiast na Ps3 ZNACZNIE gorzej. Zdarzają się dropy i to dość widoczne i w miarę często(nie w walkach tlyko podczas zwiedznia). Strasznie kuje w oczy to że uderzenie przeciwnika nie wywołuje żadnego widocznego efektu, czesto nie wiadomo czy go w ogóle trafiliśmy jeżeli nie spojrzymy na pasek życia, a krew która czasami się leje jest za mało widoczna...

Edytowane przez QTF
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

gram co prawda na pc ale powiem wam ze mile sie zaskoczyłem skyrimem. dla mnie oblivion był niezjadliwy za to morrowind ubóstwiam. na plus w koncu nowy silnik graficzny (mogli by jeszcze jakiego fallouta zrobić) sterowanie w porządku, historia tez okej. co mnie zaskoczyły to uwaga! zagadki "logiczne" (super wymagające nie są ale jest okej) wydaje mi sie ze skyrimowi blizej w rozgrywce do morrowinda niz obliviona (w sensie nawiązan fabularnych, ciagle natykam sie na morrowindowe rzeczy a jakos nic z obliviona narazie nie wyłapałem) pytanie za 100pkt

 

ten relikt z zadania "golden claw" to nie przypadkiem dłoń od centurionów dwamerów z morrowinda? XD jak tak to LOOOOOOOOOL

 

Odnośnik do komentarza

Wczoraj spędziłem ponad 2h na czytaniu książek w grze. No po prostu rewelacja. Setki ciekawych i przydatnych informacji , ze świata gry (wynotowane w zeszycie :)). Znalazłem jedną książkę-grę RPG , jak to pewien Nord ze smokiem walczył, coś w stylu "idziesz wietrzną przełęczą przejdź na stronę 18" świetna sprawa :)..Ogólnie polecam poczytać niektóre pozycje, naprawdę wiele wartościowych informacji do znalezienia.

 

Sprawdźcie sobie w magii "active effects" można się nieźle zdziwić. W tym momencie mam "rockjoint" i "ataxia" a zbliżam się do większej walki, jednak nie mam się jak wyleczyć w środku lasu :(..Warto chyba zainwestować w magię restoration i cure disease.

Odnośnik do komentarza

tak na szybko pisze jeżeli szukacie skrzyni gdzie można przechowywać przedmioty to jest w tym mieście gdzie jest król....tam znalazłem quest gdzie trzeba w jednym domu znalęść książke i właśnie w tym domku jest ta skrzynia a pozatym można ogołocić ten domeczek z 99% przedmiotów....

 

a co do książek to jak się weźmie książke taka specjalna to potem z poziomu menu można ją aktywować i dzięki temu uczymy sie nowego czaru....więc warto przeglądać się bliżej tym książeczkom...;)

ps.podobno tą gre nie da się przejść....gra będzie cały czas wrzucałą dodatkowe questy....no to gramy do skończenia świata:)

Odnośnik do komentarza

W największej mierze na cenę sprzedaży wpływ ma skill Speech. Im dalej w las, tym więcej będą ci hajsu płacić. Nie wiem, czy stosunek sprzedawcy to gracza też ma wpływ na cenę, nie zauważyłem tego, jeżeli jednak ma to warto sprzedaważ u kogoś komu się pomogło.

 

Sprzedawcy regenerują hajs po 24h, więc zawsze można poczekać (select).

 

Ja zawsze robię rundkę w Whiterun u Warmaidens w środku i na zewnątrz u tej babki przy kuźni, później na targ do alchemika i general goods, i później jak jeszcze jest potrzeba to do Skyforge. A kradzione przedmioty sprzedaję w gildii złodziei.

Odnośnik do komentarza

podobne akcje był też w falloucie - użycie guzika "steal" na przedmiocie oczywiscie powodowało w(pipi)ienie NPCów, ale w wielu miejscach i niektorych sklepach towal leżał na ladzie, mozna było wziąć "do ręki" (nie do inventory) wiadro i nawrzucac do niego przedmioty a potem wiadro wynieść do innego pomieszczenia i zebrac itemy do kieszeni, tutaj pewnie też by zadziałało

 

 

ogolnie troche lipa

Odnośnik do komentarza

trzeba sie pilnować i robić save-y co jakiś czas....natknąć się na 4 czarodziejów używających zaklęcia błyskawicy....no i oczywiście dead:)potem powtórka....tym razem sie przygotowałęm więc poszło a tu zaraz nawet nie wiem z której strony mini bos czarodziej kolejny no i znowu dead:) wkońcu myk z łukiem i szybkie dobęgnięcie i dobicie dało rady....:)gra jest 2 razy trudniejsza niz IV....tzn ustawinie konsoli...bo w sumie to nie bawiłem się tym suwakiem co mówicie odnośnie poziomu

Edytowane przez nemesis0_PL
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...