Skocz do zawartości

iPad


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

A co ci nie pasuje? Pytam z czystej ciekawości.


Bardzo fajnie - pierwszą decyzją admina na iPadzie powinno być skasowanie działu Android

 

Zaraz po usunięciu twojego konta.

 

Ja uważam że bez sensu jest trzymanie się ciągle tylko i wyłącznie proporcji 16:9 czy 16:10 w Nexusach. Jakby zrobili 4:3 8" to jest to dla mnie idealny rozmiar i proporcje. Muszę oddać tu Apple że ten rozmiar się sprawdza idealnie. Mam Andkowego tabka z takimi proporcjami i jest fajnie, tylko rodziałka za mała (taka jak pierwszy iPad Mini). iPad mini z Retiną jest ok ale sama jakość akurat tego ekranu doopy nie urywa. Wyglada to jakby przez zwiększoną rodziałkę ekran stracił nieco z odwzorania spektrum kolorów i to nawet w porównaniu do iPada mini pierwszej generacji. Oczywiście - dalej to dobry ekran ale GORSZY (nie uwzględniając rozdziałki) od poprzednika. Dziwna sprawa :/

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Mam ipada 2, lezy w domu, kupiony na premierę. Bateria trzyma w nim nadal z 8h używania. W nexusie tak naprawde to jest naciagane 6h mam wrażenie ze note2 lepiej mi wytrzymywal w podróży. Także po pierwsze bateria. Po drugie proporcje i wielkosc ekranu, ta z miniaka jest idealna dla mnie w nexie jest trochę za wąsko i malo;-) tablet jak ipad mini tylkona androidzie bylby idealny.

 

Czytalem na forum ze gościowi bateria w nexusie wytrzymuje 14h aktywności ekranu xdd po (pipi) takie bzdury pisza

Odnośnik do komentarza

No nie wiem po co takie bzdury. iOS utrzymuje długie działanie głównie przez optymalizacji i brak PRAWDZIWEGO multitaskingu - aplikacje poza kilkoma systemowymi procesami nie chodzą w tle. Nie ma co się oszukiwać - podobne czasy na Andku są tylko z większymi bateriami. Ja mam właśnie Acera A1-810 wersja Wifi który jest oczywiście sporo grubszy niż pierwszy miniak ale jest naprawdę super do czytania przy przeglądania neta, przy czym rozdziałkę pierwszego MINI która zaczyna mnie męczyć :-) Ale też uważam że ten rozmiar i proporcję są po prostu najlepsze :-)

Odnośnik do komentarza

Nemo kontroluj bajerę.

 

Michu, odpowiadając na pytanie - centrum powiadomień możesz edytować. działa to tak jak w IP gdzie masz w Ustawieniach zainstalowane apki i to co mogą wrzucać do CP. Definiujesz jak ma to wyświetlać itp. Niestety problem się zaczyna z tym, że większość aplikacji daje małe pole do popisu. Niestety pod względem personalizacji będziesz zawiedziony, pod kątem wykonania, jakości, systemu oraz przede wszystkim baterii to będzie przepaść

Odnośnik do komentarza

No nie wiem po co takie bzdury. iOS utrzymuje długie działanie głównie przez optymalizacji i brak PRAWDZIWEGO multitaskingu - aplikacje poza kilkoma systemowymi procesami nie chodzą w tle. Nie ma co się oszukiwać - podobne czasy na Andku są tylko z większymi bateriami. Ja mam właśnie Acera A1-810 wersja Wifi który jest oczywiście sporo grubszy niż pierwszy miniak ale jest naprawdę super do czytania przy przeglądania neta, przy czym rozdziałkę pierwszego MINI która zaczyna mnie męczyć :-) Ale też uważam że ten rozmiar i proporcję są po prostu najlepsze :-)

Dokladnie

najbardziej śmieszy mnie ze po ponownym uruchomieniu ipada nadal sa te same programy "w tle" xd

Odnośnik do komentarza

Nemo kontroluj bajerę.

 

Michu, odpowiadając na pytanie - centrum powiadomień możesz edytować. działa to tak jak w IP gdzie masz w Ustawieniach zainstalowane apki i to co mogą wrzucać do CP. Definiujesz jak ma to wyświetlać itp. Niestety problem się zaczyna z tym, że większość aplikacji daje małe pole do popisu. Niestety pod względem personalizacji będziesz zawiedziony, pod kątem wykonania, jakości, systemu oraz przede wszystkim baterii to będzie przepaść

 

Wydaję mi się, że chodziło mu o centrum sterowania. To wysuwane od dołu palcem. Jego nie można edytować, no chyba że po jailbreaku. 

http://imagazine.pl/2013/12/29/nazywam-sie-maciej-i-dzien-temu-zrobilem-jailbreak/

Odnośnik do komentarza

to niestety nie, to menu jest stałe. iPad po włączeniu zapamiętuje jakie aplikacje były otwarte, ale faktycznie wszystkie po kliknięciu ponownie uruchamiają. iPad multitaskingu nie miał i nie ma, to często jest ogromna poracha. 

 

Kiedy to najlepiej widać? Wraz z premierą Battlefield 4 wyszła aplikacja Battlefield 4 Commander gdzie można wcielić się w rolę dowódcy i wydawać rozkazy, punkty przypisane będą do naszego konta EA i wpłyną na nasz poziom. Podczas gry podłączamy się do serwera i jazda. Ale wystarczy, że zrobimy cokolwiek - COKOLWIEK podczas gry to od razu aplikacja łapie "Disconnected", iPad ją po prostu zawiesza (nie chodzi w tle). Przełączanie się na inną aplikację - disconnected - wyskoczy na ostrzeżenie o niskim stanie baterii - disconnected (to już jest chore). 

 

strasznie to słabe

Odnośnik do komentarza

Ale to lipa też po stronie EA pewnie. Aplikacje się jakby hibernują na iPadzie, więc mogliby dać jakiś czas na wznowienie sesji po przywróceniu programu do ramu. 

 

A chodzenie w tle ma i plusy i czasem minusy, kiedy na andku masz jakieś badziewie które potrafi utrzymywać urządzenie wybudzone cały czas (tzw wakelock) i zżera baterię dużo szybkiej niż powinno. Także wszystko ma swoje plusy dodatnie i ujemne ;-) 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dobry ten Broken Sword? Jak działa? Na moim iPadzie 3 niektóre gry działają tragicznie. No w Wolf Among Us nie da się grać. Tak przycina, przy QTE i wyborach, że szok. A mam ponad 150$ na koncie i strach pieniądze wydać. Z nudów kupiłem Icycle. Akurat jak podrożał. Co za (pipi). Ładne to, ale sterowanie jest tak spier.dolone i gra jest tak frustrująca, że nie polecam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...