Skocz do zawartości

Elder Scrolls V: Skyrim


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

cena niezła, mam nadzieje że hearfire jako mniejszy dodatek bedzie jeszcze tańszy, wiem że wielu z was uważa że heartfire to tylko (pipi), ale ja akurat lubie budować sobie domek :D taki skyrim-sims :D

edit: na xboxa DB kosztuje chyba 1600MS a heartfire tylko 400MS, wiec jesli tutaj tez cena sie przełoży w twen sposób to można liczyć na cene w okolicy 10zł albo mniej :D (w promocji)

 

 

 

tylko teraz czekam na jakieś doniesienia czy DLC nie rozpierdala gry ;)

ale epwnie jeszcze dzis  weiczorem kupie

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

ja juz wiem - napadli mnie w riften dwaj nowi wrogowie i rozpoczeli nowego questa z DLC, wiec pojawily sie znaczniki gdzie iść itp

pewnie atakują randomowo, ja akurat teleportowalem sie do riften zaraz po uruchomieniu gry wiec pewnie dlatego tam mnie zastali

 

 

btw można nosić jednocześnie ubrania (clothes) i zbroje? bo coś o tym slyszalem ale nie umiem

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Nie da się, to nie Morrowind ;)

 

Żeby rozpocząć Dragonborn musicie czekać na atak kultystów w jednym z głównych miast (na pewno ich rozpoznacie). Pojawiają się randomowo, ale raczej zobaczycie ich szybciej niż później.

 

Żeby dostać się na nową wyspę bez kultystów wystarczy iść do doków Whiterun i zapłacić gościowi za przewóz. Jednak żeby rozpocząć głównego questa i tak trzeba czekać na kultystów.

 

Miłej zabawy! :)

Odnośnik do komentarza

Heh, gram na PC a też mam co jakiś czas 1 - 2 sekundowe ściny na Solthsteim, najczęściej w okolicy pierwszego miasta (Raven Rock).

 

Sam dodatek jest świetny, zwiedziłem ~połowę wyspy, sporo miejscówek rozpoznaję z Morrowinda mimo, że grałem w niego jakieś 10 lat temu. Questy ciekawe (w tym sporo "ukrytych", jak szukanie skarbu piratów posługując się mapą, zamiast sztucznymi znacznikami), widoczki niczego sobie, fabuła ciekawie się rozwija, zdecydowanie lepsze DLC niż średniawy Dawnguard.

Odnośnik do komentarza

Przy okazji fajnie jest porównać sobie obie wersje wyspy Solstheim, jedną z Morrowinda i jedną z Dragonborna. Tutaj wersja sprzed 10 lat (z modem na grafikę):

 

 

 

Jedyny minus dodatku póki co - za mało "grzybowych" i "popielnych" lokacji, za dużo lodowców i tajgi, które znamy już ze Skyrima. Za to świat, w którym spotyka się głównego złego, wygląda naprawdę nieźle i znacznie ciekawiej niż obce wymiary w Dawnguardzie.

Odnośnik do komentarza


Co do dodatków, które przeszedłem w ciągu ostatnich 2 tygodni:

Dawnguard jest całkiem niezły, w zasadzie to taka dodatkowa gildia, są
kusze, najlepsza towarzyszka w grze, kilka ciekawych lokacji, świetną
wampirzą formę. Niestety całość jest mocno liniowa i wszystkie questy
upchnięto na znanej już mapie z podstawki. Dodatek zajął mi ~9 godzin,
co za cenę 70 zł trochę za mało.

Dragonborn za to jest świetny, równie dobry co Shivering Isles w
Oblivionie. Mnóstwo nawiązań do Morrowinda, nowe tereny (cała wyspa
Solsteim, znana z Bloodmoona), kilku nowych przeciwników, niezłe questy
(główny wątek to nic specjalnego, ale poboczne q jak szukanie pirackiego
skarbu czy odkopywanie lochu są świetne), nowe zbroje, wspaniały
klimat, sporo zagadek w dungeonach... 70 zł za ~17 godzin zabawy -
zdecydowanie opłacalny zakup ;]

Odnośnik do komentarza

ehh to zdechłe forum...

 

kupiłem dodatek czekając na konferencje sony i troche pograłęm - fajnie sie buduje dom, wymaga to troche zbieractwa ale w sumie jest dosyc łatwe

 

pewnie nie każdemu takie zajęcia przypadną do gustu ale akurat mi sie podobają ;D

no i robiąc w guźni metalowe elementy można pocwiczyc smithing

Odnośnik do komentarza

Skusiłem się i dzisiaj zakupiłem Skyrima na allegro. Już dawno się do tego przymierzałem ale przez brak czasu i brak kasy ciągle to przekładałem.

 

Prawdopodobnie zamierzam grać łucznikiem skrytobójcą. Ostatnio tak grałem w Obliviona i strasznie mi się to spodobało. Prawdopodobnie załapię się jeszcze na dawnguarda w przecenie, później może zakupię jeszcze dragonborna. Ale najpierw muszę wsiąknąć w ten klimat.

 

No nic, teraz tylko czekać na przesyłkę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...