Skocz do zawartości

Elder Scrolls V: Skyrim


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

No tylko, że Elders Scroll ściągnął to chyba od Ultimy ;) A gracze na ogół nie lubią, jak każdy z ich drużyny może być każdym np. wielka jazda po systemie z FF12. To jest dobry system, gdzie prowadzisz jedną postać, a nie całą ekipę.

 

 

Może i ściągnał, ale też świetnie rozwinął i rozpropagował na poletke bardziej mainstreamowe. Ja zdecydowanie wolę taki rozwój niż ładowanie punktów w typowe drzewko. I fakt, to raczej pasuje wyłącznie do rpg z jednym bohaterem.

Odnośnik do komentarza

wczoraj gralem w skyrima do 7 rano ;p

pierwszą postacią zabiłem smoka i kupiłem domek :D troche pusty i zarośniety pajęczynami ;)

 

ale postanowiłem też zrobić drugą postać żeby sprawdzić co sie stanie (pierwszą nabilem 11godizn i już odrobinke sie orientuje co i jak, wiec chcialem wyprobowac inny styl i zobaczyć co mi sie spodoba)

 

zrobiłem leśnego elfa który w założeniu ma sie skradać i zabijać z zaskoczenia (łuk i backstaby)

jednak mam pytanie - na początku zarówno skradanie jak i łuk nie robią wcale szału, ile mniejwiecej musze nabić żeby zobaczyć tą ich fajność?

łuk jeszcze troche daje rade z zaskoczenia, chociaż jak biegnie na mnie 3 typków to nie zdąże 2 razy naciągnąć i juz są przy mnie

 

ale ważniejszy problem - skradanie prawie nie działa jak narazie, a dokładnie leeedwo ledwo, ani razu nie udało mi sie niekogo zajść od tyłu żeby mu wbić coś w plecy :/ poprostu widzą mnie z daleka i lecą na mnie

i pytanie - czy taki skradający backstaber musi używać sztyletów? czy może uzywac miecza? pytam bo wiadomo że miecz ma wiekszy dmg,

i druga sprawa - co taki skradacz powinien mieć w 2 ręce? tarcze? drugi miecz? drugi sztylet? jakiś czar?

chwile powalczylem 2 broniami to było mi dosyć niewygodnie walczyć nawalając L1/R1 na zmiane i nie czułem raczej żadnej różnicy w porownaniu z waleniem 1 mieczem

 

czyli ogolnie - jakiej broni powinien używać skradający sie backstaber? (i dlaczego?) i jak sobie pomóc by sie skuteczniej skradać? (poza pakowaniem skradania)

Odnośnik do komentarza

Możesz robić backstaby mieczem (animacja poderżnięcia gardła) co nawet bardziej się opłaca, bo sztylety nie czerpią ze zwiększenia dmg przez perki/fortify one-handed.

 

Przy walce dwoma broniami (brońmi?) grunt to naciskać dwa guziki odpowiedzialne za atak naraz albo naciskać i trzymać. Przy takim stylu gry nie interesuje Cię zupełnie używanie tylko jednej ręki, bo sam sobie zmniejszasz dps.

 

Z czarów możesz używać Muffle ze szkoły iluzji - wycisza on całkowicie odgłos kroków. Później możesz nauczyć się niewidzialności.

 

nie lubie tak mieszać, chce pograc troche 3 rodzajami postaci a potem wybrac ulubiony i nim kontynuować

To źle. Cały bajer tej gry polega na tym, że możesz sobie jedną postać rozwinąć w wielu kierunkach. I tak będziesz musiał to zrobić, jeżeli będziesz chciał osiągnąć maksymalny poziom.

Odnośnik do komentarza

a ja kurde juz 2 dni sie męcze żeby móc kupić domek w riften, zrobilem już sporo questów dla ludzików z miasta i okolicy i nadal nie mam opcji kupna domu :(

w tym pierwszym dużym mieście kupno domu bylo bardzo łątwe do odblokowania, nie spodziewalem sie aż takiej różnicy w innych miastach

 

btw jak zwabić smoka żeby zrobił "siad!" ? pare razy już smok mi przeleciał nad głową i uciekł bez walki, jak mu kazać lądować żebym mogl go zaatakowac? (latał na tyle wysoko że z łuku nawet nie probowalem)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
Gość Dr.Suess

a ja kurde juz 2 dni sie męcze żeby móc kupić domek w riften, zrobilem już sporo questów dla ludzików z miasta i okolicy i nadal nie mam opcji kupna domu :(

w tym pierwszym dużym mieście kupno domu bylo bardzo łątwe do odblokowania, nie spodziewalem sie aż takiej różnicy w innych miastach

 

btw jak zwabić smoka żeby zrobił "siad!" ? pare razy już smok mi przeleciał nad głową i uciekł bez walki, jak mu kazać lądować żebym mogl go zaatakowac? (latał na tyle wysoko że z łuku nawet nie probowalem)

 

dokładnie jest krzyk do sciagania smoków, albo jak sie tłuczesz z smokiem staraj sie na plaskim terenie go zwabic (bez drzew/półek skalnych/ domów) zeby kupic domek musisz dostac tytul "tana" jak go nie masz musisz go zdobyc :P

Odnośnik do komentarza
No to teraz jeszcze troche czekania i dodatki!

 

Chciałbym być takim optymistą...

 

Zauważyłem u siebie, że zbroje z hide'a mają strasznie skaszanione tekstury, w porównaniu do pozostałych z irona, steela itd. Wyraźnie widać że odstają od reszty, są całkowicie rozmyte na powierzchni przedmiotów. Czy tylko ja tak mam? Gram na PS3.

Odnośnik do komentarza
Zauważyłem u siebie, że zbroje z hide'a mają strasznie skaszanione tekstury

napewno jest jakiś bład, ale nie zawsze, u mnie czasami mają okropne a czasami normalne dobre (głownie to widać na rękawicach)

 

 

a domek w riften już kupilem, wczoraj o 4 nad ranem, ale sporo mi to zajelo i sporo questów sie narobiłem

w końcu bede miał gdzie zrzucić cały dobytek (postanowilem nie kupować domu w pierwszym duzym miescie bo jest najmniej wypasiony a kosztuje tyle samo co w riften)

 

i wczoraj smok zabił mi lidye pomagierke, ale zaraz potem dostałem nową w riften ;p

mozna miec 2 pomagierow na raz?

 

chociaż i tak czesto mnie wkurzała jak sie probowalem skradać, ale przydawała sie jako muł do noszenia gratów

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
No to teraz jeszcze troche czekania i dodatki!

 

Chciałbym być takim optymistą...

 

Zauważyłem u siebie, że zbroje z hide'a mają strasznie skaszanione tekstury, w porównaniu do pozostałych z irona, steela itd. Wyraźnie widać że odstają od reszty, są całkowicie rozmyte na powierzchni przedmiotów. Czy tylko ja tak mam? Gram na PS3.

Dragonborn ma sie ukazac miesiac po oremierze na X360 i stawiam, ze na PS3 wyjdzie razem z PC. A Dawnguarda i Hearthfire spodziewalbym sie na wiosne, w kwietniu. Byle nie w maju i bedzie git... :)

Odnośnik do komentarza

lol po 30 godiznach gry dopiero skapnalem sie że żeby oddalać kamere w TPP trzeba trzymac prawą gałke i ruszac lewą , a juz mysalem że sie nie da wcale :P teraz moge dać szanse tpp

 

 

 

w ogole geralem nieco wiecej magiem ale caly czas mi sie konczy mana, rzuce jeden wiekszy czar w stylu runy na ziemie i ze 5 fireballi i koniec, przy kilku wrogach zostaje szybko bez many ktora bardzo wolno sie regeneruje mimo ze wszystkie 8 lvli wpakowalem w mane i mam ubranie dajace mane i regeneracje...

Odnośnik do komentarza
lol po 30 godiznach gry dopiero skapnalem sie że żeby oddalać kamere w TPP trzeba trzymac prawą gałke i ruszac lewą , a juz mysalem że sie nie da wcale :P teraz moge dać szanse tpp...
Ja mam już nabite ponad 90 h i nie wiedziałem że się tak da??? :) Tzn prawą gałę wcisnąć i lewą krecisz, czy jak?
Odnośnik do komentarza

prawą wciskasz a lewą robisz góra/dół żeby przybliżyc i oddalić

mnie zawsze wkurza gdy w grach TPP widac tylko plecy postaci i obcięte nogi (RE4/5, dead space i wiele innych) nioe lubie takiego przybliżenia.

ale okazuje sie że da sie oddalić kamere nawet kilka metrów za plecy postaci (kamera prawie jak w h'n's) , chociaz ja wole tylko troche za postać zeby bylo widac całą z nogami ale żeby nie bylo za daleko

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...