Skocz do zawartości

iPad


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orzeszek

Ja mam 16gb i przez dwa lata jej nie zapełniłem. W dobie playerów i chmur nie odczuwam potrzeby chomikowania muzyki i filmow. Za to mus to modem z internetem. Internet zawsze przy (pipi)e i jak padnie net w domu ipad udostepni swoje internety.

Odnośnik do komentarza

IMO jak brać iPada to minimum 32GB. Sam mam 64 i często muszę wymieniać na nim pliki. Natomiast ja używam iP do oglądania anime i grania, więc mam wiele rozmiarowo dużych plików (odcinek anime 300/400 MB, film nawet 8GB).

Czy w tej chwili można bez problemu wrzucić jakieś avi czy inne DivXy i będzie to działać czy wrzucacie do jakiejś apki?

Też mam iP3 już prawie dwa lata i mam nadzieję, że mi starczy przynajmniej na drugie tyle. Na początku bawiłem sie gierkami,a a teraz głownie do neta służy. Działa szybko, bateria trzyma bez zarzutu. Jestem zadowolony. U mnie 32 GB, starcza praktycznie idealnie.

Odnośnik do komentarza

 

IMO jak brać iPada to minimum 32GB. Sam mam 64 i często muszę wymieniać na nim pliki. Natomiast ja używam iP do oglądania anime i grania, więc mam wiele rozmiarowo dużych plików (odcinek anime 300/400 MB, film nawet 8GB).

Czy w tej chwili można bez problemu wrzucić jakieś avi czy inne DivXy i będzie to działać czy wrzucacie do jakiejś apki?

Też mam iP3 już prawie dwa lata i mam nadzieję, że mi starczy przynajmniej na drugie tyle. Na początku bawiłem sie gierkami,a a teraz głownie do neta służy. Działa szybko, bateria trzyma bez zarzutu. Jestem zadowolony. U mnie 32 GB, starcza praktycznie idealnie.

Ja mam platnego HDPlayer i AVPlayerHD. Oba maja swoje wady np hd nie odczytuje stylizowanych napisow z openingow, a av nie potrafi wyswietlic napisow jednoczesnie na gorze i dole ekranu. Ogolnie nie ma idealnego rozwiazania ale uzywam hd.

 

Jak streamowac pliki z maca? Mam na dysku zewnetrznym mase mkvow. Jak mam to za posrednictwem wifi bez odpalania dodatkowych programow puscic na ipadzie?

 

Mi zalezy zeby komputer byl jak najmniej obciazony dlatego przerzucam pliki na tablet.

Odnośnik do komentarza

 

Ja mam platnego HDPlayer i AVPlayerHD. Oba maja swoje wady np hd nie odczytuje stylizowanych napisow z openingow, a av nie potrafi wyswietlic napisow jednoczesnie na gorze i dole ekranu. Ogolnie nie ma idealnego rozwiazania ale uzywam hd.

 

Jak streamowac pliki z maca? Mam na dysku zewnetrznym mase mkvow. Jak mam to za posrednictwem wifi bez odpalania dodatkowych programow puscic na ipadzie?

 

Mi zalezy zeby komputer byl jak najmniej obciazony dlatego przerzucam pliki na tablet.

 

 

Spróbuj jeszcze Gplayer. Mi podszedł najlepiej swego czasu, przed VLC.

 

Na Macu pobierz aplikację Air Video Server HD. Jest darmowa. Przerzucasz do folderu tej aplikacji video i z aplikacji Air Video HD (płatna) możesz je streamować, lub pobrać. Są konwertowane w locie, nie ma żadnego czekania. Filmy streamuje mi nawet gdy mam zamkniętą klapę MacBooka, nie wiem jak to działa.

Odnośnik do komentarza

Conversion co pewnie znaczy że plik jest przeliczany. Najlepiej jakbyście znaleźli po prostu coś, co czyta pliki z serwera SAMBY (sieć windowsów, SMB/CIFS - Mac ma to oczywiście od razu) albo AFP czyli Macowy protokół wymiany plików. NIestety, chyba XBMC nie ma appstore ale jak macie Jaila to można ten program (OpenSource, free zupełnie) zainstalować i on po SMB łapie wszystko. Tworzycie tylko udział na Makówce i można odtwarzać. Nie mam już żadnego iPada ale na iPhonie i iPadzie 2 działało swego czasu bez zarzutu.

 

Konwersja w locie ma następujące wady:

- obciąża procka (troszkę już teraz ale zawsze),

- zabiera miejsce (jeśli nie na stałe, to przynajmniej tymczasowo). Jak ktoś ma SSD to szkoda go dobijać niepotrzebnymi zapisami,

- z reguły przewijanie nieco zamula przez konwersję właśnie.

 

Nie wiem na ile to jest akutalne, znalazłem porównanie:

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/81986513/122012/08smb/upnp-smb-chart.html

 

Są tu playery i ich funkcje. Potrzebujecie wsparcia dla streamowania po SMB oraz aby stream był dekodowany przez sprzęt (chyba przedostatnia kolumna, czy H/W działa w streamingu).

 

Jeśli soft obsłuży te 2 rzeczy to macie program który odpali filmy z udziału z Maca, Windowsa i 99% różnych NASów BEZ dekodowania filmu (więc bez specjalnego obciążania).

 

DODATKOWO (albo zamiennie) możecie poszukać czegoś, co streamuje po HTTP. Wtedy też powinno się udać puścić coś BEZ dekodowania i to powinno działać bez zarzutu. Postawienie serwera HTTP jest banalne na Macówkach (tzn było, zatrzymałem się na 10.6 albo 10.7).

 

EDYTA: Sorry, że się wymądrzam. Sam jestem maniakiem filmów i mam setup w domu gdzie streamuje sobie z 1 źródła filmy na 3 TV, robię to z Ubuntu który ma udziały właśnie w formacie SMB (bo to najlepiej znany i obsługiwany protokół) a do 2 pozostałych TV podłączony jest Raspberry Pi na którym działa XBMC. Przerabiałem ten temat wielokrotnie i po wielu testach i próbach z wieloma maszynkami (Androidy, iPady, iPhony, playery stacjonarne, PS3, XBOX 360) w mojej subiektywnej ocenie to jest najlepsza opcja. Nie sprawia problemów, maszynka z której streamujecie to może być 15 letni żęch (jedynie dyski muszą wyrabiać i sieć) i jest zdecydowanie płynna.

 

Raspberry Pi ma 512mb ramu, procek A7 700 mhz Single Core (to mniej niż iPad1) i filmy chodzą płynnie do 1080p bez dzwięku w DTSie (te już tną) w kontenerze MKV czy AVI także pokazuje to jak to działa sprawnie.

 

Oczywiście możecie mieć swoje zdanie ale jak to mówią, moja prawda jest mojsza niż twojsza więc moja jest prawda najmojsza ;-)

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

No właśnie estel. Możesz przeczytać to co kolega wyżej napisał kilkanaści razy i i tak nic nie zrozumieć z tego informatycznego feng-shui, albo kupić aplikację za 3 dolary z AppStore tak jak ja i efekt taki sam. No sam nie wiem co bym wybrał, gdybym dziś stał przed takim wyborem.

 

Oj widzę że ktoś jest na mnie cięty albo wstał dziś lewą nogą. Co ci takiego zrobiłem że tak się nade mną znęcasz? :-)

 

Ale na poważnie - to rozwiązanie które ja sugeruje w moim "feng-shui" pozwoliłoby streamować filmy na więcej urządzeń niż iPad oraz z innego źródła niż tylko Mac. Nie wiem czy Twoje jest tak uniwersalne (nie sprawdzałem). Ja przecież nie mówię, że moje jest najlepsze, ostatnie zdanie to sprafrazowany cytat z "Dnia Świra" który wrzuciłem, żeby było zabawniej ale może został źle zinterpretowany?

 

Nie wiem czy chcesz zasugerować, że ja nie kupuję czy nie płacę za soft, jeśli tak to się akurat mylisz. Kupuję rzeczy na Androida, mam kupę rzeczy na koncie Apple i od groma Steamie plus legalny soft na kompach. A kolega estel zauważył - streamowanie w domu filmów na iPada jak ma TV ma mały sens (pewnie się część ludzi z tym nie zgodzi).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...