Skocz do zawartości

iPad


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Przecież napisałem, że kabel jest ok nie bez powodu. Mam 5 takich kabli i na każdym to samo. W obu portach USB. Kilka razy sprawdzane. Nie sprawdzałem na innym komputerze, bo mój laptop z Windą się godzinę odpala, ale myślę, że to jakiś bug iOS7 albo Mavericksa, bo chyba na Mountain Lionie było ok. Bardzo rzadko podłączałem iPada do komputera, wszystko przesyłam przez wifi.

 

Edytowane przez Q-Jot
Odnośnik do komentarza

czy inne rzeczy podpięte d tego Maca po USB działają ok?

 

Tak, nie ma problemu. 

Może wyrobiło ci się coś w wejściu w iPadzie?

Nie. Ładowanie w kontakcie idzie bez problemu. Właśnie zrobiłem test na innym komputerze z Windowsem i wszystko gra. Musi być chyba jakiś software'owy bug Mavericksa. 

 

Jeśli już tyle razy podłączałem tego iPada do Maca i ten komunikat pokazywał się ze 100 razy przez ten czas, co chwile rozpoczynając i kończąc ładowanie, to znaczy, że narobiłem sobie już 100 cykli ładowania?

 

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

Czy wam też tak się wykrzacza Safari? No ku.rwa, co kilka minut wywala mnie do ekranu głównego. Restore też robiłem i chu,ja to dało.

 

Czy pora wywalić iPada 3 do kosza?

u mnie to samo, safari i chrome dostaje dałna od aktualizacji 7.01 :( o jak oni mnie w(pipi)iają tym

Odnośnik do komentarza

 

czy inne rzeczy podpięte d tego Maca po USB działają ok?

 

Tak, nie ma problemu. 

Może wyrobiło ci się coś w wejściu w iPadzie?

Nie. Ładowanie w kontakcie idzie bez problemu. Właśnie zrobiłem test na innym komputerze z Windowsem i wszystko gra. Musi być chyba jakiś software'owy bug Mavericksa. 

 

Jeśli już tyle razy podłączałem tego iPada do Maca i ten komunikat pokazywał się ze 100 razy przez ten czas, co chwile rozpoczynając i kończąc ładowanie, to znaczy, że narobiłem sobie już 100 cykli ładowania?

 

 

Cykl do chyba pełne rozładowanie i naładowanie a nie doładowywanie. Generalnie, akumlatory litowo-jonowe sprawdzają się najlepiej jeśli non-stop są między 30% a 80% naładowania. Wtedy najmniej tracą wartości. 

 

Dobre firmy potrafią ograniczyć softowo pojemność akumulatora, mój komputer ma opcję abym włączył ładowanie do 80% i dzięku temu lata jak nowy niemal po ROKU ostrego użytku (komputer domowo-firmowy, CODZIENNIE chodzi po minimum 12h akumulator codziennie używany). Myślę też, aczkolwiek nie wiem w 100% że rzeczywista pojemność baterii w DOBRYCH telefonach i tabletach też jest ograniczone. Np bateria z Galaxy S4 po OGNIWACH wykazyje 2800 a nie 2600 a ładuje się do 2600mah. Moja bateria NIBY 3000 (dokupiona) ładuje się do 2800 więc wydaje mi się że specjalnie jest to ograniczone aby się mniej psuły. Myślę, że apple robi podobnie, ich baterie są raczej dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza

No cóż, dla mnie w ogóle słabo, nie ma już Macówek 17", nie ma ekranów matowych... lipa. Dla mnie ekran niematowy do pracy gdzie jeżdżę dużo to masakra. Nawet teraz mam szkolenie w sali, gdzie jest mocne światło i mamy kompy (nie maci) z refleksującymi matrycami - no goovno w świetle na nich widać. Nie rozumiem jak można nie mieć w ofercie matowych matryc, nie rozumiem...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...